۵۱ درصد زندانیان آذربایجان شرقی شاغل هستند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان
۵۱ درصد زندانیان آذربایجان شرقی شاغل هستند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

✅ به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی دادگستری آذربایجان شرقی، موسی خلیل اللهی افزود: این افراد در حوزه‌هایی مانند قالی بافی، کفاشی، تولیدات چرم و صنایع چوبی و آهنی فعالیت دارند که اداره کل زندان‌های آذربایجان شرقی مبالغی برای به عنوان دستمزد به کارگران این بخش پرداخت می‌کند. وی با بیان اینکه […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی دادگستری آذربایجان شرقی، موسی خلیل اللهی افزود: این افراد در حوزه‌هایی مانند قالی بافی، کفاشی، تولیدات چرم و صنایع چوبی و آهنی فعالیت دارند که اداره کل زندان‌های آذربایجان شرقی مبالغی برای به عنوان دستمزد به کارگران این بخش پرداخت می‌کند.

وی با بیان اینکه تلاش برای اشتغال داخل زندان یکی از راهبردها و اولویت‌های اصلی دستگاه قضائی در آذربایجان شرقی است، یکی از چالش‌های مهم این موضوع را مربوط به کمبود فضای فیزیکی داخل زندان‌ها بیان کرد.

خلیل اللهی اظهار داشت: به دلیل مشکلات مربوط به فضای فیزیکی برای ایجاد و تجهیز کارگاه‌های مختلف، هم اکنون بسیاری از کارگاه‌های فعال به خارج از محل زندان‌ها از جمله زندان مرکزی تبریز منتقل شده‌اند.

وی از خیرین و حامیان زندانیان درخواست کرد تا با مساعدت‌های مالی خود، دادگستری آذربایجان شرقی و اداره کل زندان‌های استان را برای ساخت و تجهیز کارگاه‌های مختلف همراهی و یاری کنند، چون با ایجاد هر یک از کارگاه‌های مزبور و اشتغال زندانیان، می‌توان بسیاری از مشکلات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی خانواده‌های زندانیان را رفع کرد.

خلیل اللهی، توجه به مسائل اعتقادی و فرهنگی در کنار آموزش‌های مربوط به اشتغال و مهارت آموزی را از جمله رئوس مورد تاکید دادگستری آذربایجان شرقی در زندان‌های استان بیان و اضافه کرد: باید توجه داشت که هدف اصلی از زندانی کردن مجرمان، اصلاح و بازآموزی مجرمان است.

وی از اجرای طرح «شفای قرآنی» در زندان‌های آذربایجان شرقی خبر داد و گفت: این طرح از سال‌ها قبل در زندان‌های استان آغاز شده است و جزو استان‌های پیشرو در این زمینه در سطح کشور هستیم.

وی ادامه داد: در قالب این طرح، تاکنون بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ نفر از زندانیان موفق شده‌اند از یک جز تا کل قرآن کریم را حفظ کنند که دستاوردی بسیار مهم و ویژه به شمار می‌آید.

خلیل اللهی با بیان اینکه پارسال ۲۸۵ نفر از زندانیان آذربایجان شرقی به دلیل فعالیت‌های ممتاز فرهنگی و قرآنی آزاد شده و یا مدت حبس آنها کاهش پیدا کرده است، افزود: آموزش‌های قرآنی داخل زندان‌ها در کاهش مراجعات بعدی مجرمان به داخل زندان‌ها بسیار مؤثر بوده است.

📢


💻
منبع

👁‍🗨 ۳ رسانه عمومی امین ارسباران :
در #تلگرام، #اینستاگرام #سایت
✅ پایگاه خبری و تحلیلی امین ارسباران(اهر آنلاین )

👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇
🔗 تلگرام پایگاه خبری امین ارسباران https://t.me/aminArasBaranNew
🔗 اینستاگرام پایگاه خبری امین ارسباران https://instagram.com/aminarasbaran.ir
🌏 وب سایت پایگاه خبری امین ارسباران
https://aminarasbaran.ir