آنکارا خرید محموله جدید اس- ۴۰۰ از مسکو را تکذیب کرد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان
آنکارا خرید محموله جدید اس- ۴۰۰ از مسکو را تکذیب کرد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

✅ به گزارش خبرگزاری مهر، دِیلی صباح امروز سه شنبه اعلام کرد که یک مقام ترکیه گفته است این کشور قصد خرید محموله جدیدِ سامانه دفاع موشکی «اس -۴۰۰» از مسکو را ندارد. بر اساس اعلام این روزنامه، این مقام ترکیه‌ای که نام و تصدی وی اعلام نشده است، گفت که اخبار منتشره پیرامون نهایی […]به گزارش خبرگزاری مهر، دِیلی صباح امروز سه شنبه اعلام کرد که یک مقام ترکیه گفته است این کشور قصد خرید محموله جدیدِ سامانه دفاع موشکی «اس -۴۰۰» از مسکو را ندارد.

بر اساس اعلام این روزنامه، این مقام ترکیه‌ای که نام و تصدی وی اعلام نشده است، گفت که اخبار منتشره پیرامون نهایی شدن خرید محموله جدید سامانه اس- ۴۰۰ صحت ندارد وهیچ تغییری در وضعیت مذاکرات ایجاد نشده است.

این در حالیست که «الکساندر میخایف» (Alexander Mikheyev) مدیرعامل شرکت تسلیحاتی که در زمینه صادرات سلاح فعالیت دارد دیروز دوشنبه اعلام کرد که قرارداد جدیدی با ترکیه در زمینه تحویل سامانه موشکی میان بُرد و بلند بُرد «اس -۴۰۰» ساخت کشورش به زودی امضا می‌شود.

به گزارش خبرکزاری مهر، ۱۷ فروردین ماه وزارت خارجه ایالات متحده از تحریم ریاست صنایع دفاعی ترکیه به همراه ۴ مقام بلندپایه آن از جمله «اسماعیل دمیر» به بهانه «قانون مقابله با دشمنان آمریکا از طریق [وضع] تحریم‌ها» خبر داد.

وزارت خارجه آمریکا بهانه وضع این تحریم‌ها را ارتباط این مقامات ترکیه با بخش دفاعی و اطلاعاتی روسیه عنوان کرد.

وزارت خارجه آمریکا مدعی شد که صنایع دفاعی ترکیه با «شخصی که از طرف یا به نمایندگی از بخشهای دفاعی یا اطلاعاتی دولت فدراسیون روسیه فعالیت می‌کرد، یک معامله چشمگیر انجام داده است».

گفتنی است که آمریکا از همکاری دفاعی و اطلاعاتی ترکیه و روسیه استقبال نمی‌کند؛ به ویژه آنکه اقدام آنکارا در خرید سامانه‌های پدافند موشکی اس -۴۰۰ روسیه با انتقاد تند مقامات واشنگتن و تهدید به وضع تحریم‌ها علیه ترکیه روبرو شد.

📢


💻
منبع

👁‍🗨 ۳ رسانه عمومی امین ارسباران :
در #تلگرام، #اینستاگرام #سایت
✅ پایگاه خبری و تحلیلی امین ارسباران(اهر آنلاین )

👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇
🔗 تلگرام پایگاه خبری امین ارسباران https://t.me/aminArasBaranNew
🔗 اینستاگرام پایگاه خبری امین ارسباران https://instagram.com/aminarasbaran.ir
🌏 وب سایت پایگاه خبری امین ارسباران
https://aminarasbaran.ir