نادران: «اوجی» درباره اموالش خلاف واقع سخن گفت – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان
نادران: «اوجی» درباره اموالش خلاف واقع سخن گفت – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

✅ به گزارش خبرنگار مهر، در ادامه جلسه علنی روز چهارشنبه سوم شهریور و در جریان بررسی رای اعتماد به وزرای پیشنهادی کابینه سیزدهم الیاس نادران در مخالفت با «جواد اوجی» وزیر پیشنهادی نفت، گفت: آنچه برای ما در سال‌های اخیر اهمیت پیدا کرد این است که مردم به جریان انقلابی و پاکدست اعتماد کردند […]به گزارش خبرنگار مهر، در ادامه جلسه علنی روز چهارشنبه سوم شهریور و در جریان بررسی رای اعتماد به وزرای پیشنهادی کابینه سیزدهم الیاس نادران در مخالفت با «جواد اوجی» وزیر پیشنهادی نفت، گفت: آنچه برای ما در سال‌های اخیر اهمیت پیدا کرد این است که مردم به جریان انقلابی و پاکدست اعتماد کردند و انتظار دارند جریانات اداره کشور بر همین مدار حرکت کند، بنابراین بنده در موافقت‌ها و مخالفت‌ها بیش از آنکه به کارآمدی وزرای پیشنهادی نگاه کنم به سلامت و پاکدستی این افراد حساسیت نشان دادم.

وی افزود: در مجلس گذشته با دوستان بحثی داشتم مبنی بر اینکه، حیف بدتر است یا میل؟ بنده معتقدم تا میل نباشد حیف نمی‌شود. نفوذ از پنجره فساد وارد می‌شود اگر فخری زاده‌ها را می‌زنند به دلیل نفوذ از نقطه‌های فساد است.

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: به وزیر پیشنهادی اطلاعات عرض کردم آنچه دوستان در مورد فتنه ۸۸ و قم می‌گویند به کنار، با فساد در وزارت اطلاعات چه خواهید کرد، ما مدیران پاکدست می‌خواهیم. نهادهای اطلاعاتی باید سالم‌ترین افراد را داشته باشند. به بقیه وزرا هم همین نکته را گفتم.

نادران با اشاره به جلسه او با وزیر پیشنهادی نفت، گفت: با اوجی جلسه‌ای گذاشتم و گفتم قصد من راستی آزمایی است نه اقرار به چیزی.

وی اظهار داشت: از اوجی سوال کردم لیست اموالش در شبکه‌های اجتماعی را دیده است؟ پاسخ داد چه می‌گویید؟

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: نمایندگان در شبکه‌های اجتماعی لیست اموال وی را دیده‌اند، اما وزیر پیشنهادی که در معرض انتخاب است ندیده است؟

نادران گفت: سوال کردم چه دارید گفت ۳ آپارتمان یکی خانه هروی، یک خانه به همسرم ارث رسیده و یک خانه پسرم دارد، از مراجع ذیربط سوال کردم ۹ مورد اموال وی را لیست کردند. دو برگه اموال «اوجی» بود.

وی تصریح کرد: کسی که به این صراحت خلاف واقع می‌گوید در مواقع دیگر هم همین است.

نماینده مردم تهران در مجلس تصریح کرد: در موردی اعلام کرد رستم قاسمی و فرد دیگری کار کردند و فرد شاکی به جای آنها در مورد من داستان پردازی کردند سوال اینجاست چرا در مورد رستم قاسمی حرف نزده است.

نادران گفت: دوستان ما اصرار می‌کنند که گزارش‌های وزارت اطلاعات و نهادهای امنیتی «فلان و بهمان» است.

وی تصریح کرد: به مخبر هم گفته‌ام «دیمیتریس کامبیس» را چه زمانی پرونده‌اش را رو کردند، کی دکل‌های گم شده و کشتی‌هایی که بردند رو شد؟ زمانی که از فرودگاه امام خارج شد، آیا نهادهای اطلاعاتی و امنیتی آن زمان مسئولیت نداشتند؟

به گزارش مهر از ابتدای جلسه صبح امروز تعداد ز یادی از نمایندگان اطراف نادران جمع شده بودند و با وی صحبت می‌کردند. به نظر می‌رسید احمد امیرآبادی نماینده قم تلاش دارد نادران را قانع کند پس از این اظهارات نادران نیز تعداد زیادی از نمایندگان برای بررسی مدارکی که نادران به آنها استناد می‌کرد، نزد وی رفتند.

📢


💻
منبع

👁‍🗨 ۳ رسانه عمومی امین ارسباران :
در #تلگرام، #اینستاگرام #سایت
✅ پایگاه خبری و تحلیلی امین ارسباران(اهر آنلاین )

👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇
🔗 تلگرام پایگاه خبری امین ارسباران https://t.me/aminArasBaranNew
🔗 اینستاگرام پایگاه خبری امین ارسباران https://instagram.com/aminarasbaran.ir
🌏 وب سایت پایگاه خبری امین ارسباران
https://aminarasbaran.ir