وزیر خارجه ترکیه: در روزهای آتی پذیرای رئیسی در ترکیه خواهیم بود
وزیر خارجه ترکیه: در روزهای آتی پذیرای رئیسی در ترکیه خواهیم بود

✅ پایگاه خبری تحلیلی خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی امین ارسباران : فارس: «هاکان فیدان» وزیر خارجه ترکیه که برای نخستین بار بعد از تصدی این سمت و در پی انتخابات اخیر ریاست جمهوری ترکیه به تهران سفر کرده، ظهر امروز (یکشنبه) ۱۲ شهریور ماه در محل وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی مورد استقبال حسین […]


پایگاه خبری تحلیلی خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی امین ارسباران :

فارس: «هاکان فیدان» وزیر خارجه ترکیه که برای نخستین بار بعد از تصدی این سمت و در پی انتخابات اخیر ریاست جمهوری ترکیه به تهران سفر کرده، ظهر امروز (یکشنبه) ۱۲ شهریور ماه در محل وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی مورد استقبال حسین امیرعبداللهیان قرار گرفت و پس از آن دو وزیر خارجه بر سر یک میز به رایزنی درباره مناسبات دوجانبه و تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی پرداختند.

هاکان فیدان پس از آن در نشست خبری مشترک با همتای ایرانی به تشریح رایزنی‌های انجام شده پرداخت.

وزیر خارجه ترکیه ضمن ابراز خرسندی از حضور در تهران اظهار داشت: پیش از این به ایران سفر کرده بودم و این نخستین سفرم در این سمت است.

وزیر خارجه ترکیه در نشست خبری با امیرعبداللهیان گفت: در روزهای آتی پذیرای رئیسی رئیس جمهور ایران در ترکیه خواهیم بود. 

فیدان بیان کرد: ایران و ترکیه دو کشور قدرتمند منطقه هستند و مسؤولیت ما این است که صلح و ثبات را در منطقه حاکم کنیم. 

وزیر خارجه ترکیه بیان کرد: دیدگاه ما را در خصوص موضوع سوریه می‌دانید انتظارات ما از سوریه به شکل کامل روشن است. شهروندان سوریه که در کشور ما هستند به شکل کامل و سالم به کشورشان بازگرداند.

وی گفت: دولت سوریه در بحث پ.ک.ک با ما همکاری بیشتری داشته باشد و اینها از ملزومات ماست و مطمئنم جزو ملزومات سوریه نیز هست.

فیدان بیان کرد: درباره عراق و مبارزه عراق با تروریسم و اسلام هراسی با امیرعبداللهیان صحبت کردم. به عنوان ترکیه از حصول تفاهم بین ایران و عربستان بسیار خوشنود هستیم. عربستان، ایران و ترکیه کشورهای بزرگ و مسؤولیت پذیر منطقه هستند و اینکه اینها با هم رابطه صلح آمیز داشته باشند مهم است.

وی گفت: ادامه مذاکرات برجام برای ما مهم است و اطلاعات لازم را از امیرعبداللهیان دریافت کردیم.