پنج شنبه : ۲۵ مهر ۱۳۹۸

خانه» بایگانی 5 شهریور, 1398
دسته ، تاریخ پنج شنبه : ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۰۶:۰۶

جذب و استخدام بازیکن و مربی خارجی باید نظام‌مند باشد


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

جمشید نورشرق با بیان این مطلب افزود: فعالیت این کمیته در حوزه‌های مسائل مربوط به نقل و انتقلات و کارگزاری فوتبال است. تجربه نشان داده  اقدام درست در این حوزه، سبب شفافیت فوتبال شده و از مسائل حاشیه‌ای مختلف جلوگیری می‌کند.

او گفت: پیش از مدیریت گروه فعلی، «وثوق احمدی» زحماتی متحمل شدند. از زمانی‌که این کمیته را تحویل گرفتیم با حجم پرونده‌های زیاد مواجه شدیم و این امر موجب شد تا فکر اساسی کنیم.

رئیس کمیته تعیین وضعیت افزود: پیش از این قرار بود هر باشگاهی برای ثبت بازیکن خود ۲۰ درصد از مبلغ قرارداد را پرداخت کند تا قرارداد آن‌ها ثبت شود.

 

در نخستین گام ابتدا تصمیم گرفتیم هر باشگاهی که قرارداد بازیکن جدید را می‌خواهد ثبت می‌کند، نباید بدهی داشته باشد و لزوم تسویه حساب ۱۰۰ درصدی را پیگیری کردیم. البته در این مسیر مشکلاتی پیش رو بود که یکی از آنان نبود منابع و درآمد زایی است که بسیاری از باشگاه‌های حرفه‌ای دنیا دارند.

نورشرق در زمینه تسویه بدهی‌های پیشین باشگاه‌ها، اعلام کرد: از سه هفته قبل اعلام کردیم باشگاه‌های بدهکار، تسویه حساب را به روز آخر نگذارند که متاسفانه به این مساله توجه نشد. بر همین اساس، نیمی از قرارداد باشگاه‌ها ثبت شد و مابقی قرارداد‌ها نیز به زمانی که باشگاه‌ها تسویه کنند، ثبت می‌شود.

رئیس کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال تصریح کرد: در دوره جدید کمیته تعیین وضعیت، بالغ بر ۱۸ میلیارد تومان از ۲۴۰ پرونده را وصول کردیم که از این تعداد، ۱۵۰ پرونده مختومه شد. در این راه علاوه بر اینکه ما خود را موظف به صدور رای می‌دانیم، بلکه ضامن اجرایی آن هم هستیم. حال اگر باشگاه رضایت کادرفنی یا بازیکن را بگیرد از نظر ما پرونده مختومه است.

او در زمینه تدوین قرارداد بازیکنان توسط باشگاه‌ها، افزود: در ثبت پرونده‌ها ۲ قرارداد بسته می‌شد؛ یکی در باشگاه و دیگری در سازمان لیگ و کمیته قراردادی که در سازمان لیگ ثبت شده است را مبنا قرار می‌دهد.

نورشرق افزود: باشگاه‌ها بدانند اگر قراردادی منعقد می‌کنند، باید آن قرارداد اجرا شود، زیرا بازیکنان نیز نسبت به خانواده‌های خود مسئول هستند و باید جوابگوی آن‌ها نیز شوند. باشگاهی مانند پرسپولیس بدون بدهی از ما تسویه حساب گرفت. البته ما به سمتی می‌رویم که در ادامه رقابت‌ها هیچ باشگاهی با داشتن بدهی، ثبت قرارداد بازیکن یا مربی نداشته باشد.

رئیس کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال در خصوص جذب بازیکن یا مربی خارجی توسط بعضی از باشگاه‌ها، افزود: در این زمان که ارز بسیار گران است چه دلیلی دارد که بازیکن خارجی جذب کنیم و باید این اقدام نظام‌مند شود.

وی یادآور شد: در کمیته تعیین وضعیت رسیدگی می‌کنیم که باشگاه‌ها برای شکایتی که شده پاسخگو شوند. حال اگر باشگاه پاسخ دهد و دفاعیات خود را اعلام کند حتما به دفاعیات او گوش خواهیم داد و پس از آن رای صادر می‌شود. البته رای می‌تواند به کمیته استیناف نیز برود.

 


Source link

تذکر نمایندگان مجلس به رئیس جمهوری


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 به نقل از خانه ملت، تذکر حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر، میمه، برخوار به وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی؛ علت کسر ۵ درصد حقوق کامیون داران و نفت کش‌ها چیست، همچنین تذکر به رئیس جمهور: تسریع در پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان سال ۹۷، همچنین تذکر به وزیر نفت: علت عدم فروش کود اوره به قیمت مصوب توسط شرکت پتروشیمی به کشاورزان.

تذکر منصور مرادی نماینده مریوان، سروآباد به رئیس جمهور و وزیر راه و شهرسازی؛ تصویب و رسیدگی به آلودگی آب‌های سیروان به دلیل واژگونی تانکر‌های حامل سوخت، تسریع تخصیص بودجه برای بهسازی و مرمت جاده‌های استان کردستان، علت بی توجهی به استان کردستان در زمینه توسعه و عدم اجرای زیرساخت برای اشتغال زایی.

تذکر حسن نوروزی نماینده رباط کریم، بهارستان به وزیر نفت و جهاد کشاورزی؛ در حالی که در سایه درخت برجام خوابیده اید و آینده نگری می‌کنید ونزوئلا در صدور نفت جای ایران را در حوزه گرفته است، همچنین تذکر به وزیر جهاد کشاورزی: لزوم پیگیری احیای چاه آب قدیمی روستای رباط کریم.

تذکر عبدالغفور ایران نژاد نماینده چابهار، نیک شهر، کنارک به رئیس جمهور: علت عدم اقدام موثر سازمان محیط زیست در استان سیستان و بلوچستان و معطل ماندن طرح‌های جنوب استان، همچنین تذکر به وزیر نیرو: چرا تاکنون نسبت به پرداخت پول اخذ شده مردم منطقه برای کنترل برق اقدامی صورت نگرفته است.

تذکر علی اسماعیلی نماینده نور، محمودآباد به وزیر راه و شهرسازی: لزوم بهسازی و مرمت جاده روستایی و همچنین ایمنی روشنی جاده.

تذکر سیدراضی نوری نماینده شوش به وزیر صنعت، معدن و تجارت: تسریع در کنترل افزایش قیمت خوراک دام به خصوص سبوس و جلوگیری از فشار به دامداران.

تذکر سیدمحمدجواد ابطحی، احد آزادی خواه، احمد امیرآبادی فراهانی، محمدمهدی زاهدی به همراه ۸۰ نفر از نمایندگان به رئیس جمهور: علت اتخاذ مواضع خلاف مواضع رهبری از سوی حضرتعالی چیست، چرا درصدد مذاکره و ملاقات فردی هستید که وی را دیوانه خوانده اید و مقام معظم رهبری فرمودند که با این دولت آمریکا به هیچ وجه مذاکره نمی‌کنیم و این سم مهلک است.

تذکر سیدناصر موسوی لارگانی نماینده فلاورجان به رئیس جمهور و وزرای اطلاعات، اقتصاد، بهداشت و درمان و دادگستری: ضرورت اجبار تمام پزشکان به استفاده از کارتخوان در مطب‌ها و برخورد قاطع با پزشکان متخلف، همچنین تذکر به رئیس جمهور، وزیر تعاون، صنعت و معدن: لزوم تامین کنسانتره موردنیاز ذوب آهن اصفهان و جلوگیری از صادرات سنگ آهن خام از کشور با وجود صنایع داخلی، همچنین تذکر به رئیس جمهور و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: لزوم برخورد قاطع با اقدامات خلاف شئون اسلامی در برخی کنسرت‌های موسیقی.

تذکر محمدمهدی زاهدی نماینده کرمان، راور به همراه ۱۶ نفر از نمایندگان به رئیس جمهور: زمزمه‌هایی از درون دولت می‌رسد که امکان دارد جنابعالی با ترامپ بی شرف در سفر به نیویورک وجود دارد، این صحبت‌ها علیه دستاورد‌های ملت ایران و مقاومت آن‌ها در منطقه است می‌طلبد که سریعا موضع گیری کنید و این موضوع را تکذیب کنید، مگر با آدم دیوانه‌ای که تعبیر جنابعالی مذاکره معنا دارد.


Source link

هیولا قسمت هفدهم؛ خرید خانوادگیدر این قسمت هوشنگ شغل و دفتر کار جدیدش را برای خانواده اش رونمایی می‌کند. خانواده‌ای که داوود هم دیگر عضوی از آن است. خانواده هوشنگ ابتدا سری به دفتر کار او می‌زنند و سپس همراه او با در دست داشتن وسایل یک پیک نیک خانوادگی به گالری گردی می‌پردازند.


Source link

تامین آب شرب تبریز با همت قرارگاه خاتم/ معجزه‌ی مدیریت آب در کشور قابل انکار نیست

فرمانده سپاه عاشورا در آئین بهره‌برداری از خط انتقال پشتیبان طرح آبرسانی تبریز؛

تامین آب شرب تبریز با همت قرارگاه خاتم/ معجزه‌ی مدیریت آب در کشور قابل انکار نیست

سردار خرّم گفت: به لطف الهی و همت قرارگاه خاتم تا سه چهار سال بعدی نیاز انتقال آب تبریز تقریبا مرتفع خواهد شد.

به گزارش آناج، سردار عابدین خرّم، فرمانده سپاه عاشورا در آئین بهره‌برداری از خط انتقال پشتیبان طرح آبرسانی تبریز اظهار داشت: الگوی شهیدان رجائی و باهنر باید به تمامی بخش‌های مدیریتی کشور جاری شود.

وی گفت: برای تغییر الگوی زندگی مردم از لحاظ تجمع جمعیتی و جغرافیایی، اگر جمهوری اسلامی تدبیر نمی‌کرد با بحران‌های حیاتی و امنیتی مواجه می‌شدیم.

سردار خرّم افزود: مردم دو میلیونی تبریز قطعا نیازمند آب هستند. و یکی از برجسته‌ترین اقدامات نظام اسلامی،  مدیریت آب بود. انتقال آب به تمامی مردم را باید به نیکی و بلندی یاد کنیم.

فرمانده سپاه عاشورا یادآور شد: قبل از انقلاب نهایتا دوازده سد وجود داشت ولی امروز ۱۲۰ سد وجود دارد. ۹۹درصد از این سدها بدست جوانان این کشور ساخته شده تا مردم در آسایش باشند.

وی با بیان اینکه قرارگاه سازندگی خاتم، منبعث از همان قرارگاه سازندگی دوران دفاع مقدس است، افزود: این همان تفکر، اعتقاد و انسجام است که پای کار سازندگی کشور مجاهدانه تلاش می‌کند.

فرمانده سپاه عاشورا ادامه داد: با تدبیر رهبر انقلاب تقریبا تمام آب‌های مرزی مهار و به داخل کشور بازگردانده شده‌اند. امروز به یقین میتوان ادعا کرد که معجزه مدیریتی آب در مهار آب‌های مرزی روی داده است.

وی خاطرنشان کرد: قرارگاه خاتم از سال ۹۴ تا به امروز بدون هیچ چشم‌داشتی خط انتقال پشتیبان آبرسانی تبریز را پیش برد. اگرچه برخی از تعهدات مالی با تاخیر انجام گرفته بود.

سردار خرّم با اشاره به امکانات قرارگاه خاتم گفت: دستگاه‌های تی‌بی‌ام جزو دستگاههای تحریم است اما قرارگاه خاتم برای مترو شهری دو دستگاه در زیرزمین شهر قرار داده تا پروژه های قطار شهری با سرعت ادامه یابد. لذا از شورای شهر انتظار می‌رود نسبت به این امکانات تاثیر مثبت نشان داده و تعهدات مالی را تامین کنند.

 فرمانده سپاه عاشورا در پایان تصریح کرد: به لطف الهی و همت قرارگاه خاتم تا سه چهار سال بعدی نیاز انتقال آب تبریز تقریبا مرتفع خواهد شد. قرارگاه خاتم نه تنها برای هیچ شرکتی مانع نیست بلکه از شرکت‌ها و متخصصین این جامعه استفاده می‌کند. این مجموعه در حقیقت تجمیع‌کننده تمامی امکانات و ظرفیت‌هاست تا پروژه‌های حساس آغاز شده و مورد بهره‌برداری قرار گیرند.

انتهای پیام/


Source link

تامین آب شرب تبریز با تدبیر قرارگاه خاتم/ شورای شهر، تعهدات مالی مترو را سامان بخشد

فرمانده سپاه عاشورا در آئین بهره‌برداری خط انتقال پشتیبان طرح آبرسانی تبریز؛

تامین آب شرب تبریز با تدبیر قرارگاه خاتم/ شورای شهر، تعهدات مالی مترو را سامان بخشد

سردار خرّم گفت: به لطف الهی و همت قرارگاه خاتم تا سه چهار سال بعدی نیاز انتقال آب تبریز تقریبا مرتفع خواهد شد. قرارگاه خاتم برای هیچ شرکتی مانع نیست.

به گزارش آناج، سردار عابدین خرّم، فرمانده سپاه عاشورا در آئین بهره‌برداری خط انتقال پشتیبان طرح آبرسانی تبریز اظهار داشت: الگوی شهیدان رجائی و باهنر باید به تمامی بخش‌های مدیریتی کشور جاری شود.

وی گفت: اصل افتتاح پروژه‌های عمرانی صرفا بهره‌مندی مردم نیست. در چهل سال انقلاب از کارنامه بسیار درخشانی برخوردار هستیم. برای تغییر الگوی زندگی مردم از لحاظ تجمع جمعیتی و جغرافیایی، اگر جمهوری اسلامی تدبیر نمی‌کرد با بحران‌های حیاتی و امنیتی مواجه می‌شدیم.

سردار خرّم افزود: مردم دو میلیونی تبریز قطعا نیازمند آب هستند. و یکی از برجسته‌ترین اقدامات نظام اسلامی،  مدیریت آب بود. انتقال آب به تمامی مردم را باید به نیکی و بلندی یاد کنیم. قبل از انقلاب نهایتا دوازده سد وجود داشت ولی  امروز ۱۲۰ سد وجود دارد. ۹۹درصد این سدها بدست جوانان این کشور ساخته شده تا مردم در آسایش باشند. قرارگاه سازندگی خاتم، منبعث از همان قرارگاه سازندگی دوران دفاع مقدس است. این همان تفکر، اعتقاد و انسجام پای کار سازندگی کشور است.

فرمانده سپاه عاشورا ادامه داد: آب بسیار ارزشمند رودخانه‌های زاب به سمت عراق سرازیر می شد. اما با تدبیر رهبر انقلاب تقریبا تمام آب‌های مرزی مهار شده و به داخل کشور بازگردانده شده‌اند. معجزه مدیریتی آب در مهار آب‌های مرزی روی داده است.

وی خاطرنشان کرد: قرارگاه خاتم از سال ۹۴ تا به امروز بدون هیچ چشم‌داشتی خط انتقال پشتیبان آبرسانی تبریز را پیش برد. اگرچه برخی از تعهدات مالی با تاخیر انجام گرفته بود. دستگاه‌های تی‌بی‌ام جزو دستگاههای تحریم است اما قرارگاه خاتم برای مترو شهری دو دستگاه در زیرزمین این شهر قرار داده تا پروژه های قطار شهری به اتمام برسد. لذا از شورای شهر انتظار می‌رود نسبت به این امکانات تاثیر مثبت نشان داده و تعهدات مالی را تامین کنند.

 فرمانده سپاه عاشورا تصریح کرد: به لطف الهی و همت قرارگاه خاتم تا سه چهار سال بعدی نیاز انتقال آب تبریز تقریبا مرتفع خواهد شد. قرارگاه خاتم نه تنها برای هیچ شرکتی مانع نیست بلکه از شرکت‌ها و متخصصین این جامعه استفاده می‌کند. قرارگاه خاتم  در حقیقت تجمیع‌کننده تمامی امکانات و ظرفیت‌هاست تا پروژه‌های حساس را بهره‌برداری کند.

انتهای پیام/


Source link

پایگاه اطلاع رسانی آناج – احتمال واگذاری امتیاز والیبال تبریز به تراکتور

فیلم؛

مدیرکل ورزش و جوانان استان از احتمال واگذاری امتیاز تیم والیبال شهرداری تبریز به باشگاه تراکتور می‌گوید.

فیلم؛

احتمال واگذاری امتیاز والیبال تبریز به تراکتور

مدیرکل ورزش و جوانان استان از احتمال واگذاری امتیاز تیم والیبال شهرداری تبریز به باشگاه تراکتور می‌گوید.


Source link

هیات دولت یا دولت هیات؟!

بجای دولت، هیاتها ایران را اداره می کنند و بجای هیات دولت، دولت هیات برنظام اداری و اجرایی کشور حاکم شده است.

گروه سیاسی آناج/ علی جعفری آذر؛ اصل‏ ۵۷ قانون اساسی می گوید: ‌‎قوای‏ حاکم‏ در جمهوری اسلامی‏ ایران‏ عبارتند از: قوه ‏مقننه‏، قوه‏ مجریه‏ و قوه‏ قضائیه.

اصل‏ ۶۰ می گوید: ‌‎اعمال‏ قوه‏ مجریه‏ جز در اموری‏ که‏ در این‏ قانون‏ مستقیما” برعهده‏ رهبری‏ گذارده‏ شده‏، از طریق‏ رئیس‏ جمهور و وزراء است‏.

اصل۱۱۳ بیان میدارد: پس‏ از مقام‏ رهبری‏ رئیس‏ جمهور عالیترین‏ مقام‏ رسمی‏ کشوراست‏ ومسئولیت‏ اجرای‏ قانون‏ اساسی‏ و ریاست‏ قوه‏ مجریه‏ را جز در اموری‏ که‏ مستقیماً به‏ رهبری‏ مربوط می‏ شود، بر عهده‏ دارد.

اصل‏ ۱۲۲ مقرر می دارد: رئیس‏ جمهور در حدود اختیارات‏ و وظایفی‏ که‏ به‏ موجب‏ قانون‏ اساسی‏ و یا قوانین‏ عادی‏ به‏ عهده‏ دارد، در برابر ملت‏ و رهبر و مجلس ‏شورای‏ اسلامی‏ مسئول‏ است‏.

اصل‏ ۱۳۷ می گوید: هر یک‏ از وزیران‏ مسئول‏ وظایف‏ خاص‏ خویش‏ در برابر رئیس‏ جمهور و مجلس‏ است‏ و در اموری‏ که‏ به‏ تصویب‏ هیأت‏ وزیران‏ می‏ رسد، مسئول‏ اعمال‏ دیگران‏ نیز هست‏.

بنابراین آنچه از اصول مذکور فهمیده می شود، اینست که: از یک طرف رییس جمهور و وزیران در ایران اختیارات گسترده دارند و برای همین هم است که در ادیبات حقوق اساسی به قوه مجریه « دولت » گفته می شود. بطوریکه درطول ۴۰ سال گذشته روسای جمهور ایران با وجود مقام رهبری بعنوان شخص اول مملکت، در همه اجلاسهای جهانی که سران کشورها حضور می یابند در قامت رییس کشور ایران حاضر شده اند.   

از طرف دیگر طبق همین قانون اساسی، رییس جمهور و وزیران، در قبال رهبر و مجلس و ملت مسئولیت حقوقی دارند و باید پاسخگوی اقدامات ( فعل و ترک فعل و گفتار و امضای) خود باشند.

مفهوم این اصول آنست که  دولت در ایران هم اختیارات دارد و هم مسئولیت، و این مسئولیت از نظر قانون اساسی به حدی است که مجلس ایران می تواند ، عناصر اصلی قوه مجریه را مورد تذکر، سئوال و استیضاح قرار دهد و در صورت عدم اقناع ، عزل و برکنار نماید. همچنین قوه قضاییه در صورت احصاء تخلف از وظایف قانونی، آنان را مورد محاکمه و مجازات قراردهد.

اما متاسفانه درطول زمانهای مختلف و در قالب مصوبات گوناگون از ناحیه مجلس و دولت، مسئولیت ‌‎اعمال‏ قوه‏ مجریه‏ که طبق اصل۶۰ ، بخش عمده آن برعهده‏ رئیس‏ جمهور و وزراءاست‏، به عناوین گوناگون به افراد و اشخاصی سپرده شده که غالبا” هیچ مسولیت حقوقی در قبال تصمیمات خود ندارند.

با شعارکوچک سازی دولت و مشارکت دادن مردم در امور و … دهها وصدها مرکز تصمیم گیر و تصمیم ساز  بنام« هیات » درکشور ودر ذیل سازمانها و دستگاههای مختلف با ترکیبی از « دور همی دوستان و هم مسلکان سیاسی» ایجاد شده و برای نظام ، دولت و مردم تصمیم سازی می کنند، در حالیکه هیچ مسئولیت حقوقی در برابر دولت و ملت ندارند و در عمل کشور را دچار آنارشیسم تصمیمات و انواع فسادها و جرایم اداری و اجرایی و گستردگی تشکیلات و افزایش بار مالی کرده اند. 

دهها وصدها تشکیلات بنام« هیات امنا » برای وزارتخانه هایی مانند: علوم- بهداشت-آموزش و پرورش وارشاد و … ساخته شده است.

 هزاران ساختار بنام« هیات مدیره » برای وزارتخانه هایی مانند نفت – نیرو- صنعت- کار و تعاون – و… ساخته شده است.

هزاران  انجمن وشورا و نظام وکانون و … در ذیل سازمانها برای تصمیم سازی در بخشهای مختلف جایگزین قوه مجریه شده اند و اعمال حاکمیت می کنند. 

نکته مهم این است که وزارتخانه وسازمان و دستگاهی که طبق قانون اساسی وقوانین عادی وزیر دارد، شورای معاونین دارد، هیات رییسه دارد، دهها مدیرکل و رییس اداره ومشاور وکارشناس و… دارد و طبق مقررات اداری وجزایی کشور در قبال تصمیمات خود، مسئولیت دارند. اختیارات خود را در غالب موارد به هیاتهایی سپرده اند که در ترکیب افراد آنها اولا” اصل استقلال قوا رعایت نمی شود.

ثانیا”غالب افراد تشکیل دهنده آنها شناختی ازماموریت آن وزارتخانه یا دستگاه ندارند. ثالثا” هیچ مسئولیت حقوقی برای این افراد در غالب موارد متوجه نمی شود. رابعا” تصمیمات متناقض متعدد بواسطه آنها درکشور اتخاذ می شود و تبعیضات فاحش و بعضا” فساد زا بوجود می آورند. خامسا”موجب گسترش تشکیلات اداری شده اند. سادسا” مبالغ و هدایایی برای این افراد و اعضای هیاتها ، با عناوین مختلف پرداخت می شود.

این تشکیلات شبه دولت هرکدام با دفتر و تشکیلات مفصل و مستقل و متعدد برای وزارتخانه ها و سازمانهای  اداری کشور ، تصمیم سازی و تصمیم گیری و به عبارتی  وضع مقررات می کنند و از طرفی نیز برای ایجاد وحدت رویه در تصمیم سازی آنها ، دهها دبیرخانه و ناحیه و منطقه درست شده است و صدها آدم بعنوان نماینده وزیر ومدیر و مسئول و… درآنها بکار گرفته شده اند و عملا” تشکیلات بجای کوچک شدن، گسترس هم، پیدا کرده است.

خلاصه اقتدار و اختیارات و مسئولیتهای دستگاههای مسئول، با این واگذاریها، هیات سازیها و انجیو بازیها عملا” فشل شده است و شاید بتوان گفت که بجای دولت، هیاتها ایران را اداره می کنند و بجای هیات دولت، دولت هیات برنظام اداری و اجرایی کشور حاکم شده است. و آنجه در ساختار اداری و اجرایی جمهوری اسلامی ایران به مرور زمان شکل گرفته بی هویت شدن ساختارهای قانونی و مسئولیت زدایی از دستگاهها و مسئولین است.

انتهای پیام/


Source link

چکش ماتادورها بر سر مس/ لاله‌های نارنجی پرپر شدند!

چکش ماتادورها بر سر مس/ لاله‌های نارنجی پرپر شدند!

تیم مس سونگون در دومین بازی خود در جام باشگاه‌های جهان مقابل نماینده اسپانیا تحقیر شد.

به گزارش آناج، تیم فوتسال مس سونگون ورزقان ایران از ساعت ۱۱:۳۰ امروز (سه‌شنبه) در دومین و آخرین بازی مرحله گروهی خود در مسابقات جام باشگاه‌های جهان به مصاف ال‌پوزو مورسیا اسپانیا رفت که در پایان مقابل این تیم تحقیر شد.

شاگردان اسماعیل تقی‌پور که در بازی نخست خود با وجود ارائه نمایش دلپذیر ۳ بر یک مغلوب مگنوس برزیل شده بودند، در بازی امروز نیز با ۷ گل نتیجه را به حریف اسپانیایی واگذار کردند تا شانس حضور در مرحله نهایی این مسابقات را از دست بدهند.


 

نیمه نخست این دیدار با نتیجه ۳ بر صفر خاتمه یافته بود که در ادامه تیم اسپانیایی از بازی بی‌مهابای مسی‌ها استفاده کرده و ۴ گل دیگر را در نیمه دوم به ثمر رساند.

گفتنی است، نماینده کشورمان به عنوان نائب قهرمان آسیا پس از ناکامی در صعود به مرحله نهایی در ادامه این رقابت‌ها برای کسب عنوان هفتم تا نهمی به میدان خواهد رفت.

انتهای پیام/


Source link

میانگین خودکشی آذربایجان‌شرقی در آستانه جهانی شدن!/ وضعیت سبز در استان‌های محروم کشور

میانگین خودکشی آذربایجان‌شرقی در آستانه جهانی شدن!/ وضعیت سبز در استان‌های محروم کشور

آمارهای منتشر شده نشان می‌دهد میانگین خودکشی در استان ۴ تا ۷ نفر در هر ۱۰۰ هزار نفر است.

به گزارش آناج، آماری که به تازگی از میزان خودکشی در استان‌های مختلف منتشر شده زنگ هشداری درباره میزان خودکشی در آذربایجان‌شرقی است. مطابق این آمارها میانگین نرخ خودکشی در جهان ۱۰ نفر در ۱۰۰ هزار نفر است که این میزان در آذربایجان‌شرقی به وضعیت قرمز نزدیک شده و در حال حاضر میانگین خودکشی در استان ۴ تا ۷ نفر در هر ۱۰۰ هزار نفر است که در سال ۹۶ میانگین خودکشی ۶٫۸ نفر در ۱۰۰ هزار نفر بود.

آمار البته نشان می‌دهد که میزان خودکشی در برخی شهرستان‌های آذربایجان‌شرقی به میانگین جهانی نزدیک شده و در سال گذشته شهرستان‌هایی مانند اهر و هریس با این معضل خطرناک که مرز هشدار رسیده دست و پنجه نرم کرده‌اند.

در کنار آذربایجان‌شرقی، اردبیل نیز به در مرز هشدار قرار دارد و به نوعی زنگ خطر برای دو استان همجوار نواخته شده است. موضوع نگران کننده در مورد استان‌های لرستان، کرمانشاه، ایلام و کهگلویه و بویراحمد است که میانگین خودکشی در آنها بالاتر از آمار جهانی می‌باشد و به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر بالای ۱۰ نفر خودکشی کرده‌اند.

نکته جالب این آمار مربوط به استان‌های کم‌تر برخوداری مانند سیستان و کرمان است که در وضعیت مطلوب قرار دارند و میانگین خودکشی در آنها کمتر از ۴ نفر در ۱۰۰ هزار نفر است. وضعیت شهرهای مذهبی کشور مانند مشهد و قم نیز مانند سیستان و بلوچستان در حالت سبز قرار دارد و به ازای ۱۰۰ هزار نفر کمتر از ۴ نفر می‌باشد.

وضعیت خودکشی در کشور در سال ۹۷ در مقایسه با سال ۹۶ اما مطلوب‌تر بوده و از میانگین خودکشی ۶ نفر در ۱۰۰ هزار نفر در سال ۹۶ به ۴ نفر در ۱۰۰ هزار نفر در سال گذشته کاهش یافته است. البته آمارها نشان می‌دهد علی‌رغم کاهش میانگین خودکشی متاسفانه سن خودکشی در کشور نیز پایین آمده است.

انتهای پیام/


Source link

اقدام ارزشمند بدمینتون‌باز استان در مسابقات جهانی/ سکوی افتخار مزین به نام شهید باکری

اقدام ارزشمند بدمینتون‌باز استان در مسابقات جهانی/ سکوی افتخار مزین به نام شهید باکری

بدمینتون‌باز استان در مسابقات قهرمانی پیوند اعضاء جهان به مقام نائب قهرمانی دست یافت.

به گزارش آناج، مسابقات بدمینتون پیوند اعضاء قهرمانی جهان از ۲۰ مرداد ماه تا ۴ شهریور ماه با شرکت ورزشکارانی از ۵۶ کشور به میزبانی شهر نیوکاسل انگلستان برگزار شد و حسین رضایی از استان آذربایجان‌شرقی به نمایندگی از کشورمان حضور داشت. 

این رقابت‌ها به علت تعدد نفرات شرکت‌کننده به صورت تک حذفی انجام شد که رضایی توانست با غلبه بر حریفان خود به دیدار نهایی راه یابد اما در فینال با قبول شکست مقابل نماینده کشورمان آلمان به مقام نائب قهرمانی دست یافته و مدال نقره را کسب کرد.

این ورزشکار شایسته استان هنگام توزیع مدال‌ها در اقدامی ارزشمند با پرچم مقدس کشورمان و پیراهنی که تصویر شهید مهدی باکری روی آن نقش بسته بود، روی سکو رفته و نشان نقره خود را دریافت کرد.


 

رضایی در خصوص این اقدام فرهنگی خود به خبرنگار ورزشی آناج گفت: من در مطالعاتی که قبل از اعزام به این مسابقات داشتم، به این نتیجه رسیدم عناوینی که ما ورزشکاران کسب می‌کنیم در برابر رشادت‌های شهدا، ماکتی از قهرمانی است و قهرمانان واقعی این عزیزان هستند. 

وی ادامه داد: خیلی دوست داشتم تا خوش‌رنگ‌ترین مدال را کسب کرده و تقدیم این شهید بزرگوار کنم که متاسفانه قسمت نشد.

این ورزشکار استان تصریح کرد: من در دیدار نیمه‌نهایی مصدوم شدم و به همین دلیل نتوانستم در بازی فینال با تمام قدرت حاضر شوم. ان‌شاءالله در تورنمنت‌های آینده جبران خواهم کرد. 

انتهای پیام/


Source link