نخستین جشنواره سراسری نمایش کودک در مرند برگزار می‌شود – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان
نخستین جشنواره سراسری نمایش کودک در مرند برگزار می‌شود – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

✅ به گزارش خبرگزاری مهر، دبیر نخستین جشنواره سراسری نمایش کودک باغچه بان صبح چهارشنبه در جمع خبرنگاران در خصوص این رخداد هنری اظهار داشت: جبار باغچه بان به عنوان پدر نمایش کودک ایران بیش از یک قرن پیش تئاتر کودک را در شهرستان مرند آذربایجان شرقی پایه گذاری کرد. مهدی صالحیار با اشاره به […]به گزارش خبرگزاری مهر، دبیر نخستین جشنواره سراسری نمایش کودک باغچه بان صبح چهارشنبه در جمع خبرنگاران در خصوص این رخداد هنری اظهار داشت: جبار باغچه بان به عنوان پدر نمایش کودک ایران بیش از یک قرن پیش تئاتر کودک را در شهرستان مرند آذربایجان شرقی پایه گذاری کرد.

مهدی صالحیار با اشاره به جایگاه کمرنگ تئاتر کودک در ایران به ویژه شهرستان‌های کشور تصریح کرد: این جشنواره به بهانه صد و دوسالگی تئاتر کودک در ایران، با هدف احیای نمایش کودک و نیز هویت بخشی قدمت تاریخی و فرهنگی مرند برگزار می‌شود.

این هنرمند و کارگردان تئاتر کشور با اشاره به بهره گیری مرحوم جبار باغچه بان از هنرهای نمایشی برای آموزش کودکان به ویژه کودکان ناشنوا اظهار داشت: این جشنواره در محورهای مختلف مانند جبارباغچه بان و نمایش کودک در ایران، نمایش کودک و تعلیم برای کودکان ناشنوا، باغ شهر مرند خاستگاه نمایش کودک، کودک و فرهنگی ایرانی اسلامی، کودک و مسائل تربیتی، خانواده و فرهنگی شهروندی و… برگزار می‌شود.

به گفته صالحیار، نخستین جشنواره سراسری نمایش کودک باغچه بان در چهار بخش: پژوهش، مسابقه نمایش نامه نویسی، اجراهای محیطی (در گستره استان) و سمینار و برخی برنامه‌های جنبی برگزار خواهد شد.

دبیر نخستین جشنواره سراسری نمایش کودک باغچه بان با اشاره به اینکه متقاضیان می‌توانند تا بیستم شهریورماه نسبت به ارسال آثار اقدام کنند ادامه داد: علاقمندان می‌توانند می‌تواند برای ارتباط با دبیرخانه از طریق تلفن و فکس ۰۴۱۴۲۲۶۴۴۸۸ و یا پیام رسال واتساب با شماره ۰۹۱۴۸۹۲۸۹۹۲ و پست الکترونیکی tandishonar1400@gmail.com تماس حاصل کنند.

📢


💻
منبع

👁‍🗨 ۳ رسانه عمومی امین ارسباران :
در #تلگرام، #اینستاگرام #سایت
✅ پایگاه خبری و تحلیلی امین ارسباران(اهر آنلاین )

👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇
🔗 تلگرام پایگاه خبری امین ارسباران https://t.me/aminArasBaranNew
🔗 اینستاگرام پایگاه خبری امین ارسباران https://instagram.com/aminarasbaran.ir
🌏 وب سایت پایگاه خبری امین ارسباران
https://aminarasbaran.ir