فصل جدید همکاری‌های منطقه‌ای تهران-مسکو آغاز شده است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان
فصل جدید همکاری‌های منطقه‌ای تهران-مسکو آغاز شده است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

✅ به گزارش خبرگزاری مهر، امیر شعبانیان رئیس هیأت اعزامی جمهوری اسلامی ایران در هفتمین نمایشگاه و مسابقات بین المللی نظامی و فنی روسیه موسوم به «ARMI -۲۰۲۱» گفت: خرسندیم از اینکه روابط و همکاری‌های جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه در سال‌های اخیر یک مسیر مطلوب و روبه جلو را دنبال کرده و به […]به گزارش خبرگزاری مهر، امیر شعبانیان رئیس هیأت اعزامی جمهوری اسلامی ایران در هفتمین نمایشگاه و مسابقات بین المللی نظامی و فنی روسیه موسوم به «ARMI -۲۰۲۱» گفت: خرسندیم از اینکه روابط و همکاری‌های جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه در سال‌های اخیر یک مسیر مطلوب و روبه جلو را دنبال کرده و به مرحله خوبی از اعتماد دوجانبه و اثرگذار در موضوعات دو جانبه ی منطقه‌ای و بین المللی تبدیل شده است.

وی افزود: فصل جدید و تجربه نو همکاری‌های مشترک تهران، مسکو با مشارکت کشورهای منطقه و با موضوع صلح و ثبات و حل و فصل مشکلات منطقه‌ای آغاز شده است.

معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه اراده جدی دولت و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران بر توسعه همکاری‌ها در همه سطوح با روسیه قرار دارد، گفت: همکاری‌های منطقه‌ای تهران و مسکو به ویژه در ایجاد و برقراری صلح و ثبات، فصل جدید و تجربه نو برای همکاری‌های مشترک و البته مشارکت کشورهای منطقه در حل و فصل مشکلات منطقه‌ای را ایجاد کرده است.

شعبانیان افزود: در این مسیر تاکید بر همکاری‌های چندجانبه برای ایجاد صلح، امنیت و فعال سازی ساز وکار منطقه‌ای در خصوص سایر مسائل و موضوعات مهم منطقه‌ای از جمله در افغانستان و قفقاز و سایر مناطق مورد تاکید است.

وی روابط دفاعی ایران و روسیه را دیرینه و از یک امتداد رو به رو رشد عنوان کرد و گفت: روابط دفاعی جمهوری اسلامی ایران و روسیه در چارچوب توافقنامه‌ها و تفاهم نامه‌های موجود در حال اجراست.

شعبانیان با اظهار خرسندی از اینکه دو کشور در حوزه روابط دفاعی، همکاری‌های نزدیک و پایدار و بلندمدت دارند، تصریح کرد: دیدگاه‌های مثبت و مشترک دو کشور در توسعه روابط دفاعی قابل توجه است.

معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع خاظر نشان کرد که با رفع محدودیت‌های تسلیحاتی جمهوری اسلامی ایران در شورای امنیت سازمان ملل در اکتبر ۲۰۲۰( مهر ۱۳۹۹)، ظرفیت‌های فراوانی برای همکاری‌های دوجانبه با کشورهای دوست و به طور ویژه فدراسیون روسیه فراهم شده است.

امیر سرتیپ شعبانیان افزود: ایران و روسیه براساس درک مشترک از ثبات و امنیت همکاری‌های متقابل را به صورت سازنده دنبال خواهند کرد.

وی با بیان اینکه اراده جمهوری اسلامی ایران و روسیه بر گسترش و ارتقای سطح کمیسیون همکاری‌های دفاعی دو کشور و متنوع سازی موضوعات همکاری قرار دارد؛ اظهار داشت: تهران و مسکو در چارچوب همکاری‌های دفاعی تاکید بر اقدامات مشترک در زمینه تولیدات انواع محصولات دفاعی دارند.

امیر شعبانیان رئیس هیئت اعزامی جمهوری اسلامی ایران در هفتمین نمایشگاه و مسابقات بین المللی نظامی-فنی روسیه موسوم به «ARMI -۲۰۲۱» در باره حضور خود در مسکو اظهار داشت: این سفر به نمایندگی از وزیر محترم دفاع و پشتیبانی نیروی مسلح جمهوری اسلامی ایران و به دعوت همتای روسی وی «سرگئی شویگو» انجام پذیرفته است.

وی تصریح کرد: همزمان با افتتاح این نمایشگاه، مسابقات بین المللی نظامی نیز آغاز شده که در سال‌های اخیر با حضور نظامیان کشورهای مختلف از جمله روسیه و جمهوری اسلامی ایران برگزار و به یک رویداد مهم برای ارزیابی توان رزمی نیروهای مسلح و البته گسترش صلح و دوستی تبدیل شده است.

📢


💻
منبع

👁‍🗨 ۳ رسانه عمومی امین ارسباران :
در #تلگرام، #اینستاگرام #سایت
✅ پایگاه خبری و تحلیلی امین ارسباران(اهر آنلاین )

👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇
🔗 تلگرام پایگاه خبری امین ارسباران https://t.me/aminArasBaranNew
🔗 اینستاگرام پایگاه خبری امین ارسباران https://instagram.com/aminarasbaran.ir
🌏 وب سایت پایگاه خبری امین ارسباران
https://aminarasbaran.ir