شعر قدیمی استاد شهریار به یاد قهرمان وزنه‌برداری ایران+عکس
شعر قدیمی استاد شهریار به یاد قهرمان وزنه‌برداری ایران+عکس

✅ پایگاه خبری و تحلیلی امین ارسباران: استاد شهریار هر چند به عنوان یک چهره ادبی و عرفانی شناخته می شود اما برخی اشعار سیاسی و ورزشی او هم دست کمی از اشعار ادبی اش ندارند. نمونه اش شعری که در مورد افتخار آفرینی های نامجو قهرمان وزنه برداری ایران و جهان سرود. به گزارش […]


پایگاه خبری و تحلیلی امین ارسباران: استاد شهریار هر چند به عنوان یک چهره ادبی و عرفانی شناخته می شود اما برخی اشعار سیاسی و ورزشی او هم دست کمی از اشعار ادبی اش ندارند. نمونه اش شعری که در مورد افتخار آفرینی های نامجو قهرمان وزنه برداری ایران و جهان سرود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی امین ارسباران؛ محمود نامجو، وزنه‌بردار پر افتخار ایرانی بود که با کسب سه مدال طلا، یک مدال نقره و دو مدال برنز در مسابقات جهانی وزنه برداری، و همچنین یک نشان نقره و یک برنز بازی‌های المپیک و یک نشان طلا و یک برنز بازی‌های آسیایی از پرافتخارترین وزنه‌برداران ایران می‌باشد. او همچنین دارای عناوین قهرمانی ایران در رشته‌های ورزشیِ کُشتی و زیبایی اندام بود. نام او به عنوان نخستین ایرانی دارندهٔ نشان طلای جهان در ورزش حرفه‌ای به ثبت رسیده است.
این شعر نوستالژی، اثری از استاد شهریار، شاعر بلندآوازه ایرانی است که در زمان حیاتش، در وصف افتخار آفرینی های نامجو سروده و در نشریات وقت به چاپ رسیده.
منبع عکس: فدراسیون تاریخ و آمار