شنبه : ۲ شهریور ۱۳۹۸

خانه» بایگانی 28 خرداد, 1398
دسته ، تاریخ شنبه : ۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۱

زاکانی: همه وزارتخانه‌های روحانی جز وزارت اطلاعات، دست امنیتی‌هاست/ سؤالات تاج‌زاده درباره قتل‌های زنجیره‌ای و انتخابات ۸۸مصطفی تاجزاده و علیرضا زاکانی، نمایندگان دو جناح اصلاح‌طلب و اصولگرا با موضوع «اتفاقات سال ۸۸ و فساد اقتصادی» به مناظره نشستند. در ابتدای این مناظره که سومین مناظره این دو فعال سیاسی است، اعلام شد که مناظره امروز درباره موضوعات مربوط به انتخابات سال ۸۸ و فساد اقتصادی برگزار خواهد شد…


Source link

زاکانی: همه وزارتخانه‌های روحانی جز وزارت اطلاعات، دست امنیتی‌هاست/ سئوالات تاج‌زاده درباره قتل‌های زنجیره‌ای و انتخابات ۸۸مصطفی تاجزاده و علیرضا زاکانی نمایندگان دو جناح اصلاح‌طلب و اصولگرا با موضوع «اتفاقات سال ۸۸ و فساد اقتصادی» به مناظره نشستند. در ابتدای این مناظره که سومین مناظره این دو فعال سیاسی است اعلام شد که مناظره امروز درباره موضوعات مربوط به انتخابات سال ۸۸ و فساد اقتصادی برگزار خواهد شد…


Source link

توصیه چین به ایران و هشدار روسیه به آمریکا؛ ایران را به جنگ تحریک نکنیدمعاون وزیر امور خارجه روسیه درباره “بالا بردن بی‌ملاحظه و بی‌مسئولیت تنش در منطقه‌ای در حال انفجار” هشدار داد همزمان وانگ یی، وزیر خارجه چین با دعوت آمریکا، ایران و دیگر کشورهای درگیر در تنش‌های خاورمیانه به خویشتنداری، از تهران خواسته است که توافق هسته‌ای با قدرت‌های جهانی را “به همین سادگی رها نکند”.


Source link

بازیگران ایرانی چند زبانه؛ از پیمان معادی متولد آمریکا تا لیلا حاتمی ۴ زبانه!شمار بازیگرانی که به زبان انگلیسی تسلط دارند، بیش از بازیگرانی ا‌ست که به زبان‌های دیگر حرف می‌زنند. الناز شاکردوست یکی دیگر از بازیگرانی است که خیلی‌ها از تبحرش در مکالمه انگلیسی خبر دارند.


Source link

پس لرزهای قتل علیرضا شیرمحمدعلی در زندان فشافویهاتفاق رخ داده در زندان فشافویه رخداد تازه‌ای نیست و بار‌ها در اخبار درباره قتل، درگیری‌های منجر به قتل و یا خودکشی در زندان گزارش‌هایی منتشر شده است. مدت‌هاست که ناظران درباره وضعیت نامناسب برخی از زندان‌های کشور از جمله فشافویه به قوه قضائیه هشدار می‌دهند.


Source link

تعیین تکلیف ۴ هزار پرونده


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 حجت الاسلام محسنی اژه‌ای رئیس ستاد بزرگداشت هفته قوه قضائیه در نشست خبری ضمن تبریک فرارسیدن این هفته و گرامیداشت یاد شهدای نظام افزود: هیچ گاه یاد و خاطره شهدای بزرگ از ذهن مردم از یاد نمی‌رود و هیچ گاه جنایتی که تروریست‌ها در بعد از انقلاب و به ویژه در هفتم تیر انجام دادند، محو نمی‌شود و مردم به یاد دارند که چه کسانی از این تروریست‌ها حمایت می‌کنند و کشور‌هایی که این تروریست‌های جانی را در دامن خود گرفته‌اند، در ذهن ملت باقی خواهد ماند.

وی گفت: از اول اردیبهشت تا امروز ۱۰ آیین نامه و لایحه‌ای که بخشی از آن‌ها زمان قانونی‌شان گذشته بود، انجام شد و کار کارشناسی ۸ آیین نامه انجام و تدوین و ابلاغ شد و دو لایحه به دولت ارسال شد. ۶ تا ۷ مورد دیگر از آیین نامه‌ها به زودی در هفته‌های آینده کارشان تمام خواهد شد و اگر مجموع این لوایح در دولت و مجلس انجام شود قدم بزرگی برای بعضی از امور است که برداشته می‌شود.

 

معاون اول قوه قضائیه گفت: بیش از ۶۰۰ پرونده با ماده ۴۷۷ تعیین تکلیف قطعی
و رئیس قوه قضائیه نیز بیش از ۲ هزار پرونده را جهت بررسی دوباره امضا کرد. 

وی افزود: بدیهی است که در گام دوم انقلاب باید در همه بخش‌های نظام گام های تحولی و نو برداشته شود و قوه قضاییه هم از این امر مستثنی نیست و در این دوره جدید که ریاست محترم قوه قضاییه همزمان با گام دوم انقلاب دوره‌شان همزمان شده است برنامه‌هایی دارند. قرار است برنامه‌ها در ۳ بخش کوتاه مدت، میان مدت و دراز مدت انجام شود.

اژه ای گفت: یکی از مواردی که در سند تحول قوه قضائیه پیش بینی شده استفاده از ظرفیت‌های موجود در قوه قضاییه است و ما مطالعه کردیم که ببینیم آیا از همه ظرفیت‌های موجود استفاده کردیم یا خیر و برای این کار با همه صاحب‌نظران قوه قضائیه صحبت و سیاست‌های کلی هم ملاحظه شد که می‌توان با روحیه انقلابی از این ظرفیت‌ها استفاده کرد.

معاون اول قوه قضاییه گفت: استفاده از ظرفیت‌های دو قوه دیگر مجلس و دولت باید انجام شود و هیئت رئیسه و تعداد قابل توجهی از نمایندگان مجلس با ریاست قوه جلساتی داشتند و متعاقب آن برنامه‌ریزی شد که چگونه می‌شود از ظرفیت بیشتر مجلس در گام دوم انقلاب استفاده کرد و بر همین اساس در حال برنامه‌ریزی هستیم که جلسات مشترکی با دولت و کل هیئت دولت داشته باشیم تا در آنجا هم بتوانیم از همه ظرفیت‌ها استفاده کنیم.

محسنی اژه‌ای افزود: در این مدت کوتاه رئیس قوه قضاییه به ۶ استان سفر کرد و با مجموعه دستگاه قضایی آن استان، حقوقدانان، وکلا، دانشجویان، اصحاب رسانه، حوزه علمیه و با بعضی از افراد در بخش خصوصی و با بعضی از بخش‌های دیگر جامعه ظرف همین مدت جلسه داشت. در خصوص مسایلی مانند زنان در جامعه نظر‌هایی گرفته شده است.

وی افزود: یکی از مسایلی که پیش از این هم بود و شاید ادامه هم داشته باشد، ماده ۴۷۷ است که مربوط به فرجام خواهی فوق العاده می‌شود. تشخیص این فرجام خواهی به شخص رئیس قوه قضاییه سپرده شده که کار مشکلی است و در این مدت کوتاه با یک اقدام انقلابی و زحمت فوق العاده همکاران ما بیش از ۶۰۰ پرونده از این ماده ۴۷۷ تعیین تکلیف قطعی شده و بیش از دو هزار پرونده توسط رئیس قوه قضائیه جهت بررسی دوباره امضا شد. ۱۷۰۰ پرونده هم برای امضای نهایی آماده است. در مجموع نزدیک به چهار هزار مورد از این پرونده‌ها بررسی یا در حال ارسال به دیوان عالی است.

معاون اول قوه قضاییه گفت: به دنبال برگزاری جلسه مشترک با هیئت دولت هستیم تا به نتایج مطلوبی در زمینه سند تحول اساسی در قوه قضائیه برسیم.

 

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای گفت: در سه ماه گذشته و با ریاست جدید دستگاه قضا، در مجموع چهار هزار پرونده تعیین تکلیف شده است.


Source link

تحلیل زیباکلام درباره پیام انتخاباتی قالیباف؛ قالیباف برای ریاست جمهوری برنامه دارد«آقای قالیباف می‌خواهد روی این موج سوار شود تا خودش را به عنوان یک رییس جمهور جوان و به نمایندگی از نسل جوان مطرح نمایند. آقای قالیباف قطعا برای انتخابات ریاست جمهوری برنامه دارد. اگر قرار باشد سه نامزد جدی اصولگرایان برای انتخابات ریاست جمهوری آینده مطرح شود، قالیباف یکی از آنهاست.»


Source link

امروز جنگ اراده هاست


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، حجت‌الاسلام حسن روحانی صبح امروز (سه‌شنبه) در مراسم بهره برداری از «ترمینال-گالری سلام» فرودگاه امام خمینی (ره) گفت: امروز روز فرخنده‌ای است، زیرا در شرایطی که دشمنان می‌خواهند وانمود کنند ایران نمی‌تواند توسعه و پیشرفت داشته باشد، علیرغم میل آنها ما شاهد تحرک تازه در اقتصاد کشور عزیزمان ایران هستیم.
وی افزود: امروز اساس جنگ بدخواهان با ما، جنگ امید یا جنگ اراده‌ها است. آنها می‌خواهند به هدفی امیدوار باشند و به توطئه و نقشه شوم خود که همان ناامید کردن ملت ایران از آینده توسعه کشور است، دست یابند. ملت بزرگ ایران هم متقابلاً نمی‌خواهد عزت و سربلندی خود را از دست دهد و می‌خواهد دشمن را نسبت به اهداف شوم خود ناامید کند. در این راستا ما می‌بینیم که هم اقدامات آنها برای فشار به ملت ایران افزایش یافته و هم عکس العمل نظام جمهوری اسلامی ایران در برابر این فشارها بیشتر شده است.

روحانی در ادامه تصریح کرد: در پایان، پیروز این نبرد ملت خواهد بود به این دلیل که طرف مقابل ما ملت نیست، ما با هیچ ملتی جنگ نداریم، بلکه طرف مقابل ما یک عده سیاستمدار کم تجربه هستند و در این طرف داستان گروهی از مسئولین کشور نیستند، بلکه تمام ملت ایران یکپارچه در این مبارزه حضور دارند.

رئیس‌جمهور گفت: آن‌ها دشمنی خود را به طور مستقیم علیه فرد فرد ملت ایران قرار دادند و در این تقابل طبقات ضعیف‌تر و اقشار کم درآمدتر فشار بیشتری را تحمل می‌کنند اما بی تردید در این مبارزه موفق نخواهند بود.

روحانی در بخش دیگری از سخنان خود به اقدامات عمرانی در حال انجام در کشور اشاره کرد و گفت: پایانه مسافربری سلام در فرودگاه امام خمینی (ره) ظرف دو سال با تلاش متخصصین و مهندسین کارگران و مدیران کشور ساخته شده است. یک زمانی بود که اگر کشوری ادعا می‌کرد یک ترمینال را ظرف یک تا دو سال ساخته است ما تعجب می‌کردیم که چطور توانست ظرف این مدت یک ترمینال با این عظمت را بسازد، اما امروز به شکر خدا شاهد این هستیم که فرزندان این سرزمین با تکیه بر اراده خود و امیدی که به آینده دارند و عشق به وطن و ملت می‌توانند پروژه‌هایی که با پروژه‌های مشابه خود در کشورهای دیگر همسانی دارد، رقابت کنند.

وی افزود: افتتاح ترمینال فرودگاهی شاید با افتتاح پروژه‌های دیگر اقتصادی متفاوت باشد. افتتاح ترمینال یعنی حضور صنعت هوانوردی و همکاری بین مدیران فرودگاهی و نیروی انتظامی. افتتاح ترمینال، همکاری بین مدیران آن ترمینال و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است و یعنی همکاری بخش‌های مختلف تا بتوانند این کار بزرگ را به مقصد برسانند. همکاری و هماهنگی ارگان‌های مختلف به معنی همکاری و تعاون و وحدت بخش‌های مختلف برای راه اندازی یک پروژه مهم خدماتی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در یک کشور است.

روحانی با بیان اینکه ما امروز نیازمند یک تحرک و یک پرش به سمت توسعه هستیم، تصریح کرد: علی رغم تحریم‌ها و فشارها هواپیماهای ما به طور منظم در حال پرواز هستند. اگر کشوری از لحاظ خرید قطعات هواپیما و تعمیرات هیچ مشکلی نداشته باشد، ارائه صنعت هوانوردی آسان است اما علیرغم همه مشکلاتی که در این حوزه داریم امروز باید از همه بخش‌های صنعت هوانوردی خود تشکر کنم که در همه زیرساخت‌ها و هماهنگی‌ها کار را که آسان و ساده هم نیست به خوبی انجام می‌دهند و صنعت هوانوردی ما در سطح کشورهای پیشرفته جهان در حال حرکت است.

رئیس‌جمهور ادامه داد: در این حوزه کمبودها و مشکلات داریم اما این کمبودها قابل رفع هستند. دولت یازدهم و دوازدهم یکی از تلاش‌هایی که داشت رونق در صنعت هوایی کشور بود و پس از توافق هسته‌ای و فضایی که در روابط بین‌الملل ایجاد شد، توانستیم بعد از چند ده سال تعدادی هواپیمای مدرن وارد کشور کنیم که این شاید یکی از خواسته‌ها و آرزوهای مردم ما بود.


Source link

پایان عبرت آموز دلخوشی به خنده های زهردار


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

هنوز مشخص نشده با درخواست خانواده مرسی برای دفن وی در مقبره خانگی موافقت شده است یا خیر.

در حالی که خانواده مرسی بر دفن وی در مقبره خانگی اصرار داشتند مقامات مصری اعلام کرده بودند وی باید در قبرستان عمومی دفن شود. گروه اخوان‌المسلمین مصر فوت مرسی را قتل عمد خواند و  دولت مصر را مسئول این موضوع دانست.

«محمد سویدان» عضو ارشد اخوان‌المسلمین گفت: مرگ محمد مُرسی «جنایت» و «قتل عمد» محسوب می‌شود.

رئیس‌جمهور سابق مصر ، دیروز در جلسه محاکمه‌اش  بیهوش شد و پس از آن فوت کرد. محمد مرسی نخستین رئیس جمهور مصر پس از سرنگونی حسنی مبارک بود که در سال ۲۰۱۳  از سمتش برکنار و زندانی شد. خبر مرگ محمد مرسی رئیس جمهوری برکنار شده مصر تایید شد. این خبری بود که روز دوشنبه بر روی خروجی خبرگزاری های جهان قرار گرفت. مرسی به همان سرنوشت روسای جمهوری کشورهایی دچار شد که تلاش می کردند تا بقای حکومت و قدرتشان را با نزدیکتر شدن به شیطان بزرگ، آمریکای جنایتکار، تداوم ببخشند، اما اکنون  به عنوان یک الگو برای سایر روسای جمهور ممالک دیگر شناخته  می شوند.

طی سال های گذشته، بارها و بارها صحنه ی سیاسی کشورهای مختلف، به ویژه ملل اسلامی، دستخوش تغییرات شگرفی شده است به نحوی که هر رئیس جمهور و دولتی که خود را بیشتر وابسته سران کاخ سفید کرده است، دوره افول و نابودی اش را زودتر از موعد نظاره گر بوده است.

اگر در دهه های گذشته و تاریخ حداقل ۱۰۰ ساله ی اخیر عبور کنیم، اما نمی توان از سرنوشت صدام حسین، رئیس جمهور مخلوع و معدوم حزب بعث عراق، به راحتی گذشت. همان دیکتاتوری که به واسطه حمایت های استکبار جهانی به رهبری آمریکا، انواع جنایات ضدبشری را در حق ملت خود و سایر ملل اسلامی همسایه مرتکب شد.

از بمباران شیمیایی شهرهای عراق گرفته تا تحمیل جنگی ۸ ساله به جمهوری اسلامی و نیز، حمله به کشور کویت، همه و همه بخشی از جنایات دیکتاتور نابوده شده حزب بعث عراق بوده است. ولی با پایان یافتن تاریخ مصرف و ماموریت وی ، به بدترین شکل ممکن نه تنها از صحنه سیاست، بلکه از حیات و زندگی نیز خلع و به زباله دان تاریخ سپرده شد.

در ماجرای بیداری اسلامی نیز اتفاقات این چنینی کم نبوده است و اکثر دیکتاتورهای وابسته به آمریکا و دلخوش به خنده های شیطانی او، از بن علی تا مبارک، با اولین اعتراض مردمانشان، عقبه حمایتی خود را از دست رفته دیده و به ناگاه مشاهده کردند که مقامات امریکایی که مصداق عینی و کامل حزب باد و موج سواری هستند، وقتی جریان باد را از سمت مخالف تشخیص دادند، در چشم به هم زدنی، تمام حمایت های قبلی را فراموش و خود را داعیه دار حقوق بشر و مردم نشان دادند و جزو حامیان سرنگونی دیکتاتورهای قبلی مامور قرار گرفتند.

در ماجرای محمد مرسی نیز دقیقا همین مساله اتفاق افتاده است. قفسی که برای محاکمه حسنی مبارک تعبیه شده بود، امروز جایگاه مرگ رئیس جمهوری است که پس از انقلاب مردم مصر، به قدرت رسیده بود اما در حین قدرت، به سمت وعده و وعیدهای آمریکا غش کرد.

اگرچه دیکتاتور مبارک به واسطه ی خشم مردم و انقلابی که در ادامه موج بیداری اسلامی به وجود آمده بود، سرنگون شد اما داستان مرسی نیز دست کمی از آن نداشت. با این تفاوت که میزان حمایت سران کاخ سفید از دیکتاتور سابق مصر دهها سال ادامه داشت اما از رییس جمهوری که به واسطه ی حمایت مردم سر کار آمده بود، چند ماه نیز به طول نینجامید.

مرسی، فقط چندماه به خنده هایی آمریکایی اعتماد کرد که نتیجه اش، کودتا، محاکمه، مرگ در قفس و از دست رفتن اهداف انقلاب مردم مسلمان مصر شد.
و این سریال ناپایان، سرنوشت همه ی دولت ها و روسای جمهوری است که “صداقت آمریکایی” را باور کرده اند و به حریف عهدشکن اعتماد می کنند.

در واقع، سران ایالات متحده از تمام قدرتمندانی که اظهار وفاداری به آنها می کنند، تا جایی حمایت می کند که از آنها کاری برآید و آن زمانی که تاریخ مصرفشان تمام شده به نظر برسد، خود امریکایی ها اولین مدافع برکناری و نابودی آنان می شوند.

نکته قابل ذکر این است که میان مرسی و صدام، تفاوت های بسیاری وجود دارد و آن اینکه محمد مرسی با رای مردم بر سر کار آمده بود و بر همین رای نیز مغرور شد اما صدام به صورت دیکتاتورمآبانه حکومت می کرد اما سرنوشت هردوی آنها، به جهت فاصله گرفتن از مردمانشان و اعتماد بر دشمن، به یک نقطه مشترک رسید.

در جبهه مقابل، دولت ها و حکومت هایی که سنگ بنایشان مقاومت در برابر استکبار جهانی است، با اینکه از سوی آنان در محدودیت و محرومیت های مختلف قرار می گیرند، اما به واسطه ی تکیه و اعتماد قطعی به ملت خود، همواره در کشاکش های سیاسی و غیرسیاسی پیروز میدان بوده و حکومتشان نیز باقدرت پاربرجا مانده است.


Source link

ترامپ می‌گوید توافق یعنی اراده من و این پیام خطرناکی برای جهان است /نامزد‌های انتخابات مجلس میزان دارایی‌های خود را اعلام کنند/دُم خروس ماجرای نفتکش‌هاشوک اورانیومی به اروپا، کشف پیچیده‌ترین شبکه‌های سایبری سیا در ایران، دستور حجت الاسلام رئیسی برای رسیدگی به قتل در زندان فشافویه، ید طولای انگلیسی‌ها در پرستوسازی، مرگ مشکوک مُرسی در دادگاه سیسی، راز عصبانی بودن ظریف در نشست خبری با وزیر امور خارجه آلمان، ارز ۴۲۰۰ تومنی در جیب رانت خواران، آیا انعقاد مستقیم قرارداد کارگران با دولت امکان‌پذیر است؟ و طغیان برانکو با الاهلی از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است.


Source link