جمعه : ۱ آذر ۱۳۹۸

خانه» بایگانی 4 مهر, 1398
دسته ، تاریخ جمعه : ۱ آذر ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۱

پایگاه اطلاع رسانی آناج – دیدار تیم‌های ماشین‌سازی تبریز و شاهین شهرداری بوشهر

تیم ماشین‌سازی تبریز در چارچوب دیداری از هفته پنجم لیگ برتر فوتبال میزبان شاهین شهرداری بوشهر بود که در پایان موفق شد با نتیجه پرگل ۴ بر ۲ به پیروزی دست یابد.

تاریخ : ۱۳۹۸/۰۷/۰۴ ۲۲:۳۱


Source link

منع سفر اسرائیلی‌ها به جمهوری آذربایجان

فرماندهی امنیت ملی رژیم صهیونیستی،امروز برای شهروندانش”هشدار گردشگری” صادر کرده و از آنها خواسته است تا به برخی کشورها از جمله آذربایجان، سفرنکنند.

گروه بین الملل آناج: یهودیان در باکو پایتخت آذربایجان به طور شایان توجی آزادی عمل در زندگی و انجام امورات دینی دارند.جمعیت یهودیان در جمهوری آذربایجان، از آزادی مذهب برخوردار بوده و رشد فزاینده ای در نفوذ در دستگاههای حکومتی داشته اند. سه کنیسه یهودیان در باکو فعال بوده و تعداد قابل توجهی از سازمان های یهودی نیز در این شهر فعالیت می کنند. انجمن مذهبی یهودیان اروپا، برنامه آموزشی یهودیان اسراییل، سازمان زنان جامعه یهودی ضد جنگ یک روزنامه به زبان عبری، سازمان دوستی یهود و نیز مرکز حمایت از زنان و کودکان یهود، تعدادی از سازمان ها و تشکل های یهودیان می باشند.

پیش از این، وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی گفته بود: یهودیان جمهوری آذربایجان، این کشور را سرزمین مادری خود حس می کنند چرا که جمهوری آذربایجان کشوری استثنایی است که همه اقوام ساکن آن از زندگی در این کشور احساس راحتی و امنیت می کنند.

اما امروز،فرماندهی امنیت ملی رژیم صهیونیستی، برای شهروندان این کشور “هشدار گردشگری” صادر و از شهروندانش خواسته است تا به برخی کشورها سفرنکنند.

در این هشدار که در فضای مجازی جمهوری آذربایجان، توسط سایت مدرن منتشر شده است، آمده است: سفر شهروندان اسراییل به برخی کشورهای جهان در عرض ماه تیشرئی (سپتامبر ـ اکتبر) توصیه نمی شود.

این هشدار که برخی کشورهای اطراف جمهوری اسلامی ایران از جمله نام جمهوری آذربایجان را شامل شده است، برخی کشورها نظیر ارمنستان، گرجستان، ترکیه وترکمنستان را شامل می شود.

اکثر یهودیها که در باکو و سایر شهرهای بزرگ سکونت دارند، به دلیل برخورداری از رانت های دولتی بیشتر به امور تجاری و سیاسی مشغولند و تعدادی از آنها در برقراری و گسترش روابط تجاری جمهوری آذربایجان و رژیم صهیونیستی به ایفای نقش می پردازند،تعدادی از یهودیان جمهوری آذربایجان نیز در شرکت های اقتصادی رژیم صهیونیستی فعالیت می نمایند،یهودیان جمهوری آذربایجان در سایه نفوذ رژیم صهیونیستی در همه ارکان دولتی آذربایجان در زمینه برخورداری از آزادیهای فردی و اجتماعی و نیز دارا بودن جایگاه سیاسی قابل مقایسه با سایر اقلیتها نیستند به گونه ای که دهها تشکل یهودی مانند جامعه مذهبی یهودیان اروپا،انجمن دوستی آذربایجان و اسرائیل و… را ایجاد نموده اند و چندین کنیسه و مدرسه ویژه یهودیها نیز با نظر مساعد دولت باکو و با هزینه نهاد ریاست جمهوری تاسیس شده و هر از گاهی خبر افتتاح مراکزی از این نوع در رسانه های جمهوری آذربایجان منتشر می شود که در این میان انتشار خبر عدم امنیت برای صهیونیستها در این کشور،حاکی از ترسروزافزون آنها در منطقه و همچنین ضعف های تامین امنیت در آذربایجان می باشد.

انتهای پیام/


Source link

شایسته این پیروزی بودیم/ برد خوب بعد از باخت سنگین قابل توجه است

سامان را به خاطر بازیِ پرسپولیس تعویض نکردم؛

خطیبی: شایسته این پیروزی بودیم/ برد خوب بعد از باخت سنگین قابل توجه است

سرمربی تیم فوتبال ماشین‌سازی تبریز گفت که تیمش در دیدار برابر شاهین شهرداری بوشهر شایسته پیروزی بود.

به گزارش آناج، رسول خطیبی پس از پیروزی ۴ بر ۲ تیمش مقابل شاهین شهرداری بوشهر اظهار داشت: شایسته این پیروزی بودیم و معتقدم در ۳۰ دقیقه اول نباید با پنالتی به گل می‌رسیدیم. پنالتی به جای خود، اما ۴، ۵ موقعیت داشتیم که باید از طریق آنها گل می‌زدیم که به دلیل عدم تمرکز و بی‌دقتی از دست رفت. در نیمه دوم با تغییرات تاکتیکی که ایجاد کردیم، بازیکنان توانستند خواسته‌های ما را انجام دهند. تیم عبدالله ویسی نیز تیم خوبی است. درست است که شاهین شهرداری نتیجه دلخواهش را نگرفته، اما تیم خوبی است. ویسی یک مربی خوب و باشخصیت است و برای آرزوی موفقیت می‌کنم.

وی افزود: از بازیکنان، مدیریت و هواداران تشکر می‌کنم. همچنین از رئیس هیات مدیره که کمک روحی زیادی به تیم کرد. از فردا این بازی را از ذهن‌مان پاک می‌کنیم. شادی برای بازی با شاهین تا فردا است و امیدوارم با تمریناتی که انجام می‌دهیم، در آینده بهتر کار کنیم.

سرمربی ماشین‌سازی ادامه داد: درست است که در چند بازی نتیجه نگرفتیم، اما آنهایی که بازی تیم ما را می‌بینند، راضی هستند. ما موقعیت ایجاد می‌کنیم و تلاش‌مان این است که مشکلات را برطرف کنیم. در بازی امروز از ۲، ۳ بازیکن امید استفاده کردیم که عملکرد خیلی خوبی داشتند.

خطیبی عنوان کرد: روز گذشته مسیح زاهدی و فرید بهزادی دچار مشکل شدند. در چنین شرایطی و در زمانی که یک تاکتیک را در نظر گرفته‌ایم، این مصدومیت‌ها کار را سخت می کند. به هر حال خدا را شکر که نتیجه مورد نظر را گرفتیم.

وی در پاسخ به این موضوع که به نظر می‌رسد خط دفاعی و دروازه ماشین‌سازی باعث کمرنگ شدن عملکرد تیم می‌شود، گفت: تیم‌هایی که در لیگ برتر حضور دارند، ایرادهایی دارند و ما هم سعی می‌کنیم که این ایرادها را برطرف کنیم. وقتی به یکباره دو بازیکن مصدوم می‌شوند، کار سخت می‌شود و این موضوع نیز در ایراداتی که می‌گویید، تاثیرگذار بوده است. تلاش می‌کنیم نقاط ضعف را برطرف کنیم تا زحمات بچه‌ها هدر نرود.

سرمربی ماشین‌سازی درباره صحبت ویسی که گفته بود تیمش عمداً در این بازی شکست خورده است، خاطرنشان کرد: این بازی ۶ امتیازی بود. حریف هم زخم‌خورده بود، چون در بازی قبلی‌اش باخت. امروز باهوش‌تر بازی کردیم و با تمرکز بالاتر توانستیم از موقعیت‌ها بهره ببریم و پیروز شویم. گل اولی که دریافت کردیم، روی اشتباه خودمان بود. ویسی دوست من است و حرف‌هایش برایم قابل احترام است.

خطیبی درباره این موضوع که عدم حضور بازیکن باتجربه در ترکیب تیمش احساس می‌شود، گفت: انتظار دارم بگویید که چند بازیکن جوان امروز به زمین آمدند و کار را درآوردند. ممکن بود بازیکنان باتجربه هم نتوانند این کار را انجام بدهند.

وی درباره اعتراض به داوری اظهار داشت: درباره داوری حرف نمی‌زنم. در کلاس داوری گفته بودند که اگر خطایی رخ بدهد، می‌توان بازی را سریع شروع کرد، اما داور سوت زد. ما هم از او سوال کردیم و مسئله خاصی نبود.

سرمربی ماشین‌سازی درباره نیمکت‌نشینی حامد لک گفت: هم لک و هم حیدری‌نیا دروازه‌بان اول ما هستند. در بازی قبلی یک باخت دور از انتظار داشتیم و زمان به اندازه کافی در اختیار نداشتیم  تا حامد لک را به شرایط قبلی‌اش برسانیم. دو دروازه‌بان خوب و آماده داریم و سعی‌مان بر آن است که لک را به لحاظ جسمی و روحی آماده کنیم.

خطیبی درباره تعویض سامان نریمان‌جهان عنوان کرد: با توجه به فاصله نزدیک مسابقات، بدن سامان تحلیل رفته بود. من هم او را از ترکیب بیرون آوردم و تا استراحت کند. این کار به دلیل بازی با پرسپولیس نبود، چون ما ۲۵ بازیکن داریم که می‌خواهیم بهترین‌ها در زمان باشند.

وی در خصوص این برد پس از شکست سنگین در بازی قبلی با پیکان خاطرنشان کرد: کادر فنی و مسئولان باشگاه در این هفته خیلی به ما کمک کردند و ما هم تلاش کردیم تا روی مسائل فنی و روحی تیم کار کنیم. اینکه تیمی پس از یک باخت سنگین بتواند یک نتیجه خوب کسب کند، قابل توجه است.

انتهای پیام/


Source link

شرمم می‌آید نام فوتبالیست را روی برخی بازیکنان تیمم بگذارم/ اگر در شاهین بمانم در تیمم انقلاب می‌کنم

ویسی: شرمم می‌آید نام فوتبالیست را روی برخی بازیکنان تیمم بگذارم/ اگر در شاهین بمانم در تیمم انقلاب می‌کنم

سرمربی تیم فوتبال شاهین شهرداری بوشهر تأکید کرد اگر در این تیم بماند در آن انقلابی ایجاد خواهد کرد.

به گزارش آناج، عبدالله ویسی پس از شکست ۴ بر ۲ تیمش مقابل ماشین‌سازی تبریز اظهار داشت: این دیدار یک بازی خوب برای ماشین‌سازی و بازی بد برای ما بود. ما در نیمه دوم می‌توانستیم به بازی برگردیم، اما این‌گونه نشد. متأسفانه یک عده‌ای دارند بی‌شرمانه و بی‌شرافتانه کار می‌کنند! هر تیمی بخواهد مشکل گلزنی‌اش را حل کند و از بحران بیرون بیاید به ما بخورد مشکلش حل می‌شود. دشمنان ما الان خوشحالند و من گوش به فرمان هیئت مدیره باشگاه هستم و هر کاری بگویند انجام می‌دهم.

وی افزود: خیلی‌ها می‌گفتند اتفاقاتی در تیم ما می‌افتد، اما ما ایستادیم و کار کردیم و به تیمم ایمان داشتم و می‌گفتم این‌گونه نیست، اما امروز دیدیم حق با آنهاست. مگر می‌شود این همه موقعیت از دست برود؟! نمی‌توانم بازتر از این صحبت کنم. من تاکنون بی‌شرمی و بی‌شرفی در فوتبالیستی ندیده بودم. شرمم می‌آید نام فوتبالیست روی اینها بگذارم. امیدوارم اگر کسی می‌آید تیم را درست کند، اما اگر من باشم کارها با روند دیگری پیش خواهد رفت.

سرمربی تیم فوتبال شاهین شهرداری بوشهر در ادامه  تصریح کرد: ما خیلی ضعیف بودیم و عملکرد خوبی نداشتیم. کمترین موقعیت را به دست می‌آوریم و بیشتر موقعیت را به حریف می‌دهیم. هر تیمی در بحران باشد مقابل ما از بحران خارج می‌شود! تیم ما نه بزرگ‌تر دارد و نه بزرگ. ما دقیقه ۴۳ گل می‌زنیم، اما تا پایان نیمه یک گل دیگر می‌خوریم. من به بازیکنم می‌گویم پنج دقیقه تا پایان نیمه مانده است، اما به یکباره روند بازی تغییر می‌کند!

«شما منتقد بازیکنانی هستند که خودتان آنها را به تیم آوردید، آیا فشاری برای حضور این بازیکنان در تیم‌تان بوده است؟»، ویسی در پاسخ به این پرسش گفت: نه، فشاری نبوده است. شاید خیلی‌ها قصد داشتند و می‌خواستند دخالت کنند. ما شورای شهر داریم که برخی از اعضای آن می‌خواهند در تیم نفوذ کنند. شاید به دلیل انتخابات می‌خواستند اتفاقاتی بیفتد، اما من انتخاباتی نیستم و با تمام وجود کار می‌کنم. مشخص است که چه کارهایی کرده‌ام، اما هیچ‌کس تا الآن در حقم نامردی نکرده بود که امروز نامردی هم دیدم.

وی در پاسخ به این پرسش که شاید خیلی‌ها در بوشهر نمی‌خواستند او به عنوان نفر اول کادرفنی کار کند،‌ گفت: قطعاً این‌طور است. ما ورزشکار هستیم و خدایی هم وجود دارد. من هیچ وقت این حال را نداشتم. در طول مدت کارم شکست خورده‌ام، اما ایستاده‌ام و دوباره بلند شدم، اما اینجا اتفاقات دیگر رخ می‌دهد که بی‌شرمانه است. یک عده معلوم‌الحال در بوشهر هستند که همه آنها را می‌شناسند، اما کسی کاری علیه‌شان انجام نمی‌دهد. این تیم برای من نیست و یک شهر با برد و باخت آن خوشحال می‌شوند. اینکه یک نفر کاری انجام دهد تا تیم نتیجه نگیرد بی‌شرمانه است. اگر انتقادی علیه من باشد، درست است، اما این کارها نه.

سرمربی تیم شاهین در واکنش به این موضوع که بازیکنان تیمش تا دقیقه ۸۵ بازی را دوبار به تساوی کشاندند، تأکید کرد: از نوع بازی ما مشخص بود که بازیکنان‌مان می‌خواهند کاری انجام دهند، که در نهایت انجام دادند. تعویض‌های ما برای رسیدن به پیروزی بود. من نمی‌گویم همه‌ی بازیکنانم. هیچ جای دنیا این‌طور نیست. امکان ندارد ما به جنگ برویم و اجازه  دهیم همسنگری‌های‌مان کشته شوند،‌ چون آن موقع دشمن از خاکریز عبور می‌کند و ما را هم می‌کشد!

ویسی درباره اینکه آیا تیم شاهین زیر نظر شورای شهر بوشهر قرار دارد، گفت: بله ما شورای شهر را داریم. تمام اعضای شورای شهر که نه، اما چند نفر معلوم‌الحال هستند و همه آنها را می‌شناسند که تیم را نابود می‌کنند. فرض کنید به جای من شخص دیگری آمد چه کار می‌کنید؟!

«اگر در تیم شاهین بمانید تغییرات زیادی در تیم ایجاد خواهید کرد؟»، وی در پاسخ به این سؤال اظهار کرد: بله، اگر من باشم شاهد انقلابی در روند تیم خواهیم بود.

سرمربی تیم شاهین درباره اینکه با این حرف‌ها آیا به نظرش ماشین‌سازی مستحق برد نبوده است،‌ یادآور شد: نه، منظورم این نبود. من مربی هستم. لایق این نبودم که برخی بازیکنانم باعث شکست تیم شوند. من نمی‌خواهم توجیه کنم. ماشین‌سازی مستحق برد بود.

ویسی درباره اینکه در نشست پیش از بازی از بازیکنانش تمجید کرده بود و چرا الان از آنها انتقاد می‌کند،‌ بیان کرد: شاید شما به خواستگاری یک دختری بروید و تمام طایفه او را قبول داشته باشید، شاید حتی دو سه فرزند هم داشته باشید، اما طلاق بگیرید. فکر نمی‌کردم چنین اتفاقی در تیمم بیفتد. من وقتی در این بازی با بازیکنانم صحبت کردم و گفتم پنج دقیقه به پایان بازی مانده است، متوجه این موضوع شدم.

انتهای پیام/


Source link

ریکاوری شاگردان دنیزلی در روز بازگشت خانزاده

ریکاوری شاگردان دنیزلی در روز بازگشت خانزاده

شاگردان دنیزلی پس از بازی روز گذشته مقابل سایپا امروز ریکاوری کردند.

به گزارش آناج به نقل از سایت رسمی باشگاه تراکتور، تمرینات بازیکنان تراکتور ظهر امروز پنجشنبه (چهارم مهرماه) از ساعت ۱۲ در زمین تمرین ورزشگاه بنیان دیزل آغاز شد.

محمدرضا خانزاده که هفته گذشته به دلیل مصدومیت در تمرینات حضور نداشت؛ امروز در تمرین حضور یافته و پس از گفت‌و‌گو با سرمربی تیم، تمرینات اختصاصی خود را به همراه فیزیوتراپ آغاز کرد.

بازیکنان پس از نرم دوی و گرم کردن بدنشان، به دو گروه تقسیم شدند؛ به طوری که بازیکنان اصلی تنیس فوتبال بازی کرده و بازیکنان ذخیره بازی روز گذشته نیز تمرین شوت زنی زیر نظر دنیزلی انجام دادند.

سپس بازیکنانی‌که روز گذشته در ترکیب اصلی حضور نداشتند؛ به همراه مسعود شجاعی بازی درون تیمی انجام دادند.

مهندس صادقیان مدیرعامل باشگاه نیز این جلسه تمرینی را نظاره کرد.

حضور دو پسر رشید مظاهری، شور و نشاط ویژه‌ای به این جلسه تمرینی داده بود.

انتهای پیام/


Source link

اعتراض بازیکنان تیم میزبان به داور بازی/ تداوم اشتباهات دروازه‌بانان ماشین‌سازی

اعتراض بازیکنان تیم میزبان به داور بازی/ تداوم اشتباهات دروازه‌بانان ماشین‌سازی

دیدار تیم‌های ماشین‌سازی و شاهین شهرداری بوشهر در حالی پیگیری می‌شود که اشتباهات دروازه‌بانان تیم میزبان در این بازی هم تداوم دارد.

به گزارش آناج به نقل از تسنیم، تیم‌های ماشین‌سازی و شاهین شهرداری بوشهر در حالی از سری دیدارهای هفته پنجم لیگ نوزدهم در تبریز به مصاف هم رفته‌اند که استقبال چندانی از این بازی صورت نگرفته است.

نکته قابل توجه در رابطه با این بازی، به ثمر رسیدن هر ۲ گل ماشین‌سازی از روی نقطه پنالتی است. این تیم در دقیقه ۲ و ۴۵ بازی توسط احمدرضا زنده روح به گل رسید.

حامد لک در حالی به خاطر اشتباهات تأثیرگذار در دیدار با پیکان در دیدار امروز نیمکت نشین شده که علیرضا حیدری، جایگزین این دروازه‌بان نیز با اشتباه خود موجب باز شدن دروازه ماشین‌سازی شد.

پس از پایان نیمه نخست بازی، کادر فنی ماشین‌سازی برای اعتراض به سمت داور بازی رفتند. ناظر بازی نیز از تیم داوری خواست تا زمان ترک کامل زمین توسط اعضای دو تیم، در زمین بمانند. داور بازی نیز یکی از اعضای کادر فنی ماشین‌سازی را با کارت زرد جریمه کرد.

در بین دو نیمه بازیکنان نیمکت نشین شاهین شهرداری بوشهر خود را برای ورود به زمین گرم کردند تا در صورت صلاحدید کادر فنی این تیم وارد زمین شوند. در ادامه بازیکنان ماشین‌سازی نیز وارد زمین شدند.

تعداد تماشاگران این بازی افزایش یافته و حدود ۲۰۰ هوادار ماشین‌سازی از نزدیک شاهد بازی تیمشان مقابل شاهین بوشهر هستند.

بعد از تعویض سامان نریمان‌جهان، شاهین ثاقبی که در این فصل به ماشین‌سازی پیوسته است، بازوبند کاپیتانی این تیم را بر بازو بست.

گوینده ورزشگاه بنیان دیزل تعداد تماشاگران حاضر در این ورزشگاه را ۱۶۰ نفر اعلام کرد.

بازیکنان و هواداران ماشین‌سازی در صحنه‌های مختلف نسبت به خطاهای بازیکنان تیم مهمان و عدم تمایل داور برای نشان دادن کارت زرد اعتراض کردند.

از دقیقه ۷۵، نورافکن‌های ورزشگاه بنیان دیزل روشن‌شده و دیدار دو تیم زیر نور پیگیری شد.

انتهای پیام/


Source link

ماشین‌سازی ۴ – ۲ شاهین بوشهر؛ خروج از بحران با شکار شاهین/ عقده‌گشایی یاران خطیبی در تبریز!

ماشین‌سازی ۴ – ۲ شاهین بوشهر؛ خروج از بحران با شکار شاهین/ عقده‌گشایی یاران خطیبی در تبریز!

تیم ماشین‌سازی تبریز با پیروزی پرگل خانگی مقابل شاهین شهرداری بوشهر از بحران باخت‌های پیاپی رهایی یافت.

به گزارش آناج، تیم ماشین‌سازی تبریز عصر امروز در چارچوب دیداری از هفته پنجم لیگ برتر فوتبال پذیرای شاهین شهرداری بوشهر بود که در پایان موفق شد با نتیجه پرگل ۴ بر ۲ به پیروزی دست یافته و نوار باخت‌های پیاپی خود را قطع نماید.

سبزقبایان فوتبال تبریز در این دیدار که از ساعت ۱۶:۳۰ با حضور حدود ۱۰۰ تماشاگر در ورزشگاه بنیان دیزل آغاز شد، خیلی زود به گل دست یافته و از حریف خود پیش افتادند.

هنوز عقربه‌های ساعت بازی به دقیقه یک نرسیده بود که سرنگونی بابک مرادی مهاجم تیم ماشین‌سازی در محوطه جریمه تیم بوشهری سرنگون شد و داور بازی برای تیم میزبان اعلام پنالتی کرد. 

احمدرضا زنده‌روح پشت این ضربه پنالتی ایستاده و ضربه خود را در خلاف جهت حرکت دروازه‌بان حریف به گل نشاند تا نتیجه بازی یک بر صفر به سود ماشین‌سازی شود.

در ادامه و برخلاف روند بازی که ماشین‌سازی مالک توپ و میدان بوده و موقعیت‌های بیشتری داشت، شاهینی‌ها روی اشتباه مسلم دروازه‌بان میزبان به گل تساوی دست یافتند.

این گل در دقیقه ۴۲ به ثمر رسید که طی آن روی ارسال بازیکنان شاهین توپ از دستان علیرضا حیدری خارج شده و در مقابل بهمن سالاری قرار گرفت که این بازیکن نیز به راحتی دروازه را باز کرد.

درحالی که می‌رفت بازی در نیمه اول با تساوی یک بر یک به اتمام برسد اما توپ‌ربایی عالی سامان نریمان جهان در محوطه جریمه که با خطای دروازه‌بان شاهین را به دنبال داشت موجب شد تا یک ضربه پنالتی دیگر به نفع میزبان اعلام شود.

بازهم احمدرضا زنده‌روح زننده این ضربه پنالتی بود که این بار نیز شوت خود را در خلاف جهت حرکت دروازه‌بان و درست به طاق وسط دروازه شلیک کرده و به ثمر نشاند تا با دبل خود از روی نقطه پنالتی تیمش را برنده به رختکن بفرستد.

نیمه دوم اما با گلزنی یاران عبدالله ویسی آغاز شد و بوشهری‌ها در دقیقه ۵۰ یک بار دیگر موفق شدند کار را به تساوی بکشند. حرکت یک دوی بازیکنان این تیم در محوطه جریمه به شوت حسین مالکی ختم و به گل دوم تبدیل شد.

تیم ماشین‌سازی که بعد از این گل چیزی برای از دست دادن نداشت، سراسر حمله شد اما حملات این تیم نتیجه‌ای نمی‌داد تا اینکه در دقیقه ۸۵ بابک مرادی این طلسم را شکسته و ناجی تیمش شد.

مرادی که روی گل اول ماشین‌سازی با گرفتن پنالتی تاثیرگذار ظاهر شده بود، این بار خود در نقش گلزن ظاهر گشت. وی با حرکت عمقی که در ادامه آن مدافع مستقیم خود را با دریبلی زیبا از جریان بازی محو کرد، در موقعیتی تک به تک قرار گرفته و گل سوم تیمش را به ثمر رساند.

اما این پایان کار نبود و ماشین‌سازان در دقیقه سوم از وقت‌های اضافه روی یک ضد حمله گل چهارم خود را نیز توسط محمد قادری به ثمر رساندند تا کار حریف خود را یکسره کنند.

قادری که در میانه میدان صاحب توپ شده بود، آن را به سمت دروازه حمل و قبل از رسیدن به محوطه جریمه با شوتی پرقدرت به سوی دروازه روانه کرد که این توپ دور از دستان سنگربان شاهین به تور دروازه چسبید.

بدین ترتیب این دیدار درنهایت با پیروزی پرگل ۴ بر ۲ ماشین‌سازی به پایان رسید و این تیم شکست تلخ هفته گذشته خود را به باد فراموشی سپرده و از بحران باخت‌های پیاپی خارج شد.

در جدول رده‌بندی لیگ برتر فوتبال، ماشین‌سازی با کسب امتیازات این بازی ۶ امتیازی شده و تا رده نهم صعود کرد اما شاهین شهرداری بوشهر با همان یک امتیاز قبلی خود در قعر جدول ماندنی شد.

گروه داوری: داور وسط: علی بای – کمک‌ها: حسن ظهیری و محسن بابایی؛ داور چهارم: محمدعلی رضایی – کمک داوران اضافی: حسین زمانی و کیوان علی‌محمدی/ ناظر داوری: محمود رفیعی.

اخطار: سامان نریمان‌جهان (۵۴) و بابک مرادی (۶۶) از ماشین‌سازی و سلمان بحرانی (۷۳) از شاهین شهرداری

ماشین‌سازی تبریز: علیرضا حیدری، ادواردو دوسانتوس، سید محمد خرم‌الحسینی (۵۸ – محمد قادری)، فردین عابدینی، محمد مسلمی‌پور، احمدرضا زنده‌روح، شاهین توکلی، بابک مرادی (۸۷ – عزیز معبودی)، شاهین ثاقبی، سامان نریمان‌جهان (۶۰ – اتابک زارعی) و علی آل‌کثیر.
سرمربی: رسول خطیبی

شاهین شهرداری بوشهر: ابوالفضل درویش‌وند، مرتضی غلامعلی‌تبار، لوکا کادرائی (۳۰- سلمان بحرانی)، حسن نجفی، بهروز نوروزی‌فرد، امیرحسین موسی‌زاده، دانیال مومنی (۵۶- میلاد صارمی)، ابوذر صفرزاده، بهمن سالاری، حسین مالکی و سعید کریمی (۶۷- امین مشایخ).
سرمربی: عبدالله ویسی

انتهای پیام/


Source link

منع سفر اسرائیلیها به جمهوری آذربایجان

فرماندهی امنیت ملی رژیم صهیونیستی،امروز برای شهروندانش”هشدار گردشگری” صادر کرده و از آنها خواسته است تا به برخی کشورها از جمله آذربایجان، سفرنکنند.

گروه بین الملل آناج: یهودیان در باکو پایتخت آذربایجان به طور شایان توجی آزادی عمل در زندگی و انجام امورات دینی دارند.جمعیت یهودیان در جمهوری آذربایجان، از آزادی مذهب برخوردار بوده و رشد فزاینده ای در نفوذ در دستگاههای حکومتی داشته اند. سه کنیسه یهودیان در باکو فعال بوده و تعداد قابل توجهی از سازمان های یهودی نیز در این شهر فعالیت می کنند. انجمن مذهبی یهودیان اروپا، برنامه آموزشی یهودیان اسراییل، سازمان زنان جامعه یهودی ضد جنگ یک روزنامه به زبان عبری، سازمان دوستی یهود و نیز مرکز حمایت از زنان و کودکان یهود، تعدادی از سازمان ها و تشکل های یهودیان می باشند.

پیش از این، وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی گفته بود: یهودیان جمهوری آذربایجان، این کشور را سرزمین مادری خود حس می کنند چرا که جمهوری آذربایجان کشوری استثنایی است که همه اقوام ساکن آن از زندگی در این کشور احساس راحتی و امنیت می کنند.

اما امروز،فرماندهی امنیت ملی رژیم صهیونیستی، برای شهروندان این کشور “هشدار گردشگری” صادر و از شهروندانش خواسته است تا به برخی کشورها سفرنکنند.

در این هشدار که در فضای مجازی جمهوری آذربایجان، توسط سایت مدرن منتشر شده است، آمده است: سفر شهروندان اسراییل به برخی کشورهای جهان در عرض ماه تیشرئی (سپتامبر ـ اکتبر) توصیه نمی شود.

این هشدار که برخی کشورهای اطراف جمهوری اسلامی ایران از جمله نام جمهوری آذربایجان را شامل شده است، برخی کشورها نظیر ارمنستان، گرجستان، ترکیه وترکمنستان را شامل می شود.

اکثر یهودیها که در باکو و سایر شهرهای بزرگ سکونت دارند، به دلیل برخورداری از رانت های دولتی بیشتر به امور تجاری و سیاسی مشغولند و تعدادی از آنها در برقراری و گسترش روابط تجاری جمهوری آذربایجان و رژیم صهیونیستی به ایفای نقش می پردازند،تعدادی از یهودیان جمهوری آذربایجان نیز در شرکت های اقتصادی رژیم صهیونیستی فعالیت می نمایند،یهودیان جمهوری آذربایجان در سایه نفوذ رژیم صهیونیستی در همه ارکان دولتی آذربایجان در زمینه برخورداری از آزادیهای فردی و اجتماعی و نیز دارا بودن جایگاه سیاسی قابل مقایسه با سایر اقلیتها نیستند به گونه ای که دهها تشکل یهودی مانند جامعه مذهبی یهودیان اروپا،انجمن دوستی آذربایجان و اسرائیل و… را ایجاد نموده اند و چندین کنیسه و مدرسه ویژه یهودیها نیز با نظر مساعد دولت باکو و با هزینه نهاد ریاست جمهوری تاسیس شده و هر از گاهی خبر افتتاح مراکزی از این نوع در رسانه های جمهوری آذربایجان منتشر می شود که در این میان انتشار خبر عدم امنیت برای صهیونیستها در این کشور،حاکی از ترسروزافزون آنها در منطقه و همچنین ضعف های تامین امنیت در آذربایجان می باشد.

انتهای پیام/


Source link

اعتراف بزرگ محمد بن‌ سلمانمحمد بن سلمان ولیعهد جوان عربستان یک سال پس از جنایت در کنسولگری عربستان در استانبول می‌گوید به دلیل جایگاهی که دارد مسئولیت قتل خاشقچی با اوست، اما تاکید می‌کند از آن بی‌خبر بوده است. این یک اعترافی تاریخی است. عربستانی که هیچ مسئولیتی در این باره قبول نمی کرد حالا ر سطح ولیعهد خود را مسئول یک جنایت می داند.


Source link

هشت کشور، بدون حضور خارجی‌ها امنیت خلیج فارس را تأمین می‌کنند/ چرا ایران «صلح هرمز» را پیشنهاد کرد؟همچنین به جای حضور خارجی‌ها در آب‌های منطقه نظیر آمریکایی‌ها که البته «دونالد ترامپ» رئیس جمهور این کشور اخیرا اعلام کرده است، حضور آن‌ها به هیچ عنوان نتوانسته به تأمین امنیت منطقه بینجامد، مطابق با طرح پیشنهادی جمهوری اسلامی ایران، پس از این، کشور‌های مشارکت کننده و ذینفع در منطقه، یعنی «ایران، عمان، عراق، قطر، کویت، امارات، عربستان و بحرین» وظیفه تأمین امنیت خلیج فارس را عهده دار خواهند بود.


Source link