جمعه : ۱ آذر ۱۳۹۸

خانه» بایگانی 3 مهر, 1398
دسته ، تاریخ جمعه : ۱ آذر ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۱

تمهیدات راهپیمایی اربعین ۹۸


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

احمد محمدی‌فر دبیر ستاد مرکزی اربعین گفت: از ابتدای شهریور که ثبت نام در سامانه سماح شروع شده تاکنون یک میلیون و صدهزار نفر ثبت نام کرده اند که هرچه به اربعین نزدیک می شویم به آمار ثبت نامی افزوده میشود.

او افزود: به دلیل لغو ویزا بین ایران و عراق آمارها رو به افزایش است.

دبیر ستاد مرکزی اربعین گفت: اربعین یکی از موضوعات مهم دستگاه های متولی و مسئول است به همین دلیل امسال نسبت به سالهای قبل آماده تریم. موکب ها آماده هستند و بخشی هم به عراق منتقل شده است. 

او درباره مهمترین اقدامات گفت: بخشی از هماهنگی ها درباره توافقات با دولت عراق است که انجام شده است و تفاهمات خوبی داشته ایم دولت عراق همراهی خوبی با ما داشته است. در داخل کشور نیز زیرساخت ها، جاده ها، پارکینک ها و امکانات لازم برای زائرین، موکب ها، آبرسانی به شهرهای مرزی و پایانه های مرزی و تهیه آبهای بسته بندی، سایه بان، حمام، بیمارستان های صحرایی فراهم است واقدامات گسترده ای برای امنیت زائران در داخل کشور و کشور عراق انجام شده است. 

با توجه به فراهم شدن معبرهای مناسب هیچ منعی برای استفاده از خودروی شخصی وجود ندارد. برای مرز خسروی نیز در حال افزایش زمان استفاده هستیم. امسال در مرزها امکان ۲۲۰ هزار پارکینگ شخصی فراهم است که نسبت به سال گذشته ۳۰ تا ۴۰ درصد افزایش داشته است.

محمدی‌فر درباره بیمه زائران گفت: از سال ۱۳۹۵ مسئولیت راهپیمایی اربعین به وزارت کشور واگذار شد و در قالب ستاد مرکزی اربعین مدیریت، پایش و پوشش این جمعیت بزرگ به عهده این ستاد است  و بیمه بعنوان پشتیبان زائرین برای حمایت های همه جانبه در نظر گرفته شد. برای ما امنیت و سلامت زائران بسیار مهم است که بیمه زائران در جهت حمایت و پوشش از مصوبات ستاد مرکزی اربعین است.

در مجموع با تلاش های ستاد مرکزی اربعین ویزای زائران اربعین حذف شد و تمام اقدامات ستاد در راستای حمایت از زائرین اربعین است. بیمه زائران نیز بسیار مهم است که در جهت حمایت از زائرین با کمترین (حداقل) انجام شده است. بیمه حوادث ناشی از اقدمات مختلف تا ۳۶۰میلیون تعهد پرداخت داده است. بیمه فوت زائر و انتقال تا محل زندگی برای آسیب دیدگان انجام می شود. 

مجید عبداللهی دبیرکمیته زیرساخت ستاد مرکزی اربعین گفت: ۲ سیاست کلیدی در دست زیر ساخت ستاد مرکزی قرار گرفته است یکی خدمات پایدار یکی دسترسی به این خدمات است که کمیته زیرساخت با این دو رویکرد انجام فعالیت کرده است. 

مجموعه فعالیت ها  در حوزه مواصلاتی و راهها، زیرساخت های ارتباطی، زیرساخت های پولی و بانکی بعنوان نیاز جدی زائران  وزیرساخت های حوزه آب و برق است که انجام شده است و به دستگاه ها موارد ابلاغ شده است. 

فعالیت های مربوط به حوزه زیرساخت ها از آبان ماه گذشته شروع شده است که امسال درباره ایمن سازی راهها در دستور قرار گرفته است که ایمن سازی راهها به عنوان سیاست برای دسترسی بهتر زائران در نظر گرفته شده است همچنین در زیرساخت های رفاهی توسعه گسترده ای داشته ایم که نسبت به سال گذشته به طور مثال ۷۰۰ چشمه بهداشتی افزایش داشته است که در مجموع بسترسازی زیرساختی برای خدمات رفاهی نسبت به سال گذشته رشد متتاسبی داشته است.

دبیرکمیته زیرساخت ستاد مرکزی اربعین گفت: هفته گذشته در بازدیدی که از مرز شلمپه داشتیم لکه گیری ها  و روکش آسفالت راهها انجام شده است. در چذابه نیز به دلیل نزدیکی به هور که به واسطه سیل آسیب جدید دیده است ترمیم انجام شده است مشکلات به تدریج مرتفع خواهد شد.

مهران قربانی معاون حمل و نقل سازمان راهداری گفت: با توجه به اینکه حمل و نقل یکی از بزرگترین عملیات های لجستیکی است بنابراین مدیریت برنامه ریزی بسیار مهم است. وضعیت راهها نسبت به سال گذشته بهتر شده است، با آسیب شناسی که نسبت به سال گذشته انجام شده و باکمربندی های ایجاد شده متعهد شدیم به گونه ای برنامه ریزی کنیم که از ناوگان حمل و نقل به ویژه حمل و نقل اتوبوسی به بهترین شیوه استفاده شود. 

او افزود: با برنامه ریزی خاصی که انجام شده ۵۰ درصد عملکرد ناوگان حمل و نقل پیشرفت داشته است. 

او افزود: ایام طرح اربعین از ۱۷ مهر آغاز می شود و تا سوم آبان ادامه دارد.

یک روز قبل و یک روز بعد از اربعین اوج بازگشت ها در نظر گرفته شده است که ۸ هزار دستگاه اتوبوسی که داریم کار حمل و نقل مسافران را انجام خواهند داد و برای مرزهای شلمچه و چذابه تمهیدات لازم انجام شده است. برای مرز مهران سه شهر کرمانشاه، اندیمشک و همدان پشتیبان در نظر گرفته شده است که بعد از انتقال زائران به این سه شهر امکانات حمل و نقل و اتوبوس در نظر گرفته شده است.

بروشورهایی برای حمل و نقل مسافران و استفاده از مرز تهیه شده است که از زائران درخواست می شود این دو بروشور استفاده از حمل و نقل را به دقت مطالعه کنند.

با توجه به پارکینگ‌های خودرو‌های شخصی و معبر‌های لازم توصیه می‌شود زائرین از وسیله نقلیه خود استفاده نکنند.
او گفت: برای سفر اربعین هموطنان می‌توانند هم از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنند هم از وسایل شخصی که شرایط کاپوتاژ برای مراجعه به گمرک و دریافت گواهینامه نیز الزامی است. برای اتوبوس‌های دربستی مرز چذابه، برای وسایل شخصی نیز مرز چذابه و شلمچه در نظر گرفته شده است.

 


Source link

افزایش شمار جانباختگان حادثه واژگونی قطار زاهدان-تهران


 روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، اسامی مصدومان حادثه واژگونی قطار زاهدان-تهران که در بیمارستان خاتم الانبیای زاهدان بستری شده اند را اعلام کرد:

مجروحان منتقل شده به بیمارستان نبی اکرم (ص) زاهدان:

۱- کیانوش طلای

۲- امیر فرحبخش

۳- محمدرضا قاضی

۴- علیرضا مهدوی

۵- یاسین فرارلو

۶- راضیه عبادی

۷- زهرا قاسمی

۸- مهدخت کرد

۹- اسلام پناه

اسامی مجروحان منتقل شده به بیمارستان خاتم الانبیاء (ص)

۱ محمدهادی زیدآبادی ۳۰ سال

۲ امیرحسین زیدآبادی ۶ سال

۳ نوزادمجهول الهویه ۵ ماه

۴ سلمااسماعیلی محمدیان ۲۸ سال

۵ برهان الدین عیسی زهی ۳۰ سال

۶ معصومه عظیمی ۲۸ سال

۷ محمدامین رحمت زهی ۱۸ سال

۸ احمدعلی رحمت زهی ۶۰ سال

۹ نیره حاجی زاده _

۱۰ حمیداله گمشادزهی _

۱۱ لیلا گدیلی ۴۰ سال

۱۲ امیرحسین نخعی ۲۷ سال

۱۳ داریوش همایون فر ۵۶ سال

۱۴ امید زینالیان ملکی ۳۷ سال

۱۵ آیدا قاضی پور ۱۸ سال

۱۶ لیلا قشقایی ۴۰ سال

۱۷ پروانه بهادرزهی ۲۷ سال

۱۸ ضحی ریگی ۸ سال

۱۹ عباس قشقایی ۷۴ سال

۲۰ مهرناز (مجهول) ۳۰ سال

۲۱ عبدل پور مهر ۳۴ سال

۲۲ محسن عارف زاده ۶ سال

۲۳ فاطمه عارف زاده ۹ ماهه

۲۴ ملیحه علیصوفی ۲۵ سال

۲۵ یوسف عرب ۲۸ سال

۲۶ عبدالرضااسحاقی ۵۱ سال

۲۷ اصغر اسماعیلی ۵۱ سال

۲۸ جواد عارف زاده ۲۴ سال

۲۹ صادق کرد ۲۴ سال

۳۰ فرحناز حمیدی ۵۲ سال

۳۱ امیر حسین گودرزیان ۳۴ سال

۳۲ مهیار نهتانی ۲۶ سال

۳۳ محمدآبسالان ۲۳ سال

۳۴ حمزه ریگی ۵۵ سال

مصدومانی که به بیمارستان علی ابن ابی طالب (ع) زاهدان منتقل شده اند:

۱) مارال عباسپور ۹ ساله

۲) نهال عباسپور ۳ ساله

۳) محمد طا‌ها عباسپور ۷ ساله

۴) مرضیه کشتگر ۳۰ ساله

۵) رویا نارویی ۵ ساله

۶) احمد نارویی ۵۰ ساله

۷) دربی بی نارویی ۵۰ ساله

۸) راضیه امیری ۳۱ ساله

۹) زهرا ستاری ده ارباب ۲۹ ساله

۱۰) داریوش نوروزی ۲۴ ساله

۱۱) مهدیه باقری ۲۶ ساله

۱۲) حبیب گنجعلی ۴۰ ساله

۱۳) آریا فاریابی ۱۸ ساله

۱۴) محمد فاریابی ۴۸ ساله

۱۵) آذر جمالی ۵۰ ساله

۱۶) ندا الله وردی ۳۸ ساله

۱۷) سارا پورمیر ۲۸ ساله

۱۸) مجتبی میر محمدی ۴۴ ساله

۱۹) فرزین احمدی ۳۹ ساله

۲۰) وحید پرده نشین ۲۲ ساله

۲۱) امیر هوشنگ بیابانگرد ۵۶ ساله

۲۲) دکتر محمدرضا گلوی ۵۰ ساله

۲۳) مرتضی صادقی ۳۷ ساله

۲۴) ابوالفضل غلامی ۱۵ ساله

۲۵) حامد ریگی ۳۴ رساله

۲۶) مسعود کدخدایی ۲۹ ساله

۲۷) سید امید موسوی ۲۲ ساله

۲۸) خورشید حجتی فر ۴۴ ساله

۲۹) مهدی دوانقی ۳۷ ساله

۳۰) حسین باقری پور ۵۶ ساله

۳۱) مهدیه باقری ۲۶ ساله

۳۲) وحید توکلی نژاد ۳۳ ساله

۳۳) آراد توکلی نژاد ۳ ساله

۳۴) هانیه میری ۳۰ ساله

۳۵) میمنت میری ۵۰ ساله

۳۶) اریسا توکلی ۲ ساله

۳۷) فاطمه ستاری ۲۷ ساله

۳۸) سعید صادقی ۳۲ ساله

۳۹) وحیده پودینه ۳۳ ساله

۴۰) علیرضا ابراهیمیان ۱۹ ساله

۴۱) سلیم مظفری نیا ۳۴ ساله

۴۲) پروانه حیدری ۳۲ ساله

۴۳) سینا فتاحی ۱۹ ساله

۴۴) سکینه ملاحسینی ۴۶ ساله

۴۵) فاطمه محتشمی راد ۱۶ ساله

۴۶) فرهاد فرهادی ۱۹ ساله

۴۷) خدابخش براهویی ۲۴ ساله

۴۸) حسن عیسی زهی ۲۷ ساله

۴۹) الیا برقندان ۵ ساله

۵۰) دنیا برقندان ۲ ماهه

۵۱) زینب شه بخش ۴۹ ساله

۵۲) جان بی بی براهویی ۴۰ ساله

۵۳) شمسه علیزاده ۱ ساله

۵۴) رویا پورعلی ۹ ساله

۵۵) یوسف پورعلی ۴۰ ساله

۵۶) علی پورعلی ۳.۵ ساله

۵۷) اله علی زاده ۳۰ ساله

۵۸) مریم پورعلی ۴ ساله

۵۹) کوثرپورعلی ۱۴ ساله

۶۰) علی گرگیج ۲۲ ساله

۶۱) اسماعیل ریگی صبور ۲۲ ساله

۶۲) رضا رخشانی ۶۵ ساله

۶۳) مصطفی درازهی ۲۱ ساله

۶۴) رضا قاسمی پور ۲۲،

۶۵) جهانبخش قاسمی پور ۲۲ ساله

۶۶) فریبا خواجه حسنی ۵۲ ساله

۶۷) عادل ریگی تفتان ۲۴ ساله

۶۸) ایرج نجف آبادی ۵۲ ساله

همچنین مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: ۸ تن از زخمی‌های حادثه که اوضاع وخیمی داشتند با بالگرد به بیمارستان خاتم الانبیا و امام علی (ع) زاهدان منتقل شدند.


Source link

واکنش وزیر ارشاد به حواشی فیلم حسن فتحیصالحی در پایان در پاسخ به این سوال که آیا وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با مراجع تقلید گفت‌وگوهایی درباره موضوعاتی از این دست دارد، تأکید کرد: ما حتما با مراجع محترم تقلید همواره در گفت‌وگو هستیم. همچنین از سوی دیگر استفتاء از مراجع تقلید روند طبیعی خودش را دارد و هر کس می‌تواند از مرجع تقلید خود سوال بپرسد؛ مراجع تقلید نیز بر اساس مسائل فقهی نظرات خود را عرضه می‌کنند.


Source link

پاسخ ما به مذاکره تحت تحریم، نه است/ یک اشتباه می‌تواند آتشی بزرگ را در منطقه برافروزدرئیس جمهور در هفتاد و چهارمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل: دعوت همه کشورهای متاثر از تحولات خلیج فارس و تنگه هرمز به «ائتلافِ امید» HOPE/ پاسخ ما به مذاکره تحت تحریم، نه است/ برجام، حداقل بود؛ اگر بیشتر می‌خواهید، باید بیشتر بپردازید/ عکس یادگاری آخرین ایستگاهِ مذاکره است، نه اولین ایستگاه/ راه حل نهایی صلح و امنیت خاورمیانه “دموکراسی در داخل و دیپلماسی در خارج” است/ امنیتِ عربستان با پایان تجاوز به یمن حاصل می‌شود، نه با دعوت از بیگانگان/ طرحهای تحمیلی آمریکایی و صهیونیستی محکوم به شکست است/ آمریکا با سوء استفاده از نظام بانکی، به راهزنی بین المللی دست زده است


Source link

صدور بیش از ۶۵۰ هزار کارت آمایش برای اتباع افغانستانی


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 مهدی محمودی در حاشیه بازدید از یکی از دفاتر خدمات اتباع شهر تهران با بیان اینکه هرسال برابر قوانین و مصوبات موجود، بایستی اجرای طرح آمایش برای ساماندهی اتباع را داشته باشیم، گفت: امسال نیز اجرای طرح آمایش ۱۴ را از خرداد ماه کلید زدیم اما چون با صدور پروانه کار و با هماهنگ شدن سامانه‌های وزارت کار و وزرات کشور و سایر دستگاه‌های مرتبط همزمان شد، بخشی از این کار با تاخیر صورت گرفت با این حال خوشبختانه تاکنون نتایج بسیار مطلوبی را به دست آورده ایم.

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور گفت: اتباع بایستی تا قبل از ۲۰ مهرماه برای ثبت‌نام در مراسم اربعین اقدام کنند.

او افزود: با تلاش همکاران بنده در اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور ایراداتی در راستی آزمایی مشاغل در رشته و رسته که در سنوات گذشته وجود داشت و مورد گله‌مندی پناهندگان بود، رفع شد. در گذشته ممکن بود هر کدام از اتباع تخصصی در یک رشته ساختمانی داشته باشند اما به واسطه نبود رشته و رسته شغلی عنوان دیگری برای او درج می شد، اما خوشبختانه این موضوع نیز برطرف شده و پروانه کار برای همان شغلی که اتباع در آن فعالیت دارند صادر می شود.
مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور با بیان اینکه استفاده و بهره برداری از این پروانه‌های کار یکی از مزیت‌های طرح آمایش امسال است، افزود: اتباع دارای این کارت می‌توانند با وزارت کار و دفاتر اشتغال یابی هماهنگ شوند و بر اساس توانایی و نیاز کشور در آن شغل مربوطه کار کنند.
محمودی در ادامه با اشاره به اینکه درجریان برگزاری طرح آمایش ۱۴ خوشبختانه تا این لحظه با رشد بیش از ۷۰ درصدی سرشماری اتباع مواجه بوده ایم، اضافه کرد: حدود ۶۵۰ هزار کارت تاکنون در سراسر کشور صادر شده است. پیش‌بینی می‌کنیم که تا پایان مهرماه امسال که فرصت را تمدید کرده ایم شاهد افزایش این درصد باشیم.
وی افزود: حتما با شناسایی و ساماندهی کارت‌های اقامتی صادر شده قطعا می توانیم خدمات مناسبی که مدنظر سازمان‌های بین‌المللی و دولت جمهوری اسلامی است به پناهندگان ارائه دهیم.

محمودی گفت: در کنار اجرای طرح آمایش، ثبت نام تحصیلی دانش‌آموزان و دانشجویان نیز صورت گرفته است. تاکنون تمام افرادی که در سنوات گذشته مشغول به تحصیل بوده اند، ثبت نام کرده اند. این فرصت را بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری که فرمودند هیچ پناهنده‌ای نباید از فرصت و نعمت آموزش محروم شود، برای آن دسته افرادی که دارای پروانه اقامت و مدرک معتبر اقامتی نبودند اما شرایط احرازی آنها برای ما مشخص بود، در نظر گرفته‌ایم. در این امر نیز نسبت به سنوات گذشته درصد آن بیشتر بوده و همچنین دانشجویان در سال تحصیلی جدید نیز ثبت‌نام کرده‌اند.

وی همچنین به ثبت‌نام اتباع در پیاده‌روی اربعین اشاره کرد و گفت: روند ثبت‌نام اتباع برای پیاده روی در مراسم اربعین به خوبی پیش می رود. از هفته گذشته که سامانه ثبت‌نام بازشد و هماهنگ با سامانه سماح پیش می‌رود، ثبت‌نام‌های اولیه برای اتباع خارجی، مهاجرین و پناهندگانی که تقاضا تشرف به کربلای معلی در ایام اربعین حسینی را دارند، آغاز شده است.
مدیرکل اموراتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور با تأکید بر اینکه نباید ثبت‌نام‌ها به لحظات آخر موکول نشود، چرا که اگر ثبت نام‌ها به روزهای پایانی موکول شود، ازدحامی ایجاد خواهد شد و ممکن است سامانه جوابگوی اتباع نباشد، تشریح کرد: تا این لحظه حدود ۵ هزار نفر برای شرکت در مراسم اربعین ثبت‌نام کرده‌اند و پیش‌بینی ما نسبت به سال گذشته افزایش حدود ۴۰ درصدی ‌ برای این سفر معنوی است.
محمودی گفت: اتباع بایستی از همین لحظه نسبت به ثبت‌نام خودشان اقدام کنند، زیرا ثبت‌نام فرآیند اداری دارد و بایستی افرادی که درگذشته دفترچه داشتند تمدید و درصورتی که نداشتند برای آنها صادر شود و به‌ آنها مجوز تردد داده شود که این مجوزها سه ماه اعتبار دارد.
وی همچنین افزود: پیش‌بینی می‌کنیم که حدود ۳۰۰ هزار نفر اتباع خارجه چه به صورت ترانزیت و یا اتباع حاضر در کشور به زیارت مشرف شوند.
محمودی با بیان اینکه روادید برای سفر اربعین حسینی برای اتباع افغانستانی نیز لغو شده است، گفت: در کشور ایران اتباع عمدتا عراقی، افغانستانی و پاکستانی هستند که در سنوات گذشته در این مراسم همکاری داشتند. در این ارتباط ۲۰ موکب را با همکاری خود اتباع خارجی مهیا کردیم و در مسیرهای منتهی به مرز و در مرز اصلی شلمچه قرار داده‌ایم. اگر بتوانیم برای تردد اتباع، مرزهای دیگر را نیز باز می کنیم اما درحال حاضر با هماهنگی‌های صورت گرفته تنها از مرز شلمچه امکان تردد وجود دارد.
وی در ادامه گفت: اتباع بایستی به نکات ایمنی، بهداشتی و عمومی که برای اتباع ایرانی اطلاع‌رسانی می‌شود، توجه کنند. دقت کنند که از حمل داروها و قرص هایی که ممکن است به عنوان مواد مخدر تلقی شود، خودداری کنند؛ چراکه مقررات در کشور عراق بسیار حساس بوده و ممکن است برای آنها مشکلاتی ایجاد شود. همچنین آنها بایستی به تمام نکات توصیه‌ای که توسط مسئولین و اعضای کمیته‌های مرکزی اربعین اعلام شده است، توجه کنند تا شاهد یک راهپیمایی خوب و بدون اشکال برای اتباع خارجی در کنار سایر اتباع داشته باشیم.


Source link

پاسخ ایران به مذاکره تحت تحریم، «نه» خواهد بود/ یک اشتباه می‌تواند آتشی بزرگ را در منطقه برافروزد/ شرط ایران برای هرگونه مذاکره، بازگشت به تعهدات و توقف تحریم‌هاست/ عکس یادگاری آخرین ایستگاهِ مذاکره است، نه اولین ایستگاه/ تشریح طرح ایران برای صلح هرمزاگر به حداقل‌ها قانع هستید، ما هم به حداقل‌ها بسنده می‌کنیم. برجام، حداقل بود؛ چه برای شما و چه برای ما. اما اگر بیشتر می‌خواهید، باید بیشتر بپردازید. اگر بر سر حرفِ خود هستید که فقط یک خواسته از ایران دارید و آن، عدم ساخت و بهره گیری از سلاح هسته‌ای است، این با نظارت آژانس و بالاتر از آن، فتوای رهبری ایران، حاصل است. فقط کافی است به جای نمایشِ مذاکره، به واقعیتِ مذاکره بازگردید. عکس یادگاری آخرین ایستگاهِ مذاکره است، نه اولین ایستگاه…


Source link

پایان نشست وزرای خارجه ایران و ۱+۴ با صدور یک بیانیه کوتاهمحمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در این نشست به تشریح آثار مخرب خروج غیرقانونی آمریکا از برجام پرداخت و با انتقاد از بدعهدی‌های طرف‌های مقابل در اجرای تعهدات برجامی، اظهارات و بیانیه‌های غیرسازنده اخیر ۳ کشور اروپایی را محکوم کرد.


Source link

سخنگوی دولت: به دنبال تغییر کوچکی در دل برجام هستیمسخنگوی دولت در پاسخ به سوالی درباره اعتراض به دولت در مورد برجام خاطر نشان کرد: اگر ما هم اینقدر در این زمینه صحبت می‌کنیم، دلمان می‌خواهد حرف دو طرف هم شنیده شود. ما هرچه دنبال می‌کنیم در چهارچوب امروز و آینده ایران است و دلمان نمی‌خواهد شرایطی برای ما پیش بیاید و یکسری افراد غیرمسئول به دولت حمله کنند، ما عقب نشینی کنیم و بعد در مقابل ملت و نسل‌های آینده پاسخگو باشیم.


Source link

فاصله ما با تراکتور سه کاپیتان باتجربه‌شان بود/ جوان‌ترین تیم لیگ هستیم

صادقی: فاصله ما با تراکتور سه کاپیتان باتجربه‌شان بود/ جوان‌ترین تیم لیگ هستیم

  • ۱۳۹۸/۰۷/۰۳ ۱۹:۲۵
  • ۱۱۲۹۳۷

زمانی که ۱۰ نفره بودیم گل خوردیم؛

صادقی: فاصله ما با تراکتور سه کاپیتان باتجربه‌شان بود/ جوان‌ترین تیم لیگ هستیم

سرمربی تیم فوتبال سایپا تهران گفت: فاصله ما با تراکتور سه کاپیتان باتجربه‌شان بودند که کاپیتان‌های تیم ملی بودند.

ابراهیم صادقی بعد از شکست یک بر صفر مقابل تراکتور تبریز در نشست خبری اظهار کرد: تیم ما خیلی خوب بازی کرد و فاصله ما با تراکتور سه کاپیتان باتجربه‌شان بودند که کاپیتان‌های تیم ملی بودند. آن‌ها به خوبی می‌دانستند چگونه بازی را کنترل کنند. زمانی هم که ۱۰ نفره بودیم گل خوردیم و روی پرتاب اوت دستی غافلگیر شدیم. اینکه با تمام وجود تلاش کنید و بدوید کافی نیست باید برنده شویم. سعی می‌کنیم نقاط ضعف‌مان را برطرف کنیم و در هفته بعد بهتر نتیجه بگیریم.

وی در مورد دلیل نیمکت‌نشینی برخی از بازیکنان تیمش گفت: بازی های ما ۴ روز به ۴روز است و سعی کردیم به آرمان استراحت بدهیم و بازیکنانی هم که بازی کردند خوب بودند. ۴ روز دیگر در جام حذفی با داماش داریم و بعد هم در لیگ با نفت آبادان بازی می‌کنیم. نمی‌شود که در هر بازی با یک ترکیب بازی کنید. اگر بازیکنی مصدوم شود ممکن است یک فصل او را از دست بدهید. باید در برخی بازی‌ها به بازیکنان استراحت دارد.

سرمربی تیم فوتبال سایپا تهران تأکید کرد: اگر مصاحبه اول فصل ما را خوانده باشید گفتم که برنامه بلند مدت داریم. ۱۰ یا ۱۱ بازیکن تیم امید ما می‌توانند در تیم امید ایران بازی کنند و باید باتجربه‌تر شویم و بازی به بازی بهتر شویم. الان جوانترین تیم لیگ هستیم و سعی می‌کنیم این بازیکنان جوان را تبدیل به بازیکنان با تجربه کنیم. به آنها فرصت می دهیم و بازی به بازی بهتر می‌شویم. برای آینده برنامه داریم در این فصل هم به نتیجه گرفتن فکر می کنیم. باید نقاط ضعف خود را برطرف کنیم.
انتهای پیام/


Source link

عمل جراحی چشم در فرهنگسرای الغدیر تبریز رایگان انجام می‌شود

عمل جراحی چشم در فرهنگسرای الغدیر تبریز رایگان انجام می‌شود

طرح ویزیت و عمل جراحی رایگان چشم به مناسبت هفته دفاع مقدس با مشارکت کلینیک تخصصی شبانه‌روزی الغدیر و پایگاه مقاومت بیمارستان علوی تبریز در فرهنگسرای الغدیر این شهر اجرا می‌شود.

به گزارش آناج، این طرح در راستای افزایش سطح دسترسی برابر به خدمات تخصصی و فوق تخصصی چشم‌پزشکی روز پنجشنبه ۴ مهر امسال از ساعت ۱۲ ظهر در کلینیک تخصصی این فرهنگسرا انجام می‌شود.

عموم شهروندان گرامی می‌توانند در صورت لزوم و نیاز به خدمات تخصصی چشم‌پزشکی با مراجعه به کلینیک تخصصی الغدیر واقع در فرهنگسرای الغدیر از خدمات رایگان چشم‌پزشکی بهره‌مند شوند.

ویزیت رایگان بیماران چشم توسط دکتر بهنام غفارزاده متخصص و جراح چشم انجام می‌شود که تاکنون به بیش از ۱۰ هزار بیمار خدمات رایگان ارائه کرده و در سال ۹۴ نیز ۳ هزار عمل جراحی چشم انجام داده است.

بیماران می توانند برای ویزیت و عمل رایگان به کلینیک تخصصی شبانه‌روزی الغدیر واقع در تبریز، میدان ستارخان، خیابان شهید قره‌باغی، فرهنگسرای الغدیر مراجعه کرده و در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۰۴۱۳۲۶۷۵۳۱۱ تماس بگیرند.

 

انتهای پیام/


Source link