واردات مواد اولیه شیرخشک، پنهانی ممنوع شد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان
واردات مواد اولیه شیرخشک، پنهانی ممنوع شد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

✅ هانی تحویل زاده در گفتگو با خبرنگار مهر از انتقال برخی از مواد اولیه تولید شیرخشک نوزاد از گروه یک کالایی به گروه دو طی یکسال اخیر خبر داد و گفت: همچنین طی ۶ ماهه گذشته برخی از این محصولات به گروه کالایی لوکس منتقل شدند که واردات آنها ممنوع است. وی تصریح کرد: […]هانی تحویل زاده در گفتگو با خبرنگار مهر از انتقال برخی از مواد اولیه تولید شیرخشک نوزاد از گروه یک کالایی به گروه دو طی یکسال اخیر خبر داد و گفت: همچنین طی ۶ ماهه گذشته برخی از این محصولات به گروه کالایی لوکس منتقل شدند که واردات آنها ممنوع است.

وی تصریح کرد: متأسفانه این اتفاق بدون هماهنگی و اطلاع تولیدکنندگان رخ داده در حالی که باید فرصتی به آنان داده می‌شد تا موادی را که در گمرکات دارند، ترخیص کنند.

تحویل زاده ادامه داد: به دنبال این اتفاق، ۵٠٠ تن مواد اولیه شیرخشک (١.۵ میلیون یورو) در گمرکات دپو شده و تولیدکنندگان قادر به ترخیص آن نیستند و اگر این روند ادامه یابد بسیاری از خط‌های تولید متوقف می‌شود چرا که مواد اولیه آن در داخل کشور وجود ندارد و این موجب کمبود و گرانی شیرخشک می‌شود.

وی با بیان اینکه وزارت صمت هیچ گاه به صورت رسمی اعلام نکرد که این اتفاق افتاده و برخی از مواد اولیه مشمول ممنوعیت واردات شده‌اند، افزود: احتمالاً این اقدام وزارت صمت به دلیل ادامه دادن بر سیاست قیمت گذاری دستوری بود.

این فعال بخش خصوصی افزود: طی یکسال اخیر هر گاه تولیدکنندگان به این وزارت خانه مراجعه می‌کردند، مسئولان ذیربط عنوان می‌کردند اشتباهی رخ داده که بزودی رفع می‌شود و علی رغم وعده‌هایی که مبنی بر ترخیص این محصولات داده شد، اتفاقی نیفتاده و محصولات در حال از بین رفتن است.

📢


💻
منبع

👁‍🗨 ۳ رسانه عمومی امین ارسباران :
در #تلگرام، #اینستاگرام #سایت
✅ پایگاه خبری و تحلیلی امین ارسباران(اهر آنلاین )

👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇
🔗 تلگرام پایگاه خبری امین ارسباران https://t.me/aminArasBaranNew
🔗 اینستاگرام پایگاه خبری امین ارسباران https://instagram.com/aminarasbaran.ir
🌏 وب سایت پایگاه خبری امین ارسباران
https://aminarasbaran.ir