شنبه : ۳ اسفند ۱۳۹۸

خانه» سیاست» سیاسی » ادعای برایان هوک: ایران قصد داشت به منافع آمریکا حمله کند
تاریخ انتشار جمعه 3 خرداد 98 - 17:56

ادعای برایان هوک: ایران قصد داشت به منافع آمریکا حمله کند

تاریخ انتشار: Û±Û³:Û²Û¶ – Û°Û³ خرداد Û±Û³Û¹Û¸

ادعای برایان هوک: ایران قصد داشت به منافع آمریکا حمله کند

«Ø¨Ø±Ø§ÛŒØ§Ù† هوکم نماینده ویژه آمریکا در امور ایران در مصاحبه با شبکه اسکای نیوز مدعی شد که «Ø§ÛŒØ±Ø§Ù† در تدارک برنامه ریزی برای حمله به منافع آمریکا بود؛ این چیزی است منابع اطلاعاتی ما به خوبی نشان می‌دهد.»

به گزارش فارس، وی با اشاره به این ادعا تاکید کرد که «Ø§Ú¯Ø± ایران اول حمله کند آمریکا در دفاع از خود با نیروی نظامی پاسخ خواهد داد و در این این راستا در حالت دفاعی و آمادگی برای مقابله با این تهدیدات قرار دارد.»

برایان هوک که ادعای مقامات آمریکایی طی چند هفته اخیر را تکرار می‌کرد همچنین مدعی شد: گزارشهای اطلاعاتی ما در چندین روز متوالی نشان می‌داد که ایرانیها قصد حمله به منافع آمریکا داشتند و ارتش آمریکا نیز به سرعت آرایش لازم برای دفاع از خود را تغییر داد.

بسیاری از تحلیلگران و قانونگذاران آمریکا معتقدند که مقامات کاخ سفید در این زمینه اغراق می‌کنند و هیچ تهدید مستقیمی از سوی ایران علیه آمریکا در منطقه وجود ندارد. مقامات ایرانی نیز این ادعاها را در راستای تلاش آمریکا برای تنش سازی در خلیج فارس خوانده‌اند.

برخی منابع خبری روز گذشته مدعی شده بودند که ارتش آمریکا قصد دارد ۱۰۰۰۰ هزار نیروی نظامی به منطقه غرب آسیا اعزام کند.

با این حال «Ù¾Ø§ØªØ±ÛŒÚ© شاناهان» وزیر دفاع موقت آمریکا این گزارشها را رد کرده و گفته است که چنین اخباری دقیق نیست.

شاناهان که در جمع خبرنگاران پنتاگون حضور داشت گفت گزارش‌های منتشرشده درباره طرح اعزام ÛµÛ°Û°Û° نیرو به خاورمیانه برای مقابله با ایران نادرست هستند. وی گفت: «Ù†Ù‡ خبری از اعزام Û±Û°Û°Û°Û° نیرو هست نه ÛµÛ°Û°Û° نیرو. این گزارش‌ها دقیق نیستند.»

شاناهان همچنین اضافه کرد: «Ø¯Ø±Ø¨Ø§Ø±Ù‡ اعداد مبالغه می‌شود. شما منابع خوب زیادی در اختیار دارید؛ ولی چیزی که به شما می‌گویم این است که این منابع اطلاعات صحیحی در اختیارتان قرار نمی‌دهند.»

«Ø³ÛŒ‌ان‌ان»ØŒ «Ø¢Ø³ÙˆØ´ÛŒØªØ¯Ù¾Ø±Ø³»ØŒ «ÙˆØ§Ù„‌استریت‌ژورنال» و برخی از دیگر رسانه‌های آمریکا پنجشنبه گزارش دادند مقام‌های پنتاگون قرار است طرحی در خصوص اعزام چندین هزار نظامی به خاورمیانه را تقدیم مقام‌های دولت «Ø¯ÙˆÙ†Ø§Ù„د ترامپ»ØŒ رئیس‌جمهور آمریکا کنند.

شاناهان، علی‌رغم تکذیب این گزارش‌ها تأیید کرد که پنتاگون قصد دارد برای «Ù…حافظت از نیروهای آمریکایی» شمار نیروهای خود در منطقه غرب آسیا را افزایش دهد.


Source link

به اشتراک بگذارید...

نظر خود را بگذارید