پنج شنبه : ۲۵ مهر ۱۳۹۸

خانه» بایگانی 13 شهریور, 1398
دسته ، تاریخ پنج شنبه : ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۰۶:۴۹

دستگیری اخلال گران بازار طلا در آذربایجان شرقی

دستگیری اخلال گران بازار طلا در آذربایجان شرقی

اعضای باند اخلال در بازار طلا در آذربایجان شرقی دستگیر شدند.

به گزارش آناج، سازمان اطلاعات سپاه عاشورا اعلام کرد: تعدادی از فعالان بازار طلای استان به ویژه تبریز، با راهاندازی بورس غیر واقعی طلا در بین تعدادی از طلا فروشان و افراد غیرمرتبط ، اقدام به خرید و فروش کاغذی طلا کرده و بیش از ۵۰ تن طلای غیر واقعی را در بین خودشان معامله کرده بودند.

این افراد با خرید و فروش کاغذی و فردایی طلا ، ضمن ایجاد حباب کاذب در قیمت واقعی طلا ، بر هم زدن تعادل عرضه و تقاضا ، ایجاد نابسامانی در بازار و کسب سودهای بی حساب و موجب تعطیلی اکثرکارگاههای تولیدی طلا و بیکار شدن تعداد زیادی از کارگران این صنف در استان شده و زمینه را برای واردات منسوجات آماده طلای خارجی به داخل کشور شده اند.

در این راستا تعداد ۱۰ نفر از افراد فعال در این زمینه با همکاری و دستور مقام قضایی استان ، توسط سازمان اطلاعات سپاه عاشورا به اتهام اخلال در نظام اقتصادی کشور از طریق دستکاری و تاثیر گذاری در نرخ طلا با انجام معاملات فردایی و کاغذی طلا ، طی دو روز اخیر و در دو مرحله شناسایی، دستگیر و تحویل مقام قضایی و با صدور قرار قانونی ، روانه زندان شدند.

انتهای پیام/


Source link

سبک زندگیِ هیئتی

این چنین است که بچه هیئتی یاد می‌گیرد جلوتر از بزرگترش راه نرود، حرف نزند، افاضات ملوکانه امروزی در نکند و این یعنی سبک زندگی هیئتی…

گروه اجتماعی آناج/ فرهادباغشمال؛ منبر ؛خدمت دوستان عزیز عرض کنم … امروز می‌خواهیم در مورد سبک زندگیِ هیئتی صحبت کنیم. دوستان قدیمی‌مان واقفند دیگر، تا هفت ـ هشت ـ ده سال پیش سنت حسنه‌ا‌ی بین هیئتی‌ها بود و که مجالس، نوبت به نوبت در خانه‌ها برگزار می‌شد و بنده خوب یادم هست که ریش سفید هیئت با چه وسواسی برای یک سال قمری، قرعه می‌نوشت و هر کس قرعه‌ای بر می‌داشت و چه ذوقی می‌کرد آن کسی که مثلا؛ مبعث حضرت ختمی مرتبت یا تولد خانم زهرا و.. قرعه هیئت به منزل او می‌افتاد… ذوق این شخص آنقدر بود که انگار دنیایی برایش هدیه شده است، برای بر و بچه‌های امروزی که امام حسین را با طبل و سنج زدن شناخته‌اند گفتن از این ذوق، سخت است…

 به ابالفضل، برکت داشت که عَلَم مثلثی شکل هیئت کوچه به کوچه می‌گشت و این عَلَم دو لنگه، جلو خانه گذاشته می شد، به این معنی که هیئت امروز اینجاست. خیلی صفا داشت، زن و بچه غریبه و آشنا می‌ریختند و تمیز می‌کردند و سماور بار می‌گذاشتند و در و همسایه استکان‌ می‌آوردند، به این قصد که در استکان‌های آنها، بچه هیئتی‌ها چایی خواهند خورد… برکت داشت همه آن حالات… بیمه می‌کرد اهل خانه و محل را… هیچ تشریفات و دَنگ و فَنگ‌های امروزی را هم نداشت، خانه‌های محقر و کوچک و چایی و آخرِ تشریفات هم نان اَهَری بود یا کیک کوچک کشمشی. و به قول آن شاعر؛ پذیرایی با تکبیره الاحرام بلند ـ کودکان را حتی، به هوس می‌انداخت … 

زرق و برق و تشریفات امروزی را مقایسه کنید با خانه‌ای که مثلا پذیرای ۶۰ -۵۰ نفر هیئتی بود، الان اگر به عیال مکرمه زنگ بزنید و بگویید: دو نفر شام مهمان داریم، جلدی دست و پای خودش را گم می‌کند و به طرفه‌العینی از مادر محترمه‌اش استعلام می‌گیرد که کَته را چطور می‌پزند، و ایضا پیامک می‌فرستد مصداق کاغذ نوار قبلی! به چه بلند بالایی! که میوه بخر آن هم سه نوع، شیرینی بخر آنهم از فلان‌ مغازه، آجیل بخر آن هم به دو سیاق شور و شیرین. و خلاصه برای یک مهمانی محقر، آن¬قدر بریز و بپاش می‌کنیم که مهمانِ حبیب خدا، می‌شود بلای جان!

فلسفه گشتن خانه به خانه هیئت‌ها زیاد بود، خانه‌ای که در آن هیئت و روضه حضرت سیدالشهدا برگزار می‌شد، امینِ اهل محل بود، دیگر در آن¬جا لقمه حرامی نبود، جای ادا و اطفار فانتزی این روزها نبود، که حالا  بچه کوچک در مجلس هست و وارد نمی‌شوم که بگویم منظورم از ادا و اطوار چه بوده و چه بوده و چه بوده؟…. خدا بگویم چکار کند کسانی که را که باعث و بانی کشاندن هیئت¬ها از خانه‌ها به مساجد شدند، هم فرصت نماز اول وقت را از مردم  مسجد گرفتند و هم  ذکر حسین حسین را از خانه‌ها….

نقل، نقل رفتار هیئتی است؛ یک سینی چایی و یک کاسه قند که جوانی رعنا، سینی چای در دست کمر خم می‌کند تا چایی تعارف کند و به این کمر خم کردن هم افتخار می‌کند که جلو نوکر امام حسین خم شده است، برایش حاجی بازاری و سبزی‌فروش سر کوچه و آن معتاد مفنگی فرق نمی‌کند، به همه به یک اندازه خم می‌شود و پشت سر او هم نوجوانی خم شدن جلو بزرگتر را مشق کرده و قند تعارف می‌کند… 

این چنین است که بچه هیئتی یاد می‌گیرد جلوتر از بزرگترش راه نرود، حرف نزند، افاضات ملوکانه امروزی در نکند و این یعنی سبک زندگی هیئتی…
بچه هیئتی یک جو، خجالت حالی‌اش هست که برخی کارها را لااقل در انظار عمومی نکند، با شما هستم که اون پشت اینستاگرامت را چک می‌کنی، حاج رجب که کنار بخاری خوابت گرفته، اون خانمی که تو قسمت بانوان، بازار فروش جوراب  و تی‌شرت راه انداختی با شُمایم…. خداوند ان شاءا… اندرونی و بیرونی زندگی‌مان را حسینی کند. صلی‌ال…‌علی‌الباکین علی‌الحسین علیه‌السلام.

 روضه
در بحار الانوار ۴۴/۳۸۳ و ۷۵/۱۱۶، به نقل از تحف¬العقول آمده است: امام حسین علیه‏السلام پس از ورود به سرزمین کربلا به اصحاب خود فرمود:
الناس عبید الدنیا و الدین لعق على السنتهم یحوطونه ما درت معایشهم فاذا محصوا بالبلأ قل الدیانون. 
مردم، بندگان دنیا هستند و دین را همانند چیزى که طعم و مزه داشته باشد، مى‏انگارند و تا مزه آن را بر زبان خود احساس مى‏کنند آن را نگاه مى‏دارند و هنگامى که بناى آزمایش باشد، تعداد دینداران اندک میشود.

به دنبال اطلاع عبیدالله از ورود امام علیه‏السلام به کربلا، نامه‏اى بدین مضمون به حضرت نوشت: به من خبر رسیده است که در کربلا فرود آمده‏اى، و امیرالمؤمنین یزید! به من نوشته است که سر بر بالین ننهم و نان سیر نخورم تا تو را به خداوند لطیف و خبیر ملحق کنم! و یا به حکم یزید بن معاویه باز آیى!  
اَللّهُمَّ ٱجْعَلْنى عِنْدَکَ وَجیهاً بِالْحُسَیْنِ عَلَیْهِ السَّلامُ فِى الدُّنْیا وَ الاْخِرَهِ

انتهای پیام/


Source link

آیت الله آملی لاریجانی: تلاش دشمن باطل و خیالی خام است


 به نقل از پایگاه اطلاع رسانی مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت الله آملی لاریجانی با صدور بیانیه‌ای ضمن تأکید بر حرکت براساس هدایت‌های حکیمانه مقام معظم رهبری، تاکید کرد: ضمن تشکر از تذکرات برخی از اعضای محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام، اینجانب ابائی ندارم که بپذیرم انسان در شرایطی قلم و زبانش دچار لغزش می‌شود و بر قلم و زبان مطالبی جاری می‌شود که خلاف مصلحت است و بلکه گاه خلاف انصاف.

لاریجانی در ادامه افزود: در جایی که گاه قلم بزرگان علم و تقوا طغیان می‌کند و بر قلمشان مطالبی جاری می‌شود که نباید، امکان چنین امری بر طلبه لاشئ ای، چون این فقیر، چندان مستبعد نیست. از نامه اینجانب دلسوزان بسیاری مکدر شدند، در همین جا بر خود فرض می‌دانم که از محضر شریف همه آنان عذرخواهی کنم.

این بیانیه می‌افزاید: آیت الله یزدی حفظه الله منشا خدمات بسیاری در حوزه‌های علمیه بوده اند و سابقه مودت اینجانب با ایشان هم دیرینه. ما همه در یک صفیم و دشمن بی جهت خیال باطل تفرقه افکنی نکند، کدورت بین احبّاء عارضی است و انشاالله خداوند تبارک و تعالی همه کدورت‌ها را خواهد زدود و راه روشن خود را بر بندگان صادقش خواهد کرد.

در این بیانیه آمده است: به گمان بنده همه این‌ها سهل است. آنچه مهم است نقشه‌های دشمن در تفرقه افکنی در میان مسئولان و ایجاد یاس و نا امیدی در میان مردم است. دشمن با اجیر کردن عده‌ای در خارج کشور و همراهی عده‌ای دیگر در داخل تلاش می‌کند با شایعه افکنی و دروغ پردازی به اهداف فوق برسد.

این بیانیه می‌افزاید: در همین راستا برخی سایت‌ها و کانال‌های اجاره‌ای ادعا کردند اینجانب نامه‌ای گلایه آمیز به رهبری معظم نوشته ام و از ایشان استجازه برای سفر به نجف اشرف کرده ام. این ادعا صدرصد کذب است نه نامه‌ای در کار بود و نه استجازه‌ای و تصویر نامه‌ای هم که منتشر کردهاند درصد جعلی بود و خط منتشره هم هیچ شباهتی به خط اینجانب ندارد. غرض آنان القاء یأس و بی اعتمادی در مردم و ایجاد اختلاف در میان مسئولین و حتی القای شایعه اختلاف مسئولان با رهبری بود. البته همه این‌ها خیالی باطل است. مردم ما بصیر‌تر از آن هستند که فریب این شایعات بی اساس را بخورند و مسئولان ما هم فهیم‌تر که این دروغ پردازی‌ها بتواند در صف آنان رخنه ایجاد کند. ما همه در صف واحدیم و در خدمت رهبری نظام و در مسیر روشن انقلاب اسلامی و ارزش‌های والای دینی عمل خواهیم کرد. راه امام قدس الله نفسه الزکیه و رهبری معظم انقلاب حفظه الله تعالی روشن است.

آیت الله آملی لاریجانی در بیانیه خود آورده است: اینجانب همراه میلیون‌ها مسلمان در سراسر جهان اسلام نه فقط اوامر رهبری را واجب الاتباع می‌دانیم، بلکه از صمیم قلب ایشان را باور داریم علم و تقوا و اخلاص و مجاهدت و تیز بینی و درایت و مدیریت فوق العاده ایشان را ولذا اوامر و توصیه‌های ایشان را نه فقط از باب الزام شرعی یا عقلی، بلکه با طوع و رغبت دنبال می‌کنیم. امروز مقاومت در جهان اسلام به یمن پایمردی و رهبری شخص ایشان، به قله‌های عزت رسیده است و این بر احدی پوشیده نیست. عزت ایران اسلامی و مقاومت مردم عزیز ما هم همینطور.

این بیانیه می‌افزاید: “ان الذین امنو و عملوا الصالحات سیجعل لهم الرحمن ودا ” و این‌ها البته نکاتی نیست که امروز و در این ساعت عرض می‌کنم بلکه در طول سال‌های متمادی به کرات به مناسبت‌های مختلف بیان کرده ام. مقصود این است که دشمن بی جهت خود را مشغول کرده، کار او آب در هاون کوفتن است.

در این بیانیه آمده است: بوق‌های تبلیغاتی خارجی تلاش کردند از نامه اینجانب به آیت الله یزدی غایت سوءاستفاده را بکنند، تلاش کردند که القاء کنند آن نامه نوعی تعریض و گلایه از نهاد‌های مهم نظام، چون شورای نگهبان و سپاه پاسداران و صداو سیما و … است. در حالی که واضح است نهاد‌هایی که مایه افتخار متدینان و بلکه هر ایرانی است، نمی‌شود که مورد تعریض اینجانب قرار گیرند. سپاه پاسدارانی که مجاهدت‌ها و تلاش‌های یکایک آنان و به خصوص فرمانده هانش مایه مباهات هر ایرانی است، چگونه ممکن است مورد تعریض مسئولی در این رده باشد و همینطور شورای محترم نگهبان که عالی‌ترین مرجع در باب پاره‌ای تصمیمات مهم در مقام نظارت و در مقام تشخیص خلاف قانون اساسی و خلاف شرع در مصوبات مجلس است.

این بیانیه می‌افزاید: در مورد قوه قضاییه و برخورد‌های آن با فساد چه در داخل قوه وچه در خارج آن، در نامه به روشنی سخن گفته ام. مسلماً این جانب هیچ گاه از شخص یا گروه فاسدی حمایت نکرده و نخواهم کرد و اقدامات بنده در طول ۱۰ سال خدمت در قوه قضاییه گواه این مطلب است. برخورد با فساد و رسیدگی عادلانه نسبت به مجرمان، وظیفه ذاتی دستگاه قضایی است که همه باید از آن حمایت کنند. گلایه بنده از اصل رسیدگی به فساد‌ها نبود، بلکه از پاره‌ای فضاسازی‌های رسانه‌ای و شایعات بی اساسی بود که متأسفانه توسط برخی دامن زده می‌شود. آنچه دستگاه تبلیغاتی دشمن و برخی اذناب داخلی آنان بافته اند سوء فهم و سوء برداشت و بلکه سوء استفاده مغرضانه آنان است. گرچه می‌پذیرم که باید نامه با لحن درست‌تر و دقت بیشتری نگاشته می‌شد تا جلوی این سوء استفاده‌ها گرفته شود. مقصود اینجانب از پاره‌ای گلایه‌ها تصورات و اقدامات غلط برخی افراد در برخی از این نهاد‌ها بود که امیدوارم با تدبیر صحیح مسئولان مرتفع شود.

آیت الله لاریجانی در بیانیه خود تاکید کرد: در پایان بار دیگر از همه دلسوزانی که نامه اینجانب موجب کدورت خاطرشان شده است عذرخواهی می‌کنم و امیدوارم همه با اجتناب از حواشی و عوارض، در صف واحد، برای رفع مشکلات مردم که حقیقتاً امروز کمر شکن است، تلاش کنیم که اگر با اخلاص در راه خدا گام برداریم نصرت خداوند قطعی است: ان تنصر الله ینصرکم و یثبت اقدامکم؛ و آخر دعوانا أن الحمدلله رب العالمین.


Source link

"ایده اصلی" یا ایده ضعیف!"ایده اصلی" یا ایده ضعیف!


Source link

ضرورت نسخه‌نویسی الکترونیکی و حذف دفترچه های بیمه

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

قاسم جان بابایی معاون وزیر بهداشت در برنامه گفتگوی ۱۸٫۳۰ گفت: در وزارت بهداشت زیرساخت های نسخه نویسی الکترونیکی فراهم شده است. در نسخه نویسی الکترونیک اجازه تجویز دارو به پزشکان بر اساس تخصص داده می شود و اجازه داروی خاص به پزشک عمومی داده نمی شود.

نسخه نویسیی الکترونیک صرف حذف دفترچه بیمه  نیست بلکه در نسخه نویسی استانداردهای خدمات مشخص شده است و در بخش های مختلف راهنمای بالینی آن نوشته شده است و در سامانه نسخه نویسی الکترونیک بارگذاری خواهد شد. 

ضرورت نسخه‌نویسی الکترونیکی و حذف دفترچه های بیمه

او افزود: پزشکان بر اساس استانداردهای تعریف شده اجازه نسخه نویسی خواهند داشت که در این زمینه استاندارد ۶۰۰ خدمت پرهزینه احصا شده است. 

نسخه های الکترونیک کد خواهند داشت که کد دادن به داروها نوعی علم است که وزارت بهداشت برای ۲۰ هزار قلم دارو کدینگ را رعایت کرده و هر دارویی کد خاص خود را خواهد داشت. 

کدینگ اشتباه در دارو نوشتن را حل کرده است. نرم افزاری برای نسخه نویسی لازم است که وزارت بهداشت این کار را انجام داده است همچنین نرم افزاری برای داروخانه نیز فراهم شده است چون برای خواندن نسخه الکترونیک به نرم افزار نیاز است. 

در داروخانه بر اساس ارائه خدمت استعلام گرفته می شود و استعلام و استحقاق سنجی نیاز است. تدوین سامانه های نسخه نویسی و نسخه پیچی، راهنمای بالینی و گاید لاین ها و نرم افزار آن از کارهای لازم در این طرح است. 

بیمه سلامت در کرمان و مراکز خصوصی نسخه نویسی الکترونیک را شروع کرده همچنین در مراکز وابسته به تامین اجتماعی  از جمله یزد این کار درحال انجام است و در ۶ مرکز استان ها نیز نسخه نویسی الکترونیک انجام می شود. 

 در ۸ استان نیز زیرساخت های نوبت دهی الکترونیک در حال انجام است.

معاون وزیر بهداشت گفت: قرار است در ۱۰ هزار داروخانه نسخه نویسی الکترونیک انجام شود. 

نسخه نویسی الکترونیک نیاز به امضای الکترونیک دارد که برای ۲۰ هزار پزشک کار ثبت امضای الکترونیک انجام شده است. 

نسخه نویسی الکترونیک پیچیدگی دفترچه درمان را نخواهد داشت و برای مردم راحت تر خواهد بود.

ضرورت نسخه‌نویسی الکترونیکی و حذف دفترچه های بیمه

موهبتی رئیس سازمان بیمه سلامت در ارتباط تلفنی درباره رویکرد این سازمان در الکترونیکی کردن خدمات گفت: در نسخه نویسی الکترونیکی استحقاق سنجی مهم است که در ۶۰۵ بیمارستان دولتی این کار شکل گرفته است که با کد ملی استحقاق سنجی افراد انجام می شود که منجر به حذف و کاهش استفاده از دفترچه های درمان می شود.

 این کار از کرمان شروع شده و  اکنون در ۲۲۵ شهر و استان نسخه نویسی الکترونیکی با پوشش ۱۰ تا ۱۵ درصد در حال انجام است. قبل از شکل گیری نسخه نویسی الکترونیک ۴۵۰ گاید لاین بر اساس تبصره بودجه ابلاغ شد که بر اساس راهنمای بالینی نیازمند زیرساخت آی تی در ام آر آی بودیم که زیرساخت آی تی فراهم شده است. 

او افزود: اکنون  ۸۰ درصد هزینه داروی کشور در بخش بیمه سلامت کنترل می شود. در نسخه  الکترونیک تمام قواعد و راهنماهای بالینی به جای کنترل در دریافت خدمت  در تجویز خدمت و  دارو کنترل می شود. به محض نوشتن دارو نسبت به تخصص افراد رصد می شود و در صورت تخلف هشدار داده می شود. 

بر اساس تبصره ۱۰ سازمان بیمه سلامت تجویز دارو را کنترل و رصد می کند. 

موهبتی گفت: در نسخه الکترونیک ۱۹ میلیون بار مراجعه سرپایی داریم بنابراین رویکرد وزارت بهداشت رفتن به سمت الکترونیکی شدن نسخ خواهد شد. 

ضرورت نسخه‌نویسی الکترونیکی و حذف دفترچه های بیمه

صدراللهی نماینده سازمان تامین اجتماعی در ارتباط تلفنی گفت: صدور نسخه الکترونیکی برای پیشرفت و حذف دفترچه های کاغذی بوده است.

 

 


Source link

افزایش حضور اتباع ایرانی و هندی برای کار در جمهوری آذربایجان

افزایش حضور اتباع ایرانی و هندی برای کار در جمهوری آذربایجان

در سال های اخیر افزایش درآمدهای حاصل از قراردهای نفتی،رشد سرمایه گذاری خارجی، اعتبارات صندوق های خارجی و کمک های کشورهای اروپایی موجب بهبود اقتصاد جمهوری آذربایجان شده است.

گروه بین الملل آناج: ساختار اقتصاد جمهوری آذربایجان ، ترکیبی از فعالیت های متمرکز دولتی و اقتصاد در حال گذار است. بزرگترین ظرفیت های اقتصادی آذربایجان، منابع گسترده نفت و گاز طبیعی، اراضی حاصلحیز آن برای کشاورزی و تاسیسات بزرگ صنعتی باقیمانده از دوران اتحاد جماهیر شوروی است. اقتصاد جمهوری آذربایجان بعد از اتمام جنگ با ارمنستان و حذف تدریجی سیستم اقتصاد دولتی به رغم یک دوره بی ثباتی در روند ورود به سیستم اقتصاد بازار آزاد از اواخر دهه ۱۹۹۰ روز به روز ثبات نسبی آن به نقطه ایده ال خود نزدیک تر شده است. در حقیت، بعد از استقلال این جمهوری، تورم فزاینده ناشی از آثار جنگ قره باغ، همراه با سیاست های آزاد سازی قیمت ها و خصوصی سازی اقتصاد، موجب شده مردم تحت فشارهای شدید اقتصادی قرار گیرند و قدرت خرید آنها به سرعت کاهش یابد، اما از سال ۱۹۹۶، افزایش درآمدهای حاصل از قراردهای نفتی بین المللی، روند رو به رشد سرمایه گذاری خارجی، اعتبارات صندوق بین المللی پول و بانک جهانی و کمک های کشورهای اروپایی موجب بهبود اقتصاد نابسامان این جمهوری شد.

پیش از این میزان پرداختهای اجتماعی و دستمزدها در آذربایجان نسبت به سایر کشورهای استقلال یافته شوروی تراز پایین تری داشت و متوسط ​​حقوق ماهانه در آذربایجان ۳۳۸ دلار(تقریبا ۵۷۶ منات)بود اما طبق گزارش خبرگزاری ترند و بر اساس فرمان ریاست جمهوری آذربایجان این پرداخت ها با افزایش دوبرابری در یک سال به مقام نخست در بین کشورهای مشترک المنافع رسیده است.طبق گزارش خبرگزاری توران متوسط حقوق ها در آذربایجان امسال به حدود ۴۸۰ دلار(تقریبا ۸۱۷ منات) رسیده است.

به گزارش خبرگزاری ترند به نقل ازصداقت ولی‌یوا نماینده پارلمان جمهوری آذربایجان با دستورهای الهام علی‌اف رئیس جمهوری آذربایجان از اول ماه سپتامبر سال جاری در کشور حداقل دستمزد از۱۸۰ منات به۲۵۰ منات رسید. بطوری که حقوق مامورین دولتی ۵۰%، حقوق پرسنل نیروهای انتظامی و نظامی ۴۰%، حقوق معلمین مدارس به طور متوسط۲۰%، حقوق کارمندان ادارات دولتی دیگر به طور متوسط ۴۰% افزایش یافت.

خبرگزاری ترند در روزهای گذشته گزارش دیگری نیز از افزایش سپرده های بانکی مردم این کشور منتشر کرده است.

بر اساس این گزارش سپرده‌های بانکی شهروندان آذربایجانی در هفت ماه نخست سال‌جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، ۷٫۷% افزایش داشته است.

اما قابل توجه ترین گزارش اقتصادی از جمهوری آذربایجان را سایت خبری مدراتور منتشر کرده و مدعی افزایش ورود اتباع بیگانه به این کشور برای کار کردن شده است.

سایت مدراتور به نقل از آذر الله‌ورن‌اف رئیس شورای اجتماعی سرویس مهاجرت آذربایجان،نوشته است:بر اساس آمار در سال ۲۰۱۸ تعداد بیگانگان شاغل در مشاغل کارگری در جمهوری آذربایجان بیش از ۳۰ هزار نفر بود. این ارقام سال به سال افزایش می‌یابد.

رئیس شورای اجتماعی سرویس مهاجرت آذربایجان گفته است:بیگانگان اغلب در بخش ساخت و ساز، نفت و گاز، خدمات، کشاورزی و پزشکی کار می‌کنند و امسال درخواست های زیادی برای کار اتباع هندی و ایرانی داشته ایم.

البته در این گزارش به صراحت اشاره نشده است که ایرانیان در کدام عرصه های اقتصادی جمهوری آذربایجان مشغول بکار هستند؟

گزارش از:امیرفاطمی

 

 

انتهای پیام/


Source link

عزاداری خیابانی هیئت قاسمیه شتربان تبریز در سنگ فرش چهارراه منصور


عزاداری خیابانی هیئت قاسمیه شتربان تبریز در سنگ فرش چهارراه منصور در روز سوم محرم الحرام ۱۴۴۱ه.ق برگزار گردید.


Source link

اجاره‌نشینی چه حسی دارد؟ظاهراً اجاره‌نشین‌ها اجاره‌نشینی می‌کنند چون پول ندارند خانه‌ بخرند. اما در واقعیت، محدودیت‌هایشان بیشتر از این حرف‌هاست. آن‌ها مجبورند مرتباً زندگی خودشان را با معیارهای دلبخواهانه‌ای تنظیم کنند که صاحب‌خانه‌ها وضع کرده‌اند: اگر بچۀ کوچک دارید، یا مادری مجرد هستید، یا هر چیز دیگری که به مذاقشان خوش نیاید، به شما خانه نمی‌دهند. یک قوم‌نگاری جدید دربارۀ کسانی که صاحب‌خانه‌ها در به درشان کرده‌اند، نشان می‌دهد فشار اجاره‌بها، تخلیه، جابه‌جایی و بی‌درکجایی چطور زندگی آن‌ها را تلخ و رنج‌آور کرده است.


Source link

آذربایجان‌شرقی قهرمان مسابقات ترامپولین شد

آذربایجان‌شرقی قهرمان مسابقات ترامپولین شد

آذربایجان‌شرقی قهرمان مسابقات المپیاد استعدادهای برتر ترامپولین کشور شد.

به گزارش آناج، در فینال بخش انفرادی دومین دوره مسابقات المپیاد استعدادهای برتر ترامپولین کشور، در رده سنی ۱۱ تا ۱۲ سال محمدحسین بانی از آذربایجان‌شرقی بر سکوی قهرمانی ایستاد. امیرعلی رمضانی از مازندران و ابوالفضل فلاح از یزد در رده‌های دوم و سوم قرار گرفتند. امیر علی فولادی از کرمانشاه، امیرحسین پورمند از فارس، محمد یاسین منتظریان از یزد، یاسان رضایی مجد از اصفهان و هادی سلیمانی از آذربایجان‌شرقی رتبه‌های بعدی را به خود اختصاص دادند.

در فینال بخش انفرادی رده سنی ۱۳ تا ۱۴ سال، ابوالفضل باستانی از آذربایجان‌شرقی قهرمان شد. امیرعباس حاجی‌پور دیگر نماینده این استان در رده دوم ایستاد و ناصر محمدپور از مازندران سوم شد. سجاد کارگر از یزد، امیر حسین ربیعی از کیش، محمدصالح میرشمسی از یزد و ابوالفضل زارعی و حسین مقیمیان از کرمانشاه به ترتیب در رده‌های چهارم تا هشتم قرار گرفتند.


 

در تیمی رده سنی ۱۱ تا ۱۲ استان‌های آذربایجان‌شرقی و یزد مشترک به مقام قهرمانی رسیدند. در رده سنی ۱۳ تا ۱۴ سال و نیز مجموع تیمی دو گروه سنی، یزد بر سکوی نخست ایستاد و آذربایجان‌شرقی دوم شد.

لازم به ذکر است؛ دومین دوره المپیاد استعدادهای برتر ترامپولین کشور در تبریز برگزار شد.

انتهای پیام/


Source link

افزایش ۱۰ درصدی مصرف برق صنایع / ۸۷۰ کیلومتر شبکه زیرزمینی برق در تبریز

افزایش ۱۰ درصدی مصرف برق صنایع / ۸۷۰ کیلومتر شبکه زیرزمینی برق در تبریز

مدیرعامل شرکت توزیع برق تبریز گفت: ۸۷۰ کیلومتر شبکه ۲۰ کیلوولت زمینی در توزیع تبریز وجود دارد که دارای مزایای دیگری نسبت به شبکه هوایی است.

به گزارش آناج، عادل کاظمی، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز اظهار داشت: با وجود مدیریت مصرف در ایام پیک تابستان امسال، شاهد رشد ۱۰ درصدی مصرف برق صنایع تحت پوشش این شرکت بوده‌ایم.

وی افزود: این افزایش مصرف، نشانه رونق تولید بوده و در حالی است که زمان مصرف صنایع به زمانی غیر از پیک بار منتقل شده است.

کاظمی با بیان اینکه برق تبریز بیشترین میزان کابل زمینی نسبت به شبکه فشار متوسط را بعد از تهران در کشور داراست، تصریح کرد: ۸۷۰ کیلومتر شبکه ۲۰ کیلوولت زمینی در توزیع تبریز وجود دارد که تاثیر بسزایی در زیبایی مبلمان شهری داشته و همچنین دارای مزایای دیگری نسبت به شبکه هوایی است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز افزود: در سال گذشته توانستیم پروژه‌هایی به ارزش ۱۱۶ میلیارد تومان را به پایان برسانیم و در چهار ماهه نخست امسال نیز ۴۶ میلیارد تومان پروژه خاتمه یافته است و امیدواریم تا پایان سال بتوانیم حداقل به مبلغ سال گذشته برسیم.

کاظمی گفت: ۱۶ نرم افزار کاربردی در حوزه‌های مختلف کاری شرکت طی ۱۰ ماه عملیاتی شد و سیستم هوش تجاری با قابلیت رصد تمامی آیتم‌های تاثیرگذار در عملکرد شرکت، راه‌اندازی و به‌صورت آنلاین در دسترس قرار گرفته است.

وی از هزینه‌کرد ۱۸میلیارد ریال برای اصلاح انشعاب‌های بازار تاریخی تبریز طی چند سال اخیر خبر داد و افزود: پروژه‌هایی به ارزش ۶ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال اخیراً در بازار آغاز و در حال اجراست و ما امیدواریم با همکاری سازمان‌های ذی‌ربط در بازار تبریز، بتوانیم شبکه برق این محدوده را ساماندهی کنیم.

انتهای پیام/


Source link