افتتاح ۲۹۰ پروژه حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در آذربایجان شرقی – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان
افتتاح ۲۹۰ پروژه حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در آذربایجان شرقی – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

✅ به گزارش خبرگزاری مهر، محمدرضا پورمحمدی روز چهارشنبه در آئین افتتاح و بهره برداری از این پروژه‌ها که به صورت ویدئو کنفرانس انجام شد، گفت: امروز توسعه در گروه پیشرفت در زیرساخت‌ها به ویژه در حوزه آی تی و آی سی تی است که با وجود شرایط سخت تحریم‌های ظالمانه، در این حوزه اقدامات […]به گزارش خبرگزاری مهر، محمدرضا پورمحمدی روز چهارشنبه در آئین افتتاح و بهره برداری از این پروژه‌ها که به صورت ویدئو کنفرانس انجام شد، گفت: امروز توسعه در گروه پیشرفت در زیرساخت‌ها به ویژه در حوزه آی تی و آی سی تی است که با وجود شرایط سخت تحریم‌های ظالمانه، در این حوزه اقدامات بسیار مهمی انجام شده است.

وی با بیان اینکه در اقتصاد توأم با محدودیت قرار گرفته‌ایم و اگر از امکانات به خوبی بهره مند نشویم، متضرر خواهیم شد، ادامه داد: تحولات در حوزه فناوری سرعت بسیار بالایی دارد و اگر نتوانیم خود را با این سرعت وقف دهیم، عقب خواهیم ماند.

پورمحمدی با اشاره به اینکه امروز هم پیشرفت در عرصه فناوری است و در عین حال نیز نگرانی وجود دارد، افزود: همان طور که امنیت فیزیکی بسیار مهم است امنیت فضای سایبری نیز بسیار پراهمیت است.

وی اضافه کرد: چرخه عمر تکنولوژی بقدری سرعت گرفته که رقابت‌ها را بسیار سخت کرده است، اگر امروز از لحاظ تکنولوژی عقب مانده‌ایم به دلیل نبود رقابت بین شرکت‌های داخلی است.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه امروز رقابت در حوزه فناوری و ارتباطات است، افزود: متأسفم در برخی محافل سیاسی محدود کردن و کنترل فضای مجازی مطرح است، کنترل به این مفهوم که عرصه را محدود و پهنای باند را کاهش دهیم فقط هزینه‌ها را افزایش می‌دهیم.

وی ادامه داد: در علوم جدید همچون هسته‌ای، سلول‌های بنیادی و آی تی همگام و همراه با دنیا جلو رفته‌ایم و اکنون حرفی برای گفتن داریم و نبوغ و توانایی جوانان باعث شده با سرعت بیشتر جلو رویم، ولی در حوزه‌هایی از دانش که همگام با دنیا نتوانسته‌ایم حرکت کنیم، عقب مانده‌ایم.

📢


💻
منبع

👁‍🗨 ۳ رسانه عمومی امین ارسباران :
در #تلگرام، #اینستاگرام #سایت
✅ پایگاه خبری و تحلیلی امین ارسباران(اهر آنلاین )

👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇
🔗 تلگرام پایگاه خبری امین ارسباران https://t.me/aminArasBaranNew
🔗 اینستاگرام پایگاه خبری امین ارسباران https://instagram.com/aminarasbaran.ir
🌏 وب سایت پایگاه خبری امین ارسباران
https://aminarasbaran.ir