آمریکا ارتباط رسمی با گروه طالبان در افغانستان را تکذیب کرد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان
آمریکا ارتباط رسمی با گروه طالبان در افغانستان را تکذیب کرد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

✅ به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، «ند پرایس»، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در سخنانی هرگونه ارتباط رسمی با گروه طالبان را رد کرد. در این ارتباط، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا تاکید کرد که تماس‌هایی با جنبش طالبان داریم اما بین ما و آنها روابطی رسمی وجود ندارد و ما به طالبان اطمینان […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، «ند پرایس»، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در سخنانی هرگونه ارتباط رسمی با گروه طالبان را رد کرد.

در این ارتباط، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا تاکید کرد که تماس‌هایی با جنبش طالبان داریم اما بین ما و آنها روابطی رسمی وجود ندارد و ما به طالبان اطمینان نداریم.

به گفته پرایس، واشنگتن برای پیگیری منافعش و منافع ملت افغانستان با طالبان در ارتباط است.

این مقام آمریکایی در عین حال تاکید کرده که ما هیچگونه اجازه‌ای از طالبان نمی‌خواهیم و فقط آنچه در توان داریم برای کمک به تخلیه اتباع خودمان انجام می‌دهیم.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا همزمان به تهدید طالبان نیز پرداخت و گفت: طالبان می‌دانند که در صورت هرگونه مانع تراشی در مسیر تخلیه شهروندان آمریکایی، با واکنشی کوبنده مواجه می‌شوند.

اظهارات سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در حالی مطرح شده که پیشتر «جیک سالیوان»، مشاور امنیت ملی رئیس جمهور آمریکا از گفتگو و مشورت روزانه با طالبان درباره افغانستان خبر داده بود.

به گفته سالیوان، آمریکا درباره هر آنچه که در کابل پایتخت افغانستان اتفاق می‌افتد با طالبان مشورت می‌کند.

با گذشت بیش از یک هفته از تصرف کابل توسط طالبان، همچنان گمانه‌زنی‌ها در مورد آینده افغانستان و سرنوشت حکومت در این کشور ادامه دارد.

طالبان در یک اقدام بهت‌آور و حیرت‌انگیز، با سرعتی که برای تمامی کارشناسان سیاسی و بین‌المللی و حتی کارشناسان امور افغانستان و حتی شاید خود افغان‌ها غیرقابل تصور بود، توانستند با از بین بردن حاکمیت گذشته افغانستان و پایان دادن به ریاست‌جمهوری اشرف غنی، حاکمیت را در افغانستان به دست بگیرند.

با این حال هرج و آشفتگی در فرودگاه کابل، پایتخت افغانستان همچنان ادامه دارد و ده‌ها هزار تن از شهروندان افغانستان در اطراف و شمار اندکی از آنان در درون فرودگاه کابل تجمع کرده‌اند تا از افغانستان خارج شوند.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در نشست خبری خود به موضوعات دیگری از جمله ایران نیز پرداخت.

او در این ارتباط درباره بازگشت به توافق وین گفت: بازگشت متقابل به پایبندی به برجام، قویاً به سود منافع ملی ما است، زیرا بازگشت متقابل به الزامات توافق، دوباره ایران را تحت سخت‌ترین و جامع‌ترین رژیم نظارتی در تاریخ قرار می‌دهد.

پرایس همچنین به موضوع فروش سوخت ایران به لبنان نیز اشاره کرد و در این ارتباط گفت: تمام تحریم‌هایی که علیه ایران وجود دارد، سر جایشان هستند و چیزی تغییر نکرده است.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا علاوه براین به سفر پیش روی نخست وزیر رژیم صهیونیستی به واشنگتن و دیدار با رئیس جمهور آمریکا نیز اشاره کرد و گفت: موضوع ایران و مسائل امنیتی منطقه‌ای یکی از موضوعات این گفت‌وگو خواهد بود اما اولین دیدار بنت و بایدن، فرصتی است برای صحبت درباره تقویت روابط دو طرف.

📢


💻
منبع

👁‍🗨 ۳ رسانه عمومی امین ارسباران :
در #تلگرام، #اینستاگرام #سایت
✅ پایگاه خبری و تحلیلی امین ارسباران(اهر آنلاین )

👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇
🔗 تلگرام پایگاه خبری امین ارسباران https://t.me/aminArasBaranNew
🔗 اینستاگرام پایگاه خبری امین ارسباران https://instagram.com/aminarasbaran.ir
🌏 وب سایت پایگاه خبری امین ارسباران
https://aminarasbaran.ir