پوستر اجلاسیه بین‌المللی پیرغلامان وخادمان حسینی رونمایی شد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان
پوستر اجلاسیه بین‌المللی پیرغلامان وخادمان حسینی رونمایی شد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

✅ به گزارش خبرگزاری مهر، استاندار آذربایجان‌شرقی روز سه‌شنبه در مراسم رونمایی از این پوستر، اظهار داشت: تبریز پایتخت تشیع و دیار عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) است و این اجلاس باید در شأن و جایگاه آذربایجان برگزار شود. محمدرضا پورمحمدی افزود: این اجلاس قرار بود ۲ سال پیش در تبریز برگزار شود […]به گزارش خبرگزاری مهر، استاندار آذربایجان‌شرقی روز سه‌شنبه در مراسم رونمایی از این پوستر، اظهار داشت: تبریز پایتخت تشیع و دیار عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) است و این اجلاس باید در شأن و جایگاه آذربایجان برگزار شود.

محمدرضا پورمحمدی افزود: این اجلاس قرار بود ۲ سال پیش در تبریز برگزار شود که به دلیل شیوع کرونا به تعویق افتاد و امسال نیز با وجود محدودیت‌ها تلاش می‌کنیم همایشی در خور شأن درگاه باعظمت حضرت اباعبدالله الحسین (ع) برگزار شود.

وی با قدردانی از هیآت مذهبی و خادمان حسینی استان، تصریح کرد: نگرانی‌ها از بابت شیوع کرونا در مراسم ماه محرم وجود داشت که خوشبختانه با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی انجام شد.

پورمحمدی با تأکید بر اینکه همه ما خادم آستان حسینی هستیم و از هیچ تلاشی برای خدمت در این راه دریغ نمی‌کنیم، ادامه داد: تمامی دستگاه‌ها و سازمان‌های استان برای برگزاری باشکوه این رویداد فرهنگی و مذهبی در استان تلاش می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی و امام جمعه تبریز نیز در این آئین گفت: برگزاری این همایش افتخاری برای استان است و اگر در ایام غیرکرونایی قرار داشتیم مراسم بسیار باعظمت و بزرگی با حضور مداحان از سراسر کشور برگزار می‌شد.

حجت‌الاسلام سیدمحمدعلی آل‌هاشم افزود: پیرغلامان امام حسین (ع) عمر پربرکت خود را در مکتب قرآن و عترت سپری کرده‌اند و در راستای اشاعه فرهنگ عاشورایی و به عنوان مبلغان این فرهنگ در چند دهه گذشته فعالیت‌های بسیار ارزشمندی انجام داده‌اند.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان‌شرقی هم زمان برگزاری افتتاحیه هجدهمین اجلاسیه بین‌المللی پیرغلامان حسینی را ۲۳ شهریور مصادف با هفت صفر اعلام کرد و گفت: این مراسم در محوطه مسجد کبود تبریز برگزار می‌شود.

مرتضی صفری خاطرنشان کرد: در حاشیه این اجلاس مراسمی برای به نمایش گذاشتن شیوه برگزاری دستجات عزاداری عجم و شاه حسین گویان تبریز برگزار می‌شود که تلاش می‌کنیم این آئین‌ها را با همکاری میراث فرهنگی ثبت ملی کنیم.

📢


💻
منبع

👁‍🗨 ۳ رسانه عمومی امین ارسباران :
در #تلگرام، #اینستاگرام #سایت
✅ پایگاه خبری و تحلیلی امین ارسباران(اهر آنلاین )

👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇
🔗 تلگرام پایگاه خبری امین ارسباران https://t.me/aminArasBaranNew
🔗 اینستاگرام پایگاه خبری امین ارسباران https://instagram.com/aminarasbaran.ir
🌏 وب سایت پایگاه خبری امین ارسباران
https://aminarasbaran.ir