افزایش احتمال عملیات انتحاری داعش در کابل – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان
افزایش احتمال عملیات انتحاری داعش در کابل – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

✅ به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، یک مقام ارشد ارتش آلمان از افزایش احتمال انجام عملیات انتحاری توسط تروریست‌های داعش در افغانستان خبر داد. بر اساس این گزارش، یک مقام ارشد نظامی ارتش آلمان طی سخنانی گفت با توجه به تلاش کشورهای غربی برای خارج ساختن نیروهای خود تا تاریخ ۳۱ آگوست […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، یک مقام ارشد ارتش آلمان از افزایش احتمال انجام عملیات انتحاری توسط تروریست‌های داعش در افغانستان خبر داد.

بر اساس این گزارش، یک مقام ارشد نظامی ارتش آلمان طی سخنانی گفت با توجه به تلاش کشورهای غربی برای خارج ساختن نیروهای خود تا تاریخ ۳۱ آگوست از افغانستان و ازدحام بی نظمی ایجاد شده در همین راستا، احتمال انجام عملیات انتحاری توسط تروریست‌های داعش که به تازگی وارد خاک افغانستان شده اند، افزایش یافته است.

وی همچنین تاکید کرد که اوضع امنیت در افغانستان به سرعت در حال وخیم‌تر شدن است.

وی تاکید کرد: ما سیگنال‌هایی از سوی منابع آمریکایی و همچنین ارزیابی‌های میدانی خود دریافت کرده ایم که نشان دهنده افزایش تعداد بمبگذاران انتحاری در کابل است.

لازم به ذکر است وزیر دفاع اسپانیا نیز امروز طی سخنانی گفت که تخلیه شهروندان افغانستان از این کشور هر روز سخت‌تر می‌شود.

بر اساس این گزارش، «مارگاریتا روبلس» وزیر دفاع اسپانیا در گفتگو با شبکه رادیویی کادناسر این کشور گفت که خارج کردن افغان‌ها از افغانستان هر روز سخت‌تر می‌شود.

روبلس در این باره اظهار داشت: وضعیت افغانستان هر روز بدتر می‌شود چرا که طالبان هر روز رفتار تهاجمی‌تری از خود نشان می‌دهد. خشونت‌ها در افغانستان در حال افزایش است.

وی با اشاره به مشکلات مربوط به خارج کردن افغان‌ها از کابل تا ۳۱ اوت جاری و احتمال تمدید این تاریخ، تصریح کرد: بسیاری از افرادی که در پی خروج از افغانستان هستند از فرودگاه دور هستند. وضعیت فرودگاه نیز سردرگم است.

📢


💻
منبع

👁‍🗨 ۳ رسانه عمومی امین ارسباران :
در #تلگرام، #اینستاگرام #سایت
✅ پایگاه خبری و تحلیلی امین ارسباران(اهر آنلاین )

👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇
🔗 تلگرام پایگاه خبری امین ارسباران https://t.me/aminArasBaranNew
🔗 اینستاگرام پایگاه خبری امین ارسباران https://instagram.com/aminarasbaran.ir
🌏 وب سایت پایگاه خبری امین ارسباران
https://aminarasbaran.ir