دولت روحانی باید ۱۰۰ میلیون دوز واکسن وارد می‌کرد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان
دولت روحانی باید ۱۰۰ میلیون دوز واکسن وارد می‌کرد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

✅ به گزارش خبرنگار مهر، در جلسه علنی نوبت صبح روز سه شنبه (۲ شهریور) و در جریان بررسی رأی اعتماد به وزرای پیشنهادی، محسن زنگنه نماینده تربیت حیدریه در تذکر شفاهی گفت: اخیراً در برخی رسانه‌های فارسی زبان خارجی و همچنین در داخل کشور به علت افزایش فوتی‌های ناشی از بیماری کرونا عده‌ای علت […]به گزارش خبرنگار مهر، در جلسه علنی نوبت صبح روز سه شنبه (۲ شهریور) و در جریان بررسی رأی اعتماد به وزرای پیشنهادی، محسن زنگنه نماینده تربیت حیدریه در تذکر شفاهی گفت: اخیراً در برخی رسانه‌های فارسی زبان خارجی و همچنین در داخل کشور به علت افزایش فوتی‌های ناشی از بیماری کرونا عده‌ای علت افزایش فوتی‌ها را عدم واردات واکسن در زمان خود می‌دانند و این اهمال را به نظام، حاکمیت و رهبری منسوب می‌کنند.

وی تصریح کرد: رهبری هیچ گاه در عدم واردات و تأمین واکسن جمله‌ای نگفتند. ایشان ضمن حمایت از واکسن داخلی بر تأمین نیازهای بهداشتی مردم تأکید داشتند و در همین راستا یک میلیارد یورو از محل صندوق توسعه ملی با مجوز ایشان برای مبارزه با کرونا تخصیص یافت که ۹۰ درصد این منابع تاکنون محقق شده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: علاوه بر این در بودجه ۱۴۰۰، ۲۵ هزار میلیارد تومان اعتبار برای مبارزه با کرونا در نظر گرفته شد. همچنین از محل هدفمندی یارانه‌ها ۱,۸۰۰ میلیارد تومان و علاوه بر آن ۱۷۰ میلیون یورو برای واردات واکسن در اختیار بانک مرکزی قرار گرفت که روی هم رفته حدود ۲۵۰ میلیون یورو اعتبارات برای واردات مسکن به دولت اختصاص یافت.

زنگنه اظهار داشت: هر واکسن ۶ تا ۹ دلار است و دولت دوازدهم باید تا امروز ۱۰۰ میلیون دوز واکسن وارد می‌کرد اما کل واکسن وارد شده در دولت دوازدهم یک بیستم این مقدار هم نیست.

زنگنه تصریح کرد: دولت دوازدهم به وظایف خود در واردات و تأمین واکسن عمل نکرد و حتی با محدودیت سفرها مخالفت می‌کرد.

📢


💻
منبع

👁‍🗨 ۳ رسانه عمومی امین ارسباران :
در #تلگرام، #اینستاگرام #سایت
✅ پایگاه خبری و تحلیلی امین ارسباران(اهر آنلاین )

👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇
🔗 تلگرام پایگاه خبری امین ارسباران https://t.me/aminArasBaranNew
🔗 اینستاگرام پایگاه خبری امین ارسباران https://instagram.com/aminarasbaran.ir
🌏 وب سایت پایگاه خبری امین ارسباران
https://aminarasbaran.ir