واقعه کربلا با ۴۱ بازیگر روایت شد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان
واقعه کربلا با ۴۱ بازیگر روایت شد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

✅ به گزارش خبرنگار مهر، واقعه کربلا به شکل نمایش در دو نوبت در فضای باز سطح شهر تبریز با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، توسط گروه هنری حنای خون به اجرا در آمد. کارگردان و سرپرست گروه نمایشی بهناز عبادی در توضیح چگونگی اجرای نمایش واقعه کربلا در روز عاشورا به خبرنگار مهر گفت: روایت واقعه […]به گزارش خبرنگار مهر، واقعه کربلا به شکل نمایش در دو نوبت در فضای باز سطح شهر تبریز با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، توسط گروه هنری حنای خون به اجرا در آمد.

کارگردان و سرپرست گروه نمایشی بهناز عبادی در توضیح چگونگی اجرای نمایش واقعه کربلا در روز عاشورا به خبرنگار مهر گفت: روایت واقعه عاشورا بیش از ۵ سال است که به صورت مرتب و منظم با همکاری هنرمندان گروه و ارگان‌های مختلف، با موفقیت در شهرهای سطح استان اجرا می‌شود.

عبادی، دانش آموخته رشته گرافیک و کارگردانی، شیوع ویروس کرونا در سطح کشور و استان را عاملی بر کاهش تعداد اجراهای امسال این نمایش دانسته و افزود: امسال با توجه به شرایط موجود توانستیم با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی ۲ اجرا در روز عاشورا در محله رضوانشهر و طالقانی تبریز برگزار کنیم.

کارگردان نمایش “حنای خون” تعداد بازیگران این نمایش را ۴۱ تن ذکر کرد و یادآور شد: این نمایش امسال با تلاش بیش از ۵۰ تن از عوامل صحنه و پشت صحنه و همکاری بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس، سازمان بسیج هنرمندان، شهرداری منطقه ۸ و … به اجرا درآمد.

عبادی مشهد، مراغه و جلفا را شهرهایی برشمرد که این نمایش در سال‌های گذشته در آنها به اجرا در آمده و امسال نیز به خاطر محدودیت‌های قانونی کرونا فقط در شهر تبریز آن‌هم در دو نوبت با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به نمایش گذاشته شد.

وی در خصوص مشکلات اجرایی و مسائل مالی نمایش مذهبی حنای خون گفت: با توجه به جایگاه والا و ارزشمند واقعه کربلا در مکتب اسلام و بخصوص نزد شیعیان و علاقه ویژه ی اعضا گروه حنای خون، در ۵ سال گذشته سعی کرده‌ایم با تمامی مسائل و مشکلات مالی، این نمایش مذهبی را با همکاری چند ارگان در شهرهای مختلف اجرا کنیم.

عبادی کارگردان و سرپرست گروه نمایشی حنای خون از بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس، سازمان بسیج هنرمندان، سپاه و ارتش به عنوان یاری کنندگان اجرای این نمایش مذهبی در امسال و سال‌های پیش یاد کرد.

📢


💻
منبع

👁‍🗨 ۳ رسانه عمومی امین ارسباران :
در #تلگرام، #اینستاگرام #سایت
✅ پایگاه خبری و تحلیلی امین ارسباران(اهر آنلاین )

👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇
🔗 تلگرام پایگاه خبری امین ارسباران https://t.me/aminArasBaranNew
🔗 اینستاگرام پایگاه خبری امین ارسباران https://instagram.com/aminarasbaran.ir
🌏 وب سایت پایگاه خبری امین ارسباران
https://aminarasbaran.ir