یک هزار و ۱۷۹ پروژه در آذربایجان شرقی طی هفته دولت افتتاح می‌شود – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان
یک هزار و ۱۷۹ پروژه در آذربایجان شرقی طی هفته دولت افتتاح می‌شود – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

✅ به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، محمدرضا پورمحمدی با گرامی‌داشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و شهدای دولت، اظهار داشت: در بخش صنعت ۱۲۸ پروژه صنعتی و سرمایه گذاری با هزینه ۲,۲۵۶ میلیارد تومان و ۱۵ پروژه عمرانی با هزینه کرد ۵۴ میلیارد تومان به بهره […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، محمدرضا پورمحمدی با گرامی‌داشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و شهدای دولت، اظهار داشت: در بخش صنعت ۱۲۸ پروژه صنعتی و سرمایه گذاری با هزینه ۲,۲۵۶ میلیارد تومان و ۱۵ پروژه عمرانی با هزینه کرد ۵۴ میلیارد تومان به بهره برداری می‌رسد.

وی ادامه داد: در بخش کشاورزی نیز ۴۸ پروژه با اعتبار ۱۲۹ میلیارد تومان افتتاح می‌شود که از این تعداد ۲۰ پروژه عمرانی و ۲۸ پروژه صنعتی و سرمایه گذاری است.

پورمحمدی با اشاره به افتتاح طرح‌های مختلف عمرانی دیگر، افزود: در بخش برق ۳۶۵ پروژه با ۳۶۶ میلیارد تومان هزینه، ارتباطات و فناوری ۱۲۹ طرح با اعتبار ۱۴۵ میلیارد تومان، آموزش و پرورش ۴۶ طرح با هزینه کرد ۳۹ میلیارد تومان و آب رسانی و آب و فاضلاب ۲۰ پروژه با اعتبار ۷۶ میلیارد تومان به بهره برداری می‌رسد.

وی گفت: ۴ طرح در بخش بهزیستی و بهداشت و درمان با ۱۵ میلیارد تومان هزینه، ۱۹ پروژه راه و راهداری ۸۲ میلیارد تومان، ۴۳ طرح در بخش عمران شهری با ۱۳۳ میلیارد تومان و ۱۹۰ پروژه در بخش عمران روستایی با ۲۹ میلیارد تومان افتتاح می‌شود.

استاندار آذربایجان شرقی ادامه داد: در این هفته یک طرح در حوزه نفت با اعتبار ۶۵ میلیارد تومان و سه طرح حفاظت و کنترل خاک با اعتبار یک میلیارد تومان به بهره برداری می‌رسد.

وی اظهار کرد: در حوزه میراث فرهنگی یک پروژه عمرانی با اعتبار ۵ میلیارد تومان و ۶ پروژه صنعتی و سرمایه گذاری با هزینه کرد ۵ میلیارد تومان به بهره برداری می‌رسد.

پورمحمدی همچنین در خصوص پروژه راه آهن تبریز- میانه گفت: این پروژه ملی به اتمام رسیده و آماده بهره برداری است که در آینده نزدیک با حضور مقامات کشوری افتتاح خواهد شد.

پورمحمدی افزود: با توجه به مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا و ضرورت رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، افتتاح پروژه‌ها در سطح استان تا حد امکان از طریق ویدئوکنفرانس انجام خواهد شد.

وی همچنین هفته دولت را فرصت مغتنمی برای ارائه گزارش عملکرد دستگاه‌های اجرایی به مردم دانست و گفت: بر این اساس در طول هفته دولت، معاونان استاندار، فرمانداران و مدیران کل دستگاه‌های اجرایی با حضور در برنامه‌های صداوسیما به تشریح اقدامات و دستاوردهای دولت خواهند پرداخت.

استاندار آذربایجان شرقی افزود: به منظور گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هفته دولت، آئین فرهنگی غبارروبی مزار شهدا، مراسم گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و دیدار با خانواده شهدا و جانبازان در این هفته در نظر گرفته شده است.

وی از رسانه‌های مکتوب و مجازی استان نیز خواست تا در فرصت هفته دولت، امکان ارائه گزارش اقدامات و تلاش‌های دستگاه‌های دولتی در خدمت به مردم و حل مسائل و مشکلات جامعه را فراهم کنند.

📢


💻
منبع

👁‍🗨 ۳ رسانه عمومی امین ارسباران :
در #تلگرام، #اینستاگرام #سایت
✅ پایگاه خبری و تحلیلی امین ارسباران(اهر آنلاین )

👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇
🔗 تلگرام پایگاه خبری امین ارسباران https://t.me/aminArasBaranNew
🔗 اینستاگرام پایگاه خبری امین ارسباران https://instagram.com/aminarasbaran.ir
🌏 وب سایت پایگاه خبری امین ارسباران
https://aminarasbaran.ir