وزارت خارجه اوکراین ربایش هواپیما از کابل را تکذیب کرد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان
وزارت خارجه اوکراین ربایش هواپیما از کابل را تکذیب کرد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

✅ به گزارش خبرگزاری مهر، اولگ نیکولنکو سخنگوی وزارت خارجه اوکراین اخبار منتشر شده درخصوص ربوده شدن یک فروند هواپیمای اوکراینی از افغانستان و انتقال آن به ایران را رد کرد. وی این نکته رو هم اعلام کرد که اطلاعاتی که درباره ربایش این هواپیما منتشر می‌شود، با واقعیت همخوانی ندارد. این در حالی است […]به گزارش خبرگزاری مهر، اولگ نیکولنکو سخنگوی وزارت خارجه اوکراین اخبار منتشر شده درخصوص ربوده شدن یک فروند هواپیمای اوکراینی از افغانستان و انتقال آن به ایران را رد کرد.

وی این نکته رو هم اعلام کرد که اطلاعاتی که درباره ربایش این هواپیما منتشر می‌شود، با واقعیت همخوانی ندارد.

این در حالی است که «یوگنی ینین» معاون وزیر خارجه اوکراین لحظاتی پیش از این اظهارات مدعی شده بود که یک فروند هواپیمای این کشور که به منظور تخلیه شهروندان اوکراینی، به افغانستان اعزام شده بود، از سوی افراد ناشناس ربوده شده و به سمت ایران پرواز کرده است.

وی در این باره مدعی شد: یکشنبه گذشته، هواپیمای ما از سوی دیگران ربوده شد. روز سه شنبه این هواپیما عملاً از ما دزدیده شده بود و در حالی که به جای اتباع اوکراینی، حامل گروهی از مسافرانی بود که از هویت آنها آگاه نیستیم، به سمت ایران پرواز کرد. (بعد از این حادثه) سه بار دیگر برای تخلیه اتباع اوکراینی تلاش کردیم که هیچکدام از آنها موفق نبود چرا که اوکراینی‌ها (به دلیل ازدحام جمعیت) نمی‌توانستند سوار هواپیما شوند.

ینین درباره سرنوشت این هواپیما هیچ اطلاعاتی ارائه نداد. این در حالی است که سخنگوی سازمان هواپیمایی ایران با تکذیب ادعای ربایش هواپیمای اوکراینی، گفت: این هواپیما دیروز در فرودگاه مشهد سوختگیری کرد و ساعت ۲۱:۵۰ دقیقه در فرودگاه کی یف فرود آمده است.

📢


💻
منبع

👁‍🗨 ۳ رسانه عمومی امین ارسباران :
در #تلگرام، #اینستاگرام #سایت
✅ پایگاه خبری و تحلیلی امین ارسباران(اهر آنلاین )

👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇
🔗 تلگرام پایگاه خبری امین ارسباران https://t.me/aminArasBaranNew
🔗 اینستاگرام پایگاه خبری امین ارسباران https://instagram.com/aminarasbaran.ir
🌏 وب سایت پایگاه خبری امین ارسباران
https://aminarasbaran.ir