گزارش اولین سفر استانی رئیسی/ از افتتاح طرح تا دستورات کرونایی – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان
گزارش اولین سفر استانی رئیسی/ از افتتاح طرح تا دستورات کرونایی – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

✅ خبرگزاری مهر – گروه استان‌ها: حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور در یک سفر از پیش اعلام نشده و در نخستین سفر استانی خود، صبح امروز جمعه وارد استان خوزستان شد. جمعی از اعضای کابینه سیزدهم از جمله وزرای نیرو، کشور، جهاد کشاورزی، بهداشت و درمان و رئیس سازمان برنامه و بودجه سید ابراهیم […]


خبرگزاری مهر – گروه استان‌ها: حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور در یک سفر از پیش اعلام نشده و در نخستین سفر استانی خود، صبح امروز جمعه وارد استان خوزستان شد.

جمعی از اعضای کابینه سیزدهم از جمله وزرای نیرو، کشور، جهاد کشاورزی، بهداشت و درمان و رئیس سازمان برنامه و بودجه سید ابراهیم رئیسی را در نخستین سفر استانی همراهی می‌کنند. رسیدگی به مشکلات استان خوزستان و بررسی راهکارهای فوری این مسائل هدف این سفر یک روزه اعلام شده است.


۹:۱۸ مهمترین مسائل خوزستان که موجب رنج مردم است، بررسی و پیگیری می‌شود

آیت الله سید ابراهیم رئیسی در بدو ورود به استان در فرودگاه شهید سپهبد قاسم سلیمانی اهواز، با بیان اینکه قصد داشتم زودتر به استان سفر کنم اما به دلیل کثرت کارهای مربوط به استقرار دولت، این توفیق حاصل نشد، گفت: استان خوزستان مردمان بسیار خوبی دارد که در مقاطع مختلف از همه توان خود برای دفاع از کشور مایه گذاشتند و حق بزرگی بر گردن ملت ما دارند.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه دولت نسبت به همه مردم کشور وظیفه دارد، افزود: نسبت به مردم خوزستان وظایف مضاعفی داریم و ان‌شاءالله در این سفر که البته سفر کوتاهی است بتوانیم بخشی از مشکلات این استان را برطرف کنیم.

رئیس جمهور گلایه های مردم راشنید/از افتتاح طرح تا دستورات کرونایی

آیت الله رئیسی افزود: بسیار علاقمند بودم که با مردم خوب استان دیدار داشته باشم اما بخاطر مشکل بیماری کرونا و ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی، امکان دیدارهای عمومی مردمی فراهم نیست اما در جلسات مختصر با بخش‌های مختلف مدیریتی استان بیش از پیش در جریان مشکلات خوزستان قرار خواهم گرفت.

رئیس جمهور تاکید کرد: در این سفر با وزرا و مسئولین استانی برای یافتن راهکارهای مناسبت برای رفع سریع مشکلات استان، مشورت خواهیم کرد و تصمیمات مناسبی طراحی و اتخاذ می‌شود.


۹:۲۹ رئیس جمهور از کارگاه جمع آوری فاضلاب اهواز بازدید کرد

رئیسی در ادامه سفر خود به استان خوزستان از کارگاه جمع آوری فاضلاب در منطقه کوی ملت اهواز بازدید کرد.


۹:۳۸ رئیس جمهور از بیمارستان رازی اهواز بازدید کرد / ‏‬ صدور دستور برای رفع کمبودهای پزشکی

رئیس جمهور در ادامه سفر به استان خوزستان از بیمارستان رازی اهواز به عنوان بیمارستان خاص بیماران کرونایی بازدید کرد. به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید ابراهیم

وی به همراه وزیر بهداشت از روند بستری بیماران کرونایی در بیمارستان رازی اهواز بازدید و شرایط موجود را بررسی کرد.

رئیس جمهور گلایه های مردم راشنید/از افتتاح طرح تا دستورات کرونایی

رئیس جمهور در جریان بازدید از بیمارستان پای صحبت‌های مردم هم نشست و به گلایه‌های آنان نیز گوش داد.

رئیسی در این خصوص نسبت به رفع فوری کمبودهای درمانی و بیمارستانی اعم از افزایش تخت‌های بیمارستانی، تأمین اکسیژن مورد نیاز مراکز درمانی و همچنین تأمین نیازمندی‌های بخش مراقبت‌های ویژه دستوراتی را به وزیر بهداشت صادر کرد.

رئیس‌جمهور همچنین در بیمارستان رازی اهواز به وزیر کشور دستور داد تا برای استفاده بیش‌ازپیش از ظرفیت مراکز درمانی نیروهای مسلح برای بستری بیماران کرونایی، پیگیری‌های لازم را انجام دهد.

آیت‌الله رئیسی در این بازدید از کادر بهداشت و درمان و همچنین طلاب مستقر در بیمارستان رازی اهواز که به‌صورت جهادی پای کار مبارزه با بیماری آمده بودند، تقدیر و تشکر کرد. رئیس‌جمهور همچنین با حضور در جمع خانواده‌های بیماران در محوطه بیمارستان و همچنین در دیدار با بیماران بستری در بخش‌های مختلف، پیگیر مشکلات آنان شده و دستورات ویژه‌ای را در این راستا ابلاغ کرد.


۹:۵۳ واکسیناسیون کامل مردم ایران تا دهه فجر انجام می‌شود

وزیر بهداشت گفت: برای کنترل بیماری کرونا در کشور مردم باید هر گونه واکسن موجود را دریافت کنند، از این‌رو برنامه‌ریزی شده تا واکسیناسیون کامل مردم ایران تا دهه فجر انجام شود.

بهرام عین اللهی صبح امروز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگاران در حاشیه بازدید از بیمارستان رازی اهواز، اقدامات انجام شده از سوی کادر بهداشت و درمان خوزستان را برای کنترل بیماری کرونا شایسته تقدیر دانست و گفت: مردم باید برای کنترل بیماری کرونا با کادر بهداشت و درمان همکاری لازم را داشته باشند.

وی افزود: هموطنان باید برای کنترل بیماری کرونا در کشور هر گونه واکسن موجود را دریافت کنند و واکسیناسیون خود را انجام دهند.

وزیر بهداشت گفت: تخصیص سهمیه واکسن کرونا در خوزستان روند مطلوبی دارد و برنامه‌ریزی شده تا واکسیناسیون کامل مردم ایران تا دهه فجر انجام شود.


۱۰:۴۵ طرح آب‌رسانی به روستاهای جفیر با حضور رئیسی افتتاح شد

در ادامه سفر استانی دولت به خوزستان، آئین بهره‌برداری از پروژه الغدیر برای آب‌رسانی به روستاهای جفیر ۱و ۲ شهرستان هویزه با حضور رئیس‌جمهور برگزار شد.

ساکنان روستاهای جفیر یک و دو تاکنون از آب آشامیدنی سالم محروم بوده‌اند که با افتتاح این طرح از طریق خط انتقال آب غدیر از این نعمت بهره‌مند می‌شوند.

در حال حاضر فاز دوم پروژه آب‌رسانی به روستاهای جفیر یک و دو در بخش اسماعیلیه دشت آزادگان با کارگذاری ۹ کیلومتر خط انتقال به پایان رسیده و آب آشامیدنی سالم در اختیار ۲۰۰ خانوار ساکن در این روستاها قرار گرفته است.

در جریان این مراسم، مردم منطقه نیز مشکلات و گلایه‌های خود را مطرح کردند که آیت الله رئیسی همه گلایه‌ها را شنید.


۱۱:۵۱ رئیس‌جمهور از هورالعظیم بازدید کرد

در ادامه این سفر، رئیس‌جمهور از آخرین وضعیت تالاب هورالعظیم در استان خوزستان به‌صورت هوایی بازدید کرد.

سید ابراهیم رئیسی از طریق بالگرد و به‌صورت هوایی ضمن بازدید از تالاب هورالعظیم، آخرین وضعیت این تالاب را مورد بررسی قرار داد.

این تالاب به دلیل تأمین نشدن حق آبه آن در هفته‌های گذشته محل اعتراض مردم و فعالان محیط زیست استان خوزستان بود.


تکمیل می‌شود…

📢


💻
منبع

👁‍🗨 ۳ رسانه عمومی امین ارسباران :
در #تلگرام، #اینستاگرام #سایت
✅ پایگاه خبری و تحلیلی امین ارسباران(اهر آنلاین )

👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇
🔗 تلگرام پایگاه خبری امین ارسباران https://t.me/aminArasBaranNew
🔗 اینستاگرام پایگاه خبری امین ارسباران https://instagram.com/aminarasbaran.ir
🌏 وب سایت پایگاه خبری امین ارسباران
https://aminarasbaran.ir