از دستور برای رفع سریع مشکلات تا ساماندهی بازارچه‌های مشترک – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان
از دستور برای رفع سریع مشکلات تا ساماندهی بازارچه‌های مشترک – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

✅ خبرگزاری مهر – گروه استان‌ها: حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور در یک سفر از پیش اعلام نشده و در نخستین سفر استانی خود، صبح امروز جمعه وارد استان خوزستان شد. جمعی از اعضای کابینه سیزدهم از جمله وزرای نیرو، کشور، جهاد کشاورزی، بهداشت و درمان و رئیس سازمان برنامه و بودجه سید ابراهیم […]


خبرگزاری مهر – گروه استان‌ها: حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور در یک سفر از پیش اعلام نشده و در نخستین سفر استانی خود، صبح امروز جمعه وارد استان خوزستان شد.

جمعی از اعضای کابینه سیزدهم از جمله وزرای نیرو، کشور، جهاد کشاورزی، بهداشت و درمان و رئیس سازمان برنامه و بودجه سید ابراهیم رئیسی را در نخستین سفر استانی همراهی می‌کنند. رسیدگی به مشکلات استان خوزستان و بررسی راهکارهای فوری این مسائل هدف این سفر یک روزه اعلام شده است.

۹:۱۸ آیت‌الله رئیسی: مهمترین مسائل خوزستان که موجب رنج مردم است، بررسی و پیگیری می‌شود

آیت الله سید ابراهیم رئیسی در بدو ورود به استان در فرودگاه شهید سپهبد قاسم سلیمانی اهواز، با بیان اینکه قصد داشتم زودتر به استان سفر کنم اما به دلیل کثرت کارهای مربوط به استقرار دولت، این توفیق حاصل نشد، گفت: استان خوزستان مردمان بسیار خوبی دارد که در مقاطع مختلف از همه توان خود برای دفاع از کشور مایه گذاشتند و حق بزرگی بر گردن ملت ما دارند.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه دولت نسبت به همه مردم کشور وظیفه دارد، افزود: نسبت به مردم خوزستان وظایف مضاعفی داریم و ان‌شاءالله در این سفر که البته سفر کوتاهی است بتوانیم بخشی از مشکلات این استان را برطرف کنیم.

رئیس جمهور گلایه های مردم راشنید/از افتتاح طرح تا دستورات کرونایی

آیت الله رئیسی افزود: بسیار علاقمند بودم که با مردم خوب استان دیدار داشته باشم اما بخاطر مشکل بیماری کرونا و ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی، امکان دیدارهای عمومی مردمی فراهم نیست اما در جلسات مختصر با بخش‌های مختلف مدیریتی استان بیش از پیش در جریان مشکلات خوزستان قرار خواهم گرفت.

رئیس جمهور تاکید کرد: در این سفر با وزرا و مسئولین استانی برای یافتن راهکارهای مناسبت برای رفع سریع مشکلات استان، مشورت خواهیم کرد و تصمیمات مناسبی طراحی و اتخاذ می‌شود.

۹:۲۹ رئیس جمهور از کارگاه جمع آوری فاضلاب اهواز بازدید کرد

رئیسی در ادامه سفر خود به استان خوزستان از کارگاه جمع آوری فاضلاب در منطقه کوی ملت اهواز بازدید کرد.

۹:۳۸ رئیس جمهور از بیمارستان رازی اهواز بازدید کرد / ‏‬ صدور دستور برای رفع کمبودهای پزشکی

رئیس جمهور در ادامه سفر به استان خوزستان از بیمارستان رازی اهواز به عنوان بیمارستان خاص بیماران کرونایی بازدید کرد.

وی به همراه وزیر بهداشت از روند بستری بیماران کرونایی در بیمارستان رازی اهواز بازدید و شرایط موجود را بررسی کرد.

رئیس جمهور گلایه های مردم راشنید/از افتتاح طرح تا دستورات کرونایی

رئیس جمهور در جریان بازدید از بیمارستان پای صحبت‌های مردم هم نشست و به گلایه‌های آنان نیز گوش داد.

رئیسی در این خصوص نسبت به رفع فوری کمبودهای درمانی و بیمارستانی اعم از افزایش تخت‌های بیمارستانی، تأمین اکسیژن مورد نیاز مراکز درمانی و همچنین تأمین نیازمندی‌های بخش مراقبت‌های ویژه دستوراتی را به وزیر بهداشت صادر کرد.

رئیس‌جمهور همچنین در بیمارستان رازی اهواز به وزیر کشور دستور داد تا برای استفاده بیش‌ازپیش از ظرفیت مراکز درمانی نیروهای مسلح برای بستری بیماران کرونایی، پیگیری‌های لازم را انجام دهد.

آیت‌الله رئیسی در این بازدید از کادر بهداشت و درمان و همچنین طلاب مستقر در بیمارستان رازی اهواز که به‌صورت جهادی پای کار مبارزه با بیماری آمده بودند، تقدیر و تشکر کرد. رئیس‌جمهور همچنین با حضور در جمع خانواده‌های بیماران در محوطه بیمارستان و همچنین در دیدار با بیماران بستری در بخش‌های مختلف، پیگیر مشکلات آنان شده و دستورات ویژه‌ای را در این راستا ابلاغ کرد.

۹:۵۳ وزیر بهداشت: واکسیناسیون کامل مردم ایران تا دهه فجر انجام می‌شود

وزیر بهداشت گفت: برای کنترل بیماری کرونا در کشور مردم باید هر گونه واکسن موجود را دریافت کنند، از این‌رو برنامه‌ریزی شده واکسیناسیون کامل مردم ایران تا دهه فجر انجام شود.

بهرام عین اللهی صبح امروز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگاران در حاشیه بازدید از بیمارستان رازی اهواز، اقدامات انجام شده از سوی کادر بهداشت و درمان خوزستان را برای کنترل بیماری کرونا شایسته تقدیر دانست و گفت: مردم باید برای کنترل بیماری کرونا با کادر بهداشت و درمان همکاری لازم را داشته باشند.

وی افزود: هموطنان باید برای کنترل بیماری کرونا در کشور هر گونه واکسن موجود را دریافت کنند و واکسیناسیون خود را انجام دهند.

وزیر بهداشت گفت: تخصیص سهمیه واکسن کرونا در خوزستان روند مطلوبی دارد و برنامه‌ریزی شده تا واکسیناسیون کامل مردم ایران تا دهه فجر انجام شود.

۱۰:۴۵ طرح آب‌رسانی به روستاهای جفیر با حضور رئیسی افتتاح شد

در ادامه سفر استانی دولت به خوزستان، آئین بهره‌برداری از پروژه الغدیر برای آب‌رسانی به روستاهای جفیر ۱و ۲ شهرستان هویزه با حضور رئیس‌جمهور برگزار شد.

ساکنان روستاهای جفیر یک و دو تاکنون از آب آشامیدنی سالم محروم بوده‌اند که با افتتاح این طرح از طریق خط انتقال آب غدیر از این نعمت بهره‌مند می‌شوند.

اولین سفر استانی رئیسی/ از افتتاح طرح تا دستورات کرونایی

در حال حاضر فاز دوم پروژه آب‌رسانی به روستاهای جفیر یک و دو در بخش اسماعیلیه دشت آزادگان با کارگذاری ۹ کیلومتر خط انتقال به پایان رسیده و آب آشامیدنی سالم در اختیار ۲۰۰ خانوار ساکن در این روستاها قرار گرفته است.

در جریان این مراسم، مردم منطقه نیز مشکلات و گلایه‌های خود را مطرح کردند.

۱۱:۵۱ رئیس‌جمهور از هورالعظیم بازدید کرد

در ادامه این سفر، رئیس‌جمهور از آخرین وضعیت تالاب هورالعظیم در استان خوزستان به‌صورت هوایی بازدید کرد.

سید ابراهیم رئیسی از طریق بالگرد و به‌صورت هوایی ضمن بازدید از تالاب هورالعظیم، آخرین وضعیت این تالاب را مورد بررسی قرار داد.

این تالاب به دلیل تأمین نشدن حق آبه آن در هفته‌های گذشته محل اعتراض مردم و فعالان محیط زیست استان خوزستان بود.

۱۲:۲۰ رئیس جمهور در هویزه: اشتغال مسئله محوری دولت است

حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در آئین افتتاح طرح آب‌رسانی به روستاهای محروم جفیر در خوزستان اظهار کرد: موضوع اشتغال یک مسئله محوری برای دولت سیزدهم است و تمام تلاش را برای رفع مشکل بیکاری در خوزستان و سایر شهرستان‌ها را به کار خواهیم گرفت.

وی با اشاره به اینکه رفع مشکل بیکاری یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های این دولت است و در این راه تمام توان خود را به کار خواهیم گرفت، افزود: طبق برنامه‌ریزی انجام شده تلاش می‌شود تا با توسعه صنایع و نیز بخش کشاورزی قسمت زیادی از معضل بیکاری را در استان برطرف کنیم.

رئیس‌جمهور ضمن تقدیر از عملکرد گروه‌های جهادی در آب‌رسانی به مناطق مختلف استان بیان کرد: امید است که در سایر روستاهای خوزستان همچون روستای جفیر آب‌رسانی با این توان انجام شود.

رئیسی در حین سخنرانی، خاطره‌ای هم از سردار سلیمانی نقل کرد.

۱۶:۱۴ وزیر بهداشت: سهمیه واکسن خوزستان افزایش می‌یابد

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه ما در خوزستان برای مهار کرونا احتیاج به یک همراهی همه‌جانبه داریم، گفت: سهمیه واکسن خوزستان افزایش می‌یابد.

بهرام عین اللهی بعد از ظهر امروز جمعه در جمع خبرنگاران در خوزستان اظهار کرد: برنامه ما این است که تا دهه فجر امسال همه جمعیت هدف کشور زیرپوشش واکسیناسیون کرونا قرار گیرند.

وی افزود: در سفر امروز از یک حسینیه و چند سالن ورزشی در اهواز که به مرکز واکسیناسیون تبدیل شده بودند، دیدن کردم که قابل‌تقدیر بود و این امر می‌تواند در کشور یک الگو باشد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه ما در خوزستان برای مهار کرونا احتیاج به یک همراهی همه‌جانبه داریم، ادامه داد: همان‌گونه که در دوران دفاع مقدس مردم در بیمارستان‌ها مشغول کمک‌رسانی بودند اکنون نیز به همان شکل باید کمک‌رسانی انجام شود.

۱۶:۲۹ وزیر جهاد کشاورزی: خوزستان نیازمند نگاه ویژه در حوزه کشاورزی / دغدغه ما کشت پاییزه است

سید جواد ساداتی‌نژاد ظهر جمعه در جریان سفر به استان خوزستان به همراه رئیس جمهور به منظور بررسی مشکلات استان اظهار کرد: سفر بنده و وزیر نیرو به خوزستان با توجه به مسائل آب و کشاورزی و خشکسالی‌های اخیر به عنوان یکی از چالش‌های موجود منطقه انجام شده است.

وزیر جهاد کشاورزی افزود: استان خوزستان یکی از مهم‌ترین قطب‌های کشاورزی ایران است و در حوزه تولید محصولات کشاورزی دارای رتبه نخست است. تقریباً یک و نیم میلیون اراضی کشاورزی داریم و ۱۷ و نیم میلیون تن محصولات کشاورزی و غذایی در استان خوزستان تولید می‌شود.

۱۶:۴۰ وزیر نیرو: زمان مقرر برای اجرای طرح‌های فاضلاب اهواز کاهش می‌یابد

وزیر نیرو گفت: با دستور رئیس جمهور، زمان مقرر برای اجرای طرح‌های فاضلاب اهواز کاهش می‌یابد.

علی اکبر محرابیان در جریان سفر به استان خوزستان به همراه رئیس جمهور به منظور بررسی مشکلات استان با ابراز امیدواری برای اینکه سریع‌تر شاهد رفع مشکلات مردم خوزستان در زمینه آب و فاضلاب باشیم افزود: طرح آبرسانی غدیر آب شرب و کشاورزی ۲۶ شهرستان خوزستان را تأمین می‌کند و تاکنون آبرسانی به ۱۸ شهرستان انجام شده است.

وی گفت: گام نخست این طرح برای تأمین آب از سد کرخه انجام شده، اما آب با کیفیتی نیست لذا پیش بینی شده بود که منبع و مخزن آب به سد دز تعییر پیدا کند، اما این طرح متوقف است و با بررسی انجام شده مقرر شد تا با یک روش میان بُر هرچه سریع‌تر آب با کیفیت دز را به ایستگاه‌های پمپاژ این شهرستان‌ها رسانده و وارد شبکه کنیم.

وزیر نیرو ادامه داد: امروز در معیت رئیس جمهوری نخستین سفر استانی را به خوزستان داشتیم تا از نزدیک برخی از طرح‌های آب و فاضلاب استان دیدن کنیم.

۱۷:۵۲ حجت‌الاسلام رئیسی: مدیریت آب در خوزستان غلط است

رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه خواسته‌های مردم خوزستان دنبال می‌شود، مدیریت آب در این استان را غلط توصیف کرد.

حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی عصر امروز جمعه در ادامه برنامه‌های خود در سفر به خوزستان، نشست با سران عشایر استان خوزستان گفت: امروز ثبات در بازار یکی از محورهای مهم است که دولت به دنبال ایجاد ثبات در بازار است؛ معتقدیم که ثبات در بازار برای اشتغال‌زایی تولیدکننده، صادرکننده و همه ارکان نظام اقتصادی و کارآفرینان باید شرایط قابل پیش‌بینی باشد که آینده چه می‌شود و ثبات بازار می‌تواند به رونق اقتصادی و تولید کشور کمک کند.

رئیس‌جمهور افزود: کارآفرینان و فعالان اقتصادی با این ثبات اقتصادی می‌توانند فعالیت‌های خود را راحت‌تر دنبال کنند؛ بخشی از ظرفیت صنعتی این استان معطل است و به نظرم بخشی از ظرفیت صنعتی استان خوزستان حتماً باید برای ایجاد اشتغال و رونق تولید فعال شود.

رئیسی تأکید ادامه داد: به مسئولان استان توصیه می‌کنم که فعال کردن واحدهای صنعتی نیمه فعال را در اولویت کاری خود قرار دهند.

وی خطاب به مسئولان استان خوزستان گفت: مدیریت آب غلط است که هم در کم‌آبی و هم در پرآبی مشکلات دارید؛ مدیریت آب از ضروریات کشور و به‌ویژه خوزستان است که جزوه مسائل مهم محسوب می‌شود.

رئیس‌جمهور تأکید کرد: مشکلات حوزه آب را باید با همکاری خود مردم و عشایر حل کرد و آنها را با مشارکت حداکثری به صحنه بیاورید تا مشکلات مردم در این رابطه کاهش پیدا کند.

۱۹:۴۲ وزیر نیرو: زنجیره خدمات‌رسانی آب و برق در خوزستان تکمیل نشد

علی‌اکبر محرابیان عصر امروز جمعه در نشست شورای اداری خوزستان گفت: در حوزه آب و برق استان خوزستان و در طول تاریخ پس از انقلاب سرمایه‌گذاری‌های بسیار خوب و سنگینی انجام شده که شاید بی‌سابقه باشد؛ ظرفیت‌های عظیمی در خوزستان ایجاد شده ولی بزرگ‌ترین اشکالی که وجود دارد و مردم را دچار مشکلات کرده این است که زنجیره خدمات‌رسانی تکمیل نشد.

وزیر نیرو افزود: به این یعنی ۲۳ میلیارد مترمکعب ظرفیت مخازن این استان ایجاد شده معادل ۴۰ درصد کشور است ولی با این وجود مردم خوزستان از مواهب این آب یا محروم شده‌اند و یا این حجم آب زندگی آنها را دچار مشکلات و معضلات می‌کند.

۲۰:۰۷ وزیر جهاد کشاورزی: فاز دوم ۵۵۰ هزار هکتاری اصلی‌ترین پروژه خوزستان است

سید جواد ساداتی نژاد عصر امروز جمعه در نشست شورای اداری خوزستان گفت: خوزستان کلکسیونی از اولین‌های کشاورزی ایران است و در سرجمع در حوزه تولیدات رتبه یک کشور را دارد.

وی با بیا اینکه خوزستان ۶۰ هزار میلیارد تومان تولید سالانه محصولات دارد، افزود: اصلی‌ترین پروژه استان فاز دوم ۵۵۰ هزار هکتاری است که با دستور رئیس‌جمهور نسبت به جمع‌بندی برای تسریع اجرایی شدن طرح اقدام می‌کنیم چون اگر از آن غافل شویم شاید زمان اجرایی شدن آن مثل فاز اول تا ۱۵ سال زمان می‌برد.

۲۰:۴۹ رئیس جمهور: هیچ‌گونه تأخیری در حل مشکلات خوزستان قابل‌پذیرش نیست

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی عصر امروز جمعه در نشست شورای اداری خوزستان گفت: برای رفع مشکلات خوزستان اولین مسئله که ضرورت دارد این است که یک برنامه کوتاه‌مدت تعریف شود و در این برنامه از هم‌اکنون به‌صورت آنی و فوری باید اقدامات لازم را پیش‌بینی کرد؛ بنابراین دستگاه‌های مختلف اعم از آب و برق و حوزه کشاورزی و دیگر مدیران مرتبط امور را پیگیری کنند که در برنامه پیش رو برای حل مشکلات به‌صورت آنی بررسی‌های لازم انجام شود.

۲۱:۱۰ وزیر کشور: بازارچه‌های مشترک با عراق ساماندهی می‌شوند

احمد وحیدی عصر امروز جمعه در نشست شورای اداری خوزستان گفت: اعتبارات خوبی برای پروژه دفع آب‌های سطحی به استان از جمله اهواز اختصاص پیدا کرده که امیدوارم خروجی خوبی داشته باشد.

وی گفت: ساماندهی بازارچه‌های مرزی نیز با همکاری بصره عراق انجام می‌شود چون ظرفیت‌های اقتصادی آن نیز در استان خوزستان وجود دارد که در صورت فعال شدن بازارچه مشترک با عراق آورده و اشتغال‌زایی خوبی در این زمینه برای استان صورت خواهد گرفت.

۲۱:۱۱ رئیس سازمان برنامه: امسال ۴ هزار میلیارد تومان برای خوزستان واریز شد

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: یک هزار میلیارد تومان اعتبارات ملی، بیش از یک هزار میلیارد تومان از منابع سازمان هدفمندی یارانه‌ها، یک هزار و ۷۵۰ میلیارد تومان استانی و سرجمع چهار هزار میلیارد تومان اعتبار در سال جاری برای استان واریز شده است.

📢


💻
منبع

👁‍🗨 ۳ رسانه عمومی امین ارسباران :
در #تلگرام، #اینستاگرام #سایت
✅ پایگاه خبری و تحلیلی امین ارسباران(اهر آنلاین )

👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇
🔗 تلگرام پایگاه خبری امین ارسباران https://t.me/aminArasBaranNew
🔗 اینستاگرام پایگاه خبری امین ارسباران https://instagram.com/aminarasbaran.ir
🌏 وب سایت پایگاه خبری امین ارسباران
https://aminarasbaran.ir