ادعای آزار جسمی بازرس آژانس برای شلوغ‌سازی و کذب است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان
ادعای آزار جسمی بازرس آژانس برای شلوغ‌سازی و کذب است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

✅ به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صداوسیما، کاظم غریب‌آبادی نماینده دائم ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در خصوص حواشی منتشر شده از ادعای یکی از بازرسان آژانس مبنی بر آزار جسمی در جریان بازرسی در ایران، افزود: متأسفانه چندین مورد عملیات‌های تروریستی و خرابکاری در تأسیسات هسته‌ای داشتیم و برای همین سیاست […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صداوسیما، کاظم غریب‌آبادی نماینده دائم ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در خصوص حواشی منتشر شده از ادعای یکی از بازرسان آژانس مبنی بر آزار جسمی در جریان بازرسی در ایران، افزود: متأسفانه چندین مورد عملیات‌های تروریستی و خرابکاری در تأسیسات هسته‌ای داشتیم و برای همین سیاست حفاظتی تأسیسات هسته‌ای ما از چند ماه پیش تغییر کرده و این سیاست‌ها و اقدامات جدید شامل چگونگی بازرسی از بازرسان آژانس هم شده است.

وی تصریح کرد: این سیاست را به آژانس اعلام کردیم و همچنان این سیاست‌ها در حال بهبود و ارتقا است.

نماینده دائم ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ادامه داد: همزمان به آژانس هم اطلاع داده شده است که به بازرسان توصیه کند به خاطر حساسیت موجود و سوابق خرابکاری، نهایت همکاری را با مأموران حفاظتی داشته باشند.

غریب‌آبادی گفت: طبیعتاً وقتی بازرسان یا خود دبیرخانه آژانس این اقدامات را با چگونگی بازرسی قبلی مقایسه می‌کنند اینگونه فکر می‌کنند که این اقدامات در راستای آزار جسمی آنهاست در حالی که اینطور نیست و هیچ کدام از همکاران چنین قصدی ندارند و همه این کارها برای حفاظت است.

وی گفت: اگر بازرسی، شکایتی دارد اعلام کند ما بررسی می‌کنیم و همانگونه که اگر ما هم شکایتی داشته باشیم به آژانس اعلام می‌کنیم.

نماینده دائم ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ادامه داد: اما تشدید اقدامات حفاظتی شامل بازرسان آژانس هم شده است که شاید قبلاً آنها مشمول بازرسی بدنی و وسایل قرار نمی‌گرفتند و خواستیم از آژانس که درک کند و تفسیر متفاوتی نداشته باشد و اگر سؤالی دارد، اعلام کند تا ما بررسی کنیم.

غریب‌آبادی افزود: همکاری ایران و آژانس، مناسب است اما برخی خواهان ادامه این همکاری نیستند و می‌خواهند از یک موضوع کوچک پرونده بسازند.

نماینده دائم ایران آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت: ایران بیش از ۲۰ درصد بازرسی‌های آژانس را می‌پذیرد و بیش از ۷۰ بازرس که تقریباً ۳۰ درصد بازرسان آژانس هستند، فقط روی ایران کار می‌کنند.

وی افزود: بازرسی‌های متعددی از ایران انجام می‌شود اما آیا می‌توان گفت که ایران سیاست همکاری ندارد و با بازرسان بد برخورد می‌کند.

غریب‌آبادی ادامه داد: ما رفتارمان، استاندارد و فراتر از استاندارد است و تازه نسبت به بحث‌های ایمنی به رفتارهای استاندارد برگشتیم و شاید نسبت به قبل تغییر کرده اما رفتار استاندارد است.

نماینده دائم ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت: این رفتارها در راستای شلوغ‌سازی و پرونده‌سازی در آستانه نشست شورای حکام است تا بگویند ایران همکاری نمی‌کند و ما حجم‌های بالای بازرسی‌ها را می‌پذیریم و این ادعاها نباید موجب شود که انصاف را کنار بگذارند.

نماینده دائم ایران آژانس بین المللی انرژی اتمی در واکنش به ادعای آزار جسمی بازرس زن آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت: ادعاهای کذب برای شلوغ سازی و پرونده سازی در آستانه نشست شورای حکام است.

📢


💻
منبع

👁‍🗨 ۳ رسانه عمومی امین ارسباران :
در #تلگرام، #اینستاگرام #سایت
✅ پایگاه خبری و تحلیلی امین ارسباران(اهر آنلاین )

👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇
🔗 تلگرام پایگاه خبری امین ارسباران https://t.me/aminArasBaranNew
🔗 اینستاگرام پایگاه خبری امین ارسباران https://instagram.com/aminarasbaran.ir
🌏 وب سایت پایگاه خبری امین ارسباران
https://aminarasbaran.ir