جمعه : ۱ آذر ۱۳۹۸

خانه» بایگانی 11 مهر, 1398
دسته ، تاریخ جمعه : ۱ آذر ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۶

زبان فارسی و سینمای ایران

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 بهروز محمودی بختیاری در گفتگوی با شهر فرنگ از اهمیت مصون مانده زبان فارسی از کلمات خارجی گفت و افزود: دغدغه امروز ما ناشی از ورود لجام گسیخته واژگان بیگانه از متن فیلم های غیر ایرانی است. علاوه بر این تغییراتی که در نوشتار و گفتار از رسانه ها بوجود آمده است.

 محمودی بختیاری گفت: تحول در زبان یک امر طبیعی است. تغییرات ایجاد شده در سینمای نمایشی و طنز بخاطر نفوذ ادبیات طنز و سلبریتی ها، شدت بیشتری گرفته است. می توانیم بجای کلماتی که در فضای مجازی استفاده می شود را معادل فارسی آن را استفاده کرد.

او با بیان اینکه زبان پدیده پویایی است، گفت: نگرانی ما در سینمای طنز این است که طیپ واژگان رکیک رواج بیشتری گرفته است.

زبان فارسی و سینمای ایران

بهروز محمودی بختیاری گفت: فرهنگستان باید فکر مناسی برای واژگان قرضی و بیگانه کند. بعضی از کلمات به ادبیات فارسی ما تحمیل شده است.

او گفت: الان شاهد دو نوع ادبیات گفتاری در فارسی هستیم. 

محمودی بختیاری گفت: اگر فیلم را رده بندی سنی کنیم گفتن حرف های توهین آمیز و فحش و ناسزا گفتن نیز جنبه توجیهی به خود می گیرد چون قرار است زمان خاص خود را به نمایش بگذارد،از طرفی قیلم باید رده بندی سنی شود. واژه هایی که در سینما گفته می شود باید مناسب فضای فیلم و سینما باشد. باید حواسمان جمع باشد که گفتمان ها در بین گروههای اجتماعی، زن و مرد و سنین پایین تر؛ متفاوت است.

او افزود: رکیک گویی معضل جدید سینمای امروز ایران است بخصوص در سینمای طنز که سرعت شیوع زیادی در بین اقشار جامعه دارد. سینمای امروز ایران نیازمند گروه بندی سنی است. تغییرات زبان فارسی ناشی از یک بده بستان دو سویه جامعه و رسانه های مختلف امروزی است.

میهمان زبان شناس شهر فرنگ به کتاب” غلط ننویسیم” استاد نجفی اشاره کرد و گفت: ما یک نیاز بزرگی به مخزن کلمات داریم. فیلم های ساخته شده در دهه های مختلف از اصطلاحات خاص خود استفاده می کردند که شاید برای نسل جدید قابل فهم نباشد. بطور مثال در ادبیات گفتاری فیلم “قیصر” لقب ” پونصد” که در دهه های گذشته استفاده می شده است به معنی یک فرد همه جیز تمام و کاردرست است.

وی پیشنهاد کرد که در ساخت فیلم ها در کنار مشاوران نظامی و مذهبی مشاوران زبانی نیز قرار کیرد که از اصالت زبان محافظت کن. زبان فیلم بازتان زبان گفتاری آن واقعه است.

او علت درنگ واژه سازی فرهنگستان را سرعت بالای تغییر تحولات در زبان معرفی کرد و مترجمان مختلف را در این امر دخیل دانست.

بهروز محمودی بختیاری درباره آثار تاریخی ساخته شده در سینما گفت: مردم به زبان نوشتاری صحبت نمی کنند. بهترین نمونه برای گویش های تاریخی و دههای گذشته اثر “علی حاتمی” در فیلم “هزار دستان” است.

او گفت: متون نمایشی ایران بیش از هر چیز به یک فرهنگ جامع نیاز دارد.

زبان فارسی و سینمای ایران

جابر قاسمعلی گفت: باید ریشه یابی کرد تغییرات بوجود آمده در زبان فارسی برگرفته دو سویه از اجتماع و سینما است. این تغییرات بین نسلی نتیجه وارد شدن در ادبیات فضای مجازی و مکانیزه شدن در یک زندگی ماشینی است.

او گفت: معتقدم سیر تحول زبان به جایی می رسد که باید به خویشتن خویش برگردد و جای نگرانی خاصی نیست.

میهمان فیلمنامه نویس شهر فرنگ گفت: ادبیات نمایشی و گویش در سینما خود را وام دار و برگرفته از اجتماع می داند. بازتابی از متن جامعه است. زبان برای ادبیات سینما ابزاری است که بازگو کننده آنچه که در جامعه هست را بیان می کند.

قاسمعلی گفت: بیان سینمای کمدی در سینما کمی متفاوت و عامیانه تر و “کوچه بازاری” است. فیلمنامه نویس به این فکر می کند که متنی که می نویسد را چه شخصیتی به زبان می آورد. زبان گویش آن شخصیت محور نوشتن اوست.

او گفت: معتقدم زبان سی سال به سی سال دچار تغییراتی می شود که دستور زبان مخصوص خود را می طلبد.

جابر قاسمعلی افزود: فرهنگستان زبان فارسی باید به موقع و پیش از آنکه کلمه نا متجانسی به زبان وارد شود کلمه مناسب و جایگزینی معرفی کند.

قاسمعلی درباره لهجه های ساختگی گفت: بحران لهجه سازی در شخصیت های “منفی” واکنش جامعه و مردم را به دنبال دارد.


Source link

پایگاه اطلاع رسانی آناج – مرحله دوم تور دوچرخه‌سواری ایران آذربایجان

مرحله دوم تور دوچرخه‌سواری ایران – آذربایجان از منطقه آزاد ارس به سمت شهرستان خوی استارت خورد که «یوسف رجیج‌یو» رکابزن الجزایری تیم ترانگانو مالزی توانست مسیر ۱۸۰ کیلومتری مسابقه را زودتر از سایر رکابزنان پیموده و به مقام قهرمانی برسد.

تاریخ : ۱۳۹۸/۰۷/۱۱ ۲۰:۲۷


Source link

دیوان محاسبات آمریکا: تحریم های ایران اثری نداشته


 به نقل از فارس، دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا ادعا‌های او و مقام‌های بلندپایه این کشور درباره اثرگذار بودن تحریم‌ها علیه ایران را نقض کرده است.

روزنامه واشنگتن‌پست در گزارشی روز پنجشنبه نوشت دولت ترامپ، تحریم‌ها را به یکی از «سلاح‌های» اصلی سیاست خارجی خودش تبدیل کرده و مدعی شده که از طریق آن‌ها فشار‌های عظیمی روی کشور‌هایی مانند ایران و کره شمالی اعمال کرده است.

با وجود این، مقام‌های دولت ترامپ در گزارشی که به تازگی توسط «دیوان محاسبات آمریکا» تهیه شده درباره اثرگذار بودن این تحریم‌ها در دستیابی به اهداف خودشان تردید ابراز کرده‌اند.

گزارش دیوان محاسبات آمریکا حاکی است سازمان‌های مجری تحریم‌ها علی‌رغم رصد آثار اقتصادی تحریم‌ها، این مسئله را که آیا این تحریم‌ها در دستیابی به اهداف خود برای تغییر رفتار کشور‌ها نیز موفق عمل کرده‌اند یا خیر، ارزیابی نکرده‌اند.

روزنامه واشنگتن‌پست نوشته مقام‌های وزارتخانه‌های خزانه‌داری، خارجه و تجارت آمریکا به محققان دیوان محاسبات این کشور گفته‌اند ارزیابی مسئله دستیابی تحریم‌ها به اهداف خود با دشواری‌های زیادی، از جمله متغیر بودن اهداف سیاست خارجی و دشوار بودن جدا کردن آثار تحریم‌ها مواجه است.

واشنگتن‌پست نوشته این گزارش با سخنان ترامپ و سایر مقام‌های بلندپایه دولت او درباره اثرگذاری تحریم‌ها علیه ایران در تناقض است.

ترامپ بار‌ها مدعی شده که تحریم‌ها علیه ایران اثرگذار بوده‌اند و باعث تغییر در رفتار‌های این کشور شده‌اند.

او به عنوان مثال، همین ماه پیش در یک کنفرانس خبری تحریم‌ها علیه ایران را «شدیدترین تحریم‌ها اعمال‌شده علیه یک کشور» خواند و گفت: «فکر می‌کنم تحریم‌ها اثرگذار هستند.»

در ماه اوت هم «مایک پامپئو»، وزیر خارجه آمریکا مدعی شد که تحریم‌ها «ایران را از ثروت محروم کرده‌اند.»

استفاده گسترده دولت ترامپ از تحریم‌ها با مخالفت‌های کارشناسان، از جمله معماران اصلی شبکه تحریم‌ها علیه ایران روبرو بوده است. با آنکه دولت‌های پیشین آمریکا هم به منظور دستیابی به اهداف خود از تحریم‌ها استفاده کرده‌اند نوع استفاده ترامپ از آن موجب شده که کارشناسان درباره بی‌رمق شدن و بی‌اثرشدن آن‌ها در دراز مدت هشدار دهند.

«استیون منوشین» وزیر خزانه‌داری آمریکا اخیراً در مصاحبه‌ای اذعان کرد که تحریم‌ها علیه ایران به سقف خود رسیده‌اند.

منوشین که با برنامه «MEET THE PRESS» شبکه خبری ان‌بی‌سی مصاحبه می‌کرد درباره گام‌های بعدی آمریکا علیه ایران گفت: «نخستین چیز مجوز تحریم‌های بیشتر علیه ایران بوده اگر چه تقریبا به حداکثر میزان ممکن تحریم‌ها علیه ایران رسیده‌ایم و و ما تحریم نهاد طرف سوم را آغاز خواهیم کرد.»

دیوان محاسبات آمریکا در بخشی از گزارش خود هم به آثار سوء تحریم‌ها بر کشور‌های هدف اشاره کرده است. در بخشی از این گزارش آمده است: «تحریم‌ها ممکن است تبعات ناخواسته‌ای هم برای کشور‌های هدف داشته باشند، مانند اثرات احتمالی آن‌ها روی مسائل حقوق بشر یا سلامت عمومی.»

دولت ترامپ ۱۸ اردیبهشت‌ماه سال گذشته به طور یکجانبه آمریکا را از برجام خارج و تحریم‌های معلق‌شده به موجب این توافق را علیه ایران احیا کرد. این تحریم‌ها که از مردادماه و آبان‌ماه سال گذشته اجرایی شده‌اند با مخالفت‌های عمده‌ای در جهان مواجه هستند.


Source link

تشبیه حشدالشعبی به حوثی های جمهوری آذربایجان

تشبیه حشدالشعبی به حوثی های جمهوری آذربایجان

رسانه های آذری: ایران و نیروهای وابسته ی به تهران قصد دارند با استفاده از بهانه های جعلی ،منافع غرب در جمهوری آذربایجان را مورد تهدید و حمله قرار دهند.

گروه بین الملل آناج: بعد از حملات حدود یک ماه پیش به پایگاه های حشدالشعبی و اظهارات مدیر رسانه ای بسیج مردمی در مورد نقش جمهوری آذربایجان، در صدور مجوز پرواز به پهپادهای متجاوز اسرائیلی از خاک این کشور به عراق، دولت باکو از اساس این اتهامات را رد کرد اما درآن زمان، تنها واکنش رسانه های این کشور به موضوع،انتشار بیانیه ی وزارت دفاع جمهوری آذربایجان بود که گزارش های رسانه‌ها درباره انتقال پهپادهای آمریکایی و اسرائیلی به خاک جمهوری آذربایجان، برای استفاده بر علیه ایران یا عراق،تکذیب شده بود.

طی روزهای گذشته،رسانه های جمهوری آذربایجان به موضوع پرواز پهپادها از خاک خود به سمت عراق،واکنش های مختلفی نشان داده اند.

این رسانه ها که به بهانه ی تهدید جمهوری آذربایجان توسط نماینده ی حشدالشعبی در قم،مطالب مختلفی در این باره منتشر کرده اند،بدون ارائه ی سندی روشن،سعی کرده اند تا این مساله را به یک سمپاشی علیه جمهوری اسلامی ایران تبدیل کنند.

رسانه هایی نظیراوقات،تلگراف،مساوات و … در باره پرواز پهپادهای رژیم صهیونیستی از مبدا این کشور،نوشته اند:در حالی که پهپادهای اسراییلی می توانند از طریق عربستان سعودی به راحتی وارد اراضی عراق شوند، چرا باید از اراضی جمهوری آذربایجان ارسال شوند؟

البته جواب این سوال رسانه های آذربایجانی بسیار واضح و روشن است. پیمودن مسیر حدود ۳۰۰ کیلومتری نخجوان تا شمال عراق، بسیار معقول تر از پیمودن یک مسیر حدود ۷۰۰ کیلومتری از عربستان تا عراق است!جمهوری آذربایجان،برای هدف قرار دادن پادگان های حشدالشعبی در شمال عراق،نزدیکترین و بهترین مرکز است چرا که مسیر کوتاه و روابط آشکاری با صهیونیست ها دارد.

رسانه های آذری همچنین سعی کرده اند اشارات مختلف رسانه ها و شخصیت ها در ایران به موضوع پهپادهای اسرائیلی را، یک تهدید علیه باکو معرفی کنند و با مرتبط داستن تحریم ها به این موضوعات، نوشته اند:

به نظر می رسد که ایران و نیروهایی که به ایران وابسته هستند، با استفاده از بهانه های جعلی قصد دارند آذربایجان را مورد تهدید و حمله قرار دهند.چون ایران قصد دارد در صورت حمله به خاک خود، منافع واشنگتن در منطقه  را مورد هدف قرار دهد. ذخایر نفت و گاز آذربایجان و خطوط انرژی شریانی که از بستر اراضی آذربایجان می گذرند،می تواند اهداف مناسبی برای تهدید منافع آمریکا در منطقه باشند تا بطور کلی غرب را با مشکل انرژی مواجه کنند.

نکته مهم در تحلیل رسانه های جمهوری آذربایجان،تکرار سناریوهای نخ نمای غرب و سعودی ها در مورد آرامکو می باشدکه حشد الشعبی را به حوثی های یمن تشبیه کرده و نوشته اند:ایران در حمله خود به تاسیسات نفتی عربستان، از نیروهای ثالث(حوثی های یمن) استفاده کرده بود و این بار ظاهرا تهران مسئولیت حمله به دیگر منافع غرب در منطقه را بر عهده ی حشدالشعبی گذاشته است!

لازم به توضیح است مواضع آیت الله سید حسن عاملی نماینده محترم ولی فقیه در استان اردبیل در موضوع پرواز پهپادهای اسرائیلی از خاک آذربایجان به سمت عراق، بارها توسط رسانه های این کشور مورد نقد قرار گرفته است.ایشان در این باره فرموده بودند: این حادثه(پرواز پهپادهای اسرائیلی از خاک آذربایجان به سمت عراق) درد بزرگی برای ما است. اولاً، به این خاطر که کشور همسایه ی ما با اسراییل این گونه همکاری می کند. یعنی خاک خود را در اختیار اسراییل قرار می دهد. ثانیاً آنها به همکیشان خود در عراق خیانت می کنند.ما از دولت آذربایجان می پرسیم: در حالی که تو در خدمت آمریکا و اسراییل هستی، چرا آنها در مساله قره باغ به تو کمک نمی کنند؟ اگر آمریکا اراده‌ای نشان دهد، قره باغ در عرض دو دقیقه آزاد خواهد شد. رژیم صهیونیستی بر آمریکا مسلط است، ولی، نمی تواند سرزمین اشغال شده تو را آزاد کند؟

گزارش از:امیرفاطمی

انتهای پیام/


Source link

نتیجه‌ی بازی فردا برای ما مهم است/ هشدار به بازیکنان در مورد اخطارهای بی‌مورد

دنیزلی: نتیجه‌ی بازی فردا برای ما مهم است/ هشدار به بازیکنان در مورد اخطارهای بی‌مورد

سرمربی تیم فوتبال تراکتور گفت: این هفته تیم‌های بالای جدول با همدیگر بازی می‌کنند و به همین دلیل نتیجه‌ی بازی با پارس جنوبی برای ما مهم است.

به گزارش آناج، مصطفی دنیزلی در نشست خبری پیش از بازی دو تیم «تراکتور – پارس جنوبی جم» اظهار داشت: دیدگاه من نسبت به بازی فردا متفاوت‌تر از سایر بازی‌ها نیست، هفته‌های مهم لیگ برای ما و سایر تیم‌ها فرا رسیده است. ما این روزها هم بازی‌های لیگ برتر و هم جام حذفی انجام می‌دهیم. بعد این بازی، لیگ‌ها در تمام دنیا چند روزی تعطیل است که معتقدم فیفا باید در این برنامه‌ریزی تجدید نظر کند؛ چرا که فوتبال بازی ادامه داری هست و نباید تعطیل شود. بازی‌های ملی را می‌توان در اواسط هفته برگزار کرد و لیگ را تعطیل نکرد. 

وی ادامه داد: پارس جنوبی رقیب جوان و دونده هست که نتایج جالبی در بازی‌های داخلی و خانگی گرفته است. ما هم در بازی‌های خانگی تیمی هستیم که بازی‌مان را به رقیب تحمیل کنیم و این هفته نیز تیم‌های بالای جدول با همدیگر بازی می‌کنند؛ به همین دلیل نتیجه‌ی بازی با پارس جنوبی برای ما مهم هست. می‌خواهیم فردا به همراه پرشورها نتیجه خوب بگیریم.

دنیزلی با بیان اینکه به بازیکنانم اعتماد کامل دارم، گفت: هم اکنون تمام بازیکنان آماده هستند و این موضوع کار مرا در انتخاب بازیکنان سخت می‌کند که البته این سختی لذت‌بخش هست و امیدوارم فردا به آن چیزی که می‌خواهیم برسیم.

وی خاطرنشان کرد: بازی که هدفش نتیجه است، تبدیل به فوتبال تهاجمی می‌شود. تیم رقیب از نظر کارهای تدافعی تیم خوبی است و ما هم در طول هفته در خصوص مقابله با بازی حریف، تمریناتی را انجام دادیم و بازی تماشایی را شاهد خواهیم بود. 

دنیزلی در خصوص اطلاعاتش از بازیکنان تیم پارس جنوبی جم، گفت: بنده بازی‌های رقبا را آنالیز می‌کنم و در خصوص نحوه بازی رقیبمان در بازی‌های خانگی و خارج از خانه و همچنین در زمینه بازیکنانشان تحقیقاتی انجام می‌دهم؛ سپس این فیلم‌ها را به همراه بازیکنان بررسی کرده و دستورات تاکتیکی برای شکست حریف، مدنظر قرار می‌دهیم.

وی تأکید کرد: برخی از بازیکنانم به راحتی می‌توانند در دو الی سه پست به خوبی بازی کنند و در صورت نیاز به بازیکن در یک پست، این موضوع را از درون تیم رفع می‌کنیم. بنده کارت گرفتن بازیکنان برای نتیجه‌ی تیم را درک می‌کنم ولی کارت‌های دیگر را نمی‌پذیرم و جریمه در نظر می‌گیرم.

دنیزلی در خصوص وضعیت بازیکنانش، بیان کرد: مازولا مصدوم است و در طول هفته بارها با پزشک این بازیکن صحبت می‌کنم، این بازیکن تمرینات فیزیکی و هوازی‌اش را شروع کرده است. او روز دوشنبه به ایران باز می‌گردد. بنده در خصوص نام سایر بازیکنان نیازی نیست که زیاد صحبت کنم. مهم نیست که بازیکنانم زیاد من را دوست داشته باشند و یا نداشته باشند، مهم این است که به من ایمان داشته باشند. بنده نزدیک ۱۵ بازیکن دارم که همگی می‌توانند بازی کنند و باید در انتخاب آنان عدالت را رعایت کنم تا عذاب وجدان نگیرم، اهداف تراکتور برای من مهم است.

وی خاطرنشان کرد: مازولا تنها مصدوم تیم من هست و خانزاده به تمرینات بازگشته است، برخی بازیکنان همواره مصدومیت جزیی دارند که مانع بازی کردنشان نیست. تمام بازیکنان دوست دارند در ترکیب ۱۱ نفره تیم حضور داشته باشند و من مجبور هستم که برای آغاز، ادامه و پایان بازی برنامه داشته باشم و بر این اساس نفراتم را انتخاب می‌کنم. شاید شما روزانه ۱۰ دقیقه برای تراکتور وقت می‌گذارید ولی من روزانه ۱۰ ساعت برای موفقیت تراکتور فکر می‌کنم.

سرمربی تراکتور تأکید کرد: من اینجا به فکر هواداران‌مان در سراسر کشور هستم و بر این اساس تصمیم‌گیری می‌کنم.

انتهای پیام/


Source link

من مدیون تراکتور هستم، نه تراکتور مدیون من/ فردا یک تیم گردن کلف خواهید دید

کمالوند: من مدیون تراکتور هستم، نه تراکتور مدیون من/ فردا یک تیم گردن کلف خواهید دید

سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی می‌گوید، تیمش در بازی فردا مقابل تراکتور یک تیم گردن کلف خواهد بود.

به گزارش آناج، فراز کمالوند در نشست پیش از بازی تیمش مقابل تراکتور در حضور خبرنگاران اظهار داشت: از اینکه دوباره به تبریز آمدم، خوشحالم. تبریز شهری خوب و عزیز برای من است. امیدوارم فردا هم بازی خوب و تماشاگرپسندی را از هر دو تیم ببینیم. امیدوارم تمام هوادارانی که وارد ورزشگاه می‌شوند و از گیرنده‌ها بازی را می‌بینند، لذت ببرند.

وی در ادامه افزود: خوشحالم به شهری برگشتم که برایم یادآور خاطرات خوبی است. از حضور در تراکتور، گسترش فولاد و ماشین‌سازی خاطرات خوبی دارم و خودم را به نوعی جزو مردم خوب و غیور آذربایجان می‌دانم. شرایطی که برای تراکتور پیش آمده و وضعیت این تیم تغییر پیدا کرده است را به فال نیک می‌گیریم. حتی ورزشگاه هم تغییر پیدا کرده است و امیدوارم این اتفاقات همزمان با اتفاقات خوبی برای تراکتور باشد.

سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی درباره مشکلات تیمش اظهار داشت: همه از مشکلات تیم‌های نفتی باخبر هستند. ما هم امسال جزو تیم‌های ارزان قیمت لیگ هستیم که ۵۰ درصد بدنه تیم‌مان از لیگ دسته اول است. نیمی از تیم ما هم بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ میلیون قرارداد دارند. با این حال تیمی مصمم و با انگیزه داریم که عملکردش فکر می‌کنم بسیار راضی‌کننده بوده است.

کمالوند با تأکید بر اینکه از بازیکنانش بسیار راضی است، افزود: فقط یک شکست داشتیم در هفته اول و بچه‌ها هفته به هفته بهتر شدند و اگر این روند ادامه پیدا کند، یک تیم گردن کلفت خواهید دید. با توجه به بودجه حداقلی که داریم، هدف ما ماندن در لیگ برتر است، اما همیشه به دنبال این هستیم که وضعیت‌مان را بهتر کنیم. امیدوارم شرایط طوری پیش برود تا از آن چیزی که باشگاه هدف‌گذاری کرده است، بهتر بشویم.

وی درباره وضعیت تیمش برای دیدار با تراکتور، خاطرنشان کرد: تمام بازیکنان را در اختیار داریم و بازیکن محروم یا مصدومی نداریم. البته برای داشتن بازیکن محروم هم زود است، چون در هفته‌های ابتدایی قرار داریم.

سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی در واکنش به این سؤال که تبریز از زمان حضور او در تیم‌های تبریزی چه تغییراتی کرده است و آیا باز هم به این شهر باز می‌گردد، گفت: من از تبریز نرفته‌ام که بخواهم برگردم و همیشه در تبریز هستم. با توجه به اینکه خانواده همسرم تبریزی هستند، همیشه در این شهر حضور دارم. این افتخار را دارم که ما را جزو خودشان حساب می‌کنند و قلبم همیشه اینجاست، جایی که قلبم را گذاشته‌ام و خاطرات خوبی با هواداران فوتبالی تبریز دارم و هیچ وقت فراموشم نمی‌شود. تراکتور تیم بسیار قدرتمندی است و زنونی هم سرمایه‌گذاری زیادی روی این تیم کرده است و نفرات شاخصی در این تیم بازی می‌کنند. تراکتور هم یکی از مدعیان اصلی قهرمانی در این فصل است.

وی ادامه داد: شور و هیجان بین مردم آذربایجان هیچ وقت از بین نمی‌رود و همین مسئله نماد ورزش و فوتبال این استان است. همان زمانی هم که ما بودیم و بعد از هشت یا ۹ سال به لیگ برتر آمدیم، نتایج خوبی گرفتیم. سال اول در لیگ برتر، معمولاً تیم‌ها به فکر ماندن در لیگ برتر هستند، اما ما هفتم شدیم. گران‌ترین بازیکن ما هم قیمتش بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان بود. سال دوم هم تمام بودجه باشگاه چهار میلیارد بود و فقط یک امتیاز برای قهرمانی کم آوردیم. آقای زنوزی اکنون خیلی سرمایه‌گذاری کرده است و امیدوارم آرزوی دیرینه مردم هم برآورده شود. فکر می‌کنم اگر روند حرکتی تراکتور مانند پنج بازی قبلی باشد، به همراه پرسپولیس و سپاهان می‌توانند سه ضلع قهرمانی را تشکیل بدهند.

کمالوند با اشاره به زمان حضورش روی نیمکت تراکتور، یادآور شد: سال اول که با تراکتور به لیگ برتر آمدیم، بازیکنانی مانند مهدی کیانی و محمد ابراهیمی، بازیکنانی بودند که در لیگ یک بازی می‌کردند. امسال هم مطمئن باشید سه چهار بازیکن به فوتبال ایران و تیم ملی معرفی می‌کنیم. حداقل سه چهار بازیکن به تیم ملی و باشگاه‌های بزرگ‌تر تحویل خواهیم داد. در فضای مجازی دوستان به ما محبت دارند که خواهشم این است آن را تکرار نکنند. نگویند که تراکتور مدیون شماست، چون ما مدیون تراکتور هستیم. فراز کمالوند اگر توانست مربی بزرگی شود و چند سال در لیگ برتر مربیگری کند، این باشگاه تراکتور بود که فرصت را به ما داد تا به سطح اول فوتبال کشور معرفی شویم. تراکتور تیمی است که در کلکسیون افتخاراتش یک قهرمانی کم دارد و امسال با این شرایط می‌تواند قهرمان شود. ما هم در پارس جنوبی تیمی جوان داریم، اما در بازی فردا پا به پای تراکتور بازی خواهیم کرد. اعتقادی به بازی دفاعی ندارم و سعی می‌کنیم با یک بازی خوب و هجومی، باعث شویم تماشاگران از بازی دو تیم لذت ببرند.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا یک امتیاز از بازی با تراکتور هم او را راضی می‌کند یا نه، اظهار داشت: فوتبال قابل پیش‌بینی نیست، اما مطمئن باشید ما بسته بازی نمی‌کنیم، چون اعتقادی به بازی دفاعی نداریم.

انتهای پیام/


Source link

دربی آذربایجان در مرحله یک‌ هشتم‌ نهایی/ تراکتور میهمان نود ارومیه شد

دربی آذربایجان در مرحله یک‌ هشتم‌ نهایی/ تراکتور میهمان نود ارومیه شد

تیم فوتبال تراکتور در مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی در دربی آذربایجان میهمان نود ارومیه شد.

به گزارش آناج، مراسم قرعه‌کشی مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی از ساعت ۱۵ در سالن روابط عمومی لیگ فوتبال با حضور سعید فتاحی رئیس کمیته مسابقات، مسئولان مسابقات جام حذفی و نمایندگان برخی از باشگاه‌ها و اهالی رسانه آغاز شد.

بر اساس قرعه‌کشی انجام شده، ۱۶ تیم راه یافته به این مرحله حریفان خود را شناختند که در یکی از دیدارها، تیم تراکتور در دربی آذربایجان میهمان نود ارومیه شد.

نتیجه کامل قرعه‌کشی مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی به شرح زیر است:

* پرسپولیس تهران – صنعت‌نفت آبادان

* شهرداری ماهشهر – استقلال ماهشهر

* نود ارومیه – تراکتور

*سپاهان اصفهان – پیکان تهران

*ذوب‌آهن اصفهان – مس کرمان 

*شاهین شهرداری بوشهر – ساپیا تهران

*شهر خودرو مشهد – نفت مسجدسلیمان

* استقلال تهران – فجر سپاسی شیراز

نام تیم‌های میزبان ابتدا آمده و مسابقات این مرحله در روزهای ۲۴ و ۲۵ مهرماه برگزار می‌شود.

انتهای پیام/


Source link

ثبت نام ۱۴ هزار نفر اتباع خارجی در سامانه سماح

به گزارش آناج، دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی گفت: تاکنون یک میلیون و ۸۲۵ هزار و ۸۳۰ نفر برای شرکت در راهپیمایی عظیم اربعین حسینی در سامانه سماح ثبت نام کرده اند.

 

احمد محمدی‌فر با اشاره به آخرین آمار استخراج شده از سامانه سماح اظهار کرد: تا به این لحظه یک میلیون و ۸۲۵ هزار و ۸۳۰ نفر  در سامانه سماح ثبت نام کرده اند.

 

وی افزود: از این تعداد ثبت نام یک میلیون و ۷۰۵ هزار و ۵۸۹ نفر قطعی شده است.

 

دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به آمار پیشتازی استانها گفت: تا به این لحظه استان تهران با ۲۶۹ هزار و ۱۸۰ نفر، خوزستان با ۱۷۹ هزار و ۸۶۵ نفر و اصفهان با ۱۴۷ هزار و ۷۱۲ نفر، پرثبت‌نام‌ترین استانها بوده اند.

 

محمدی‌فر خاطرنشان کرد: بعد از آن سه استان، استانهای خراسان رضوی با ۱۴۳ هزار و ۳۰۸ نفر، فارس ۱۲۶ هزار و ۴۷۱ نفر، مازندران ۷۵ هزار و ۷۴۵ نفر، قم ۶۴ هزار و ۵۸۷ نفر، کرمان ۶۲ هزار و ۱۴۸ نفر و بوشهر با ۶۰ هزار و ۱۹۷ نفر پرثبت نام ترین استانها بوده اند.

 

وی با اشاره به آمار ثبت نام دیگر استانها در سامانه سماح گفت: تا به این لحظه استان آذربایجان شرقی ۵۶ هزار و ۶۳۹ نفر، البرز ۴۴ هزار و ۱۲۷ نفر، خوزستان ۳۹ هزار و ۲۱۳ نفر، یزد ۳۵ هزار و ۹۵۶ نفر، هرمزگان ۳۴ هزار و ۷۷۱ نفر، گیلان ۳۱ هزار و ۶۷۰ نفر، آذربایجان غربی ۳۰ هزار و ۹۷۰ نفر، همدان ۳۰ هزار و ۵۲۶ نفر، مرکزی ۲۹ هزار و ۴۶۵ نفر، کرمانشاه ۲۸ هزار و ۸۸۶ نفر و گلستان ۲۴ هزار و ۶۴ نفر ثبت نام کرده اند.

 

دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی تصریح کرد: همچنین در استانهای قزوین تعداد ۱۹ هزار و ۹۸۳ نفر، کهگیلویه و بویراحمد ۱۹ هزار و ۷۷۶ نفر، کاشان ۱۷ هزار و ۹۸۶ نفر، اردبیل ۱۶ هزار و ۲۰ نفر، سمنان ۱۴ هزار و ۴۰۱ نفر، ایلام ۱۲ هزار و۴۶۷ نفر، سیستان و بلوچستان ۹ هزار و ۹۷۴ نفر  و در کردستان ۴ هزار و ۸۳۲ نفر در سامانه سماح ثبت نام کرد اند.

 

محمدی‌فر در پایان گفت: تا به این لحظه تعداد ۱۴ هزار و ۲۲۲ نفر از اتباع خارجی در سامانه سماح ثبت نام کرده اند و ثبت نام هنوز در این سایت ادامه دارد و همچنین به تمامی افرادی که قصد سفر به عتبات در ایام اربعین را دارند توصیه می کنم حتما برای بهره مند شدن از خدمات بیمه ای و درمانی در این سامانه ثبت نام کنند.

 

منبع:مهر

 

انتهای پیام/


Source link

پایان مرحله دوم با قهرمانی رکابزن الجزایری/ ملی‌پوش تبریزی سلطان کوهستان شد

پایان مرحله دوم با قهرمانی رکابزن الجزایری/ ملی‌پوش تبریزی سلطان کوهستان شد

رکابزن الجزایری تیم ترانگانو مالزی فاتح مرحله دوم تور دوچرخه‌سواری ایران – آذربایجان شد.

به گزارش آناج، سی‌وچهارمین دوره تور بین‌المللی دوچرخه‌سواری ایران – آذربایجان با حضور ۱۴ تیم در قالب ۴ تیم داخلی و ۱۰ تیم خارجی از روز گذشته درحال برگزاری است که دومین مرحله این رقابت‌ها لحظاتی پیش با معرفی نفرات برتر خاتمه یافت.

در این مرحله که صبح امروز (پنجشنبه) از منطقه آزاد ارس به سمت شهرستان خوی استارت خورد، «یوسف رجیج‌یو» رکابزن الجزایری تیم ترانگانو مالزی توانست مسیر ۱۸۰ کیلومتری مسابقه را زودتر از سایر رکابزنان پیموده و به مقام قهرمانی برسد.

پس از این دوچرخه‌سوار، «کلینت هندریکس» از تیم پروتاچ آفریقای جنوبی در جایگاه دوم قرار گرفت و «محمد گنج خانلو» از تیم فولاد مبارکه سپاهان به عنوان سومی دست یافت.

نکته جالب اینکه، دو دوچرخه‌سوار قهرمان و نائب قهرمان مرحله دوم در دور نخست نیز در جمع برترین‌ها قرار داشته و به ترتیب سکوهای دوم و سوم را کسب کرده بودند.

در رده‌بندی کلی تور نیز تا پایان مرحله دوم، «یوسف رجیج‌یو» در بخش انفرادی پیشتاز شد تا در مرحله سوم پیراهن طلایی را بر تن کند و «محمد گنج‌خانلو» پیراهن‌های امتیازی و جوانان به رنگ‌های سبز و سفید را از آنِ خود نمود.

همچنین «حمید پورهاشمی» دوچرخه‌سوار تبریزی تیم ملی کشورمان با تصاحب پیراهن قرمز به عنوان سلطان کوهستان شناخته شد.

این گزارش می‌افزاید، مرحله سوم تور دوچرخه‌سواری ایران – آذربایجان فردا (جمعه) به طول ۱۶۳ کیلومتر از ارومیه آغاز و در تبریز به پایان خواهد رسید. 

شایان ذکر است، سی‌وچهارمین دوره این مسابقات در ۵ مرحله در مسیر سه استان‌ آذربایجان‌شرقی، آذربایجان‌غربی و اردبیل با مسافت کلی ۸۷۸٫۴ کیلومتر برگزار می‌شود.

انتهای پیام/


Source link

کشف دام قاچاق در هشترود

فرمانده انتظامی شهرستان هشترود از توقیف یک کامیون حامل ۱۲۹ راس دام قاچاق به ارزش ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال خبر داد.

به گزارش آناج، کلام الله ابراهیمی اظهار داشت: برای اجرای طرح تشدید مبارزه با قاچاق کالا و احشام، ماموران گشت یگان امداد شهرستان حین کنترل خودروهای عبوری به یک دستگاه کامیون حامل احشام مشکوک و آن را متوقف کردند.

وی با بیان اینکه ماموران در بازرسی از کامیون مذکور ۱۲۹ راس گوسفند قاچاق کشف کردند، افزود: در این رابطه ۲ نفر دستگیر شد.

فرمانده انتظامی شهرستان هشترود، با اشاره به اینکه برابر نظر کارشناسان ارزش احشام مکشوفه، ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال برآورد شده است، تصریح کرد: متهمان تحویل مراجع قضایی شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان هشترود ضمن تقدیر و تشکر از همکاری خوب شهروندان با پلیس، از تداوم و تشدید طرح های پلیسی در سطح شهرستان خبر داد و گفت: شهروندان هرگونه موارد مشکوک را از طریق تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

انتهای پیام/


Source link