✅ به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، چین از سازمان بهداشت جهانی خواستار بررسی احتمال شیوع کرونا از یک آزمایشگاه در آمریکا شد. در همین ارتباط نیز، «چن ژو»، نماینده دائم چین در دفتر سازمان ملل با ارسال نامه‌ای به مدیر کل سازمان جهانی بهداشت درخواست کرده تا تحقیقات درباره منشأ احتمالی ویروس […]


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، چین از سازمان بهداشت جهانی خواستار بررسی احتمال شیوع کرونا از یک آزمایشگاه در آمریکا شد.

در همین ارتباط نیز، «چن ژو»، نماینده دائم چین در دفتر سازمان ملل با ارسال نامه‌ای به مدیر کل سازمان جهانی بهداشت درخواست کرده تا تحقیقات درباره منشأ احتمالی ویروس کرونا با بررسی نمونه‌هایی از آزمایشگاه‌های «فورت دتریک» و دانشگاه کارولینای شمالی در آمریکا دنبال شود.

این مقام چینی در عین حال فرضیه‌ها و احتمالات درباره نشأت گرفتن کرونا از چین رد کرده است.

این در حالی است که منابع آمریکایی اعلام کرده اند که گزارش‌های این کشور درباره منشأ ویروس کرونا که به خواست جو بایدن، رئیس جمهور، تهیه شده به نتیجه قطعی نرسیده است.

هدف از تحقیقات این بود که مشخص شود منشأ شیوع این ویروس نتیجه طبیعی سرایت از حیوان به انسان بوده یا به واسطه نشت از آزمایشگاه شیوع یافته است.

وانگ یی، وزیر خارجه چین، پیشتر گزارش آمریکا در این ارتباط را «ضد علمی» عنوان کرده بود. وانگ گفته بود که دولت آمریکا تحقیقاتی را که سازمان بهداشت جهانی (WHO) قبلاً انجام داده در این گزارش کاملاً نادیده گرفته و آن را تنها برای «پیشبرد اهداف سیاسی» پیگیری کرده است.

📢


💻
منبع

👁‍🗨 ۳ رسانه عمومی امین ارسباران :
در #تلگرام، #اینستاگرام #سایت
✅ پایگاه خبری و تحلیلی امین ارسباران(اهر آنلاین )

👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇
🔗 تلگرام پایگاه خبری امین ارسباران https://t.me/aminArasBaranNew
🔗 اینستاگرام پایگاه خبری امین ارسباران https://instagram.com/aminarasbaran.ir
🌏 وب سایت پایگاه خبری امین ارسباران
https://aminarasbaran.ir