۲ هزار برنامه در هفته دفاع مقدس در آذربایجان شرقی برگزار می شود/ انتقاد از عدم تکمیل باغ موزه شمیم پایداری
۲ هزار برنامه در هفته دفاع مقدس در آذربایجان شرقی برگزار می شود/ انتقاد از عدم تکمیل باغ موزه شمیم پایداری

✅ پایگاه خبری و تحلیلی امین ارسباران: همزمان با گرامیداشت هفته دفاع مقدس، دو هزار برنامه با شعار محوری «ما متحد هستیم» امسال در سطح استان آذربایجان شرقی برگزار می شود.به گزارش خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی امین ارسباران، امیر دریادار دوم رضا عباسی مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس آذربایجان شرقی […]


پایگاه خبری و تحلیلی امین ارسباران: همزمان با گرامیداشت هفته دفاع مقدس، دو هزار برنامه با شعار محوری «ما متحد هستیم» امسال در سطح استان آذربایجان شرقی برگزار می شود.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی امین ارسباران، امیر دریادار دوم رضا عباسی مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس آذربایجان شرقی در نشست خبری خود با اصحاب رسانه با اشاره به اینکه همه باید در برابر آرمان های امام و انقلاب و جبهه مقاومت متحد باشیم، به نقش رسانه ها و اصحاب رسانه در برابر تهاجم فرهنگی رسانه های غربی اشاره کرد و گفت: در تحلیل توازن قدرت در جنگ متعارف، داشته ها و تاکتیک های دشمن تحلیل می شود اما در جنگ نامتعارف با یک جنگ ترکیبی در همه عرصه های اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و … روبرو هستیم و سرذبازان این جنگ هیبریدی نیز شما خبرنگاران هستید.
وی تاکید کرد: شما می توانید با نشان دادن دستاوردهای حماسی انقلاب، نقش سرباز خط مقدم را در جنگ متعارف ایفا کنید تا شُبهه های ایجاد شده از سوی دشمن به تردید و بدگمانی و سپس گسست تبدیل نشوند.
عباسی در ادامه با تاکید بر شعار هفته دفاع مقدس با عنوان «ما متحد هستیم» محور اصلی برنامه های امسال را موضوع «جهاد و مقاومت از دیروز تا امروز» اعلام کرد و تصریح کرد: عمده گرایش برنامه های امسال بیشتر به سوی زنان و خانواده های شهدا و بانوانی است که در حماسه دفاع مقدس نقش آفرینی کردند.
مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه امسال بیش از دو هزار برنامه در سطح شهرها و روستاهای آذربایجان شرقی برگزار می شود مهمترین برنامه ها را شامل: دیدار فرماندهان نظامی با نملاینده ولی فقیه در استان، ارتباط تصویری و ویدیویی ۱۲۰۰ رزمنده با فرمانده کل قوا، رونمایی از شهرک بازی های رایانه ای، رژه نیروهای مسلح، رونمایی از نمایشگاه دستاوردهای دفاعی، رونمایی از چند کتاب و دانشنامه استانی، دیدار فرماندهان با استاندار آذربایجان شرقی، برنامه ی خط مقدمی ها، رونمایی از چهار یادمان شهدا، رونمایی از سه اَبَر سوژه محتوایی به نام های جهاد اکبر، ابابیل و السلام علیک عشق، عطر افشانی گلزار شهدا اعلام کرد.
امیردریادار عباسی در ادامه به بخش دیگری از برنامه های این هفته در استان اشاره کرد و گفت: افتتاح یادمان شهدای شهر ممقان، زنگ مقاومت در مدارس و افتتاح چند پروژه عمرانی و فرهنگی از دیگر برنامه های این هفته در استان آذربایجان شرقی هستند.
مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس آذربایجان شرقی در ادامه با انتقاد از مسئولان استانی به خاطر عدم تکمیل پارک موزه دفاع مقدس آذربایجان شرقی در طی ۲۸ سال گذشته گفت: خوشبختانه امسال شورای اسلامی شهر و شهرداری توجه ویژه ای به این پروژه دارند. به گونه ای که میزان اعتبارات اختصاص یافته برای آن از رقم ۷ میلیارد تومان سال گذشته امسال به ۲۰ میلیارد تومان رسیده است.
دریادار عباسی با بیان اینکه امسال به موضوع آموزش کودکان و نوجوانان توجه ویژه شده است تاکید کرد: باغ موزه دفاع مقدس بهترین مکان برای انتقال مفاهیم و فرهنگ ایثار و مقاومت به نسل های جدید است. متاسفانه ما تاکنون قهرمان سازی مناسب نکردیم و در خصوص انتقال این مفاهیم به فرزندان مان کم کاری کرده ایم.
وی در ادامه با بیان اینکه بر اساس قوانین باید یک درصد اعتبارات دستگاه ها و ادارات استانی به موضوع بسط و گسترش فرهنگی اختصاص یابد ابراز تاسف کرد که چرا تاکنون عملکرد دستگاه ها در این باره پایش و رصد نشده است.
در این جلسه، شهردار منطقه دو تبریز هم با اشاره به برخی اقدامات و برنامه های شهرداری تبریز در خصوص تکمیل باغ موزه دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: شهرداری مصمم است تا نسبت به تملک ۱۲۰ هزار مترمربع از اراضی واقع در محدوده باغ موزه دفاع مقدس که معارض شخصی دارند اقدام کند.
موسی علیپور زنوزی افزود: چند پروژه عمرانی مانند سیستم آب خام فضای سبز این پارک، هفته آینده به بهره برداری می رسد ضمن آنکه کاشت منظم درختان و توسعه فضای سبز، احداث مسیر دسترسی به باغ موزه به طول ۵۵۰ متر و تامین روشنایی مسیر با ۵۵ تیر چراغ برق و نصب پرچم ۴۰ متری در اولویت برنامه های امسال شهرداری منطقه دو قرار دارد.