دامپزشکی مریوان ۵ رأس گاو مبتلا به بیماری سل را شناسایی و معدوم کرد
دامپزشکی مریوان ۵ رأس گاو مبتلا به بیماری سل را شناسایی و معدوم کرد

✅ رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان مریوان در گفتگو با پایگاه خبری و تحلیلی امین ارسباران از کردستان، با اعلام این خبر اظهار داشت: در راستای حفظ بهداشت عمومی جامعه و باهدف کنترل و ریشه‌کنی بیماری‌های مشترک بین انسان و دام؛ تست توبرکولین جهت ردیابی و شناسایی بیماری سل در گاوداری‌های حوزه شهرستان به اجرا درآمد. […]


رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان مریوان در گفتگو با پایگاه خبری و تحلیلی امین ارسباران از کردستان، با اعلام این خبر اظهار داشت: در راستای حفظ بهداشت عمومی جامعه و باهدف کنترل و ریشه‌کنی بیماری‌های مشترک بین انسان و دام؛ تست توبرکولین جهت ردیابی و شناسایی بیماری سل در گاوداری‌های حوزه شهرستان به اجرا درآمد.

کیوان نوری در ادامه افزود: متعاقب اجرای فراگیر تست توبرکولین، تعداد ۵ رأس گاو، مبتلا به بیماری سل تشخیص داده شد که پس از طی تشریفات و براساس دستورالعمل‌های بهداشتی سازمان دامپزشکی کشور، دام‌های آلوده در کشتارگاه دام شهرستان مریوان حذف و معدوم گردید.

نوری در خاتمه گفت: شبکه دامپزشکی شهرستان مریوان تمام نیرو و امکانات خود را بکار گرفته تا بیماری‌های مشترکی همچون سل، تب‌مالت، هاری، شاربن و … را در جمعیت دامی تحت کنترل دربیاورد و بدینوسیله از سرایت چنین عفونت‌هایی به شهروندان و جوامع انسانی پیشگیری بعمل می‌آید.

انتهای پیام/