ایران، روسیه و چین رزمایش دریایی مشترک برگزار خواهند کرد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان
ایران، روسیه و چین رزمایش دریایی مشترک برگزار خواهند کرد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

✅ به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، «لوان ژاگاریان» سفیر روسیه در تهران در مصاحبه‌ای اعلام کرد که روسیه، ایران و چین رزمایش نظامی مشترکی موسوم به «چیرو» (CHIRU) را در خلیج فارس در بازه زمانی اواخر سال جاری و یا اوایل سال آینده میلادی، برگزار خواهند کرد. ژاگاریان در همین رابطه گفت: […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، «لوان ژاگاریان» سفیر روسیه در تهران در مصاحبه‌ای اعلام کرد که روسیه، ایران و چین رزمایش نظامی مشترکی موسوم به «چیرو» (CHIRU) را در خلیج فارس در بازه زمانی اواخر سال جاری و یا اوایل سال آینده میلادی، برگزار خواهند کرد.

ژاگاریان در همین رابطه گفت: در پایان سال جاری یا اوایل سال آتی، رزمایش سالانه مشترک «چیرو» در منطقه خلیج فارس برگزار خواهد شد. کشتی‌های جنگی روسی، ایرانی و چینی در این تمرین نظامی شرکت می‌کنند. هدف اصلی این رزمایش، تمرین کردن اقدامات (لازم) جهت حصول اطمینان از ایمنی حمل و نقل بین المللی و مبارزه با دزدان دریایی است.

وی همچنین ذکر کرد که تمهیدات و آماده سازی برای مسابقه عمق، که در بازی‌های بین المللی ارتش ۲۰۲۱ در بندر چابهار ایران برگزار می‌شود، در حال تکمیل است.

سفیر روسیه در تهران اضافه کرد: به همراه روسیه و ایران، چین، هند، سوریه و ونزوئلا نیز در آن شرکت خواهند کرد. قرار است مسابقه‌ای نیز بین تیم‌های غواصی نیروهای مسلح این کشورها برگزار شود. نمایندگان فرماندهی نیروی دریایی روسیه در مراسم افتتاحیه و اختتامیه این مسابقه حضور خواهند یافت.

📢


💻
منبع

👁‍🗨 ۳ رسانه عمومی امین ارسباران :
در #تلگرام، #اینستاگرام #سایت
✅ پایگاه خبری و تحلیلی امین ارسباران(اهر آنلاین )

👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇
🔗 تلگرام پایگاه خبری امین ارسباران https://t.me/aminArasBaranNew
🔗 اینستاگرام پایگاه خبری امین ارسباران https://instagram.com/aminarasbaran.ir
🌏 وب سایت پایگاه خبری امین ارسباران
https://aminarasbaran.ir