جمعه : ۱ آذر ۱۳۹۸

خانه» بایگانی 16 مهر, 1398
دسته ، تاریخ جمعه : ۱ آذر ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۷

پایان تعمیرات در مناطق سیل زده


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

مجید جودی  مدیرکل دفتر بازسازی و نوسازی بنیاد مسکن گفت: در ۲ هفته اخیر ۱۶۷ هزار واحد مسکونی به بانک معرفی شده اند که از این تعداد ۱۱۷ هزار واحد منجر به عقد قرارداد شده است که عملا در ۲ هفته گذشته  ۲۰ هزار واحد با بانک عقد قرارداد شده است و تا یک ماه و نیم آینده تعداد معرفی شدگان با عقدقرارداد شدگان با بانک یکسان و هماهنگ خواهد شد. 

او گفت: تعمیر واحدها تمام شده است و تا یک ماه آینده افرادی که تعمیرات کرده اند وام خود را دریافت خواهند کرد. 

جودی درباره مشکل آب گفت: با وزارت نیرو مشکلی حقوقی وجود دارد که در حال برطرف شدن است. فعلا کار ساخت و ساز نباید منوط به حل مشکل با وزارت نیرو شودبلکه توصیه می شود مردم از امکانات لازم برخودار شوند تا ساخت و سازها با سرعت بیشتر انجام شود.

او افزود: با فروکش کردن گرما در خوزستان کار در هفته گذشته معادل سه ماه اخیر پیشرفت داشته است. علاوه بر بخش مسکن برای ۲۷ روستا دایت هدایتی برای حفاظت انجام شده است.

گودرز امیری معاون عمرانی استاندار لرستان در ارتباط تصویری با شبکه خبر گفت: محل کسب و کار افرادی که در محل رودخانه بوده امکان ساخت و ساز اماکن در حریم رودخانه وجود ندارد اما تدابیر لازم اندیشیده شده است  و زمین مورد نیاز با همکاری شهرداری برای حل مشکلات تجاری تغییر کاربری داده شده است. تا حد ۱۰۰ متر وجهی بابت حق نظارت از جانب نظام مهندسی دریافت نمی شود اما برای ساخت مازاد بنا نظام مهندسی وجه  دریافت می کند. 

او افزود: افرادی که می خواهند در مکان قبل احداث بنا داشته باشند طبق مصوبه اگر زمین در حریم باشد از طریق تهاتر شهرداری می تواند در جهت مساعدت مردم همکاری داشته باشد. 

معاون استانداری لرستان در ادامه افزود: ۱۵۰ میلیون تومان از مصوبه دولت درباره ارزیابی خسارت ۳۶۰ میلیارد تومان در اختیار آب نیرو قرار گرفت و به صورت اوراق پرداخت شده که با توجه به اینکه مردم تمایلی ندارند تصمیم بر این است که این میزان به نقد تبدیل شود و ارزیابی خسارت ها موردی و تک تک انجام و پرداخت شود. ۵ مکان نیز برای اسکان درنظر گرفته شده و از امروز آمادگی لازم برای تحویل زمین اعلام شده است.

او درباره دیوار ساحلی کشکان نیز با توجه به شروع بارندگی ها گفت: در پلدختر ۲۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است حفاظتی بابازید ۲۸ درصد و معمولان با افزایش ماشین آلات و ساعت کاری پیشرفت بیشتر شده است و دیوارهای حفاظتی راه نیز پیمانکار مشخص شده  و از این هفته آغاز خواهد شد. 

هادی حق‌شناس استاندار گلستان در ارتباط تصویری با برنامه گفت: ۸۴ درصد واحدهای احداثی پی کنی شده است. از ۷ هزار و ۴۰۰ واحد ۶ هزار و ۷۷۷ واحد به بانکها معرفی شده اند و مابقی ظرف ۱۰ روز آینده به بانک معرفی خواهند شد. 

او افزود: عملیات اجرایی واحدهای احداثی زودتر از انعقاد با بانک ها شروع شده است و بانکها نیز قول همکاری سریع تر داده اند. با تحویل ۵۰۰ واحد نزدیک ۸ درصد از واحدهای احداثی تحویل شده است که در هفته های آتی تحویل و ساخت و سازها سرعت بیشتری می گیرد.

فاضل عبیات  معاون عمرانی استاندار خوزستان درباره آخرین وضعیت روستای زیرآب رفته گفت: تغییر تصمیم جابجایی به این معناست که قطعا این روستا جابجا نخواهد شد.

او در ادامه افزود: در مجموع ۲۳ هزار واحد درخواست ارزیابی داده اند و بخش تعمیرات پیشرفت خوبی  داشته است و پیشنهاد تغییر مسیر آب منجر به آبگرفتگی روستا شده است. 

عبیات گفت: در بخش مسکن نگرانی خاصی نداریم اما روستای مگرن ۳ تنها دغدغه ما بوده که با پژوهش های خوبی که انجام شد تنها ۲ مورد پژوهش ها انجام شده است. 

او افزود: در بازدیدها در بخش مسکن بجز مواردی که نیاز به بررسی بیشتر برای حل مشکات با بانکها دارد نوسازی  روستاها در برابر سیل و زیرساخت ها مهمترین موضوعات در استان خوزستان هستند.


Source link

"خراسانیات"؛ آلبومی از ناشنیده‌های شجریان و مشکاتیان منتشر می‌شودبه زودی آلبومی ناشنیده از محمدرضا شجریان و پرویز مشکاتیان منتشر می‌شود.


Source link

ماشین‌سازی جریمه شد؛ خطیبی محروم

کمیته انضباطی رای خود را در خصوص تیم خیبر خرم آباد، گل ریحان، قشقایی شیراز و ماشین‌سازی تبریز صادر کرد.

به گزارش آناج به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، دیدار تیم های ماشین‌سازی تبریز و پرسپولیس تهران از سری رقابت‌های جام حذفی برگزار شد و از سوی تماشاگران تیم ماشین سازی تبریز تخلفاتی مبنی بر پرتاب اشیا، اهانت به بازیکن حریف و فحاشی به داور بازی رخ داد. تیم ماشین‌سازی تبریز به پرداخت ۲۰۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم است( این رای قابل تجدید نظر است)

*بهزاد بشتایم، مربی تیم ماشین‌سازی تبریز به دلیل اعتراض مکرر و ورود به زمین مسابقه که منجر به اخراجش شد، به توبیخ کتبی و پرداخت ۵۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.

*رسول خطیبی – سرمربی تیم ماشین‌سازی به دلیل اعتراض مکرر ورود به زمین، فحاشی و تهدید داوران منجر به اخراج وی شد، وی به یک جلسه محرومیت از همراهی تیم خود و پرداخت۲۰۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد. این رای از حیث جریمه نقدی قابل تجدید نظر و از حیث محرومیت قطعی است.

*تیم خیبر خرم آباد به دلیل پرتاب بطری آب و ورود به داخل زمین در دیدار برابر سپاهان اصفهان به پرداخت ۱۰۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.

*مسابقه تیم های قشقایی شیراز و صنعت نفت آبادان برگزار شد و از سوی تماشاگران تیم قشقایی شیراز تخلفاتی مبنی بر فحاشی تماشاگران به داور مسابقه رخ داد. این تیم به پرداخت ۱۰۰ میلون ریال جریمه نقدی محکوم شد.

*فرجی- عضو هیات مدیره باشگاه قشقایی نیز به دلیل توهین و فحاشی به داور مسابقه به یک جلسه از همراهی تیم خود محروم و باید ۵۰ میلیون ریال جریمه نقدی پرداخت کند.
*تیم نساجی مازندران به دلیل تخلف تماشاگرانش مبنی بر فحاشی به ناظر فدراسیون در دیدار برابر شهرخودرو مشهد باید ۱۰۰ میلیون ریال جریمه نقدی پرداخت کند.

*دیدار تیمهای گل ریحان و استقلال تهران برگزار شد و از سوی محمد نصرتی- سرمربی گل ریحان تخلفاتی مبنی بر فحاشی به داور که منجر به اخراج وی شد،نصرتی به یک جلسه محرومیت از همراهی تیم و پرداخت ۵۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.( این رای قابل تجدید نظر است)

*حسین خانبان- آنالیزور تیم گل ریحان به دلیل فحاشی به داور که منجر به اخراجش شد به دو جلسه از همراهی تیم خود و پرداخت ۱۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.( این رای قابل تجدید نظر است)

*محمدرضا فلاح- تدارکات تیم گل ریحان نیز به خاطر فحاشی و هل دادن داور مسابقه که منجر به اخراجش شد، وی به سه جلسه محرومیت از همراهی تیم و پرداخت ۵۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد. (این رای قابل تجدید نظر است)

*تیم گل ریحان به دلیل داشتن ۷ بازیکن اخطاری باید ۴۰ میلیون ریال جریمه نقدی پرداخت کند.( این رای قطعی است)

انتهای پیام/


Source link

سیاسی‌کاری دولت در صنایع با چاشنی خصوصی‌سازی/ لابی‌گری، چرخ اقتصاد را پَنچر کرد

سیاسی‌کاری دولت در صنایع با چاشنی خصوصی‌سازی/ لابی‌گری، چرخ اقتصاد را پَنچر کرد

حسن‌نژاد گفت: به جای آن که یک کارخانه را به کسی بدهیم که بهتر از دولت اداره کند، به کسی واگذار کردیم که بدتر از دولت اداره کرد.

به گزارش آناج، محمد حسن‌نژاد نماینده مردم مرند و جلفا و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، در رابطه با مشکلات و معایب خصوصی‌سازی در ایران اظهارداشت: زمانی که ما می‌خواهیم قانون تصویب کنیم، بالادستی‌ها یک چیزهایی درون ذهنشان است که وقتی آن قانون به مجلس می‌رسد یک اِن‌قُلت‌هایی پیش می‌آورند و آخر سر می‌بینیم که روح قانون کلاً عوض شد.

 هدف از خصوصی‌سازی، کوچک‌سازی دولت بود

وی افزود: ما چرا دنبال خصوصی‌سازی هستیم؟ میخواستیم دولت کوچک شود؛ شما پروسه واگذاری یک کارخانه را فرض کنید، گفتیم به دلیل اینکه دولت بنگاه‌دار خوبی نبود کارخانه را به دست کسی بدهیم تا آن را به خوبی اداره کند که درآمد، تولید ناخالص ملی و اشتغال روند صعودی طی کند اما با گذشت زمان به دنبال این بودیم که چه کسی گران‌تر می‌خرد.

نماینده مردم مرند در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اما چیزی که مد نظر مقام معظم رهبری بود بحث اهلیت بود، به جای آن که یک کارخانه را به کسی بدهیم که بهتر از دولت اداره کند، به کسی واگذار کردیم که بدتر از دولت اداره کرد، یعنی اگر دست دولت بود بهتر از این بود که به دست بخش خصوصی می‌افتاد.

حسن‌نژاد با بیان اینکه بحث و هدف اصلی ما با خصوصی‌سازی افزایش تولید کارخانه بود که بعد از مدتی فراموش شد، کسانی وارد بازی شدند که به دنبال افزایش درآمد، تولید ناخالص ملی و اشتغال نبودند، اضافه کرد: این آدم‌ها ضمن پیشنهاد قیمت بالاتر، از لابی و رانت هم استفاده کردند و کارخانه‌ها را خریدند که نه تنها تولید روند صعودی پیدا نکرد بلکه همان کارخانه نصفه و نیمه را به تعطیلی کشاندند و چوب حراج به زمین‌های آن زدند و فقط یک کارخانه بلااستفاده و کلی کارگر باقی گذاشتند و برایشان مهم نبود که کارگران به خیابان‌ها بریزند و می‌گفتند «به ما چه»!

وی افزود: حالا شما آن اشخاص را دستگیر و اعدام کنید، با اعدام آنها آیا دوباره کارخانه راه‌اندازی می‌شود؟ آیا اعدام آنها هزینه‌ها و فرصت‌های از دست رفته را جبران می‌کند؟ این‌ها مواردی بود که متأسفانه در خصوصی‌سازی ما اتفاق افتاد و یک عده با سوء مدیریت و نیت خراب وارد خصوصی‌سازی شدند و حتی شاهد ورود این آدم‌ها در بحث ورزش بودیم.

 در و پنجره کارخانه کشت و صنعت مغان را هم از جا کندند

نماینده مردم مرند در مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: بنده رئیس هیأت بازرسی کشت و صنعت مغان هستم، اگر این کارخانه صاحب درست و حسابی داشت امروز ۲۰ هزار میلیارد تومان قیمت داشت اما این شرکت را تبدیل به چرنوبیل کرده و درب و پنجره کارخانه‌ را هم از جا کنده‌اند.

حسن‌نژاد اضافه کرد: روی سقف گاوداری‌های این کارخانه علف روییده و ۴۰-۵۰ سال است که به زمین این کارخانه حتی کود هم داده نشده و سنوات ۶-۵ هزار کارگر انباشت شد. آنقدر بلا سر کارخانه‌ای که ۵۰-۴۰ هزار میلیارد می‌ارزید آوردند که به حالتی رسید که مفت آن هم گران است و باید ۲-۳ هزار میلیارد تومان خرج این کارخانه شود تا تازه از نقطه صفر شروع به درآمدزایی کند.

وی با بیان اینکه اگر یک جایی هم درست خصوصی‌سازی شده باشد همین است که این کارخانه کشت و صنعت مغان را به شخصی که شوره‌زار‌های شبستر را آباد کرده تحویل داده شده که طی ۲ سال همین کارخانه را  به ۵۰ هزار میلیارد تومان می‌رساند اظهارداشت: حالا که این شخص این کارخانه را به آبادانی رسانده مثلاً من باید بگویم الان که به این وضع رسیده حالا کارخانه را به من برگردان که دوباره بدبختی دامن این کارخانه را بگیرد؟! حالا که یک کارخانه‌ای هم به اهلش رسیده ما باید با دست خودمان آن را آتش بزنیم و به دست نااهلان بدهیم؟

نماینده مردم مرند در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر فقط به اهلیت و برنامه خریدار توجه می‌کردیم نه به قیمت پیشنهادی، خیلی چیزها حل می‌شد.

حسن‌نژاد تصریح کرد: متأسفانه در این وسط یک بحثی به نام سیاسی‌کاری به وجود آمد. زمانی که یک کارخانه به دست دولت باشد به سفارش این و آن نیرو جذب می‌کند اما وقتی این کارخانه به دست یک شخصی بیفتد دیگر کسی نمی‌تواند سفارش جذب نیرو بگیرد بعد هم که کارخانه ورشکست شد مردم به خیابان‌ها می‌ریزند می‌گویند این هم آخر و عاقبت خصوصی‌سازی، پس این بحث را جمع کنید و به نام دولت برگردانید.

وی با اشاره به حواشی ماسله هپکو بیان کرد: من می‌گویم اگر کار من درست است حتی در دادگاه هم می‌روم و جواب می‌دهم و از هیچکس هم ترسی ندارم اما اگر کار من غلط بوده که با آمدن ۲ کارگر در خیابان حرفم را پس می‌گیرم پس اشتباه کردم خصوصی‌سازی کردم.

نماینده مردم مرند در مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: آقای دادستان! اگر به بحث هپکو ورود کردید و اگر می‌بینید خلافی اتفاق افتاده، بیشتر از اینکه با خریدار برخورد کنید باید با کسی که پای خصوصی‌سازی را امضاء کرده برخورد کنید.

 به جهت اقدامات قوه قضائیه دست آقای رئیسی را می‌بوسم

وی با اشاره به تجلیل از اقدامات اخیر قوه قضائیه در برخورد با مفاسد اقتصادی، گفت: من دست آقای رئیسی را می‌بوسم، مملکت به جایی رسیده بود که مثلاً منِ نماینده می‌گفتم که خودرو ندارم به من می‌گفتند که عجب آدم خنگی هستی که یک ماشین نداری، یعنی عدم سوء استفاده از پست و مقام مصداق بی‌عرضگی شده بود.

نماینده مردم مرند در مجلس شورای اسلامی با اشاره به کمبود قاضی و در نتیجه اطاله دادرسی اظهارداشت: به نظر من باید قاضی‌ها را ۲ یا ۳ برابر کنیم، می‌توانیم خیلی از زندانی‌های ۱۰۰ هزار یا ۲۰۰ هزار تومانی را آزاد کنیم و دادگاه‌های زیادی را برای مفاسد تشکیل دهیم.

حسن‌نژاد با اشاره به پذیرفته شدگان آزمون استخدامی سال ۹۶ قوه قضائیه و عدم تخصیص بودجه جهت به کارگیری این افراد گفت: ما همه چیز را در اختیار سران قوا گذاشتیم، رئیس قوه قضائیه هم منصوب رهبری هستند، همانگونه که از صندوق توسعه ملی برای طرح‌های گوناگون ۱۰۰۰ میلیارد تومان برداشت می‌کنند، برای جذب این تعداد پذیرفته شده هم از صندوق توسعه ملی استفاده کنند.

وی با بیان اینکه وزیر آموزش و پرورش با داد و فریاد از دولت بودجه گرفته است، تصریح کرد: رئیس قوه قضاییه برای جذب ۵۰ قاضی به جلسه سران قوا برود و درخوا‌ست بودجه بدهد. اگر به ۶ هزار حقوقدان سالی ۱۰۰ میلیون تومان بدهیم جمعاً می‌شود ۶۰۰ میلیارد تومان، آقای دولت! شما سالی ۳۰۰ هزار میلیارد تومان حقوق و دستمزد پرداخت می‌کنید، فقط یک روز از این مبلغ کم کنید به جذب قاضی اختصاص بدهید، طوری می‌شود؟

نماینده مردم مرند در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: ما در خیلی چیزها باید روابط و تعارفات را کنار بگذاریم، اگر رئیس جمهور اجازه جذب قضات را نمی‌دهد به ملت اعلام کنید، بعداً می‌بینید که رئیس جمهور راضی می‌شود.

انتهای پیام/


Source link

باغات گردوی مرند نامرغوب و کم‌بار است

مدیر جهادکشاورزی مرند گفت: باغات گردوی شهرستان به دلیل بذری بودن و تنوع زیاد محصول، نامرغوب و کم‌بار است و همین مساله باغداران را با مشکلات زیای مواجه کرده است.

به گزارش آناج، منوچهر رحمانی  اظهار داشت: این در حالی است که با استفاده از روش‌های جدید در تولید محصول، می‌توان بهره وری را تا حدود زیادی بالا برد و بر مشکلات غلبه کرد.

وی ادامه داد: امروزه با توجه به اصلاح و معرفی ارقام تجاری گردو، دستیابی به تکنیک‌های مختلف پیوند و سرشاخه کاری، امکان اصلاح و جایگزینی این باغات با ارقام تجاری با کیفیت مطلوب وجود دارد و سرشاخه کاری یکی از مقرون به صرفه‌ترین راه‌های تغییر باردهی و افزایش بهره‌وری باغات گردوی شهرستان است.

 رحمانی گفت: سرشاخه کاری درختان گردو طرحی است که به واسطه آن ضمن اصلاح و تعویض تاج درختان نامرغوب با ژنوتیپ های برتر و پرمحصول، افزایش عملکرد و تولید محصول یکنواخت مدنظر قرار می‌گیرد ضمن آنکه آشنایی باغداران با روش‌های پیوند سرشاخه کاری درختان نامرغوب و انتقال و آموزش یافته‌های تحقیقاتی به باغداران نیز لحاظ می‌شود.

مدیر جهادکشاورزی مرند اظهار داشت: به منظور افزایش عملکرد و مقاوم سازی درختان بومی و فاقد عملکرد مناسب با هرس، تاج درخت گردو تعویض و با استفاده از پیوندک هایی که از ارقام خوش بار و دیر گل تهیه شده، از طریق پیوند سرشاخه طی دو تا سه سال تاج درخت عوض می شود و پایه های قدیمی دارای شاخه های جوان، مقاوم و با عملکرد مطلوب می شوند.

 رحمانی، نیروی انسانی لازم همچون وجود کارشناسان توانمند در سطح شهرستان، وجود افراد پیوندزن ماهر در برخی روستاها، وجود کشاورزان علاقه‌مند و متقاضی اجرای طرح را از جمله ظرفیت‌های شهرستان مرند عنوان کرد.

وی با بیان اینکه تعویض تاج باغات نابالغ باید در اولویت باشد، افزود: چون درختان در مرحله نابالغ به باردهی نرسیده‌اند حذف یا کاهش محصول ناشی از تعویض تاج ناچیز است و با توجه به اینکه حجم تاج درخت کم بوده و نیز قطر شاخه‌ها کوچک است از این رو هزینه‌های اجرایی آن نیز کمتر است.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان مرند ادامه داد: سطح زیرکشت باغات گردو در شهرستان مرند بیش از ۹۰۰ هکتار و میزان تولید بالغ بر ۲۷۰۰ هزار تن است اما متاسفانه شهرستان مرند فاقد باغات صنعتی و اقتصادی گردو است.

وی خاطرنشان کرد: سرمای دیررس و بارندگی های بهاره (همزمان با گلدهی)، شیوع آفات به خصوص چوبخوارها (آفت کرم خراط یا فری)، آلودگی درختان گردو به بیماری قارچی آنتراکنوز و بلایت باکتریایی تهدیدی جدی برای تولید گردو بوده که طی سال های اخیر باعث خشکیدگی یا زوال تدریجی درختان گردو وکاهش شدید محصول گردو در شهرستان شده است.

رحمانی تاکید کرد: این عوامل خسارتزا در اکثر باغات گردوی شهرستان (باغات قدیمی) توسعه یافته و عدم مدیریت صحیح باغ های گردو باعث وارد شدن خسارات سنگین مالی به باغداران شده است.

انتهای پیام/


Source link

نشاط سهم مردم استان‌های جنوبی/ دستِ کوتاه آذربایجان‌شرقی از شادمانی

نشاط سهم مردم استان‌های جنوبی/ دستِ کوتاه آذربایجان‌شرقی از شادمانی

آمارها نشان می‌دهد که در میان مردم ایران مردم استان‌های جنوبی بیشترین شادتر هستند و شادی مردم آذربایجان‌شرقی نیز نزدیک به میانگین کشوری است.

به گزارش آناج، شادی و نشاط محدود به مکان و جغرافیا نیست اما هرکجا که زندگی ماشینی کمتر گسترده‌تر شده و مردم در همان حال و هوای گذشته حضور دارند شادمانی نیز در آنجا خانه دارد. آمارها نشان می‌دهد در ایران نیز مردم برخی استان‌ها سهمشان از شادی بیشتر و سهم برخی استان‌ها کمتر است.

اینفوگرافی که اسفند سال ۹۶ منتشر شده نشان می‌دهد سهم استان‌های جنوبی از شادی بیشتر از مردم سایر استان‌هاست و سهم مردم آذربایجان‌شرقی اگرچه در رده‌های پایین قرار ندارد اما تقریبا در میانه‌های جدول آماری قرار دارد. آمار نشان می‌دهد زنجان، گلستان، بوشهر، هرمزگان، خوزستان و کردستان شش استان اولی هستند که مردم آن در رده سنی ۱۸ تا ۶۵ سال عنوان کرده‌اند زندگی بسیار شادی دازند و در عوض مردم استان‌های یزد، کرمانشاه و خراسان رضوی نیز کمترین ابراز رضایت از زندگی را داشته‌اند.

در بین استان‌های شمالغرب با فاکتور گرفتن استانِ زنجان، مردم آذربایجان‌شرقی نسبت به استان‌های اردبیل و آذربایجان‌غربی ابراز شادی بیشتری نسبت به زندگی داشته‌اند اگرچه که میزان شادی مردم در آذربایجان‌شرقی نیز نزدیک به میانگین کشوری بوده و آمار چندان بالایی ندارد.

خوش بینی به زندگی، ورزش هفتگی، شادکامی همسر، فعالیت‌های اوقات فراغت، رضایت از زندگی، اعتقادات مذهبی، سرمایه اجتماعی، سطح تحصیلات، سن و سطح درآمد از جمله عواملی بوده که در این آمارها تاثیرگذار بوده است.


Source link

برگزاری مراسم روز جهانی تخم مرغ در آذربایجان شرقی

برگزاری مراسم روز جهانی تخم مرغ در آذربایجان شرقی

همزمان با سراسر کشور روز جهانی تخم مرغ، با شعار “هرانسان سالم یک تخم مرغ درروز در دبستان شهیدچمران آخمقیه جشن گرفته شد.

به گزارش آناج، بهرامی معاون تربیت وسلامت آموزش وپرورش استان، دراین مراسم گفت: تخم مرغ نه تنها یک وعده غذایی خوشمزه و کامل است، بلکه یک عنصر همیشگی برای تولید بسیاری از غذا‌ها است.

بهرامی، افزود: سالهاست که تخم مرغ به عنوان یک منبع غذایی طبیعی و کامل مطرح است، به همین علت یک روز در تقویم جهانی را به خود اختصاص داده است.

او بیان کرد:ایران جزو ۱۰ کشور اول تولید کننده تخم مرغ هست؛ و ضروری است هردانش آموز روزانه ۲ عدد تخم مرغ مصرف کند.

مدیرعامل اتحادیه مرغداران مرغ تخم گذار استان نیزدراین مراسم گفت:دانش آموزان سرمایه‌های ملی این کشور هستند.

فلاحتی افزود:خانواده‌های ایرانی روزانه بدون اینکه متوجه شوند. بیش از ۸۰ درصد تخم مرغ درغذا‌های خود استفاده می‌کنند.

 

انتهای پیام/


Source link

۳۴ درصد بیکاران، زن هستند / ۱۸ درصد شاغلان زن و ۸۲ درصد مرد هستند

مرکز آمار: ۳۴ درصد بیکاران، زن هستند / ۱۸ درصد شاغلان زن و ۸۲ درصد مرد هستند

از جمعیت حدود دو میلیون و ۹۰۰ هزار نفری بیکار، ۳۴ درصد زن و ۶۶ درصد مرد هستند؛ بر این اساس مردان دو برابر زنان بیکارند. اما در بین جمعیت حدود ۲۴ میلیونی شاغل، ۲۰ میلیون و ۳۳۱ هزار نفر را مردان و چهار میلیون و ۴۲۰ هزار نفر را زنان تشکیل می‌دهند. در این بین سهم مردان از اشتغال به ۸۲ درصد و زنان به ۱۸ درصد می‌رسد. مرکز آمار نرخ بیکاری در تابستان ۹۸ را ۱۰.۵ درصد اعلام کرده بود.

به گزارش اناج، از جمعیت حدود دو میلیون و ۹۰۰ هزار نفری بیکار، ۳۴ درصد زن و ۶۶ درصد مرد هستند؛ بر این اساس مردان دو برابر زنان بیکارند.

به گزارش ایسنا، آخرین گزارشی که اخیرا مرکز آمار ایران از وضعیت اشتغال و بیکاری منتشر کرد، نشان داد که نرخ بیکاری در پایان تابستان سال جاری کاهش یافته و به ۱۰.۵ درصد رسیده است. در این بین بیکاران کمتر و شاغلان بیشتر شده‌اند؛ به طوری که در حال حاضر حدود ۶۱ میلیون و ۵۸۲ هزار نفر جمعیت ۱۵ ساله و بیشتر هستند که از این تعداد دو میلیون و ۹۰۰ هزار نفر بیکار و ۲۴ میلیون و ۷۵۰ هزار نفر شاغل هستند.

بر این اساس نسبت به تابستان سال گذشته حدود ۸۴۴ هزار نفر بر تعداد شاغلان افزوده شده و ۴۵۵ هزار نفر از بیکاران کاسته شده است.

بررسی وضعیت بیکاران نشان می‌دهد که یک میلیون و ۹۰۸ هزار نفر آنها مرد و ۹۸۶ هزار نفر دیگر زن هستند. براین اساس نزدیک به ۶۶ درصد جمعیت بیکار را مردان و ۳۴ درصد دیگر را زنان تشکیل می‌دهند.

البته از تعداد بیکاران زن و مرد در تابستان سال جاری کم شده است؛ به گونه‌ای که کاهش حدود ۳۶۳ هزار نفر مردان بیکار و ۹۱ هزار نفر زنان بیکار وجود دارد.

در حال حاضر نرخ بیکاری بین زنان به ۱۸.۲ درصد می‌رسد که نسبت به تابستان سال گذشته ۱.۷ درصد کمتر شده است.

همچنین نرخ بیکاری میان مردان ۸.۶ درصد گزارش شده که نشان‌دهنده کاهش ۱.۸ درصدی است.

۱۸ درصد شاغلان زن و ۸۲ درصد مرد هستند

اما در بین جمعیت حدود ۲۴ میلیونی شاغل، ۲۰ میلیون و ۳۳۱ هزار نفر را مردان و چهار میلیون و ۴۲۰ هزار نفر را زنان تشکیل می‌دهند. در این بین سهم مردان از اشتغال به ۸۲ درصد و زنان به ۱۸ درصد می‌رسد.

در تابستان امسال حدود ۹۳ هزار نفر بر تعداد زنان شاغل و ۷۵۰ هزار نفر بر مردان شاغل افزوده شده است.

انتهای پیام/


Source link

عکس/شرایط امیدبخش دریاچه ارومیه

عکس/شرایط امیدبخش دریاچه ارومیه

  • ۱۳۹۸/۰۷/۱۶ ۱۱:۲۸
  • ۱۱۳۳۲۶

عکس/شرایط امیدبخش دریاچه ارومیه

وسعت دریاچه ارومیه نسبت به زمان مشابه سال گذشته یک‌هزار و ۱۰۴ کیلومتر مربع افزایش دارد و تراز آن نیز طبق آخرین پایش به یک‌هزار و ۲۷۱ متر و ۲۸ سانتی‌متر رسید که در مقایسه با زمان مشابه سال گذشته یک متر و ۲ سانتی‌متر افزایش را نشان می دهد.


Source link

عکس/مرسدس اس کلاس الماس نشان در تبریز!

عکس/مرسدس اس کلاس الماس نشان در تبریز!

  • ۱۳۹۸/۰۷/۱۶ ۱۱:۲۰
  • ۱۱۳۳۲۴

عکس/مرسدس اس کلاس الماس نشان در تبریز!

بدنه این ماشین ظاهرا پوشیده از کریستال سوارووسکی و قسمت بالایی هم مات شده است.


Source link