رهاسازی آب به دریاچه ارومیه از دی ماه آغاز می شود
رهاسازی آب به دریاچه ارومیه از دی ماه آغاز می شود

✅ پایگاه خبری و تحلیلی امین ارسباران: استاندار آذربایجان‌غربی گفت: فصل رهاسازی آب از اواخر آذر ماه و اوایل دی ماه آغاز می شود و تا اردیبهشت ماه ادامه خواهد شد.به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی امین ارسباران، محمدصادق معتمدیان در مراسم روز دانشجو در جمع دانشجویان دانشگاه ارومیه با اشاره به دغدغه دانشجویان در […]


پایگاه خبری و تحلیلی امین ارسباران: استاندار آذربایجان‌غربی گفت: فصل رهاسازی آب از اواخر آذر ماه و اوایل دی ماه آغاز می شود و تا اردیبهشت ماه ادامه خواهد شد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی امین ارسباران، محمدصادق معتمدیان در مراسم روز دانشجو در جمع دانشجویان دانشگاه ارومیه با اشاره به دغدغه دانشجویان در خصوص دریاچه ارومیه افزود: گرم شدن زمین، کاهش ۶۰ درصدی بارش برف، شرایط اقلیمی و افزایش مداخلات انسانی از جمله دلایل کاهش آب دریاچه ارومیه است.
وی اضافه کرد: از طریق بارش برف ۱۳ مسیر شاخص مسیر آبریزی به دریاچه ارومیه بود که این مسیرها امروز خشک یا بسیار کم آب شده است و رشد حوزه کشاورزی نیز از جمله مباحث جدی در زمینه کاهش آب دریاچه ارومیه است.
استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به اجرای پروژه‌های سخت افزاری دریاچه ارومیه ادامه داد: فصل رهاسازی آب از اواخر آذر ماه و اوایل دی ماه آغاز می‌شود و تا اردیبهشت ماه ادامه خواهد شد و امسال نیز اینچنین خواهد بود.
معتمدیان اظهار کرد: ۱۴۰ هزار هکتار توسعه کشاورزی در استان طی سال‌های گذشته صورت گرفته و مصرف آب در این بخش به ویژه مصرف ۵۷ درصد آب صرفاً برای سه محصول کشاورزی از دلایل اصلی کاهش تراز دریاچه ارومیه است.

image_print


https://azargalam.ir/?p=107260