همکاری ایران، روسیه و چین در تامین امنیت کشتیرانی مهم است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان
همکاری ایران، روسیه و چین در تامین امنیت کشتیرانی مهم است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

✅ به گزارش خبرگزاری مهر، در پی اعلام «بوان جاگاریان» سفیر روسیه در تهران در خصوص برگزاری رزمایش مشترک میان ایران، روسیه و چین در خلیج فارس که قرار است اواخر سال جاری و یا اوایل سال آینده میلادی در خلیج فارس برگزار شود، «سونگ ژونگپینگ» کارشناس مسائل نظامی در چین با انتشار یادداشتی در […]به گزارش خبرگزاری مهر، در پی اعلام «بوان جاگاریان» سفیر روسیه در تهران در خصوص برگزاری رزمایش مشترک میان ایران، روسیه و چین در خلیج فارس که قرار است اواخر سال جاری و یا اوایل سال آینده میلادی در خلیج فارس برگزار شود، «سونگ ژونگپینگ» کارشناس مسائل نظامی در چین با انتشار یادداشتی در نشریه گلوبال تایمز، نسبت به اظهارات جاگاریان واکنش نشان داد.

بر اساس این گزارش، این کارشناس مسائل نظامی در مقاله خود نوشت: کسب اطمینان از امنیت ترانزیت و حمل و نقل بین‌المللی برای چین، روسیه و ایران بسیار حائز اهمیت است. عمده تجارت بین‌المللی روسیه توسط کشتی‌های باری انجام می‌شود. صادرات نفتی ایران نیز به کشتیرانی متکی است. واردات نفت و گاز چین و برخی کشورهای دیگر نیز به این نوع از حمل و نقل وابسته است. لذا تأمین امنیت حمل و نقل به معنای تأمین امنیت اقتصادی هر سه کشور است.

وی در ادامه مقاله خود نتیجه گرفت که با این حساب، تلاش مشترک سه کشور برای تأمین امنیت منطقه‌ای به ویژه امنیت حمل و نقل دریایی بسیار حائز اهمیت است.

این کارشناس مسائل نظامی همچنین با اشاره به موضوع افغانستان و خروج نظامیان آمریکایی از این کشور تاکید کرد: چین، روسیه و ایران شرکای دوست بوده و این سه کشور در زمینه‌های گوناگون با یکدیگر همکاری داشته و به عنوان کشورهای منطقه، وضعیت افغانستان را همواره تحت نظر دارند.

وی همچنین با انتقاد از خروج شتاب زده آمریکا از افغانستان تاکید کرد که همکاری سه کشور در تأمین امنیت و صلح در افغانستان بسیار مهم است اما تلاش‌های آنها برای برگزاری مانور نظامی دریایی مشترک، ارتباطی به وضعیت کنونی افغانستان ندارد.

📢


💻
منبع

👁‍🗨 ۳ رسانه عمومی امین ارسباران :
در #تلگرام، #اینستاگرام #سایت
✅ پایگاه خبری و تحلیلی امین ارسباران(اهر آنلاین )

👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇
🔗 تلگرام پایگاه خبری امین ارسباران https://t.me/aminArasBaranNew
🔗 اینستاگرام پایگاه خبری امین ارسباران https://instagram.com/aminarasbaran.ir
🌏 وب سایت پایگاه خبری امین ارسباران
https://aminarasbaran.ir