جمعه : ۱ آذر ۱۳۹۸

خانه» بایگانی 1 مهر, 1398
دسته ، تاریخ جمعه : ۱ آذر ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۷

قسمت پنجم سریال مانکن و رازی که فاش می شوددر قسمت پنجم سریال مانکن سلمان از ازدواج کتی و کاوه با خبر می‌شود و کاوه را از خود و خانه و خانواده اش می‌راند. کتی در مقابل سلمان طوری وانمود می‌کند که کاوه عاشق اوست و او را ترک نمی‌کند. کاوه نیز بازی کتی در مقابل پدرش را ادامه می‌دهد و کنار کتی می‌ماند.


Source link

روایتی سینمایی از همکاری باکو و تلاویو

رونمایی از صحنه های غیرمسالمت آمیز در فیلم The Operative؛

فیلم The Operative محصول مشترک سینمایی آمریکا،فرانسه و اسرائیل  است که روایتی از جاسوسی موساد در تاسیسات هسته ای ایران و همکاری باکو را، به نمایش می گذارد.

گروه بین الملل آناج/امیرفاطمی: در سال ۱۳۸۹ و به دنبال ترور دکتر مسعود علیمحمدی و دستگیری عاملان این ترور از جمله مجیدجمالی فشی،سرنخ های کاملا روشنی از نقش باکو و موساد در کنترل عملات ترورهای هسته ای در ایران منتشر شد.

 شاید آن زمان به دلایل مختلف، دستگاه های امنیتی کشورمان، خیلی روی این مساله مانور انجام ندادند و حداقل در فضای رسانه ای،ردّپای باکو خیلی روشن مطرح نشد.

بعدها نیز به دنبال رویکردهای سیاسی که کشورمان در برابر باکو پیش گرفت، در فضای رسانه ای به این موضوع پرداخته نشد هرچند که بنظر می رسد تذکرات جدی تهران،از طریق مجاری دیپلماتیک، به جمهوری آذربایجان ابلاغ شده باشند.

 فیلم The Operative محصول مشترک سینمایی آمریکا،فرانسه و اسرائیل  است که روایتی از جاسوسی موساد در تاسیسات هسته ای ایران را به نمایش می گذارد.

این فیلم که مدتی پیش به نمایش گذاشته شده است، با صحنه های واضح و غیرقابل انکار، از همکاری دستگاه امنیتی جمهوری آذربایجان با موساد، در موضوع جاسوسی و خرابکاری از تاسیسات هسته ای ایران پرده برداری می کند.

در یکی از این موارد،پلانی مشاهده می شود که در آن جاسوس “موساد” با فردی ارتباط دارد و در اتاق آن فرد، پرچم جمهوری آذربایجان نصب شده است. آن فرد در صحبت خود با جاسوس “موساد” می گوید که مدتی در شهر باکو کار کرده و دلیل علاقه وی به پرچم جمهوری آذربایجان و دلبستگی او نیز به همین مساله برمی گردد!

همچنین در سکانس های مختلف فیلم با تاکید بر این پرچم بزرگ، به صورت نمادین به حضور و ردّ پای باکو در جاسوسی و خرابکاری موساد در ایران اشاره شده است.

این فیلم که صحنه هایی از آن در تهران فیلم برداری شده است به وضوح به حضور و همکاری دو کشور علیه ایران اشاره دارد نوعی پیام سیاسی از سوی موساد به ایران، محسوب می شود.

سایت پابلیکای جمهوری آذربایجان از نقدی که برخی رسانه های ایرانی بر رویکرد فیلم داشته اند،گلایه کرده و نوشته است: حمایت جمهوری آذربایجان از اسراییل در جاسوسی علیه ایران، غیرقابل باور است.

این سایت بدون توجه به اشارات مستقیم فیلم The Operative در موضوع همکاری جمهوری آذربایجان و تلاویو، سعی کرده است تا بگوید جمهوری آذربایجان هرگز در جبهه ضد ایرانی قرار نگرفته است و به نوعی سعی کرده است با طرح مسائل غیرمرتبط نظیر پرواز پهپادهای رژیم صهیونیستی از آذربایجان به سمت عراق و … مرتبط کند.

در هرحال بنظر می رسد موضوع دست داشتن کامل باکو در برخی فعالیت های امنیتی علیه کشورمان و همکاری با نهادهای امنیتیمخالف ایران، غیر قابل کتمان است و هرچند بنا بر مصالحی شاید این موضوعات و سرنخ های آنها رسانه ای نشوند، اما چشمان تیزبین نیروهای امنیتی کشورمان، رفتارهای غیر مسالمت آمیز همسایه ی شمالی را کاملا در نظر دارند.

 

انتهای پیام/

 

 


Source link

آموزش و پرورش درحوزه مهارت‌های زندگی، دست خالی است

آموزش و پرورش درحوزه مهارت‌های زندگی، دست خالی است

ساعی گفت: حوزه پرورش که حاوی کسب مهارت‌های زندگی بوده و بیش از یک قرن است که کشورهای توسعه یافته بر آن تمرکز کرده‌اند در نظام آموزشی کشور مورد غفلت واقع شده است.

به گزارش آناج، زهرا ساعی نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی، در مورد اظهارنظر معاون سازمان نظام روانشناسی مبنی بر اینکه حجم زیاد کتب درسی عامل ایجاد استرس در دانش‌آموزان می‌شود، گفت: ما در مدارس یک سری محفوظاتی را به صورت تخصصی به دانش‌آموزان آموزش می‌دهیم، ولی حوزه پرورش که حاوی کسب مهارت‌های زندگی بوده و بیش از یک قرن است که کشورهای توسعه یافته بر آن تمرکز کرده‌اند در نظام آموزشی کشور مورد غفلت واقع شده است.

نماینده مردم تبریز، ادامه داد: مهارت زندگی، توانایی استفاده از ظرفیت‌های انسان برای حل مشکلاتی است که در زندگی با آنها برخورد می‌کند که بسیاری از روانشناسان معتقدند این مهم را می‌توان در دوران کودکی و نوجوانی محقق ساخت، چراکه افراد در این مرحله از زندگی که دوران طلایی برای تربیت انسانی متعادل و شهروندی قانونمدار است، آموزش‌پذیر هستند و با کسب مهارت‌های لازم می‌توانند هم در زندگی فردی و هم اجتماعی موفق شده و خانواده‌ای سالم را نیز تشکیل دهند که به ایجاد جامعه‌ای سالم هم منتهی شود.

وی تصریح کرد: کمیسیون اجتماعی مجلس در این حوزه فعالیت‌های زیادی داشته و به این نتیجه رسیده است که با کسب مهارت‌های زندگی می‌توان از بروز بسیاری از آسیب‌های اجتماعی جلوگیری کرد.

ساعی یادآور شد: افزایش اعتماد به نفس، کاهش تمایل به مصرف مواد مخدر، افزایش قدرت تصمیم‌گیری برای حل مسائل و رویارویی با مشکلات، تفکر خلاق  و تغییر نگرشی که به کاهش رفتارهای خشونت‌آمیز منتهی شود و کاهش آمار طلاق از نتایج آموزش مهارت‌های زندگی در مدارس خواهد بود.

وی افزود: هم‌اکنون آموزش و پرورش باید با سرمایه‌گذاری در جهت آموزش مهارت‌های زندگی به کاهش آسیب‌های اجتماعی که دامنه آن روز به روز گسترده‌تر می‌شود، کمک کند، بنابراین باید حجم محفوظات را کاهش داده و آموزش دروس غیرضروری که در دانشگاه‌ها هم آموزش داده می‌شوند را حذف کند و بجای آن مهارت‌های زندگی را آموزش دهد که یکی از نیازهای اساسی کنونی جامعه است.

ساعی اظهار کرد: استفاده از معلمان مشاور برای آگاهی‌بخشی به دانش‌آموزان در خصوص خطرها و آسیب‌های اجتماعی که آنها را تهدید می‌کند اعم از وجود دام قاچاقچیان مواد مخدر در مسیر آنها، ارتباطات ناسالم و … امری ضروری است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: ما این موضوع را با وزرای اسبق آموزش و پرورش نیز مطرح کردیم که در جهت ارائه برنامه‌های آموزشی فردی و اجتماعی پیشگام باشند و در نشست ملی زن و خانواده که سال گذشته با حضور رئیس جمهور برگزار شده بود هم مطرح شد و آقای روحانی هم تاکید کرد که وزیر آموزش و پرورش وقت، این مهم را در سر فصل دروس بگنجاند و کتب تخصصی برای آموزش مهارت‌های زندگی تدوین شود.

انتهای پیام/


Source link

گزارش فساد موسسه غیرمجاز حافظ در دادگاه


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 قاضی دادگاه روز دوشنبه در ششمین جلسه رسیدگی به پرونده موسسه حافظ پس از استماع آخرین دفاعیات متهمان از نماینده حقوقی بانک مرکزی خواست تا مطالب خود را بیان کند.
نماینده حقوقی بانک مرکزی اظهار داشت: شرکت تعاونی خوشه طلایی مهر ماندگار بدون اخذ مجوز از بانک مرکزی فعالیت داشت و عدم نظارت دستگاه‌های متولی موجب شد تا واحد اعتباری این شرکت به صندوق تامین مالی هیات مدیره تبدیل شود.

 

وی ادامه داد: آقای غلامرضا ارجمندی از متهمان این پرونده نقاط قوت را بیان و به نقاط ضعف اشاره نداشتند و در مجموع هیچ یک از متهمان در طول ۶ جلسه دادگاه پاسخی به تخلفات رخ داده در شرکت تعاونی خوشه طلایی مهر ماندگار ایلام نداشتند.
نماینده حقوقی بانک مرکزی اظهار داشت: با بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد که وام‌ها به صورت صوری ثبت و با بهره بسیار پایین به اعضای خانواده آقای ارجمندی اعطا شده است؛ با توجه به اینکه نرخ وام برای سایر مشتریان ۳۰ درصد بوده، اما وام‌هایی که به خانواده ارجمندی داده شده است، با سود ۸ تا ۱۲ درصد محاسبه شده است.

 

نماینده حقوقی بانک مرکزی با اشاره به برداشت‌های غیرقانونی افزود: آقای ارجمندی یک قطعه زمین خریداری کرده و در ازای وجه زمین ٢ میلیارد ریال از وجوه شرکت را در قالب تسهیلات به مالک زمین داده است.

وی درباره برداشت‌های متهم پورانی از شرکت گفت: آقای پورانی مبلغ ۷۵۸ میلیون تومان از وجوه شرکت را برای خود برداشت کرده است که ۱۵۰ میلیون تومان عودت داده شده و ۶۰۸ میلیون تومان هنوز باقی است و با توجه به نرخ ۳۰ درصد ضرورت دارد که اصل بدهی، جریمه و سود آن پرداخت شود.

نماینده حقوقی بانک مرکزی اضافه کرد: نرخ سود فاقد ضابطه‌های خاص بوده و سلیقه‌ای اعمال شده است و بدون هیچ قانون و مقرراتی تحت اعمال نظر هیئت مدیره سود به افراد تعلق می‌گرفته است.

ممنوع المعامله بودن متهم ردیف دوم
وی گفت: زمانی که متهم ردیف دوم آقای پورانی اقدام به خرید شرکت کرد، ممنوع المعامله بوده و حق خرید و فروش نداشته است و در مورد این موضوع اصلا در دادگاه مطلبی عنوان نشد.
نماینده حقوقی بانک مرکزی با اشاره به دارایی‌های شرکت گفت: این شرکت ۴٠ میلیارد ریال زیان انباشته داشته همچنین حدود ۵ میلیارد ریال وجه نقد، ١٣۵ میلیارد ریال تسهیلات ۵ میلیارد ریال اموال غیرمنقول و به طور کلی ۱۴۵ میلیارد ریال قابل وصول و نقدشدن دارد.
وی ادامه داد: مانده بدهی ٢۵۴ میلیارد ریال بود که نشان دهنده ١٠٧ میلیارد ریال کسری است و وجوه مردم از اموال بیت المالکی پرداخت شد.
نماینده حقوقی بانک مرکزی افزود: آقای پورانی مبلغ ۶ میلیارد ریال و آقای ارجمندی مبلغ ۲ میلیارد ریال به انضمام سود باید به شرکت بپردازند.
نماینده حقوقی بانک مرکزی با اشاره به اظهارات ارجمندی گفت آقای ارجمند در اظهارات خود به نقاط ضعف خود توجهی نداشته و هیچ پاسخی از سوی متهمان به صورت منطقی داده نشده آقای پورانی باید پاسخ دهد که چرا با توجه به اطلاع از زیان ده بودن موسسه، اما باز هم به مبلغ ٨۵٠ میلیون تومان اقدام به خرید این شرکت ضررده کرده است.
وی علت خرید شرکت تعاونی روستایی خوشه طلایی مهر ماندگار در ایلام توسط متهم پورانی را توضیح داد و گفت: هدف آقای پورانی پیش بردن برنامه‌های غیرقانونی خود در سایر شهر‌ها بوده و به همین دلیل قصد داشته است تا موسسه حافظ را با خوشه مهر طلایی تجمیع کند.
نماینده حقوقی بانک مرکزی افزود: آن‌ها قصد داشتند تا با تحت فشار قرار دادن بانک مرکزی موسسه غیرمجاز حافظ را در طرح ساماندهی جای دهند و خط اعتباری بگیرند درحالی که بانک مرکزی چنین موضوعی را نپذیرفت و به موقع اقدام مقتضی از سوی بانک مرکزی و سازمان تعاون روستایی انجام شد.
وی ادامه داد: متهمان قصد داشتند تا با تحت فشار قرار دادن مردم و برپایی تجمعات اقدامات غیرقانونی خود را پیش ببرند حتی یکی از سپرده گذاران هم در جلسه دادگاه اعلام کرد که به سپرده گذاران گفته بودن به تهران بروند و جلوی دادسرای جرایم پولی بانکی تجمع اعتراضی برپا کنند که آن‌ها این کار را انجام ندادند.
نماینده حقوقی بانک مرکزی تصریح کرد: موضع بانک مرکزی در مقابل موسسه غیر مجاز حافظ مشخص و یکسان بود و قرار نبود نه به این موسسه و نه هیچ موسسه دیگری مجوز فعالیت داده شود.
وی ادامه داد: متهم پورانی به ترغیب معاون بانک مرکزی مبنی بر ادامه فعالیت غیرقانونی موسسه حافظ اشاره دارد درحالی که بانک مرکزی در ٣٠ مکاتبه با این موسسه مکرر اعلام کرده بود که مجوز فعالیت ندارید و بنا هم نداریم که به این موسسه مجوز بدهیم.
نماینده حقوقی بانک مرکزی اظهار داشت: متهمان به تناقض‌های بانک مرکزی اشاره دارند درحالی که سیاست بانک مرکزی واحد بوده است؛ متهمان در جلساتی با مسئولان بانک مرکزی مدعی وجود سرمایه گذار شدند که بانک مرکزی به آن‌ها سه پیشنهاد ارائه کرد.
وی گفت: بانک مرکزی سرمایه گذاری در بانک سرمایه با انعقاد تفاهم نامه را صندوق جوانان خیر مرند یا شرکت تعاونی اعتماد ایرانیان را پیشنهاد داد.
نماینده حقوقی بانک مرکزی اضافه کرد: متهمان درخواست صدور حکم برائت داشتند درحالی که متهم ردیف اول در جلسه سوم دادگاه به لزوم دریافت مجوز اقرار داشت، اما نمی‌دانم چرا با علم بر غیرقانونی بودن اصرار داشتند و فعالیت‌های خود را ادامه دادند.
وی با اشاره به شکایت‌های مطرح شده از سوی بانک مرکزی گفت: شکایتی در سال ۹۲ از سوی بانک مرکزی به دادستان وقت تهران ارجاع شد و شکایت دیگر نیز در سال ۹۵ به دادسرای جرائم پولی و بانکی ارجاع شد.
نماینده حقوقی بانک مرکزی اضافه کرد: در شکایت دوم دلیل جدید برای شکایت در خصوص فعالیت موسسه غیرمجاز حافظ اتفاق افتاد. وکلای پرونده یا حتی متهمان به بازپرسی مراجعه می‌کنند و می‌گویند ما اقدام به اخذ مجوز کردیم و بانک مرکزی مخالفت کرد و ما در یک شعبه فعالیت می‌کنیم در حالی که موسسه حافظ در غالب ۲۱ شعبه فعالیت داشت.
وی افزود: این شکایت با توجه به ماهیت پرونده در شعبه دادسرای جرائم پولی و بانکی در تهران مطرح شد.

هیچ تعاونی یا موسسه غیرمجازی در کشور فعالیت ندارد
نماینده حقوقی بانک مرکزی با اشاره به اظهارات متهم پورانی گفت: در این دادگاه متهمان گفتند که ۱۷۰۰ تعاونی غیرمجاز در حال فعالیت است، ولی الان هیچ تعاونی یا موسسه غیرمجازی در کشور در حال فعالیت نیست و افرادی این تصور را دارند که از آن‌ها شکایت شده است.
وی ادامه داد: اکنون برای موسسات اعتماد ایرانیان، آرمان، البرز ایرانیان و تعدادی دیگر نیز رأی صادر شده است.


Source link

مهجوریت اصل ۱۵قانون اساسی در سایه غفلت نظام آموزشی/ بلاتکلیفی فرهنگستان زبان ترکی باعث خسران است

مهجوریت اصل ۱۵قانون اساسی در سایه غفلت نظام آموزشی/ بلاتکلیفی فرهنگستان زبان ترکی باعث خسران است

نماینده مردم تبریز گفت: تدریس زبان ترکی در مدارس، یکی از روش‌های تقویت انسجام ملی و شکوفایی استعدادها به شمار می‌رود.

محمد اسماعیل سعیدی نماینده مردم تبریز،آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار آناج، با اشاره به حفظ آئین ها و سنن بومی کشور اظهار داشت:  اقوام مختلفی که در کشور حضور دارند به منزله زنجیرهای به هم پیوسته هستند.

وی گفت: حلقه‌های این زنجیره پشتیبان یکدیگرند و اگر یکی از این‌ها ضعیف شود بقیه زنجیره نیز آسیب خواهد دید، در مقابل هرچه گویش‌ها و فرهنگ اقوام مختلف ایرانی حفظ شود، باعث تقویت و همبستگی ملی خواهد شد.

سعیدی خاطرنشان کرد: تدریس زبان ترکی در مدارس، یکی از روش‌های تقویت انسجام ملی و شکوفایی استعدادها به شمار می‌رود. ۱۵ قانون اساسی اتفاقا یکی از اصول مهم و نقطه قوت قانون گذاری در جمهوری اسلامی ایران است، جریانات خاصی که اغلب از خارج از کشور هدایت می‌شوند اینگونه به جامعه القا می کنند که جمهوری اسلامی مخالف تدریس زبان ترکی در مدارس است در حالی که هیچ حکومتی در جهان به اندازه جمهوری اسلامی به تنوع اقوام در کشور توجهی نمی‌کند.

نماینده مردم تبریز ادامه داد: با تدریس زبان ترکی در مدارس، هم انتظارات مردم تقویت می‌شود و هم ابزار دشمنی دشمن از دسترس او خارج می‌شود. یکی از راه‌های تقویت زبان ترکی، توجه ویژه به فرهنگستان زبان ترکی است. با تقویت این نهاد فرهنگی، نه تنها نیازهای منطقه ترک زبانان داخل کشور برطرف می‌شود بلکه سایر مناطق آذری زبان در جهان نیز می‌توانند از خدمات این فرهنگستان استفاده کنند. این فرهنگستان در سایه بی توجهی مسئولان فقط به چاپ تعداد انگشت‌شماری کتب ترکی و آذری اکتفا کرده است و گاها جلسات خنثی برگزار می کند.

وی اضافه کرد: در گذشته این موضوع را پیگیری کردیم و حتی در برهه‌ای از زمان، وزیرارشاد وقت هم مورد سوال قرار گرفت، استاندارآذربایجان‌شرقی و سایر مسئولان استانی و کشوری باید به این مسئله توجه ویژه داشته باشند.

سعیدی تاکید کرد: چارچوب تدریس زبان ترکی در مدارس باید توسط آموزش و پرورش ترسیم شود. تدریس زبان ترکی در مقاطع مختلف باید به شکل‌های گوناگون انجام شود. هر مقطع باید متناسب با نیازها و انتظارات تعریف شود چراکه باعث رشد علمی کشور خواهد شد. چارچوب مشخصی تعریف شده و باری به هر جهت نباشد.

انتهای پیام/


Source link

به نام ورزقان به کام خارجی‌ها/ روایت نماینده مجلس از تنفر مردم نسبت به مسئولین معدن

بازخوانی آنچه بر معدن طلای اندریان می‌گذرد؛

به نام ورزقان به کام خارجی‌ها/ روایت نماینده مجلس از تنفر مردم نسبت به مسئولین معدن

معدن اندریان ثروت عظیمی در ورزقان است که به گفته نماینده این شهرستان به دلیل سوءمدیریت سبب‌ساز تنفر مردم این منطقه از مسئولین معدن شده است.

گروه اقتصادی آناج؛ یک معدن طلا به نظرتان چه تاثیری می‌تواند بر زندگی مردم یک منطقه کوچک داشته باشد؟ شاید بسیاری فکر کنند داشتن معدنی طلا در یک شهرستان کوچک مردم آن منطقه را ثروتمند و خیالشان را تا چند نسل راحت می‌کند اما این تفکرات اشتباه است و یا حداقل درباره معدن طلای اندریان در شهرستان ورزقان اشتباه است. معدن طلایی که این روزها کام دیگران را شیرین و کام مردم این منطقه را با سیانور تلخ می‌کند.

از معدن طلای اندریان نه تنها ثروتش به مردم محروم این منطقه نرسیده بلکه تنها چیزی که نصیب جسم و جان آنها شده است آلودگی زیست محیطی بوده است. حتی حیوانات نیز از این آسیب‌ها در امان نبوده‌اند و سال گذشته تصاویری از تلف شدن پرندگان در اطراف معدن اندریان به علت استفاده از سیانور منتشر شد که مسئولان مربوطه آن را تکذیب کردند اما با تمام این اوصاف وضعیت جسمانی مردم و هوای آلوده این منطقه نشان از آلودگی‌های زیست محیطی دارد.

روایت یک جهادگر از خام فروشی طلای اندریان به خارجی‌ها

علی سنبلی، مسئول سابق بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی سهند تبریز در صفحه اینستاگرامی‌اش درباره وضعیت معدن طلای اندریان نوشت: ” چندی پیش برای شرکت در اردوی جهادی راهی ورزقان شدیم. چیزی که از بدو ورود بسیار جالب توجه بود با وجود معادن بسیار با ارزشی همچون مس سونگون و معادن طلا و….. در این منطقه محرومیت آشکارا دیده می‌شود. ورزقان واقعا طلایی است اما مستضعف… نکته‌ی تلخ ماجرا خام فروشی معادن این منطقه و واگذاری ۷۰ الی ۸۰ درصدی استخراج و درآمد برخی ازاین معادن به طرف خارجی با وجود شرکت‌های قدتمند داخلی برای برعهده گرفتن استخراج این معادن است.

نمونه‌ی بارز این معادن، معدن طلای اندریان است. این معدن با ۱۲۰ هکتار وسعت و ۳۰ میلیون تن ذخیره قطعی طلا با عیار پنج درصد در نزدیکی روستای اندریان قرار دارد؛ نکته‌ی پرابهام ماجرای این معدن واگذاری ۷۰ درصدی سهام این معدن طلایی به یک شرکت گرجستانی است. چرا با وجود شرکت‌های سابقه دار ایرانی در استحصال و تولید طلا در کشور پتانسیل موجود این شرکت‌ها نادیده گرفته شده ؟؟ انگار که برای شرکت‌های روسی و گرجی سهم ویژه‌ای در نظر گرفته می‌شود.

طبق گفته‌ی اهالی منطقه این شرکت برای کاهش هزینه‌های خود برای استحصال طلا از روش سیانوراسیون استفاده می‌کند. روشی که به اذعان خود مسئولین شرکت کم هزینه ترین و مقرون به صرفه ترین روش برای سرمایه گذار است ولیکن این روش سبب آلودگی آب های زیر زمینی منطقه، مرگ و میر پرندگان منطقه شده و از طرفی بخارات سیانور با هوای اکثرا مرطوب منطقه نیز قاطی شده و سبب آلودگی هوای منطقه می‌شود که سابقه مسمومیت چند نفر از پرسنل و حتی بستری شدن در بیمارستان هم وجود دارد.

طبق مصوبه سازمان محیط زیست باید معادن ۸ درصد به عنوان حق آلایندگی برای اجرای طرح‌های محیط زیستی در منطقه مورد اکتشاف پرداخت نماید آیا معدن اندرگان تاکنون حق آلایندگی خود را در قبال مشکلات زیست محیطی پرداخت نموده است؟

علاوه بر این معضلات شاهد تاراج غیرقانونی و شبانه روزی خاک این منطقه توسط افراد سودجو هستیم به طوری در کمال بی خیالی و خواب آلودگی نهادهای نظارتی و انتظامی خاک این منطقه کیلویی چهارصد هزار تومان به فروش می‌رود. و در آخر چند سوال که پس از اندکی تحقیق در مورد این معدن برایم لاینحل باقی مانده… طبق برنامه ششم توسعه، معادن یک درصد از درآمد های سالانه خود را باید به محل اکتشاف برای اجرای طرح‌های عمرانی و درمانی پرداخت نمایند آیا معدن اندرگان یک درصد از درآمد سالانه خود را به منطقه پرداخت نموده است.

مصوبه شورای معادن استان باید تمامی معادن تراکنش‌های مالی خود را در یکی از شعب‌های بانکی منطقه اکتشاف انجام دهند آیا معدن اندرگان تراکنش‌های مالی خود را در بانک کشاورزی خاروانا صورت می‌دهد ؟ واگذاری اکثریت سهام این معدن به یک شرکت سرمایه گذار خارجی آن هم با وجود شرکت‌های ایرانی توانمند در این حوزه با چه توجیه عقلی صورت پذیرفته است؟ “

مردم محلی‌ از اسخراج طلا می‌گویند

اهالی منطقه ورزقان اما روایت‌های دیگری از معدن اندریان دارند. مردم منطقه معتقدند اگرچه این معدن آلودگی زیست محیطی فراوانی دارد اما برای جوانان جویای کار منبع درآمد خوبی شده و حتی پیش آمده که برخی‌ها در یک روز یک میلیون تومان درآمد داشته‌اند.

البته این یک سوی داستان است و در سوی دیگر این کار غیرقانونی همیشه چنین پولی نهفته نیست و گاهی باید روزها برای یک کیلو خاک طلا که ارزشش حدودا ۴۰۰ هزار تومان است، کار کنند. اهالی منطقه می‌گویند نان کسانی که موتور دارند و خوب بلدند راه‌های کوهستانی را موتورسواری کنند در روغن است و خیلی‌ها به دنبال موتورسوارانی هستند تا خاک طلا را به خارج از منطقه ببرند.

مردم معتقدند این سود کوتاه مدت است و شاید اگر در کنار معدن کارخانه‌ای برای تبدیل طلا وجود داشت اشتغال پایدار برای مردم منطقه ایجاد می‌شد.

مدیریت اشتباه، سبب‌ساز تنفر مردم از مسئولین معدن

رضا علیزاده، نماینده مردم ورزقان و خاروانا در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار آناج، با اشاره به وضعیت معدن اندریان ورزقان اظهار داشت: با توجه به اینکه از سرمایه‌گذاری خارجی در کشور استقبال می‌شود، در حدود ۱۰ سال است که بهره برداری از این معدن به چند شرکت خارجی سپرده شده است.

وی گفت: مجوز بهره‌برداری و اکتشاف از این معدن توسط وزارت صنایع و معاون صادر شده و اینکه شرکت‌های خارجی یا ایرانی در این معدن فعالیت کنند مهم نیست، نکته ای که باید مورد توجه قرار گیرد عملکرد و پیشرفت این شرکت‌ها است.

علیزاده با اشاره به مشکلات آلایندگی معدن اندریان خاطرنشان کرد:  به علت مسائل زیست محیطی، سازمان محیط زیست از فعالیت این معدن جلوگیری کرد ولی پس از مدتی مجوز ادامه فعالیت صادر شده و معدن دوباره شروع به کار کرد. سازمان حفاظت از محیط زیست به عنوان متولی اصلی مسائل زیست محیطی باید دقت لازم در ارائه مجوز معادن را داشته باشد. امیدواریم مجوزهایی که صادر می‌شود در آینده مشکل زا نباشد.

وی افزود: مجوزهای زیست محیطی اگر با حساب و کتاب ارائه شود  ایرادی ندارد اما اگر در آینده مشخص شود که این سازمان در صدور مجوزهای زیست محیطی مماشات یا کوتاهی کرده باید با عوامل صدور مجوز به عنوان خائن برخورد شود. به هرحال فعلا نمی‌توان نظر نهایی در این باره ابراز داشت و ان شاالله بررسی‌های لازم انجام شده است.

نماینده مردم ورزقان با بیان اینکه مسئولان معدن به وظایف اجتماعی خود عمل نمی‌کنند عنوان کرد: سهام داران معدن اندریان زیربار تعهدات اجتماعی خود نمی‌روند. از نظر عرف معدن و اقدامات اکتشافی، وظایف اجتماعی بر دوش استخراج کنندگان قراردارد که باید بین مردم منطقه و معدن تعامل ایجاد شود. مدیریت اشتباه مسئولان معدن، باعث ایجاد حس تنفر مردم منطقه نسبت به معدن اندریان شده است.

وی ادامه داد: بروز ناهنجاری‌های اجتماعی از جمله حفاری‌های غیرمجاز نتیجه عدم توجه سهام داران معدن به مردم بومی شده است.  معدن جا و مکان مردم را گرفته و روستاییان انتظار دارند که خدمات معادن شامل حال آن‌ها نیز شود. نیروهای بومی باید در اولویت نیروی کار معدن قرار گیرد. بیمه کارگران پرداخت نمی‌شود و یا کارگران مورد بی توجهی قرار می‌گیرند. اگر اثرات این بی توجهی ها زیانبار باشد در آینده جامعه باید تبعات آن را به صورت ناخواسته بپذیرد.

علیزاده بیان داشت: دستگاه‌های قضایی، امنیتی و اطلاعاتی باید به این مسئله ورود کنند ولی از ابتدا نباید اجازه ظهور این پدیده داده می‌شد. سوءمدیریت‌ها، باعث بروز مشکلاتی شده و تا زمانیکه این شرکت، مدیریت درست را اعمال نکند وضعیت به همین منوال ادامه خواهد یافت.

انتهای پیام/

گزارش از: فرناز پورعباس


Source link

سوت دیدار سایپا – تراکتور به حیدری رسید/ قضاوت بای برای ماشین‌سازی

اعلام اسامی داوران هفته پنجم لیگ‌برتر فوتبال؛

سوت دیدار سایپا – تراکتور به حیدری رسید/ قضاوت بای برای ماشین‌سازی

کمیته داوران، اسامی داوران قضاوت کننده در دیدارهای هفته پنجم لیگ‌برتر فوتبال را اعلام کرد.

به گزارش آناج به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، کمیته داوران اسامی داوران قضاوت کننده هفته پنجم لیگ‌برتر فوتبال را اعلام کرد که به شرح زیر می‌باشد:

چهارشنبه ۳ مهر ۹۸
سایپا تهران–
 تراکتور- ساعت ۱۶:۱۵- ورزشگاه پاس قوامین تهران
داور: پیام حیدری
کمک ها: علی میرزابیگی – مهدی شفیعی
کمک داوران اضافی: سیدرضا مهدوی – امیرسامان سلطانی
داور چهارم: هادی طوسی
ناظر داوری: محمدرضا فلاح

گل گهرسیرجان – صنعت نفت آبادان- ساعت ۱۷- ورزشگاه امام علی (ع) سیرجان
داور: سیدعلی اصغر مومنی
کمک ها: محمدرضا منصوری – تورج عیوض محمدی
کمک داوران اضافی: محمدرضا اکبریان – امیر عرب براقی
داور چهارم: محمد راهی
ناظر داوری: ابوطالب طاهریان

نفت مسجد سلیمان – شهر خودرو مشهد- ساعت ۱۸:۳۰- ورزشگاه شهید بهنام محمدی مسجد سلیمان
داور: موعود بنیادی فر
کمک ها: قهرمان نجفی – یوسف مغروری
کمک داوران اضافی: میثم حیدری – محمدرضا تارخ
داور چهارم: حمید نادری
ناظر داوری: سعید بطحایی

پارس جنوبی جم – نساجی مازندران – ساعت ۱۸:۳۰- ورزشگاه تختی جم
داور: کوپال ناظمی
کمک ها: سعید قاسمی – علیرضا مرادی
کمک داوران اضافی: محمدباقر پورباقر – ایمان کهیش
داور چهارم: محمد عطایی
ناظر داوری: حسین نجاتی

پنجشنبه ۴ مهر ۹۸

پرسپولیس تهران – فولاد مبارکه سپاهان- ساعت ۱۶:۱۵- ورزشگاه آزادی تهران
داور: سیدوحید کاظمی
کمک ها: رضا سخندان – علیرضا ایلدروم
کمک داوران اضافی: مهدی سیدعلی – علی صفایی
داور چهارم: امیررضا آشور ماهانی
ناظر داوری: فریدون اصفهانیان

ماشین سازی تبریز – شاهین شهرداری بوشهر- ساعت ۱۶:۳۰- ورزشگاه بنیان دیزل تبریز
داور: علی بای
کمک ها: حسن ظهیری – محسن بابایی
کمک داوران اضافی: حسین زمانی – کیوان علیمحمدی
داور چهارم: محمدعلی رضایی
ناظر داوری: محمود رفیعی

فولاد خوزستان – پیکان تهران- ساعت ۱۸:۳۰- ورزشگاه شهداء فولاد اهواز
داور: مرتضی منصوریان
کمک ها: سعید علی نژادیان – یعقوب سخندان
کمک داوران اضافی: مهدی مرجانزاده – سعاد وفاپیشه
داور چهارم: پوریا زحمتی
ناظر داوری: اسماعیل صفیری

ذوب آهن اصفهان– استقلال تهران- ساعت ۱۸:۳۰- ورزشگاه فولاد شهر فولادشهر
داور: بیژن حیدری
کمک ها: محمدرضا ابوالفضلی – رحیم شاهین
کمک داوران اضافی: حمید حاج ملک – کمیل غلامی
داور چهارم: ایوب غلامزاده
ناظر داوری: محسن ترکی

انتهای پیام/


Source link

تصمیم ایروان به افتتاح سفارت در تل‌آویو/ آیا روابط ارمنستان و اسرائیل گرم‌تر میشود؟

تلاش پاشینیان به رابطه‌ی نزدیک با صهیونیست‌ها؛

تصمیم ایروان به افتتاح سفارت در تل‌آویو/ آیا روابط ارمنستان و اسرائیل گرم‌تر میشود؟

رسانه های آذربایجانی منتظر و امیدوار بودند موضوع افتتاح سفارت ایروان در تلاویو تکذیب شود اما، رژیم صهیونیستی از تصمیم حکومت ارمنستان درباره این موضوع، استقبال کرده است.

گروه بین الملل آناج؛ ایروان به دلیل ضعف سیستم اقتصادی خود در بسیاری از امور جاری کشورش در مضیقه قرار دارد.تجمعات اعتراضی مردم و جوانان ارمنی در خیابان های ایروان به دلیل وضع بد اقتصادی بارها و بارها تکرار می شود و حکومت فعلی این کشور نیز قدرت لازم برای کنترل اوضاع اقتصادی در ارمنستان ندارد.

با این حال که ارمنستان سفارت خانه های خود در کشورهای اروپایی را به دلیل مشکلات اقتصادی تعطیل می کند، ایروان خبر داده است که سفارت خود در اسرائیل را به زودی افتتاح خواهد کرد.

رسانه های ارمنستانی گزارش داده اند که این پیشنهاد توسط وزارت امور خارجه این کشور ارایه شده است.زهراب مناتسکانیان گفته است: افتتاح سفارت ارمنستان در اسراییل باعث توسعه روابط ایروان و تل آویو خواهد شد. حکومت ارمنستان معتقد است که افتتاح سفارت آنها در اسراییل منافع این کشور در منطقه را نیز تامین خواهد کرد.

هرچند رسانه های جمهوری آذربایجان منتظر و امیدوار بودند این خبر توسط وزارت دفاع رژیم صهیونیستی تکذیب شود، اما وزارت امور خارجه رژیم صهیونیستی از تصمیم حکومت ارمنستان در رابطه با افتتاح سفارت در اسراییل استقبال کرده است.

در بیانیه وزارت امور خارجه رژیم صهیونیستی آمده است:تصمیم حکومت ارمنستان در رابطه با افتتاح سفارتی در اسراییل نشان می دهد که در عرض سال های اخیر، مناسبات دیپلماتیک بین ارمنستان و اسراییل به صورت قابل توجهی توسعه یافته است. با افتتاح سفارت ارمنستان در اسراییل روابط دو کشور وارد مرحله جدیدی خواهد شد. مطمئن هستیم پس از این حادثه دوستی مردمان ارمنستان و اسراییل و همکاری دو کشور در تمام زمینه ها هر چه بیشتر تقویت خواهد شد.

روابط میان اسرائیل و ارمنستان به دلیل تنش های اخیر با ترکیه و جمهوری آذربایجان گسترش یافته است. این در حالی است که هر دو آنها (آنکارا و باکو) از روابطی بسیار گسترده با اسرائیل برخوردارند.

پیش از این زهراب مناتسَکانیان، وزیر امور خارجه ارمنستان به روزنامه جروزالم پست گفته بود:ارمنستان در زمینه های کشاورزی، علم و فناوری، آموزش و نوآوری و به ویژه در زمینه آموزش به کودکان چیزهای زیادی دارد که می تواند برای اسرائیل مفید باشد.

توسعه اپلیکیشن توسط ارمنستان و بهره برداری از آنها توسط صهیونیست ها

وزیر امور خارجه ارمنستان در بیان زمینه های همکاری دو کشور گفته بود:ما تعداد زیادی برنامه های تلفن همراه را توسعه داده ایم که میلیون ها کاربر را جذب کرده اند. قصد دارم در آینده ای نزدیک به منظور سرمایه گذاری های مشترک به اسرائیل سفر کنم.

نکته ی مهم در این موضوع، احتمال گرم تر شدن روابط ارمنستان با صهیونیست ها و فروش برخی اطلاعات ایران به تلاویو است که بنا به گفته ی وزیر خارجه ی ارمنستان می تواند توسط همین اپلیکیشن ها جمع آوری و دسته بندی شده باشند.

انتهای پیام/


Source link

دیدار بانوی ملی‌پوش تبریزی با مدیرکل ورزش و جوانان استان

در آستانه اعزام به مسابقات جهانی چین صورت گرفت؛

دیدار بانوی ملی‌پوش تبریزی با مدیرکل ورزش و جوانان استان

عضو تبریزی تیم‌ملی بسکتبال سه نفره بانوان کشورمان به دیدار مدیرکل ورزش و جوانان استان رفت.

به گزارش آناج، ناهیده اسدی، بسکتبالیست استان آذربایجان‌شرقی به عنوان عضو تیم ملی بانوان ایران به مسابقات جهانی بسکتبال سه نفره که در کشور چین برگزار خواهد شد، اعزام می‌شود.

در آستانه عزیمت به این رقابت‌ها، بانوی ملی‌پوش تبریزی ظهر امروز (دوشنبه) در اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان‌شرقی حضور یافته و با ایوب بهتاج مدیرکل ورزش و جوانان استان دیدار کرد.

این گزارش می‌افزاید، تیم ملی ایران در گروه C مسابقات جهانی بسکتبال سه نفره با تیم‌های آلمان، مغولستان، اوگاندا و رومانی هم‌گروه شده و تیم‌ملی ایران در نخستین دیدار خود یازدهم مهر مقابل آلمان به میدان خواهد رفت.

گفتنی است که این مسابقات روز سوم اکتبر مطابق با ۱۱ مهر ماه در چین برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/


Source link

ناهیده اسدی با مدیرکل ورزش و جوانان استان دیدار کرد

ناهیده اسدی با مدیرکل ورزش و جوانان استان دیدار کرد

عضو تیم‌ملی بسکتبال سه نفره به دیدار مدیرکل ورزش و جوانان استان رفت.

به گزارش آناج، ناهیده اسدی بسکتبالیست استان آذربایجان‌شرقی عضو تیم ملی ایران به مسابقات جهانی بسکتبال سه نفره که در کشور چین برگزار خواهد شد، اعزام می‌شود.

بر اساس برنامه اعلام شده، تیم ملی ایران در گروه c این مسابقات با تیم های آلمان، مغولستان، اوگاندا و رومانی هم گروه شده و تیم‌ملی ایران در نخستین دیدار خود یازدهم مهر مقابل آلمان به میدان خواهد رفت.

دومین دیدار ایران نیز در همین روز مقابل مغولستان انجام می شود.

گفتنی است که این مسابقات روز سوم اکتبر مطابق با ۱۱مهر ماه در چین برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/


Source link