تلفات برق تولیدی کشور معادل ۴۳ درصد مصرف برق خانگی است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان
تلفات برق تولیدی کشور معادل ۴۳ درصد مصرف برق خانگی است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

✅ به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اتاق تهران، رضا پدیدار افزود: داده‌های وزارت نیرو نشان می‌دهد که ۱۰ تا ۱۲ درصد برق تولیدی در کشور در مرحله انتقال و توزیع از بین می‌رود. وی اضافه کرد: طبق آمار رسمی وزارت نیرو، ظرفیت تولید برق در کشور رقمی معادل ۸۵ هزار مگاوات و این […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اتاق تهران، رضا پدیدار افزود: داده‌های وزارت نیرو نشان می‌دهد که ۱۰ تا ۱۲ درصد برق تولیدی در کشور در مرحله انتقال و توزیع از بین می‌رود.

وی اضافه کرد: طبق آمار رسمی وزارت نیرو، ظرفیت تولید برق در کشور رقمی معادل ۸۵ هزار مگاوات و این در حالی است که ظرفیت واقعی تولید برق کشور کمتر از ۶۰ هزار مگاوات است و ۱۲ هزار مگاوات از تولیدات این بخش نیز مربوط به نیروگاه‌های آبی است که با توجه به روند خشکسالی‌ها در کشور طی سال‌های اخیر، نیروگاه‌های آبی کشور با نصف ظرفیت فعال هستند.

پدیدار گفت: تعداد مشترکان جدید در سال ۹۹ به ۷۵۴ هزار مشترک رسیده است در حالی که این میزان در سال پیش از آن، معادل ۷۱۴ هزار مشترک جدید بود.

وی افزود: وزارت نیرو در حالی سال گذشته، رشد ۴۸۰۰ مگاواتی تولید برق را هدف‌گذاری کرده بود که در عمل تنها ۴۰ درصد از آن محقق شد که با روند محدودیت‌های موجود، در سال‌های آتی نیز کاهش تولید برق در کشور تداوم پیدا خواهد کرد.

پدیدار گفت: با استناد به آمار وزارت نیرو، ۴۶ درصد از ظرفیت تولید برق کشور مربوط به نیروگاه‌های حرارتی و گازی است. راندمان این نیروگاه‌ها معادل ۲۰ تا ۳۲ درصد است که از حیث استاندارد و نرم

جهانی، راندمان بسیار ضعیفی است که با تبدیل این بخش از نیروگاه‌ها به نوع چرخه ترکیبی، راندمان تولید برق به بیش از ۴۵ درصد قابل انجام است.

وی افزود: بخش عظیمی از برق کشور در نیروگاه‌هایی تولید می‌شود که راندمان بسیار پایینی دارند. در حال حاضر تنها ۳۶ درصد برق کشور از نیروگاه‌های چرخه ترکیبی تولید می‌شود که این میزان معادل یک‌سوم برق کشور است.

📢


💻
منبع

👁‍🗨 ۳ رسانه عمومی امین ارسباران :
در #تلگرام، #اینستاگرام #سایت
✅ پایگاه خبری و تحلیلی امین ارسباران(اهر آنلاین )

👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇
🔗 تلگرام پایگاه خبری امین ارسباران https://t.me/aminArasBaranNew
🔗 اینستاگرام پایگاه خبری امین ارسباران https://instagram.com/aminarasbaran.ir
🌏 وب سایت پایگاه خبری امین ارسباران
https://aminarasbaran.ir