پنج شنبه : ۲۵ مهر ۱۳۹۸

خانه» بایگانی 28 شهریور, 1398
دسته ، تاریخ پنج شنبه : ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۰۷:۱۶

پاسخ پرویز پرستویی به فروغی؛ مگر صدا و سیما ارث پدری شماست؟پرویز پرستویی بازیگر سینما و تلویزیون در واکنش به اظهارات علی فروغی مدیر شبکه سه در صفحه اینستاگرام خود نوشت: علی فروغی، شما هنوز جوانید، تازه ۳۱ بهارو گذروندید، من باتجربه ۶۴ سال زندگی و ۵۰ سال بازیگری و ۱۰ سال سابقه قضایی، بهتون میگم، این میز‌ها و سمت‌ها، مدیریت‌ها ماندگار نخواهد بود.


Source link

رژیم صهیونیستی مانع تحقق خاورمیانه عاری از سلاح هسته‌ای


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

آقای غریب آبادی گفت: جامعه بین المللی باید فشار مداومی را بر این رژیم برای پیوستن به معاهده عدم اشاعه تحمیل کند.

سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان ملل در وین گفت: رژیم صهیونیستی مهمترین مانع تحقق خاورمیانه عاری از سلاح هسته‌ای است بنابراین از جامعه بین المللی می‌خواهیم فشار مداومی را بر این رژیم برای پیوستن به معاهده عدم اشاعه تحمیل کند.
کاظم غریب آبادی، در شصت و سومین کنفرانس عمومی آژانس بین المللی انرژی اتمی با موضوع “قابلیت‌های هسته‌ای رژیم صهیونیستی و منطقه خاورمیانه عاری از سلاح هسته ای”، با اشاره به حمایت کامل ایران از ایجاد منطقه خاورمیانه عاری از سلاح‌های هسته ای، افزود: از سال ۱۹۸۰ تاکنون قطعنامه‌های بسیاری در این خصوص و بدون رای گیری تصویب شده اند.

نماینده دائم کشورمان نزد سازمان‌های بین المللی در وین با ابراز نگرانی از کوتاهی‌های صورت گرفته در گذشته و هشدار درباره تبعات ادامه این قصور و کوتاهی ها، اضافه کرد: اگر ما به قصور در این خصوص ادامه دهیم، همچنان شاهد پیامد‌های وخیم علیه تمامیت، اعتبار و اهمیت معاهده عدم اشاعه سلاح‌های هسته‌ای خواهیم بود.
غریب آبادی با تاکید بر اینکه ایران قویا معتقد است پایبندی جهانی به ان. پی. تی و نیز اعمال جهانی پادمان‌های آژانس، به ویژه در منطقه خاورمیانه، به طور موثری موجب ایجاد منطقه عاری از سلاح‌های هسته‌ای می‌شود افزود: واقعیت این است که همه کشور‌های خاورمیانه به غیر از رژیم صهیونیستی عضو ان. پی. تی و در حال اجرای تعهدات خود هستند؛ با این حال، این حقیقت که قابلیت هسته‌ای پنهانی رژیم اسرائیل یک تهدید جدی مداوم برای امنیت همسایگان و دیگر کشورهاست، از طرف برخی کشور‌های خاص نادیده گرفته می‌شود.
سفیر کشورمان اضافه کرد: مایه تاسف است که رژیم اسرائیل که عضو ان. پی. تی نیست، به پشتوانه حمایت نظامی و سیاسی برخی کشور‌های خاص، با گستاخی به اجرای برنامه نظامی زیرزمینی هسته‌ای خود ادامه می‌دهد و حتی قصد خود برای الحاق به این معاهده را نیز اعلام نکرده است.
غریب آبادی با ابراز تاسف از اینکه کنفرانس بازنگری ان. پی. تی در سال ۲۰۱۵ به علت موضع گیری نامناسب برخی کشور‌ها در حمایت از یک عضو غیر ان. پی. تی ناکام ماند، گفت: این موضوع باید به عنوان یک عقب نشینی جدی دیده شود که عواقب وخیمی را برای امنیت بین المللی و منطقه‌ای در بر داشته است.
وی همچنین با تاکید بر اینکه یکپارچگی پادمان‌های جامع آژانس در خاورمیانه باید در دستورکار همه دولت‌ها باشد، افزود: رویکرد‌های گزینشی در منطقه خاورمیانه در این خصوص، بقاء رژیم پادمان‌های آژانس را به خطر می‌اندازد.
نماینده دائم کشورمان با بیان اینکه حفظ وضعیت موجود در خاورمیانه دیگر به عنوان یک گزینه مطرح نیست، افزود: نادیده گرفتن حقایق میدانی در خاورمیانه نه به مصلحت منطقه و نه به مصلحت جامعه بین المللی است؛ و وی افزود: ایران اعتقاد عمیق دارد که تنها راه حل این وضعیت، اعمال فشار دائم بر روی رژیم صهیونیستی برای الحاق فوری و بدون پیش شرط به ان. پی. تی، و قرار دادن همه فعالیت‌ها و تاسیسات هسته‌ای زیر زمینی این رژیم تحت پادمان‌های جامع آژ انس است.
غریب آبادی گفت:حضور خطرناک و مداوم تاسیسات هسته‌ای غیر ایمن رژیم اسرائیل نباید دیگر تحمل شود و نخستین گام در این راستا، باید ممنوعیت کامل و جامع ارسال همه تجهیزات، اطلاعات، مواد و تاسیسات مرتبط هسته‌ای در این خصوص باشد.


Source link

طرحی برای به حاشیه‌ بردن اهمیت حمله پهپادی یمن و پوشاندن ضعف سامانه‌های آمریکایی!/ یمنی‌ها از کجا به آرامکو حمله کردند؟!بلافاصله پس از انجام این عملیات بزرگ و تخریب بخش‌های مهمی از تأسیسات نفتی آرامکو، آمریکایی‌ها خط جدیدی برای به حاشیه راندن اهمیت این عملیات و همچنین بازتاب توان دفاعی و نظامی بالای یمنی‌ها در پیش گرفتند و آن هم وارد کردن اتهامی جدید به ایران تحت عنوان انجام این حمله گسترده به آرامکو عربستان توسط جمهوری اسلامی بود؛ هرچند ایران از همان ابتدا این مسأله را اتهامی غیر مستند و مضحک دانست و آن را رد کرد…


Source link

طرحی برای به حاشیه‌بردن اهمیت حمله پهپادی یمن و پوشاندن ضعف سامانه‌های آمریکایی!/ یمنی‌ها از کجا به آرامکو حمله کردند؟!بلافاصله بعد از انجام این عملیات بزرگ و تخریب بخش های مهمی از تاسیسات نفتی آرامکو، آمریکایی ها خط جدیدی را برای به حاشیه راندن اهمیت این عملیات و همچنین بازتاب توان دفاعی و نظامی بالای یمنی ها در پیش گرفتند و آن هم وارد کردن اتهامی جدید به ایران تحت عنوان انجام این حمله گسترده به آرامکو عربستان توسط جمهوری اسلامی بود؛ هرچند که ایران از همان ابتدا این مساله را یک اتهام غیر مستند و مضحک دانست و آن را رد کرد…


Source link

شاخ گاو منهتن شکست

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 تون وارلیک ۴۲ ساله که هفته قبل با وارد کردن ضرباتی به چارجینگ، مجسمه گاو نصب شده در منطقه اقتصادی منهتن نیویورک، به این نماد سرمایه داری آسیب زده بود، دستگیر و محاکمه شد.

پلیس اعلام کرد وارلیک مسلح نبوده و برخلاف تصور و اظهارات برخی از شاهدان، تبر یا ابزاری شبیه به آن نیز همراه نداشته و فقط با “بانجو” ، ساز سنتی افریقایی شبیه به گیتار، شاخ گاو وال استریت را شکافته است.

شاخ گاو منهتن شکست

اتهامات او ایجاد رعب و وحشت، بر هم زدن نظم و آسیب رساندن به اموال عمومی عنوان شد و قاضی در همان آغاز دادگاه به او دستور داد که دیگر هرگز به مجسمه نزدیک نشود.

اگرچه رسانه ها از گفتگو با وارلیک منع شدند و انگیزه او از این اقدام اعلام نشد، اما به دلیل سوابق پرتعداد حمله به این مجسمه با انگیزه های مشترک، اغلب رسانه ها علت رفتار وارلیک را نیز، خشم او از عملکرد ظالمانه سرمایه داران و اعتراض به نظام سرمایه داری قلمداد کردند.

شاخ گاو منهتن شکست

به ویژه در خیزش چند سال پیش مخالفان سرمایه داری در امریکا که به ۹۹ درصدی ها شهرت داشتند، این مجسمه یکی از اهداف اصلی معترضان تجمع کننده در منهتن بود.

علاوه بر این، روی پیراهن وارلیک نیز، طرحی از “ده فرمان” همراه با این جمله که “بیاید نگذاریم ده فرمان فراموش شود” نقش بسته بود که نشان دهنده نارضایتی او از عملکرد بی رحمانه سرمایه داران یهودی در جامعه امریکاست.

شاخ گاو منهتن شکست

گاو وال استریت از همان ۳۰ سال قبل که توسط آرتورو دی مودیکا، مجسمه ساز ایتالیایی ساخته و بطور رایگان در وال استریت نصب شد، برخلاف تصور سازنده و نیز هیبت خشن و ناآرامش، نه تنها با برخورد منفی سرمایه داران و فعالان اقتصادی نیویورکی مواجه نشد، بلکه آنها آن را به عنوان نماد قدرت خود پذیرفتند و طرفدارش شدند.

جدا از برداشت ها و تعاریف مخالفان و حامیان این مجسمه، گاو منهتن به دلیل زیبایی شکوهمند و نقش و طرح هنرمندانه ای که دارد، برای عامه مردم جذاب است و تبدیل به یکی از جاذبه های گردشگری نیویورک شده است.

اما آنچه که آن را به “ده فرمان” مرتبط می کند، باوری است که مشخص نیست توسط چه کسانی، اما به شدت در میان مردم امریکا رواج یافته و شهروندان مومن امریکا را آزار می دهد.

بسیاری از نیویورکی ها، به ویژه آنهایی که در زمینه بورس و امور مالی فعالیت می کنند معتقدند این مجسمه برکت می دهد و هر روز یا قبل از هر اقدام مالی، به سراغ گاو رفته و با لمس بیضه هایش، آرزوی سود و ثروت می کنند.

این باور به قدری رایج است که با چند دقیقه ایستادن در محل و تماشای مجسمه می توان دریافت که تعداد نیویورکی های لمس کننده بیضه های گاو به مراتب بیشتر از گردشگرانی اند که در کنار آن عکس یادگاری می گیرند.

گردشگران نیز اگر تا قبل از آن، از وجود چنین باوری بی خبر باشند، در همان دقایق نخست بودن کنار گاو، به آن پی برده و برخی از آنها رفتار نیویورکی ها را تقلید کرده و عکس یادگاری می گیرند.

گستردگی چنین باوری باعث شده است، مجسمه بی نامی که تا مدت ها گاو منهتن یا گاو وال استریت خوانده می شد، صاحب نام اختصاصی “شارژ کننده” شود.

بسیاری از امریکایی های ۹۹درصدی می گویند این مجسمه، نمونه ای از گوساله سامری ذکر شده در کتب مقدس است که حکمرانان یهودی نظام سرمایه داری برای فریب دادن و منحرف ساختن غیریهودیان یا بردگان صهیونیزم ایجاد کرده اند.

شاخ گاو منهتن شکست

در برخورد رسانه های عمده و جریان ساز امریکا با اقدام وارلیک، هیچ تفاوتی میان دموکرات ها و جمهوری خواهان نیست و با گذشت بیش از یک هفته از آسیب دیدن شاخ گاو، هنوز گزارش هایی دلسوزانه نسبت به آن تهیه و پخش می شود که هر یک از آنها، عزیز بودن، محترم بودن، گرانقدر بودن و مقدس بودن مجسمه برای مردم را پررنگ تر و گسترده تر و عمیق تر می کنند.


Source link

عربستان سعودی قربانی سلاح های قشنگ میلیارد دلاری آمریکایی!در طول چند سال تجاوز عربستان به خاک یمن،اغلب سامانه‌های دفاع هوایی عربستان از جمله سامانه پاتریوت واکنش موثری نشان نداده‌اند؛ مسئله‌ای که به خصوص پس از حوادث آرامکو این جمع بندی را نزد کارشناسان نظامی به وجود آورده که دست‌کم تسلیحات نظامی پدافندی عربستان و دیگر متحدانش یا واقعاً فاقد کارایی است و یا به صورت ناقص، تقلبی و یا در سطح تواناییِ حداقلی، در اختیار عربستان قرار داده شده و عملا یک کلاهبرداری چند ده میلیارد دلاری در منطقه رقم خورده است.


Source link

چرا باید مقر سازمان ملل را تغییر یابد؟/ علنی نبودن رأی نمایندگان چه آثار بدی دارد؟/چه کسانی و چرا تحریم می‌شوند؟رئیس جمهور به نیویورک می‌رود؟، تشریح تصاویر و جزئیات حمله به آرامکو، ٣برابر شدن شکاف بین شاخص فقر و حقوق کارگران، افول هژمونی دلار؟!، عدم صدور ویزای رئیس جمهور ایران، بازگشایی پرونده ترور شهدای هسته‌ای در وزارت اطلاعات، نتانیاهو بر لبه پرتگاه، اولتیماتوم تهران به واشنگتن، هپکو، قربانی خصوصی‌سازی رانتی، نبرد «مدیری» با «هیولا»، تهران – آنکارا؛ همسایه مفیدتر از برادر و جزئیات جدید از حذف یارانه ثروتمندان از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است.


Source link

«مسعود عربشاهی» درگذشتعربشاهی با داشتن دهه‌ها تجربه کار در زمینهٔ نقش برجسته و کارهای اجرایی بر نمای ساختمان‌ها، همراه با تکنیک منحصر به‌فرد خود در اجرای سالن‌های کنفرانس که شهرت جهانی دارد، در ایران و سایر کشورها کارهای اجرایی بزرگی را انجام داده‌ است.


Source link