در هر ساعت؛ ۶ کودک یمنی بخاطر نتایج جنگ جان خود را از دست می دهد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان
در هر ساعت؛ ۶ کودک یمنی بخاطر نتایج جنگ جان خود را از دست می دهد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

✅ به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، «هنریتا فور» مدیر اجرایی صندوق کودکان سازمان ملل متحد، یونیسف، در جریان ارائه گزارش خود به شورای امنیت سازمان ملل متحد اعلام کرد که هر ۱۰ دقیقه یک کودک یمنی به دلیل گرسنگی و بیماری جان خود را از دست می‌دهد. این مقام یونیسف با اشاره […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، «هنریتا فور» مدیر اجرایی صندوق کودکان سازمان ملل متحد، یونیسف، در جریان ارائه گزارش خود به شورای امنیت سازمان ملل متحد اعلام کرد که هر ۱۰ دقیقه یک کودک یمنی به دلیل گرسنگی و بیماری جان خود را از دست می‌دهد.

این مقام یونیسف با اشاره به اینکه جنگ یمن تبدیل به بدترین بحران انسانی در دنیا شده است، گفت: ۲۱ میلیون نفر از جمله ۱۱.۳ میلیون کودک برای زنده ماندن نیاز به کمک دارند و ۴۰۰ هزار کودک با سو تغذیه در معرض خطر مرگ زودهنگام قرار دارند.

به گفته سازمان ملل، ۷۵ درصد مردم یمن نیازمند کمک‌های بشردوستانه هستند. این سازمان اعلام کرده یمن با بدترین بحران انسانی در جهان دست به گریبان است. با این حال سازمان ملل متحد تا کنون در حل بحران انسانی ناشی از حملات ائتلاف سعودی به یمن، ناکام بوده است.

جنگ عربستان علیه یمن از مارس ۲۰۱۵ تا کنون در حالی همچنان ادامه دارد که پیامدهای مرگبار این جنگ به وخامت اوضاع انسانی در این کشور انجامیده و موجی از نگرانی‌ها را در عرصه‌های بین المللی در پی داشته است.

نتیجه جنگ افروزی عربستان تا کنون از بین رفتن سامان و ثبات سیاسی در یمن، بروز خشونت و ناامنی‌های گسترده، اشغال بخش‌هایی از یمن به دست تروریست‌ها و از همه مهمتر قرار گرفتن این کشور در وضعیت اضطراری انسانی است.

ده‌ها هزار یمنی نیز بر اثر جنگ افروزی عربستان کشته و زخمی و میلیون‌ها یمنی نیز آواره شده اند. اصرار مقامات سعودی بر ادامه جنگ افروزی در قبال یمن، این کشور عربی را بیش از پیش در تنگنا قرار داده است و هر روز، ابعاد فاجعه انسانی در یمن تشدید می‌شود.

📢


💻
منبع

👁‍🗨 ۳ رسانه عمومی امین ارسباران :
در #تلگرام، #اینستاگرام #سایت
✅ پایگاه خبری و تحلیلی امین ارسباران(اهر آنلاین )

👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇
🔗 تلگرام پایگاه خبری امین ارسباران https://t.me/aminArasBaranNew
🔗 اینستاگرام پایگاه خبری امین ارسباران https://instagram.com/aminarasbaran.ir
🌏 وب سایت پایگاه خبری امین ارسباران
https://aminarasbaran.ir