شنبه : ۳۰ شهریور ۱۳۹۸

خانه» اخبار ورزشی » هشت مدال برای نمایندگان ایران در دومین روز کاراته رده های سنی آسیا
تاریخ انتشار شنبه 6 آذر 95 - 16:18

هشت مدال برای نمایندگان ایران در دومین روز کاراته رده های سنی آسیا

امین ارسباران:پانزدهمین دوره رقابت های کاراته رده های سنی آسیا از صبح جمعه در شهر «ماکاسار» اندونزی آغاز شد و روز شنبه نمایندگان ایران عملکرد خوبی نسبت به روز ابتدایی داشتند و به دو مدال طلا و شش برنز دست یافتند.
کاتای تیمی مردان ایران با ترکیب «محمدجواد شریفیان»، «بهنام براتی» و «دانیال نواب صفوی» ابتدا سریلانکا را با ۵ بر صفر شکست داد و در دومین مبارزه به مصاف تیم میزبان رفت و با نتیجه نزدیک ۳ بر ۲ شکست خورد و به مدال برنز رسید.
در بخش کاتای تیمی دختران، تیم ایران با ترکیب «ستاره خاکپور»، «آرزو لونجی» و «محدثه نائجی» در نخستین مبارزه پنج بر صفر تایوان را پشت سر گذاشت، اما در دومین مبارزه مقابل مالزی نتیجه را واگذار کرد و به مدال برنز دست یافت.


«امیربهادر تدین» در کاتای انفرادی زیر ۲۱ سال در مبارزه نخست برابر کاتارو مالزی باخت و از دور رقابت ها کنار رفت.
«آرزو نعمتی پور» در کاتای انفرادی زیر ۲۱ سال دختران ابتدا نماینده هنگ کنگ را پنج بر صفر برد، سپس مقابل کاتاروی ژاپنی چهار بر یک مغلوب شد و در جدول شانس مجدد مقابل اندونزی ۳ بر ۲ نتیجه را واگذار کرد و حذف شد.
در کومیته رده سنی جوانان و در وزن به اضافه ۷۶ کیلوگرم، «مجید نیکوهمت» در نخستین مبارزه برابر نماینده ژاپن پس از تساوی یک بر یک در وقت قانونی مبارزه با رای داوران بازنده شد.
نیکوهمت با راهیابی حریف ژاپنی به فینال در جدول شانس مجدد به میدان رفت و ابتدا نماینده سریلانکا را ۸ بر صفر شکست داد و در ادامه موفق شد حریف قزاقستانی را ۶ بر ۲ مغلوب کند و به مدال برنز برسد.
در وزن منهای ۷۶ کیلوگرم، «حمیدرضا نجاتی» ابتدا نماینده سریلانکا را ۸ بر صفر برد، در دومین مبارزه ۸ بر صفر حریفی از هنگ کنگ را پشت سر گذاشت و در مبارزه سوم مقابل کاراته کا ژاپن قرار گرفت و ۸ بر صفر مغلوب شد. نجاتی در دیدار رده بندی حریفی از عربستان را ۲ بر یک برد و به مدال برنز رسید.
در وزن منهای ۶۱ کیلوگرم، «مجتبی محمدی» در گام نخست کاراته کا سریلانکا را یک بر صفر مغلوب کرد و در دومین مبارزه ۸ بر یک از سد حریفی از هنگ کنگ گذشت.
وی در مبارزه سوم نماینده قزاقستان را ۴ بر صفر شکست داد و در نیمه نهایی برابر اندونزی قرار گرفت و در حالی که داوران امتیاز مسلم وی را نادیده گرفتند، ۳ بر ۲ شکست خورد تا در مبارزه رده بندی با حریف عربستانی مبارزه کند.
محمدی موفق شد نماینده عربستان را با نتیجه ۱۲ بر ۳ شکست دهد و به مدال برنز دست یابد.
در وزن منهای ۵۵ کیلوگرم، «علیرضا خمسه» مقابل نماینده اندونزی ۲ بر صفر شکست خورد و با توجه به نرسیدن این کاراته کا به فینال، از دور رقابت ها کنار رفت.
در وزن منهای ۶۸ کیلوگرم، «یحیی شهگل» مقابل نماینده قزاقستان یک بر صفر باخت و با نرسیدن این کاراته کا به فینال، نماینده ایران دست خالی ماند.
با اتمام مبارزات نوجوانان و جوانان پسر در بخش کومیته تیم ایران به ۷ مدال (یک طلا و ۶ برنز) دست یافت.
در رده سنی امید و در وزن منهای ۷۵ کیلوگرم، «آرش علی نژاد» کاپیتان تیم امید پسران، ابتدا کاراته کا ژاپن را شکست داد و در دومین مبازره موفق شد نماینده سریلانکا را ۸ بر صفر مغلوب کند.
علی نژاد در سومین مبارزه کاراته کا اندونزی را ۶ بر صفر برد و به فینال رسید و در مبارزه نهایی نیز کاراته کا چین را ۶ بر یک مغلوب کرد و به مدال طلا رسید.
در وزن منهای ۸۴ کیلوگرم، «محمدرضا گیلان پور» در نخستین مبازره حریفی از هند را ۸ بر صفر برد و در دومین مبارزه مقابل نماینده قزاقستان ۴ بر ۳ به برتری رسید و به فینال راه یافت.
گیلان پور در فینال کاراته کا عربستانی را ۶ بر یک شکست داد و صاحب مدال طلا شد.
در وزن به اضافه ۸۴ کیلوگرم، «مهدی قراری زاده» ابتدا نماینده تایلند را با نتیجه ۸ بر صفر از پیش رو برداشت. سپس مقابل حریفی از عربستان ۵ بر ۲ نتیجه را واگذار کرد و در جدول شانس مجدد مقابل کاراته کا چین قرار گرفت و ۷ بر صفر این حریف را مغلوب کرد و به مدال برنز رسید.
رقابت های کاراته قهرمانی رده های سنی آسیا، فردا (یکشنبه) به پایان خواهد رسید.

ایرنا

به اشتراک بگذارید...

نظر خود را بگذارید