جمعه : ۱ آذر ۱۳۹۸

خانه» بایگانی 2 مهر, 1398
دسته ، تاریخ جمعه : ۱ آذر ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۷

(تصویر) مرکل با روحانی دیدار کردحجت الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور و آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان دیدار و گفت‌وگو کردند.


Source link

حسین شریعتمداری: ملاقات با مکرون اهانت به مردم ایران بودمدیر مسئول روزنامه کیهان: ماکرون از نگاه مردم فرانسه یک دلال بی هویت تلقی می‌شود و یکی از خواسته‌های بارها اعلام شده آنان در جنبش سراسری و گسترده جلیقه زردها برکناری او بوده و هست. با این حال ماکرون در ملاقات ۹۰ دقیقه‌ای خود با آقای روحانی از موضع بالا دستور صادر می‌کند و از ایشان می‌خواهد پایه‌های اقتدار ایران، از جمله صنایع موشکی و حضور الگو ساز ایران را در منطقه به حراج بگذارد؛ که حتی شنیدن اظهارات رئیس جمهور بی سر و پای فرانسه نیز در شان رئیس جمهور کشوری چون ایران نبوده است.


Source link

فرمانده سپاه: برخی خوب موشک می‌زنند اما در برابر یک موشک فرو می‌پاشندفرمانده کل سپاه با اشاره به اینکه از زمانی که ابعاد تهاجم قوی تر شد، ملت ایران هم قوی تر شد، تاکید کرد: پس چیزی فراتر از ظواهر در جامعه ما وجود دارد که اجازه چنین قدرتی را به ما می دهد و یکی از آنها رهبری است. چرا آمریکایی ها با اینهمه قدرت در مسیر زوال هستند و نمی توانند قدرت را به موقعیت تبدیل کنند چون در آنجا رهبری فاقد حکمت است.


Source link

روحانی: تلاش‌ ماکرون تنها با لغو تحریم‌ها نتیجه می‌دهدروحانی: خجالت آور است که مبنای اتهام زدن به ایران در مورد حمله به آرامکو، صرفا این است که نمی خواهند قبول کنند ارتش یمن توان نظامی حمله موشکی و پهپادی را دارد.


Source link

جنگ پنهان آمریکا علیه حزب الله لبنانبیلینگزلی در لبنان گفته است هدف کارزار آمریکا علیه حزب الله، «فقیر کردن» کامل این حزب است تا نفوذ و تاثیرگذاری اش را از دست بدهد. این مقام آمریکایی تصریح کرد: «الآن طرح، به حزب (الله) می‌پردازد با این هدف که منابع مالی‌اش ریشه کن شوند تا (حزب الله) کاملا از بین برود.» بیلینگزلی، تصریح کرد طرح فقیر کردن حزب الله، از ایران شروع شد.


Source link

دیدار ناگهانی مرکل و روحانیمعاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهور از دیدار صدرالعظم آلمان با رئیس جمهور خبر داد.


Source link

فیلم بازگشت ملوان ربوده شده ایرانی به کشور


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

لنج صیادی محمد شریف پناهنده در اردیبهشت ۱۳۹۴ نزدیک سواحل سومالی به دست دزدان دریایی ربوده شد و بیش از ۴ سال در اسارت دزدان دریایی بوده است.

سه نفر از ملوانان آن همچنان در بند دزدان دریایی هستند و ۸ نفر آن‌ها را نیز دزدان دریایی کشته اند.

حسین جابری انصاری ظهر روز سه‌شنبه در مراسم استقبال از محمدشریف پناهنده ملوان ایرانی با بیان این مطلب گفت: در دی‌ماه همان سالی که این دو شناور ربوده شدند روابط دیپلماتیک دو کشور ایران و سومالی به خواست دولت سومالی قطع شد و همین موضوع پیگیری وضعیت این ملوانان را با مشکلات مضاعفی روبرو کرد.

او ادامه داد: در طول این مدت وزارت خارجه، نهاد‌های دیگر، برخی از موسسات مردم‌نهاد، سازمان ملل و سفارتخانه‌های ایران در کشور‌های همسایه سومالی از جمله کنیا و اتیوپی تلاش‌های مستمری کردند تا این عزیزان آزاد شوند. البته همچنان سه نفر از این ملوانان در سومالی هستند و با پیگیری‌ها امیدواریم این سه نفر نیز هر چه زودتر به کشور بازگردند.

جابری انصاری با اشاره به شرایط خاص حاکم بر سومالی و با بیان اینکه این شرایط پیگیری وضعیت این ملوانان را سخت‌تر کرده است، گفت: مشکل اساسی این است که طرف این قضیه دزدان دریایی و باند‌های سازمان یافته هستند که با امکاناتی که در اختیار دارند برای کسب درآمد مالی اقدام به گروگان‌گیری و دزدی می‌کنند؛ بنابراین در پیگیری این موضوع طرف حساب ما یک دولت نیست. از طرف دیگر رابطه دیپلماتیک ایران با سومالی نیز قطع شده و وضعیت این ملوانان از طریق دفاتر سازمان ملل در منطقه از جمله در کنیا، برخی از سازمان‌های مردم نهاد که در زمینه آزادی گروگان‌ها فعال هستند، پیگیری می‌شود.

این دیپلمات ارشد کشورمان گفت: این ملوانان در طول مدتی که در دست دزدان دریایی بودند در بدترین شرایط زندگی کرده‌اند و وضعیت سلامتی و جسمانی آن‌ها با مشکل روبرو شده و وضعیت ویژه سلامتی آقای پناهنده در آزادی ایشان تأثیرگذار بوده است.

آقای پناهنده امروز وقتی به کشور برگشتند اولین چیزی که به من گفتند این بود که درخواست داشتند هر چه زودتر وضعیت سه ملوان باقی مانده و دوستانشان که در آنجا گرفتار هستند پیگیری شود و ما امیدواریم که پیگیری‌ها در این زمینه هر چه زودتر به نتیجه برسد و ما بتوانیم به وظیفه خود در این زمینه عمل کنیم.

او درباره خواسته دزدان دریایی گفت: آن‌ها درخواست مبالغ هنگفتی می‌کردند و با توجه به شرایط پیچیده سومالی و ضعف دولت مرکزی سعی می‌کردند از این شرایط برای پیشبرد اهدافشان استفاده کنند. از طرف دیگر لنج برخی از موسسات و شرکت‌ها که گروگان گرفته شده بودند برای آزادی مبالغ کلانی پرداخت کرده بودند و این موضوع در مطرح کردن درخواست مبالغ کلان دزدان دریایی موثر بود.

جابری انصاری ادامه داد: در این قضیه طرف حساب ما یک دولت یا یک نهاد شناخته شده نبود بلکه مجموعه‌ای مافیایی بودند که به هر واسطه یک حرفی می‌زدند و هر دفعه حرف خود را عوض می‌کردند. این‌ها همه مجموعه شرایط را برای آزادی این ملوانان سخت کرده بود، ولی با توجه به این شرایط ما همچنان به تلاش‌هایمان برای آزادی ملوانان باقی مانده ادامه می‌دهیم و امیدواریم هر چه زودتر آن‌ها نیز آزاد شوند.


Source link

تسهیل نظارت بر سرویس مدارس


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

مرتضی ضامنی مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور گفت: با فعالیت سامانه سپند راننده ها فراخوان و ثبت نام شدند، معاینه فنی خودروی راننده با سامانه مرکزی معاینه فنی کشور بررسی شده، رانندگان نیز از نظر سوپیشینه، اعتیاد و گواهی سلامت مورد ارزیابی قرار گرفته اند.

او افزود: از ۵ هزار و ۴۰۰ درخواست شرکتی برای سرویس مدارس فقط ۳ هزار شرکت از طرف آموزش و پرورش تایید و گزینش شدند.

 مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور افزود: نظارت تا قبل از این فیزیکی و به وسیله مامورینی که در  این حوزه فعالیت می کردند انجام می شد اما برای نظارت بهتر نیاز به ابزار است که بر اساس تصویب دستورالعمل شورای عالی ترافیک کشور برچسب واحد برای تمام ناوگان ثبت نام شده در سامانه سپند درنظر گرفته شده است و والدین با اسکن برچسب می توانند درباره تایید راننده و خودرو استعلام لازم را انجام دهند که با اسکن کدی که در پایین این برچسب قرار گرفته می توانند از معاینه فنی و شاخصه های فنی خوردو اطلاع یابند.

والدین می توانند شکایت های خود را در درگاه مورد نظر در سامانه سپند ثبت کنند که شکایت ها بررسی و به موقع پیگیری و پاسخ داده می شود. ناوگانی که حمل و نقل دانش آموزان را انجام دهد و برچسب نداشته باشد جریمه خواهد شد همچنین تاکید می شود والدین دانش آموزان را به ناوگان های مجاز دارای برچسب بسپارند. 

 ضامنی در ادامه گفت: اپلیکیشن نظارت بر رفتار راننده تا پایان مهر رونمایی می شود و والدین می توانند درباره رفتار راننده و نحوه سرویس مدرسه نظر دهند. 

اپلیکیشن دوم نظارتی است که دراختیار عوامل بازرسی مدارس و آموزش و پرورش قرار می گیرد که شرکت ها از این طریق مورد ارزیابی قرار میگیرند.

ضامنی درباره معیارهای انتخاب رانندگان سرویس مدارس گفت: صلاحیت تیم مدیریتی شرکتی با گذشتن از چند فیلتر از طرف شهرداری انجام می شود. سامانه پایش حمل و نقل دانش آموزی سپند تحت نظارت وزارت کشور و آموزش و پرورش طراحی شده است که والدین با استفاده از اپلیکیشن نظارت بر کار سرویس و رانندگان می توانند نظرات خود را درباره رفتار رانندگان اعلام کنند.

نورعلی عباسپور  مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش گفت: هزینه سرویس بر اساس نرخ نامه شورای شهر تعیین می شود. 

عباسپور گفت: شورای شهر، شهرداری ها و آموزش و پرورش نسبت به پیمانکارانی که مراحل قانونی را طی کرده باشند و مجوز گرفته باشند پاسخگوست. 

تقسیم بندی نرخ سرویس مدارس بر اساس مناطق، نوع خودرو و کیلومتری که استفاده می شود تعیین می شود و در اختیار مدیران مدارس قرار می گیرد که باید در معرض دید والدین قرارگرفته باشد. نرخ ها تا ۳۰ کیلومتر مطرح شده و بالاتر از آن نیز بر اساس توافق دوطرف است. 

او افزود: بر اساس مصوبه شورای شهر ۷۵ درصد از نزخ سهم راننده و بقیه آن سهم عوامل اجرایی از جمله پیمانکار و فعالیت های نظارتی و فرهنگی است که شهرداری در این زمینه به تخلفات رسیدگی می کند.

مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش در ادامه گفت: اطمینان از سرویس بسیار مهم است و شورای شهر با دقت نرخ ها را تعیین می کند و ما نقشی در تعیین نرخ سرویس ها نداریم.

عباسپور افزود: والدین بعلت بیشترین ارتباط با راننده باید نظارت بیشتری بر رفتار راننده داشته باشند و با مشاهده رفتارهای غیرمجاز موارد را گزارش و اطلاع دهند.


Source link

واکاوی چرخش مواضع اروپایی‌ها در قبال ایرانباید دید آیا در نشست ۱+۴ در نیویورک اروپایی‌ها اظهاراتشان را در عمل و از نزدیک هم بیان می‌کنند یا بیاناتی صوری بوده است که برای ایجاد توازن یا تعادل این حرف‌ها را می‌زنند.


Source link

اروپایی‌ها از روحانی چه می‌خواهند؟تاکید ترامپ بر تماس مستقیم با ایران و همچنین شکست تکاپوی دیپلماتیک فرانسه، در کنار ماجرای آرامکو، می‌تواند یکی از دلایل تغییر مواضع اروپا باشد. در یک سال گذشته، اروپایی‌ها نتوانستند هیچ کاری برای جبران خسارت اقتصادی ایران انجام دهند؛ و در نهایت به وضوح اعلام کردند که هرگونه امتیازدهی اقتصادی به ایران برای حفط برجام، مستلزم چراغ سبز آمریکاست.


Source link