باید مراقب سویه لامبدا باشیم/تشریح وضعیت کرونایی پایتخت – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان
باید مراقب سویه لامبدا باشیم/تشریح وضعیت کرونایی پایتخت – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

✅ به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا زالی، در جلسه ستاد مدیریت مقابله با ویروس کرونا استان تهران، افزود: تعداد بیماران سرپایی در بیمارستان‌های تهران از اواخر هفته گذشته کاهش یافته که این موضوع می‌تواند نوید بخش کاهش تعداد بستری‌ها و فوتی‌های ناشی از ابتلاء به ویروس کرونا باشد. وی با بیان اینکه کل مراجعه به […]به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا زالی، در جلسه ستاد مدیریت مقابله با ویروس کرونا استان تهران، افزود: تعداد بیماران سرپایی در بیمارستان‌های تهران از اواخر هفته گذشته کاهش یافته که این موضوع می‌تواند نوید بخش کاهش تعداد بستری‌ها و فوتی‌های ناشی از ابتلاء به ویروس کرونا باشد.

وی با بیان اینکه کل مراجعه به بیمارستان‌های تهران ۳.۲ دهم درصد و مراجعان سرپایی ۲.۷ دهم درصد کاهش یافته است، ادامه داد: مجموعه بیمارانی که اکنون در تهران بستری هستند به ۹ هزار ۷۷۲ بیمار رسیده که این عدد با تأخیر تغییر می‌کند.

زالی با بیان اینکه بیماران مبتلا به سویه دلتا ۲.۵ روز به طور متوسط دیرتر ترخیص می‌شوند، گفت: حضور این بیماران در مراکز درمانی، طولانی‌تر است، تعداد بیماران بخش مراقبت‌های ویژه در پنج روز گذشته به عدد ۲ هزار و ۴۰۰ مورد رسیده و خوشبختانه این تعداد افزایش نیافته است.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران اذعان داشت: سوش دیگری از کرونا به نام لامبدا (Lambda) نیز برای نخستین بار در کشور پرو مشاهده شده و اکنون این سوش به ۵۲ کشور جهان انتقال یافته و ما باید بسیار مراقبت کنیم تا این سویه جدید وارد کشور ما نشود.

زالی با بیان اینکه سرایت پذیری سوش لامبدا نسبت به دلتا بیشتر و واکسن گریزی بیشتری دارد، افزود: ابتلای کودکان و نوجوانان به سویه لامبدا بیش از دیگر سوش‌های کرونا است.

📢


💻
منبع

👁‍🗨 ۳ رسانه عمومی امین ارسباران :
در #تلگرام، #اینستاگرام #سایت
✅ پایگاه خبری و تحلیلی امین ارسباران(اهر آنلاین )

👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇
🔗 تلگرام پایگاه خبری امین ارسباران https://t.me/aminArasBaranNew
🔗 اینستاگرام پایگاه خبری امین ارسباران https://instagram.com/aminarasbaran.ir
🌏 وب سایت پایگاه خبری امین ارسباران
https://aminarasbaran.ir