برهم صالح: سوریه باید به اتحادیه عرب بازگردد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان
برهم صالح: سوریه باید به اتحادیه عرب بازگردد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

✅ به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رسانه‌های عراقی، «برهم صالح» رئیس جمهور عراق در اظهار نظری خواستار بازگشت سوریه به اتحادیه عرب شد. وی افزود: «سوریه در نشستی که قرار است روز شنبه تحت عنوان همکاری و مشارکت با حضور نمایندگان رسانه‌ای عربی و غربی در بغداد برگزار شود، غایب خواهد بود». او […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رسانه‌های عراقی، «برهم صالح» رئیس جمهور عراق در اظهار نظری خواستار بازگشت سوریه به اتحادیه عرب شد.

وی افزود: «سوریه در نشستی که قرار است روز شنبه تحت عنوان همکاری و مشارکت با حضور نمایندگان رسانه‌ای عربی و غربی در بغداد برگزار شود، غایب خواهد بود».

او تأکید کرد: «ادامه بحران سوریه به نفع هیچکس نیست. امنیت و استقرار در منطقه بدون حل بحران سوریه و مقابله با ادامه حضور گروه‌های تروریستی و حل بحران آوارگان اردوگاه الهول که به مثابه یک خطر جدی برای تمام جهان است، امکان پذیر نخواهد بود».

برهم صالح در ادامه توضیح داد: «نشست بغداد به منظور کاستن از شدت بحران‌ها در منطقه برگزار می‌شود. منطقه خاورمیانه به سازوکار جدیدی برای مدیریت نیاز دارد؛ سازوکاری که باید بر امنیت و همکاری‌های اقتصادی مشترک استوار باشد».

رئیس جمهور عراق در پایان یادآور شد: «عراق سال‌های طولانی از وجود بحران و تروریسم و جنگ و دیکتاتوری که در نهایت دودش به چشم تمام کشورهای منطقه رفته رنج کشیده است؛ الان وقت عبور از این مرحله و تلاش برای تثبیت امنیت منطقه است».

📢


💻
منبع

👁‍🗨 ۳ رسانه عمومی امین ارسباران :
در #تلگرام، #اینستاگرام #سایت
✅ پایگاه خبری و تحلیلی امین ارسباران(اهر آنلاین )

👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇
🔗 تلگرام پایگاه خبری امین ارسباران https://t.me/aminArasBaranNew
🔗 اینستاگرام پایگاه خبری امین ارسباران https://instagram.com/aminarasbaran.ir
🌏 وب سایت پایگاه خبری امین ارسباران
https://aminarasbaran.ir