پیشنهاد اختصاص اعتبار ۷میلیارد تومانی به موزه دفاع مقدس آذربایجان – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان
پیشنهاد اختصاص اعتبار ۷میلیارد تومانی به موزه دفاع مقدس آذربایجان – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

✅ به گزارش خبرنگار مهر، داود بهبودی صبح یک شنبه در حاشیه بازدید از موزه دفاع مقدس استان در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: این موزه دارای جنبه‌های مختلف ارزشی، فرهنگی و تاریخی است اما هنوز سازمان مدیریتی متناسب با آن تعریف نشده و باید از طریق ارگان‌های مرتبط اداری استخدامی با همراهی سازمان برنامه […]به گزارش خبرنگار مهر، داود بهبودی صبح یک شنبه در حاشیه بازدید از موزه دفاع مقدس استان در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: این موزه دارای جنبه‌های مختلف ارزشی، فرهنگی و تاریخی است اما هنوز سازمان مدیریتی متناسب با آن تعریف نشده و باید از طریق ارگان‌های مرتبط اداری استخدامی با همراهی سازمان برنامه و بودجه و مجلس شورای اسلامی سازمان مناسبی برای مدیریت این مجموعه تعریف شود.

وی افزود: لازم است در دولت جدید این مسئله پیگیری و حل شود و در بودجه سال آینده نیز این مسئله مورد توجه قرار گرفته و از تمام ظرفیت‌ها در این مورد استفاده شود.

بهبودی با اشاره به دغدغه تأمین اعتبارات مورد نیاز موزه دفاع مقدس استان تصریح کرد: شهرداری تبریز اگر اراده کند، می‌تواند از عهده تأمین سهم خود برآید!

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان‌شرقی یادآور شد: علیرغم زحمات فراوانی که کشیده شده متأسفانه این موزه اثربخشی لازم را بدنبال نداشته و هنوز برخی از مسائل اساسی موزه مثل وجود معارض‌ها حل نشده است؛ باید با کمک استانداری و نیز همکاری شهرداری و شواری جدید شهر این موضوعات حل شود.

وی تاکید کرد: تأمین محتوا و پیش از آن طراحی تولید محتوا از اهمیت فراوانی برخوردار است؛ طراحی برای تولید محتوا یک کار بسیار ظریف، خلاقانه و همواره در حال تغییر و تحول، نوآورانه، خلاق و پویا است؛ در واقع مشاور تولید محتوا باید آخرین ایده‌ها را به میان آورده و نوآوری‌ها و خلاقیت‌های فراوانی از خود نشان دهد و با بهره‌گیری از آخرین فناوری‌های دنیا آن را عملیاتی سازد.

بهبودی ابراز داشت: موزه دفاع مقدس آذربایجان در قانون بودجه ردیف مستقلی دارد و برای امسال مبلغ ۲.۵ میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شده و باید تلاش کنیم ردیف مربوطه در سال‌های آینده تقویت شود؛ همچنین پیگیری‌های لازم در خصوص ابلاغ اعتبار مازاد بر ردیف فوق به مبلغ هفت میلیارد تومان از سازمان برنامه و بودجه کشور در حال انجام است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان‌شرقی افزود: سفارش کار طراحی و تولید محتوای این پارک موزه به هنرمندان فاخر استان علاوه بر اینکه به تقویت فعالیت‌های هنری و ارتقای سطح آن می‌انجامد، در راستای پروژه‌های سند تدبیر توسعه موجب فعال‌تر شدن اقتصاد فرهنگ استان و نیز بهبود سطح معیشت و افزایش اشتغال در این عرصه می‌شود.

اختصاص رقم ۳ میلیارد تومان از طرف شهرداری تبریز به موزه دفاع مقدس

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان نیز توضیح داد: برای تولید محتوای موزه قراردادی با شهرداری منعقد کرده‌ایم که بر آن اساس مقرر شده رقم ۳ میلیارد تومان به موزه اختصاص دهند که تا کنون ۷۰۰ میلیون تومان تأمین شده است و انتظار داریم مساعدت بیشتری در این خصوص صورت گیرد.

اصغر عباسقلی‌زاده تکمیل ویدئووال برای سن اصلی، استندهای رایانه‌ای دیجیتالی و تأمین برق اضطراری موزه دفاع مقدس استان را ضروری برشمرد و گفت: تجهیزات سخت افزاری اصلی‌ترین نیاز موزه است.

وی با بیان اینکه اسناد دفاع مقدس شرایط خاص نگهداری دارد، توضیح داد: بنیاد شهید نوشته‌های شهدا را جمع‌آوری و نسخه دیجیتال آنها را تهیه کرده؛ تندیس‌های یک به یک شهدای شاخص نیز در حال تهیه هستند.

📢


💻
منبع

👁‍🗨 ۳ رسانه عمومی امین ارسباران :
در #تلگرام، #اینستاگرام #سایت
✅ پایگاه خبری و تحلیلی امین ارسباران(اهر آنلاین )

👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇
🔗 تلگرام پایگاه خبری امین ارسباران https://t.me/aminArasBaranNew
🔗 اینستاگرام پایگاه خبری امین ارسباران https://instagram.com/aminarasbaran.ir
🌏 وب سایت پایگاه خبری امین ارسباران
https://aminarasbaran.ir