شنبه : ۳ اسفند ۱۳۹۸

خانه» اخبار فناوری اطلاعات » شبکه علم و فناوری کشور راه‌اندازی می‌شود
تاریخ انتشار دوشنبه 17 خرداد 95 - 11:09

شبکه علم و فناوری کشور راه‌اندازی می‌شود

به گزارش امین ارسباران:دکتر خسرو پیری روز دوشنبه در بیست و پنجمین نشست روسای پارک‌های علم و فناوری سراسر کشور اظهار کرد: اسناد راهبردی پارک‌های علم و فناوری که در آنها ظرفیت‌های مناطق مختلف کشور مورد توجه قرار گرفته‌اند، سال گذشته تهیه و به ‌زودی منتشر خواهد شد.

وی از روسای پارک‌های علم و فناوری درخواست کرد که با توجه به اسناد راهبردی تهیه شده نسبت به تدوین نقشه راه فناوری در هر استان اقدام کنند.

پیری از دانشگاه‌ها، مراکز پژوهشی و پارک‌های علم و فناوری به ‌عنوان سه حلقه اصلی ایجاد اقتصاد دانش بنیان و اقتصاد مقاومتی یاد کرد و گفت: استفاده از ظرفیت علمی و فناوری ایرانیان خارج از کشور به منظور انتقال تکنولوژی و جذب سرمایه‌گذاری یکی از سیاست‌های اصلی وزارت علوم است.
وی همچنین برنامه‌ریزی برای حضور شرکت‌های صاحب برند در پارک‌های علم و فناوری کشور را از دیگر رویکردهای وزارت علوم برشمرد و بر ضرورت توانمندسازی بخش غیردولتی در تولید علم و فناوری تاکید کرد.
مدیرکل برنامه‌ریزی امور فناوری وزارت علوم همچنین کمک به بازاریابی، صادرات و خدمات پس از فروش محصولات فناورانه شرکت‌های دانش بنیان را از دیگر سیاست‌های وزارت علوم عنوان کرد و گفت: گسترش مراکز انتقال تکنولوژی و تجاری‌سازی فناوری که از ارکان اصلی دانشگاه کارآفرین محسوب می‌شود، در دستورکار وزارت علوم قرار دارد.
پیری خاطرنشان کرد: در راستای گسترش تعاملات بین‌المللی توافقات اولیه‌ای انجام داده‌ایم تا شرکت های دانش بنیان ایرانی در شهریورماه امسال عازم یکی از کشورهای اروپایی شوند و در آنجا در کنار ۹۰ شرکت کشور میزبان، همکاری‌های مشترک خود را آغاز کنند.
وی از روسای پارک‌های علم و فناوری حاضر در این نشست خواست ارزیابی از شاخص‌های نوآوری پارک‌های خود را هرچه زودتر آغاز کنند و تصریح کرد: یکی از مشکلات اصلی صنعت ما نبود نوآوری و مشکل در فرآیندها و دیدگاه‌های مدیریتی است که باید با کمک مراکز پژوهشی نسبت به رفع این مشکل اقدام کنیم.
بیست و پنجمین نشست روسای ۳۷ پارک‌ علم و فناوری کشور به میزبانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در حال برگزاری است./ایرنا

 

 

به اشتراک بگذارید...

نظر خود را بگذارید