برگزاری سومین کنگره شعر محرم تبریز در شهریور ماه جاری – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان
برگزاری سومین کنگره شعر محرم تبریز در شهریور ماه جاری – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

✅ به گزارش خبرنگار مهر، حامد شبخیز صبح چهارشنبه در جمع خبرنگاران گفت: کنگره شعر محرم تبریز امسال سومین دوره خود را برگزار می‌کند، در دوره‌های گذشته استقبال گسترده شعرای اهل بیت علیهم السلام از استان‌های شمالغرب کشور، دست‌اندرکاران کنگره را در تداوم آن مصمم ساخته است. وی افزود: هدف از برگزاری کنگره نشر و […]به گزارش خبرنگار مهر، حامد شبخیز صبح چهارشنبه در جمع خبرنگاران گفت: کنگره شعر محرم تبریز امسال سومین دوره خود را برگزار می‌کند، در دوره‌های گذشته استقبال گسترده شعرای اهل بیت علیهم السلام از استان‌های شمالغرب کشور، دست‌اندرکاران کنگره را در تداوم آن مصمم ساخته است.

وی افزود: هدف از برگزاری کنگره نشر و ترویج فرهنگ نورانی عاشورا و سیره حضرات معصومین با لسان شعر است.

شبخیز ادامه داد: یکی دیگر از اهداف کنگره، پرداختن به وقایع نهضت عاشورا و پیوند دادن آن با وقایع جهان اسلام در عصر حاضر است که در فراخوان کنگره به این نکات اشاره شده است.

مسئول بسیج هنرمندان استان آذربایجان شرقی خاطر نشان کرد: شاعران عزیز استان‌های شمالغرب کشور آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و زنجان می‌توانند اشعار خود را درباره همه موضوعات عاشورایی (وقایع، رویدادها، شخصیت‌ها، حماسه‌ها و …) به دبیرخانه کنگره ارسال نمایند. آنچه برای دبیرخانه کنگره اهمّیت دارد، انعکاس موضوعات روز جهان اسلام با عنایت به اصل «کل ارضٍ کربلا و کل یومٍ عاشورا» در شعر عاشورایی است. بر این مبنا تلفیق موضوعات مهمّی مانند (ارزشهای انقلاب اسلامی، استکبار ستیزی، مدافعان حرم، دفاع مقدس، مقاومت شیعیان در یمن، جمهوری آذربایجان، نیجریّه، بحرین، وحدت در پرتو ولایت، سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی و….) با وقایع و رویدادهای عاشورایی مورد نظر خاص کنگره است.

وی در پایان به شرایط شرکت در کنگره اشاره کرد و گفت: با پیشنهاد و نظر اساتید عرصه شعر آئینی، اشعار شاعران جوان مورد توجّه خاص کنگره است و حداکثر تعداد آثار ارسالی توسط هر شاعر ۵ قطعه شعر در قالب‌های مختلف بوده و شاعران می‌توانند تا پایان روز ۲۲ شهریور ماه سال جاری اشعار خود را به شماره همراه ۰۹۱۴۳۳۲۰۱۷۹ از طریق تمامی پیام رسان های فضای مجازی ایتا، سروش و…. ارسال و جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌های: ۰۹۳۵۵۳۸۸۰۶۳- ۰۴۱۳۳۲۹۲۱۴۰-۰۴۱۳۳۳۰۵۷۹۴ تماس پیدا کنند.

📢


💻
منبع

👁‍🗨 ۳ رسانه عمومی امین ارسباران :
در #تلگرام، #اینستاگرام #سایت
✅ پایگاه خبری و تحلیلی امین ارسباران(اهر آنلاین )

👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇
🔗 تلگرام پایگاه خبری امین ارسباران https://t.me/aminArasBaranNew
🔗 اینستاگرام پایگاه خبری امین ارسباران https://instagram.com/aminarasbaran.ir
🌏 وب سایت پایگاه خبری امین ارسباران
https://aminarasbaran.ir