شنبه : ۲ شهریور ۱۳۹۸

خانه» اخبار ویژه » تسهیلات ویژه به دانش‌بنیان های سیل‌زده
تاریخ انتشار چهارشنبه 22 خرداد 98 - 20:21

تسهیلات ویژه به دانش‌بنیان های سیل‌زده

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

سیاوش ملکی‌فر  معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: از مجموع بیش از ۴ هزار و ۴۰۰ شرکت دانش بنیان در سراسر کشور حدود ۳۷ شرکت در استان گلستان، ۱۹ شرکت در استان لرستان، ۴۵ شرکت در استان کرمانشاه، ۷۲ شرکت در استان خوزستان و ۱۵۴ شرکت در استان فارس قرار دارند.

بعد از سیل در هیئت عامل مصوبه ای برای شرکت های دانش بنیان تصویب شد و رونوشت مکاتبه با استانداری ها برای سازمان صنایع و معادن و پارک های فناوری استان ها ارسال شد.

 

اختصاص تسهیلات به شرکت‌های دانش‌بنیان مناطق سیل‌زده 

او افزود: پارک فناوری استان گلستان ییشترین آسیب را از سیل دیده است که ۸ شرکت این مجموعه اعلام خسارت کرده است. در استان خوزستان نیز یک شرکت خسارت ها را اعلام کرده است.

تا هرزمان که استان ها و پارک های فناوری خسارت ها را اظهار کنند بعد از بررسی کمک های لازم انجام خواهد شد.

ملکی فر گفت: بر طبق مصوبه اگر شرکت های دانش بنیان آسیب داشته باشند به منظور جبران آسیب ها در پرداخت تسهیلات تسریع خواهد شد و تقاضای تسهیلات شرکت های دانش بنیان خارج از نوبت بررسی می شود.

او افزود: تا ۸ ماه نیز امکان امحال تسهیلات پرداختی امکان پذیر است.

معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: برای ۸ شرکت آسیب دیده در استان گلستان، ۴ میلیارد تومان تسهیلات اختصاص یافته است.

 

شرکت های دانش بنیان هم به صورت مستقیم هم با استفاده از پارک های فناوری می توانند درخواست تسهیلات کنند.

ملکی گفت: یکی از تسهیلات مصوب شده برای شرکت های دانش بنیان برای تامین دفاتر کاری و واحدهای تولیدی است که با نرخ های ترجیحی با اقساط ۴ ساله پرداخت می شود.

او افزود: این تسهیلات در سه منطقه با شرایط مختلف پرداخت می شود. در تهران ۲ میلیارد تومان در سایر کلانشهرای کشور نیز متناسب تا سقف یک و یک و نیم میلیارد تومان تسهیلات پرداخت می شود.

ملکی درباره تسهیلات ویژه برای استارتاپ ها نیز گفت: استارتاپ ها به ۲ گروه تقسیم می شوند.

 

استارتاپ هایی که صلاحیت آنها احراز شده باشد همانند شرکت های دانش بنیان در نظر گرفته می شوند و گروهی هم هنوز به مرحله شرکت  دانش بنیان نرسیده اند.

استارتاپ ها در مرحله اول نیاز به تسهیلات بلاعوض دارند که بسته ویژه ای برای شتاب دهنده ها از محل صندوق در قالب کمک های خرد و بلاعوض پرداخت می شود.

در ادامه که بعد از عبور از مرحله خطرپذیری و تا زمانی که شرکت ها شکل می گیرند و بزرگ می شوند نیز ابزارهای مالی متنوع برای کمک های شرکت های دانش بنیان و استارتاپ ها در نظر گرفته می شود که با همکاری  با صندوق های جسورانه استارتاپ ها حمایت می شوند.

ملکی گفت: با تعاملی که با صندوق پژوهش فناروی انجام شده شرکت ها می توانند از خط اعتباری و تسهیلات هزار میلیاردی استفاده کنند.

 

 اختصاص تسهیلات به شرکت‌های دانش‌بنیان مناطق سیل‌زده

سید روح الله موسوی مدیرعامل شرکت های دانش بنیان استان خوزستان در ارتباط تلفنی گفت: شرکت های  دانش بنیان در سیل امسال خسارت های سنگینی متحمل شدند و آثار مشکلات بعد از سیل همچنان دیده می شود.

 

او افزود: هنوز شرکت نتوانسته است به سیکل تولید برگردد.

او گفت: مشکلات سیل تاحدودی مرتفع شده است اما صندوق شکوفایی در پرداخت تسهیلات همکاری های لازم را داشته اند.

 اختصاص تسهیلات به شرکت‌های دانش‌بنیان مناطق سیل‌زده

فروز مهر مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان نیز در ارتباط تلفنی گفت: شرکت هایی که با صندوق شکوفایی در ارتباط بوده اند از زمانبر بودن ارزیابی برای مشارکت، تامین مالی و پیچیدگی ارزیابی و میزان مبلغ تخصیص یافته گله مند هستند که انتظار می رود صندوق شکوفایی همکاری بیشتری در تسریع روند کار داشته باشد.

 


Source link

به اشتراک بگذارید...

نظر خود را بگذارید