پنج شنبه : ۲۵ مهر ۱۳۹۸

خانه» بایگانی 7 شهریور, 1398
دسته ، تاریخ پنج شنبه : ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۰۶:۰۵

دستمزدهای نامتعارف مخرب اقتصاد سینما

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

غلامرضا موسوی تهیه کننده سینما در برنامه شهر فرنگ در خصوص دستمزد نامتعارف برخی بازیگران با بیان اینکه در سینمای ایران حقوق بسیاری بازیگران ضایع می‌شود، گفت: این به دلیل انست که تعداد انگشت شماری از این قشر حقوق نامتعارف دریافت می‌کنند.

او افزود: چند سال پیش همزمان با تولید یک سریال شبکه نمایش خانگی، نسبت به حضور فردی که دستمزد‌ها را به شکل غیرمتعارفی حتی تا صد در صد گران کرده بود، هشدار دادم و او را مشکوک به پولشویی معرفی کردم.

این تهیه‌کننده سینما افزود: زمانی که سرمایه گذاران در پرداخت‌هایشان روش‌های معقولی را پیروی نکنند و به دنبال مطرح کردن خود باشند، به اقتصاد سینما آسیب می‌رسانند؛ بنابراین سرمایه‌هایی که وارد سینما می‌شود اگر منطقی هزینه شوند حق بازیگر است؛ در غیر این صورت هیچ کس راضی نمی‌شود پول سالم و زحمت کشیده اش، مفت هزینه شود.

 

شهر فرنگ
تهیه‌کننده فیلم سینمایی بغض، با بیان اینکه معمولا ۲۵ درصد عایدی یک پروژه سینمایی در بودجه بندی سهم بازیگران است که بین همه ان‌ها تقسیم می‌شود، گفت: اما این نوع توزیع نامتعارف اثر مخربی بر اقتصاد سینما می‌گذارد و سایر بازیگران را دچار مشکل می‌کند.

موسوی درباره ورود سرمایه گذاران به سینما گفت: هر سرمایه‌گذاری باید تکلیفش روشن باشد که آیا برای کار اقتصادی وارد سینما شده است یا فقط می‌خواهد فیلمی ساخته شود که خودش را معرفی کند.

امین زندگانی بازیگر سینما دیگر میهمان برنامه با اشاره به سخنان موسوی گفت: من هم به عنوان یک بازیگر با پول مفت مخالفم، اما اگر بخواهیم صنعت سینما را طبق استاندارد‌های روز دنیا بررسی کنیم، می‌بینیم که بیشتر اجزای این صنعت در کشور ما وارداتی است؛ نمی‌توانیم انتظار داشته باشیم که بازیگران ما هم با دلار سه هزارتومانی دستمزد بگیرند.

او گفت: در کشوری که لبنیات به عنوان یک کالای صد درصد داخلی این افزایش قابل توجه را داشته؛ بنابراین نباید از بازیگران این عرصه نیز انتظار دریافت حداقلی داشته باشیم.

 

شهر فرنگ
این بازیگر سینما با تاکید بر اینکه تنها تعداد کمی از این صنف دستمزد بالایی دریافت می‌کنند، افزود: همه انچه که روی کاغذ نوشته می‌شود خالص دریافتی بازیگران نیست و شامل برندسازی، حاشیه‌های خبری و… می‌شود و حتی بخش عمده‌ای از ان به پولشویی و توقع سایر عوامل تولید فیلم بر می‌گردد که در این روند افزایش قیمت‌ها به دلیل اقتصاد بیمار نتوانستند دستمزد‌ها را بالا ببرند.

او گفت: بنابراین وقتی چنین صنعتی وارداتی است متخصصان آن هم با وجود اینکه در داخل هستند، کاری خارج از عرف بازار می‌کنند، پس افزایش دستمزد بازیگران هم باید منطقی باشد.

زندگانی در ادامه با انتقاد از ضعف‌های موجود در این صنعت کشور گفت: متاسفانه ما نتوانستیم از ظرفیت سرمایه‌های مردم، برای بهبود وضعیت سینما، گردشگری، صنایع دستی، فرهنگ سازی برای نسل جدید و فضای مجازی در سینما استفاده کنیم.


Source link

این کتاب بخش مهمی از تاریخ هنر انقلاب است/ مقاومت اسلامی لبنان ثمره خون سپاه پاسداران

آل‌هاشم: این کتاب بخش مهمی از تاریخ هنر انقلاب است/ مقاومت اسلامی لبنان ثمره خون سپاه پاسداران

در مراسمی با حضور هنرمندان پیشکسوت و نماینده ولی فقیه در استان از کتاب ” ساده رنگ ” خاطرات مجید دلدوزی رونمایی شد.

به گزارش آناج، در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم، با بیان این که تصویری که در کتاب «ساده رنگ» از زندگی استاد مجید دلدوزی به قلم آقای غلامرضا قلیزاده ارائه شده، علاوه‌بر اینکه گویای حیات فکری و هنری یک هنرمند است، افزود: این تصویر انعکاس‌دهنده‌ی بخش مهمی از تاریخ هنر انقلاب نیز هست.

وی افزود: آرم‌ها و نشانه‌های متعددی که او برای نهادهای انقلابی و یادواره‌های شهدا طراحی کرده و پوسترهایی که برای اشاعه‌ی ارزش‌های انقلابی خلق کرده، امروز در ردیف مواریث فرهنگی ما قرار گرفته‌ است.

به دنبال تکمیل پازل فرهنگ و هنر انقلاب هستیم

همچنین در این مراسم روح الله رشیدی مسئول مرکز مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در استان، با اشاره به طرح تدوین تاریخ شفاهی فرهنگ و هنر انقلاب اسلامی در این دفتر گفت: ما در حال کنار هم قرار دادن تکه های طرحی هستیم که با تکمیل این پازل، تصویری از منظومه فرهنگ و هنر انقلاب اسلامی داشته باشیم.

وی افزود: متاسفانه تاکنون اهمیت تاریخ‌نگاری و ضبط خاطرات به خوبی درک نشده است و همین باعث شده تا این روند به «نهضت» تبدیل نشود.

این محقق و نویسنده با بیان این نکته که خاطرات منبع تولید فکر هستند، افزود: خاطرات یکی از منابع مهم در علوم انسانی و بخصوص علوم اجتماعی به شمار می‌آیند و دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی با انتشار خاطرات پیشکسوتان و فعالان عرصه‌هایی همچون سرود، موسیقی، تئاتر، مربیان پرورشی، حوزه های زنان و… در دهه نخست پیروزی انقلاب اسلامی، تصویری جامع از حیات فرهنگی این انقلاب را ارائه نماید.

مهدی نعلبندی نویسنده و پژوهشگر در حوزه تاریخ انقلاب و دفاع مقدس، سخنران دیگر این برنامه بود.

نعلبندی با بازگویی نحوه آشنایی خود با استاد مجید دلدوزی، سعی بر انجام تکلیف هنری با وجود مرارت‌ها را شاخصه اصلی وی عنوان کرد و افزود: مجید دلدوزی در زمانه ای رشد کرده و بالیده است که خبری از کامپیوتر و دستگاه‌های امروزی نبود و تلاش هنرمندانه با دست و ابزارهای اولیه همراه با نبوغ و خلاقیت، باعث ساخته شدن این آثار هنری شده است.
علی غفوری مسئول سابق تبلیغات لشکر عاشورا نیز در سخنانی کوتاه به ذکر خاطراتی از همکاری با استاد دلدوزی پرداخت.

وی گفت: خوب به‌خاطر دارم که سردار کبیری در مدت حضور در باکو به عنوان مستشار نظامی جمهوری اسلامی ایران، با یکی از مجسمه‌سازان مطرح آن دیار آشنا شده بود و بعد از معرفی او برای ساخت تندیس سرداران شهید، به تبریز آمد. او با تصویری که از قهرمانان روس داشت، سعی داشت تندیسی از شهید باکری بسازد که به هیچ وجه با آقا مهدی واقعی تطابق نداشت و از این رو کار خوب پیش نمی رفت؛ جناب دلدوزی با دلسوزی و درکی که داشتند مدتی این هنرمند را در منزل خود اقامت دادند و با او همراه شدند تا هدف به دست آید.

همچنین در این مراسم، پیام مدیر کل مراکز فرهنگی امام خمینی(ره) حزب الله لبنان قرائت شد.

شیخ نزار سعید العاملی در این پیام با اشاره به اهمیت کشور لبنان در منظومه فکری امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی آورده است: «مقاومت اسلامی لبنان ثمره آن تلاش ها و خون هایی است که فرزندان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بر کوه های جبل عامل در مواجهه با صهیونیست ها تقدیم کردند.»

شیخ نزار سعید العاملی با اشاره به تاریخ مهم و حساس لبنان بعد از انقلاب اسلامی کتاب «ساده رنگ» را بیان کننده جزئیات تاریخ لبنان، حزب الله و مقاومت اسلامی دانست و بیان کرد: برادر مجید دلدوزی و کتاب «ساده رنگ» از آن زمان مهم و حساس در تاریخ لبنان و حزب الله و مقاومت سخن گفته و از تجربه اش و جزئیات آن تاثیر در ایران و لبنان سخن گفته است لذا امیدوارم این کتاب به زبان عربی ترجمه شود و خواننده عرب و نسل جدید از آن تجربیات مطلع شده و از آن دوره حساس و دقیق در تاریخ معاصر ما بهره ببرند.

انتهای پیام/


Source link

پروژه عملیات روانی برای دلسرد کردن مردم از زبان اژه ای


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای در آیین تودیع و معارفه مدیران کل قدیم و جدید دادگستری کهگیلویه وبویراحمد با اشاره به اینکه مبارزه با نفس مقدمه مبارزه با فساد است گفت:برای تحقق عدالت در جامعه باید از خودمان شروع کنیم. تحقق عدالت و مبارزه با فسار عزم عمومی را می‌طلبد.

 

برای تحقق عدالت و مبارزه با فساد به عزم عمومی نیازمندیم

 

 او افزود: برای تحقق عدالت و مبارزه با فساد به عزم عمومی نیازمندیم و باید با کنار گذاشتن منیت‌ها و با هم افزایی، از همه ظرفیت‌ها و استعداد‌ها برای خدمت به مردم بیشتر تلاش کنیم.

او ادامه داد: ما باید برای رسیدن به مقصد راه‌های کوتاه و میانبر را با وحدت، همدلی و توجه به فرامین رهبر معظم انقلاب انتخاب کنیم چرا که دشمن در تکاپو است و روزانه شاهد دسیسه‌های آنان هستیم.

محسنی اژه ای ادامه داد: دشمنان در حالی می‌گفتند” ملت چهل سالگی انقلاب را جشن نمی‌گیرد” که شاهد باشکوه‌ترین جشن انقلاب در چهل سالگی آن بودیم.

معاون اول قوه قضائیه بیانیه گام دوم انقلاب را چراغ راه برای ایرانی متمدن و موفق در همه زمینه‌ها دانست و برتلاش برای رسیدن به سیاست‌های این بیانیه تاکید کرد.

 

او گفت: دشمن امروز با تمرکز بر مسائل اقتصادی و راه اندازی عملیات روانی برای دلسرد کردن مردم از نظام تلاش می‌کند، این در حالی است که ایران از ظرفیت‌های سرشاری در بخش‌های مختلف برخوردار است و باید با مدیریت تکلیف مدارانه به مطالبات مردم توجه شود.

حجت‌الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای با بیان اینکه دشمن در برابر جبهه مقاومت و جمهوری اسلامی ایران به استیصال رسیده است گفت: امروز دشمن جمهوری اسلامی ایران اعتراف به استیصال می‌کند و جمهوری اسلامی در پله‌ای بالاتر از چهل سال گذشته، همه قدرت جهانی را به استیصال وا داشته شده است.

 

می‌توانیم فشار اقتصادی را تبدیل به فرصت کنیم

معاون اول قوه قضائیه ادامه داد: ما می‌توانیم فشار اقتصادی را تبدیل به فرصت کنیم و اگر دست به دست هم دهیم، با امکانات موجود به اهداف توسعه‌ای دست می‌یابیم و مشکلات رفع می‌شود.

او به نادیده گرفتن برخی هزینه‌های به ظاهر ناچیز در قالب عناوینی همچون پاداش، برگزاری برنامه و مراسمات مختلف اشاره کرد و گفت:این درحالی است که این مبالغ ناچیز گره از مشکلات برخی خانواده‌ها باز می‌کند.

 

نمی توانیم سلیقه ای خدمت شایسته کنیم

حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای با تاکید بر نگاه تعاملی گفت: اگر امروز بخواهیم تنها با سلیقه خود خدمت شایسته به مردم بکنیم، توفیق ما کم خواهد بود و اگر من تبدیل به ما شود، خروجی بهتر و بیشتری خواهیم داشت.

معاون اول قوه قضائیه با اشاره به ظرفیت‌های کشور افزود: امروز کشور دارای نیروی جوان و با استعداد است و باید از این ظرفیت‌ها برای رفع مشکلات مردم استفاده کرد.

وی بهره‌وری بالا از نیروی انسانی و زمان برای رفع مشکلات مردم را ضروری دانست و عنوان کرد: در اجرای احکام نیز باید سرعت بخشی مناسب و اجرای درست و در زمانبندی صحیح و سریع را داشته باشیم.

حجت الاسلام و المسلمین اژه‌ای با بیان اینکه عامل ورودی بخش قابل توجهی از پرونده‌ها به محاکم قضایی مسائل بانکی و مالی هستند گفت: با تعامل دستگاهی، بررسی و نگاه آسیب شناسانه رفع این موارد دور از انتظار نیست.
وی افزود: بخشی از ورودی‌ها نیز در حوزه دعاوی زمین است و این موضوع نیز باید مورد توجه باشد.

معاون اول قوه قضائیه به کارگیری تمام توان برای تحقق صلح و سازش در استان کهگیلویه و بویراحمد برای حل اختلاف‌ها را خواستار شد و گفت: تنها نباید از ظرفیت شورا‌های حل اختلاف برای حل مشکلات استفاده کرد و بلکه باید از تمام ظرفیت استان بهره برد.

معاون اول قوه قضائیه گفت: رئیس کل دادگستری استان باید صیانت از مجموعه نیروی انسانی را مورد توجه قرار دهد و نگاه مناسبی به این مهم داشته باشد تا از آسیب‌های بعدی جلوگیری شود.

در این مراسم حسن نگین تاجی به عنوان رئیس کل جدید دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد معرفی شد.

 


Source link

کالدرون به نشست خبری تراکتور نرسید

کالدرون به نشست خبری تراکتور نرسید

  • ۱۳۹۸/۰۶/۰۷ ۱۷:۳۲
  • ۱۱۲۳۳۴

به دلیل تداخل زمانی با پرواز تیم؛

کالدرون به نشست خبری تراکتور نرسید

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس تهران به نشست خبری قبل از بازی تیمش مقابل تراکتور نرسید.

به گزارش آناج، گابریل کالدرون، سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس تهران به علت تداخل زمانی پرواز تیمش به تبریز با نشست خبری قبل از بازی مقابل تراکتور، نتوانست در این نشست حضور پیدا کند.

گفتنی است؛ دیدار تیم‌های تراکتور و پرسپولیس در چارچوب هفته دوم لیگ برتر فوتبال فردا (جمعه) از ساعت ۱۷:۴۵ در ورزشگاه یادگار امام ره تبریز برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/


Source link

مقابل پرسپولیس باشد یا هر تیم دیگری، برای ۳ امتیاز می‌جنگیم/ فردا مازولا و ایمانی را در اختیار نداریم

دنیزلی: مقابل پرسپولیس باشد یا هر تیم دیگری، برای ۳ امتیاز می‌جنگیم/ فردا مازولا و ایمانی را در اختیار نداریم

سرمربی تیم فوتبال تراکتور اعلام کرد که این تیم در بازی برابر پرسپولیس دو بازیکن خود را در اختیار نخواهد داشت.

به گزارش آناج، مصطفی دنیزلی در نشست خبری قبل از بازی تیمش مقابل پرسپولیس با اشاره به کنفرانس روز گذشته خود، اظهار داشت: ما روز گذشته تمام مسائل را با جزئیات با شما در میان گذاشتیم، حالا اگر سؤالی دارید من در خدمتم.

وی در مورد بازی با پرسپولیس که می‌تواند برای او خاطره‌انگیز باشد و همچنین اهمیت این بازی برای هواداران خاطرنشان کرد: اگر به سال‌های گذشته لیگ ایران دقت کنید بازی‌های پرفشاری در این رقابت‌ها انجام می‌شود. فردا با تیمی بازی داریم که در سال‌های قبل بصورت متوالی به مقام قهرمانی دست یافته است. به هرحال در آغاز لیگ و هفته دوم چنین دیداری برای دو تیم سخت خواهد بود. این سه امتیاز فرقی ندارد برابر پرسپولیس باشد یا هر تیم دیگری، ما برای گرفتن آن باید تلاش کنیم. الان دو تیم محبوب و قدرتمند ایران به مصاف هم می‌روند.

سرمربی تیم فوتبال تراکتور آذربایجان ادامه داد: ما سعی خواهیم کرد تا هوادارانی که فردا به ورزشگاه می‌آیند به چیزی که در ذهن‌شان است برسند و کنارشان خواهیم بود. فردا بطور کامل ۹۰ دقیقه را با این تفکر بازی می‌کنیم و ان‌شاءالله برنامه‌هایمان را در زمین پیاده خواهیم کرد. فردا استقبال پرشورها از تیم و فشاری که روی بازی حریف خواهند داشت نتیجه را رقم خواهد زد.

دنیزلی در رابطه با اینکه چقدر از حساسیت‌های این دیدار آگاه است، تأکید کرد: تقریبا تمام کشور بازی تراکتور و پرسپولیس را تماشا می‌کنند. البته این فقط مختص ایران نیست و برخی کانال‌ها از کشور ترکیه هم پیگیر پخش این بازی بودند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا لیست ۱۸ نفره تیمش برای بازی فردا مشخص شده است یا خیر، اعلام کرد: برخی از بازیکنان در این بازی همراه ما نخواهند بود. ما نمی‌توانیم از مازولا و اکبر ایمانی استفاده کنیم. اشکان دژاگه هم در طول هفته مصدومیتی داشت و تا فردا معلوم می‌شود که به بازی می‌رسد یا خیر. تیم تراکتور با ۱۱ بازیکنی که وارد زمین می‌شود، هیچ کم و کسری ندارد.

 «شما در ترکیه موفقیت‌های خوبی داشتید و آیا احساس موفقیت را در بازیکنان تراکتور هم دیدید یا خیر و احساس می‌کنید با این تیم هم موفق خواهید شد یا خیر؟»، وی در پاسخ به این پرسش یادآور شد: به‌هرحال خیلی وقت است که ما با تیم کار می‌کنیم و برخی بازیکنان دیر به جمع‌مان اضافه شدند. روز گذشته هم گفتم که نقل‌وانتقالات‌مان کمی دیرتر از آنچه که می‌خواستیم انجام شد. به‌هرحال فردا رقابتی در زمین انجام خواهد شد و من به تمام بازیکنانم اطمینان دارم. فردا یک بازی خوب و زیبا خواهیم داشت. از نظر روانی هم می‌دانیم که تیم پرسپولیس از نظر آمادگی و روانی تیم خوبی در سال‌های اخیر داشته است. به‌هرحال رقابت هر طور که می‌خواهد باشد، اما بدون تراکتور نخواهد بود.

سرمربی تیم تراکتور درباره فورچونه، مهاجم جدید تیمش یادآور شد: کوین بازیکن فرانسوی دیر به تبریز رسید و به دلیل زمان کم هنوز با تیم هماهنگ نشده است. کمک می‌کنیم که زودتر شرایط را بشناسد و خود را با تیم وفق دهد. چند لحظه قبل یک نفر از من پرسید آیا لیست‌مان کامل شده است یا خیر، من باید بگویم لیست ما ۲۰ نفره است و فردا ۲۰ بازیکن در اختیار خواهیم داشت.

دنیزلی در مورد نقاط ضعف و قوت تیم پرسپولیس نیز تصریح کرد: همه می‌دانند که پرسپولیس تیم قدرتمندی است. البته هر تیم نقاط ضعفی هم دارد و ما روی این نقاط تمرکز کردیم و شناخت کافی داریم.

وی در پاسخ به این پرسش که به نظرش از هفته چندم هواداران می‌توانند تیم رؤیایی تراکتور را ببینند، گفت: من فکر می‌کنم با این تفکرات که طی می‌کنیم ما از هفته پنجم به بعد به شرایط آرمانی نزدیک می‌شویم.

سرمربی تیم تراکتور در واکنش به این پرسش که گفته می‌شود تراکتور توازن خوبی در خط دفاع و حمله ندارد، اما سایر مدعیان این توازن را در تیم‌شان دارند، بیان کرد: من روز گذشته هم گفتم که آلترناتیوهای مختلفی را می‌توان برای بازیکن در نظر گرفت. فوتبالیست نباید فکر کند که فقط می‌تواند در یک پست بازی کند. من تا به حال خیلی پست بازیکنانم را تعویض کرده‌ام. تا جایی که حتی خودشان هم فکر نمی‌کردند در پست جدید به این حد به موفقیت برسند. ما تلاش می‌کنیم نهایت استفاده را از بازیکنان در پست‌های مختلف داشته باشیم.

انتهای پیام/


Source link

خبرهای خوبی از راکتور ارک در راه است


رئیس سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه بازطراحی مفهومی، پایه و تفصیلی راکتور اراک به دست متخصصان ایرانی انجام شده است و متخصصان بین المللی هم مورد ارزیابی علمی و تایید قرار داده اند، گفت: دو سه ماه آینده خبر خوبی در این باره اعلام می‌شود.

علی‌اکبر صالحی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران صبح روز سه شنبه پنجم شهریور ماه با هیأتی متشکل از معاونان و مدیران ارشد سازمان به منظور حضور در مراسم هفته دولت و روز کارمند و نیز بازدید از روند پیشرفت پروژه‌های مرکز تحقیقات سلامت و کشاورزی البرز در این مرکز حضور یافت و در جمع مدیران و کارکنان مرکز سخنانی ایراد کرد.

معاون رئیس جمهور، ضمن عرض تبریک هفته دولت و روز کارمند، یاد و خاطره شهیدان بزرگوار دولت، رجایی و باهنر را گرامی داشت و بیان کرد که اصولاً در زندگی انسان دو گونه پرسش قابل طرح است. یکی پرسشی از چرایی و دیگری پرسشی از چگونگی است. مثل اینکه بگوییم چرا آن واقعه یا حادثه رخ داد؟ چرا برخی ملت‌ها فقیر هستند؟ چرا با چالش‌های گوناگون مواجه هستند؟ و چرا‌های دیگر. دیگر اینکه بپرسیم که چگونه می‌توانیم مشکلی را حل کنیم؟ انقلاب اسلامی کار بزرگی کرد و آن اینکه رویکرد حکومت را بر محور چرایی قرار داد. قبلاً می‌گفتیم چرا اینطور هستیم و چرا غرب پیشرفت کرده است. اگر با این چرا‌ها خود را مشغول می‌کردیم همانگونه که در عهد قاجار و پهلوی بودیم به سختی می‌توانستیم راه درست زندگی را پیدا کنیم. وقتی امام عزیز راحلمان سکان هدایت نهضت را بر عهده گرفتند، چرا‌ها را به چگونه تبدیل کردند و برای مثال فرمودند چگونه پیشرفت کنیم و چگونه به خودکفایی و خوداتکایی برسیم. چگونه مستقل شویم و چگونه فرهنگ خود را ارتقا بخشیم.

وی در ادامه افزود: ارزش و عظمت و اعتبار این انقلاب باشکوه در همین نگاه جدیدی است که به ملت بزرگ ایران عرضه کرد. ملتی که خودش را به خصوص در دوره قاجاریه و عصر پهلوی ضعیف شده و تحقیر شده می‌دید. درست در زمانی که دنیا در کوران انقلاب صنعتی بود ما به خوابی عمیق فرو رفتیم. امام با این بیدار باش، تکلیف ما را با خودمان مشخص کرد. انقلاب کردیم تا بدانیم چگونه خودمان را بسازیم و این، اولین گام رهایی از قید مستکبران بود. اگر همواره غلام حلقه به گوش باشی، راه به جایی نخواهی برد. غلام تا زمانی که قبول کند غلام است، هیچ وقت به سروری و سربلندی نمی‌رسد. ما در وهله اول باید خودمان را از قید و بند غلامی نجات می‌دادیم و از یوغ استکبار رهایی می‌یافتیم. البته اگر می‌خواستیم امور و سرنوشت خود را در دست بگیریم باید هزینه می‌دادیم. جنگ تحمیلی، مشکلات، تحریم‌ها و محدودیت‌ها در این ۴۰ سال نتیجه همین استقلال طلبی و کسب آزادی بود. امام عزیز راحلمان، ملت را در این جهت هدایت کرد تا مطالبات را محقق کند.

ایران با وجود ۴۰ ساله چالش‌های مختلف عزت آفرین و اقتدر آفرین مانده است

به گزارش فارس، رئیس سازمان انرژی اتمی در ادامه گفت: ملت از کمند استعمار و استکبار آزاد شد. مثل پرنده‌ای که در قفس بود و از آزادی برخوردار نبود. حالا باید بعد از رهایی خودش را بسازد. ساختن و آباد کردن هم کار آسانی نیست. ما در این ۴۰ سال با دولت و حکومت برآمده از اراده ملت تلاش کردیم. دو دولتمرد بزرگوار شهید شدند، ولی نظام، حکومت و دولت اسلامی ادامه یافت. چرا؟ چون این دولت و نظام برآمده از اراده ملت است. در جمهوری اسلامی همه کسانی که دارای مسؤولیت هستند، فرزندان، خواهران و برادران شما هستند. به این علت، این ملت پایدار است و توانسته علیرغم ۴۰ سال مشکلات و چالش‌های گوناگون برقرار بماند و نه تنها برقرار بماند بلکه عزت آفرین و اقتدار آفرین باشد و این دستاوردی اعجاب‌آمیز است.

وی با اشاره به مشکلات موجود اقتصادی و معیشتی گفت: درست است که گاهی ممکن است که مسؤولان در برنامه ریزی و انتخاب اولویت‌ها اشتباه کنند، اما علت اصلی بسیاری از مشکلات ما، فشاری است که از خارج وارد می‌شود. مانع اجرای صحیح و سریع عملیات بانکداری می‌شوند. می‌خواهیم کالایی را در فضای رقابتی تهیه کنیم، با مشکل مواجه می‌شویم. هزینه‌های تأمین اقلام و تجهیزات مورد نیاز بالا رفته است. دشمنان به شیوه‌های مختلف، مشکل ایجاد می‌کنند. همین مسئله باعث اتلاف انرژی و زمان می‌شود. حال باید پرسید که چرا اینگونه ما را تحت فشار قرار می‌دهند. به خاطر همان راهی است که از اول انقلاب آغاز کردیم و آن کسب استقلال بود. می‌خواهیم مستقل باشیم و سروری دیگران را نمی‌پذیریم.

 ایران یکی از تصمیم سازان حال و آینده خاورمیانه است

صالحی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران به منزلت و جایگاهی دست یافته است که خاورمیانه بدون اراده و نقش آفرینی ایران نمی‌تواند شکل مورد نظر خودش را بگیرد و ایران یکی از تصمیم سازان حال و آینده خاورمیانه است. اما چرا با کشور‌های دیگر کاری ندارند؟ و تنها نگران ما هستند. به خاطر اینکه ما در شرایطی قرار گرفتیم که نقش آفرین شده ایم. این نقش آفرینی مرهون استقلالی است که بدست آورده ایم؛ و آن استقلال هم مرهون راهی است که امام حکیم ما به ما نشان داد که در زندگی باید به دنبال چگونه زیستن باشیم. بستری که امام فراهم نموده بستر اسلام است، اما اینکه چقدر اسلامی رفتار می‌کنیم، قضیه دیگری است و در خور تدقیق و تأمل بسیار است.

معاون رئیس جمهور تصریح کرد: یکی از چالش‌هایی که با دنیای استکبار داشتیم و آن‌ها سعی می‌کردند به عنوان چالش ما با دنیا معرفی کنند، این نکته بود که جمهوری اسلامی ایران، سدی در برابر تفکر استکباری است و باعث هوشیاری و بیداری دیگر ملل جهان است.

وی افزود: با وجود مشکلات اقتصادی و معیشتی که با آن مواجه هستیم الان، کشور صاحب نفوذ و اقتدار در منطقه هستیم. این امر را مسئولان وزارت امور خارجه درک می‌کنند که وقتی در عرصه بین المللی حضور می‌یابند، قدرتمند، سرافراز و با قامتی استوار ظاهر می‌شوند. دلیل این مسئله، برخورداری از پشتوانه ملی و حمایت ملتی عزیز و مستقل است. این عزتمندی را باید قدر بدانیم و آگاه باشیم که این اقتدار، مرهون رشادت‌های شهدای ماست. مرهون همت عالی جانبازان و آزادگان ماست که سال‌ها در اسارت مقاومت کردند. این عزیزان، مؤلفه‌ها و بن‌مایه‌های عزت ملی هستند.

صالحی با بیان اینکه در جمهوری اسلامی بستر احیای ارزش‌ها و تعالیم اسلام فراهم شد، افزود: ما باید در این بستر حرکت کنیم. اما ممکن است خطا و اشتباه هم داشته باشیم. حضرت آقا فرمودند؛ حُسن این نظام اصلاح پذیری آن است. یعنی اگر خطایی کردیم می‌پذیریم و این خطا را اصلاح می‌کنیم. آن‌ها که خودمحورند و خودشیفتگی دارند، هیچوقت خطای خوشان را نمی‌پذیرند و شکست می‌خورند. دیکتاتوری مثل صدام تصور اینکه خطا کند را به ذهن خود راه نمی‌داد. آن دیکتاتور بدعاقبت گمان می‌کرد که همه تصمیماتش درست است. تا به جایی رسید که او را از چاه بیرون کشیدند. این‌ها عبرت آموز است.

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران برجام را یکی از دستاورد‌های ۴-۳ سال اخیر کشور برشمرد و به قضاوت‌هایی که در این مورد شده پرداخت و گفت: یکی می‌گوید برجام خوب است. دیگری می‌گوید بد است. برخی می‌گویند آن‌ها که برجام را رقم زدند دوستدار کشور نبودند. این صحبت‌ها تا زمانی که منصفانه، عادلانه و محققانه باشد، اشکالی ندارد. می‌گویند صنعت هسته‌ای را تعطیل کردیم. نابود کردیم و در مقابل هیچ امتیازی به دست نیاوردیم. آیا این سخنان منصفانه است؟ شخصی در مراسمی می‌گفت «من حقوقدانم. برجام را از اول تا آخر خوانده‌ام و هر چه می‌گویم درست است. یکی از کار‌هایی که انجام ندادند، فرمان ۹ ماده‌ای حضرت آقا است.» چقدر علنی سخن نادرست می‌گویند و اظهارات ناصحیح را منتشر می‌کنند. در حالیکه در این ۹ بند اشاره شده ۵-۴ بند مربوط به سازمان انرژی اتمی بود که تمامی این بند‌ها را عمل کردیم. بطور مثال مضمون یکی از این بند‌ها این بود که وقتی می‌خواهیم ۹ تن اورانیوم غنی شده را به خارج بفرستیم، مرحله مرحله انجام شود و در مقابل اورانیوم طبیعی را دریافت کنیم، ما در انجام این کار، اول هر آنچه مشخص شده بود را گرفتیم و بعد در مقابل اورانیوم غنی شده را تحویل دادیم.

برجام صنعت هسته‌ای را متوقف نکرد

صالحی تاکید کرد: برجام صنعت هسته‌ای را متوقف نکرد. تاریخ این حقیقت را نشان خواهد داد، چون الان خیلی چیز‌ها را نمی‌توانیم بازگو کنیم. اما توجه داشته باشید قبل از برجام حدود ۱۴ هزار متخصص و کارمند در مجموعه داشتیم و در حال حاضر حدود ۱۵۰۰۰ کارمند و کارشناس و محقق داریم. اگر صنعت هسته‌ای متوقف شده و نابود شده است پس این ۱۵ هزار نفر چه می‌کنند؟ شرکت‌های جدیدی که تشکیل شده به چه منظور بوده است؟ در سایت کرج همواره شاهد رونق بیشتر فعالیت‌ها بوده‌ام. فقط یکی از پروژه‌های این سایت به ارزش ۲۰۰ میلیون یورو در حال انجام است که معادل ۲۰۰۰ میلیارد تومان است و علاوه بر آن ۲۰۰ میلیارد هزینه زیر ساخت‌های آن است. تجهیزات پروژه FDG که در سال‌های اخیر راه اندازی شده است را بعد از برجام خریداری کردیم.

در دو سه ماه آینده خبر خوبی درباره راکتور اراک اعلام می‌شود

وی افزود: بنابراین فعالیت‌های هسته‌ای در تمامی حوزه‌ها با آهنگی حساب شده و با قوت و قدرت ادامه دارد. به همین دلیل ترامپ آن را بدترین قرارداد تاریخ آمریکا می‌داند و می‌گوید بنا بود فعالیت‌های هسته‌ای ایران متوقف یا کند شود. برجام نه تنها این کار را نکرده بلکه به صنعت هسته‌ای ایران کمک می‌شود و آنچه دارند را مدرن سازی می‌کنند. شاید منظور ترامپ راکتور خنداب اراک است که بازطراحی مفهومی، پایه و تفصیلی آن توسط متخصصان ایرانی انجام شده و از سوی متخصصان چینی، آمریکایی و بعد انگلیسی مورد ارزیابی علمی و تایید قرار گرفته است.

صالحی اضافه کرد: انشاء الله در دو سه ماه آینده خبر خوبی در خصوص این پروژه اعلام می‌شود و اقدامات خوبی را شاهد خواهیم بود. این راکتور از نظر طراحی، اعتبار جهانی دارد. امیدواریم روزی بتوانیم اسناد علمی درباره فعالیت‌های صورت گرفته در این پروژه را در معرض رأی و قضاوت متخصصان و افکار عمومی قرار بدهیم.

وی گفت: ناجوانمردانه است که ترامپ می‌گوید برجام بدترین قرارداد تاریخ آمریکا است و باید از بین برود و عده‌ای در داخل کشور می‌گویند برجام صنعت هسته‌ای را نابود کرد. برخی وقتی مسئله سیاسی پیش می‌آید پرده را روی چشم می‌اندازند و هر چه می‌خواهند می‌گویند. نمی‌خواهند حقیقت را ببینند. پرسش اصلی این است که وجدان آن‌ها چه می‌گوید.

صنعت هسته‌ای با قدرت و قوت پیش می‌رود

صالحی با اشاره به پروژه‌های بزرگ سازمان و در ساختگاه نیروگاه اتمی بوشهر گفت: پروژه راهبردی دیگر فاز‌های ۲ و ۳ نیروگاه بوشهر هستند که ارزش آن‌ها ۱۰ میلیارد دلار و معادل بیش از صد هزار میلیارد تومان می‌باشد. آیا تاکنون چنین پروژه‌هایی را اجرایی کرده‌ایم؟ سایت‌های نطنز و فردو الان با ۴ سال پیش اصلاً قابل مقایسه نیست. تحقیق و توسعه و اکتشاف و استخراج نیز به هیچ وجه متوقف نشده است. صنعت هسته‌ای با قدرت و قوت پیش می‌رود. مسائل اقتصادی و تحریمی بحثی جداگانه و چالشی است که با استکبار داریم. آرام آرام ریاست جمهوری، وزیر خارجه و دیگر عزیزان مسئول سعی دارند بخش‌های دیگر برجام را به جایی برسانند که منافع ملی بیش از پیش تأمین شود.

معاون رئیس جمهور ضمن تقدیر از فعالیت و تلاش‌های مدیران و کارکنان صنعت هسته‌ای در سراسر کشور گفت: بنده اگر اینجا با قدرت صحبت می‌کنم، به لطف و برکت تلاش‌های شما عزیزان و به یُمن الطاف الهی است. از صبوری شما در برابر مشکلات و همت عالی شما در کار و فعالیت قدردانی می‌کنم. برخی جوانان در پروژه‌ها از فرط علاقه برخی شب‌ها را تا صبح در محل کار می‌مانند. کار‌های بزرگی انجام شده است که انشاء الله خداوند توفیق بدهد و به نتیجه برسد. ما به برکت عنایات خداوندی شاهد سازمانی مقتدر‌تر و با افتخار خواهیم بود. انشاءلله

صالحی همچنین از مساعدت‌ها و همراهی‌های مسئولان استان البرز در پیشبرد پروژه‌های سازمان انرژی اتمی ایران قدردانی کرد.


Source link

فروش بیش از ۴۰ هزار بلیت بازی تراکتور

فروش بیش از ۴۰ هزار بلیت بازی تراکتور – پرسپولیس

پرشورها با خریداری بیش از ۴۰ هزار بلیت بازی «تراکتور – پرسپولیس» شور و حال خود را برای استقبال از این بازی نشان دادند.

به گزارش آناج به نقل از روابط عمومی باشگاه فرهنگی، ورزشی و اقتصادی تراکتور، بلیت‌فروشی بازی تراکتور – پرسپولیس از صبح دیروز (چهارشنبه ششم شهریور) آغاز شده و در طول یک روز ۴۰ هزار بلیت این بازی به فروش رسیده است.

این در حالی است که بازی فردا (جمعه هشتم شهریور) برگزار خواهد شد و هواداران همچنان برای خریداری بلیت فرصت دارند.

با تلاش تیم انفورماتیک باشگاه، مشکلات مربوط به سایت بلیت‌فروشی رفع شده است و به استحضار هواداران می‌رساند که مبالغ کسر شده بابت تراکنش‌های ناموفق عودت داده خواهد شد.

پرینت بلیت خریداری شده نیاز نبوده و ورود هواداران به ورزشگاه با کارت ملی یا مدرک شناسایی معتبر مانند گواهینامه و شناسنامه‌های جدید که شماره ملی در آن نوشته شده خواهد بود.

گفتنی است، هواداران می‌توانند با مراجعه به سایت ticket.tractor-club.com بلیط بازی‌های خانگی تراکتور را خریداری کنند.

انتهای پیام/


Source link

پرسپولیس، اولین زورآزمایی بزرگان در سرخ‌ترین بازی/ «افندی» به دنبال طلسم‌شکنی

تراکتور – پرسپولیس، اولین زورآزمایی بزرگان در سرخ‌ترین بازی/ «افندی» به دنبال طلسم‌شکنی

تیم فوتبال تراکتور در اولین بازی خانگی خود در لیگ نوزدهم در جدالی حساس برابر مدافع عنوان قهرمانی به میدان می‌رود.

گروه ورزشی آناج: حساس‌ترین دیدار هفته دوم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال به میزبانی تبریز برگزار می‌شود و طی آن دو تیم تراکتور آذربایجان و پرسپولیس تهران از ساعت ۱۷:۴۵ فردا (جمعه) در ورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز رودرروی هم قرار می‌گیرند.

گروه داوری: داور: بیژن حیدری – کمک‌ها: رضا سخندان و علیرضا ایلدروم – کمک داوران اضافی: پیام حیدری و کوپال ناظمی – داور چهارم: مهدی الوندی/ ناظر: اسماعیل صفیری

اولین نبرد مدعیان در سرخ‌ترین بازی

برخلاف انتظارات، تراکتورِ دنیزلی استارت خوبی نداشت و یاران پاشا در اولین بازی خود ۲ امتیاز از دست دادند. این تیم در گرمای خرماپزان مسجدسلیمان در جدال با نفت این شهر با تساوی بدون گل متوقف شد تا با حداقل امتیاز کار خود را آغاز کند.

با این حال، جدال فردا حکایت متفاوتی دارد چراکه تراکتوری‌ها اولین بازی فصل خود را مقابل تماشاگران‌شان برگزار می‌کنند و امیدوارند تا با حمایت حداکثری آنها که روز سختی را برای تیم حریف خواهند ساخت، به نخستین ۳ امتیاز خود در لیگ نوزدهم دست یابند.

اما پرسپولیس که بعد از چند فصل با کادر فنی جدید وارد لیگ شده است، در نخستین گام میهمانش پارس جنوبی جم را به زحمت و با برد اقتصادی یک بر صفر شکست داده و با دشت هر سه امتیاز به استقبال این بازی بزرگ می‌آید.

علیرغم اینکه تفکرات سرمربی آرژانتینی و سبک بازی تیم تهرانی همچنان ناشناخته بوده و وی نیز از فوتبال کشورمان شناخت چندانی ندارد، اما تیم تهرانی شاکله اصلی خود را حفظ کرده و به نوعی همان تیم قهرمان لیگ هجدهم است.

نبرد این دو تیم اولین جدال بین مدعیان قهرمانی لیگ نوزدهم است که با توجه به برخورداری تیم تراکتور از امتیاز میزبانی، روی کاغذ شانس این تیم برای پیروزی مقابل مدافع عنوان قهرمانی بیشتر می‌باشد. 

پاگشای رسمی دنیزلی در تبریز

دیدار فردا فارغ از حساسیت‌های فراوان که به واسطه جنجال‌های چند فصل گذشته و کری‌هایی که بین هواداران دو تیم همواره وجود داشته، یک بازی خاص برای مصطفی دنیزلی سرمربی ترک‌تبار تراکتور محسوب می‌شود. 

«افندی» که پیش‌تر در دو مقطع هدایت تیم پرسپولیس را بر عهده داشته و روز گدشته نیز اعلام کرد که خاطرات خوبی از این تیم دارد، حالا در این بازی قرار است رودرروی تیم سابقش قرار بگیرد.

باید دید در روزی که پاگشای رسمی دنیزلی در تبریز خواهد بود، شرایط برای این مربی چگونه پیش خواهد رفت و او که نیامده در دل هواداران جا باز کرده است، با شکست رقیب دیرینه می‌تواند این محبوبیت را به حد اعلا برساند یا خیر؟

ناگفته نماند، تفاوت سرمربیان خارجی دو تیم در عین این وجه تشابه که بصورت همزمان بر روی نیمکت تیم‌های جدیدشان نشسته‌اند، تجربه کار دنیزلی در ایران و شناخت او از فوتبال کشورمان است که می‌تواند برگ برنده او باشد.


 

نگاه‌ها به گران‌ترین بازیکن تاریخ لیگ

بر اساس آنچه که باشگاه تراکتور اعلام کرده است، کارت آی‌تی‌سی (ITC) کوین فورچونه مهاجم فرانسوی و گران‌قیمت تراکتوری‌ها صادر شده و این بازیکن در صورت صلاحدید کادر فنی می‌تواند برای این تیم به میدان برود.

هرچند منابع خبری مدعی شده‌اند که او به دلیل اینکه تازه به تمرینات سرخ‌پوشان ملحق شده است، قرار است کار را از روی نیمکت آغاز کند و جزو نفرات ثابت این تیم نخواهد بود.

اما ویلیان میمبلا دیگر سورپرایز تراکتور برای این بازی است. مهاجم پرویی ملقب به «مارادونا» در تمرینات درخشش قابل توجهی داشته و به نظر می‌رسد اولین بازی خود را برای تیم جدیدش به صورت فیکس به میدان خواهد رفت.

قطعا حضور این دو بازیکن در ترکیب تراکتور، مشکلات هجومی این تیم را که مصطفی دنیزلی در پایان بازی مسجدسلیمان از آن برای توجیه دلایل ناکامی تیمش استفاده کرد، برای این بازی مهم برطرف سازد.

این درحالی است که حضور مازولا دیگر خارجی این تیم در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. این بازیکن برزیلی در روزهای گذشته به صورت اختصاصی زیرنظر پزشک تمرین کرده و وضعیتش برای این بازی مشخص نیست.

تراکتور طلسم ۴ ساله را می‌شکند؟

با نگاهی به تقابل‌های پیشین دو تیم در لیگ برتر به این نکته می‌رسیم که تیم پایتخت‌نشین در فصول اخیر برابر نماینده دیار آذربایجان تیمی شکست‌ناپذیر بوده و این طلسم برای تراکتور همچنان باقی است. 

سرخ‌پوشان دیار آذربایجان آخرین بار در دور برگشت لیگ چهاردهم موفق شدند با تک گل شاهین ثاقبی پرسپولیس را شکست دهند و از آن روز ۴ فصل است که هواداران این تیم در حسرت پیروزی برابر رقیب به سر می‌برند. 

اما در آمار کلی ارقام نزدیک به هم است بطوریکه در طی ۲۲ مصاف دو تیم، ۸ برد برای تراکتور، ۹ برد برای پرسپولیس و ۵ تساوی به ثبت رسیده است. در این بازی‌ها ۴۲ بار توپ از خط دروازه‌ها گذر کرده که سهم دو تیم برابر بوده است.

با این وجود، در آمار بازی‌های دو تیم در تبریز برتری با تیم تراکتور بوده و این تیم در مجموع ۱۱ دیداری که پذیرای پرسپولیس بوده، به ۵ پیروزی، ۳ تساوی و ۳ شکست دست یافته است.

البته ذکر این نکته نیز خالی از لطف نیست که در مقابل این ۴ فصل شکست‌ناپذیری تیم پرسپولیس، تراکتوری‌ها به رکورد تاریخی ۵ برد پیاپی و همچنین پیروزی پرگل ۴ بر یک خود مقابل این حریف می‌نازند.

انتهای پیام/


Source link

آمریکا برای اثبات حسن نیت خودش به برجام برگردد!در یک مقطعی و در یک ماراتن مذاکرات دو ساله یک محصول دیپلماسی مهمی به نام برجام با توافق ۱+۵ با ایران شکل گرفت و ۷ کشور به یک توافق جامع بین‌المللی رسیدند اما آمریکایی‌ها بدون هیچ دلیل، برهانی و استدلالی با خروج از این توافق بزرگترین لطمه را به این توافق زدند از این رو طبیعی است دولت، ملت و نظام سیاسی ایران به هیچ عنوان نمی‌تواند اعتماد مجددی به آمریکا داشته باشد.


Source link

تشکیل هیئت امنا برای بازسازی مقبره‌الشعرا/ حذف ردیف اعتباری به علت ورود شهرداری

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در گفت‌وگو با آناج؛

تشکیل هیئت امنا برای بازسازی مقبره‌الشعرا/ حذف ردیف اعتباری به علت ورود شهرداری

محمدپور گفت: ردیف اعتباری ملی مقبره‌الشعرای تبریز به علت اینکه شهرداری تامین اعتبار می کرد، قطع شد.

محمد محمدپور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی، درگفت‌وگو با خبرنگار آناج، با اشاره به بازسازی مقبره‌الشعرای تبریز اظهار داشت: طی توافقی که بین استانداری، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و شهرداری تبریز به امضا رسیده، شهرداری تبریز متولی اجرای پروژه ساخت این اثر تاریخی است.

وی افزود: در زمان ریاست آقای نجفی در شهرداری تبریز، اعلام شد که این پروژه در حال آماده‌سازی است، سپس در سال ۹۳ شهرداری خبر از اتمام ساخت این طرح تا پایان سال را داد. در آن سال پروزه به یک مهندس مشاور داده شد و طرحی ارائه شد و قرار بود مقبره‌الشعرای تبریز بعد از آزادسازی مجموعه، در اختیار مهندسان مشاور قرار گیرد تا طرح مورد نظر وارد فاز اجرایی شود.

محمدپور خاطرنشان کرد: اعتبارات این طرح به طور سالانه تخصیص داده می‌شد ولی شهرداری اعلام کرد با توجه به مشکلات مالی دیگر قادر به تزریق اعتبار برای این پروژه نیست. هم اکنون  این پروژه مسیر آرام و کُندی را در پیش گرفته است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تصریح کرد: ردیف اعتباری ملی مقبره‌الشعرای تبریز به علت اینکه شهرداری تامین اعتبار می کرد، قطع شد. بنابراین حرکت این طرح کُندتر شد. در مکاتباتی که با نمایندگان و اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس، سازمان برنامه و بودجه داشتیم تلاش کردیم ردیف اعتباری را در برنامه بودجه سالانه احیا کنیم. سال ۹۷ تلاش ها نتیجه داد تا در بودجه سال۹۸ با همت تمامی نمایندگان مجلس و مساعدت کمیسیون فرهنگی، ردیف اعتباری برای پروژه مقبره‌الشعرای تبریز در نظر گرفته شد. 

اختصاص ۹/۸میلیارد برای احیای مقبره‌الشعرا

وی اضافه کرد: رقم مصوب شده برای سال جاری ۱۱میلیارد بود که در نهایت ۹/۸میلیارد تخصیص داده شد و از این رقم نیز ۲۰درصد به عنوان تخفیف اعتبار در نظر گرفته شد. صورتجلسه ای تنظیم و اعلام شد هیئت امنایی برای مقبره‌الشعرا تشکیل شود که ریاست آن با استاندار می باشد. فرماندار تبریز، اداره کل میراث فرهنگی استان، اداره کل اوقاف استان و سازمان برنامه و بودجه از اعضای این هیئت امنا به شمار می‌روند.

بی اطلاعی اداره کل فرهنگ و ارشاد از طرح‌های در حال اجرا

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بیان داشت: تا امسال از طرحی که در حال پیگیری بود بی اطلاع بودیم تا اینکه بعد از تشکیل هیئت امنا جلساتی با مسئولین مربوطه برای انسجام‌بخشی برگزار کردیم. تقسیم کاری میان بخش‌های درگیر انجام شد تا بتوانیم از ردیف بودجه ۹۸ به نحو احسان استفاده کنیم.

افتتاح موزه شعر و ادب آذربایجان در داخل مقبره‌الشعرا

محمدپور عنوان داشت: بر اساس مصوبه هیئت امنا در تا پایان سال جاری، مسیری در قسمت جنوبی این محل پیش‌بینی شود تا گردشگران و مردم عادی بتوانند به سهولت در این مکان تردد کنند و بر اساس مجوزی که از طرف اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان صادر شده، در داخل مجموعه مقبره‌الشعرا، موزه شعر و ادب آذربایجان ایجاد خواهد شد.

وی در پایان گفت: نصب اِلمان، پله‌بندی و سایر مراحل اجرایی پروژه به دست شهرداری ادامه می‌یابد.

انتهای پیام/


Source link