شاخص محوری برای تعیین وزرای پیشنهادی، «کارآمدی» بود – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان
شاخص محوری برای تعیین وزرای پیشنهادی، «کارآمدی» بود – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

✅ به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور بعد از ظهر امروز (چهارشنبه) در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی و در دفاع از صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت سیزدهم اظهار کرد: امروز کادر درمان از جان مردم صیانت می‌کنند و ما باید از حرکت مجاهدانه آنها قدردانی کنیم. رئیسی در ادامه گفت: من از […]به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور بعد از ظهر امروز (چهارشنبه) در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی و در دفاع از صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت سیزدهم اظهار کرد: امروز کادر درمان از جان مردم صیانت می‌کنند و ما باید از حرکت مجاهدانه آنها قدردانی کنیم.

رئیسی در ادامه گفت: من از مجلس شورای اسلامی و از کمیسیون‌های محترم برای بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی تشکر می‌کنم. این یک جلوه‌ای از مردم سالاری دینی است که نمایندگان با دغدغه‌مندی و حساسیت صلاحیت کاندیداها و گزینه‌های پیشنهادی را بررسی می‌کنند.

وی با اشاره به فرآیند معرفی وزرای پیشنهادی مجلس گفت: انتخاب وزرای پیشنهادی براساس یکسری از شاخص ها بود. کارآمدی، تخصص، مردم‌داری، فساد ستیزی و صداقت با مردم از جمله این شاخص‌ها بود. شاخص محوری برای انتخاب وزرای پیشنهادی، کارآمدی بود.

رئیس‌جمهور به سامانه مردم‌یار برای تعیین وزرای پیشنهادی اشاره کرد و گفت: این سایتی که اعلام کردیم، مورد استقبال نخبگان قرار گرفت. نام دو وزیر (وزیر دفاع و وزیر اطلاعات) در این سایت نبود زیرا مجموعه‌های امنیتی بودند. البته من درباره وزیر دفاع از مجموعه وزارت دفاع نطرخواهی کردم. نام ۱۷ وزیر دیگر از ۲۰ تا ۶۰ مرتبه در این سامانه تکرار شده بود.

رئیسی با بیان اینکه من در مبارزه با فساد به هیچ عنوان کوتاه نخواهم آمد، گفت: شرط ضمنی مردم برای انتخاب بنده، مبارزه با فساد بود.

وی افزود: اگر گزارش متقنی به من برسد که کسی در دولت مرتکب با فساد شده است، در برخورد با او درنگ نخواهم کرد.

رئیس‌جمهور با تاکید براینکه در برخورد با فساد خط قرمز نداریم، گفت: خط قرمز ما فقط بی‌استناد سخن گفتن است، اما اینکه فردی وابسته به چه کسی باشد، برای ما خط قرمز نیست.

ادامه دارد …

📢


💻
منبع

👁‍🗨 ۳ رسانه عمومی امین ارسباران :
در #تلگرام، #اینستاگرام #سایت
✅ پایگاه خبری و تحلیلی امین ارسباران(اهر آنلاین )

👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇
🔗 تلگرام پایگاه خبری امین ارسباران https://t.me/aminArasBaranNew
🔗 اینستاگرام پایگاه خبری امین ارسباران https://instagram.com/aminarasbaran.ir
🌏 وب سایت پایگاه خبری امین ارسباران
https://aminarasbaran.ir