شنبه : ۲ شهریور ۱۳۹۸

خانه» بایگانی 27 خرداد, 1398
دسته ، تاریخ شنبه : ۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۵

آموزش نیاز اصلی ارتقای فرهنگ دوستی با محیط زیست

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

محمد درویش کارشناس محیط زیست در تیتر امشب
گفت: باید با راه اندازی مدارس طبیعت به بچه ها بیاموزیم که به
طبیعت احترام بگذارند و به طبیعت به عنوان یک ارث نگاه کنند.

 

او
گفت: بند ۱۴ منشور ۱۵ ماده ای مقام معظم رهبری نیز به صراحت به آموزش
موثر، جذاب و غیر تحمیلی برای تغییر رفتار مردم نسبت به طبیعت تاکید دارد. 

 

او گفت: اگر با فرد ضارب توله خرس صحبت شود او حتما خواهد گفت که فکر می کردم این خرس
می تواند به مزارع من آسیب برساند و برای حفظ مزرعه ام این کار را انجام
دادم.

 

حفظ محیط زیست یک مسئله اجتماعی است 

او
گفت: زمانی هم مجلس از نماینده محیط زیست شکایت کرد که چرا خرس را به
عنوان نماد محیط زیست معرفی کرده اید باید به جای خرس یک آهو معرفی می شد
چون خرس می تواند به طبیعت آسیب برساند. 

 

او گفت: پرسش کلیدی ما این است که مجلس
برای محیط زیست چه کاری انجام داده است؟ واقعیت این است که اگر می خواهیم
شاهد خشونت علیه محیط زیست و حیات وحش نباشیم باید فرهنگ سازی کرد و کار را
ریشه یابی کرد. 

 

کارشناس محیط زیست گفت: واقعیت این است که تفکر حاکم بر محیط زیست اکنون فقط پیاده کردن طرح هاست ولی قوانین زیرپا مانده است.

 

 او
با انتقاد از محیط زیست از انتقال طرح های آب گفت: سازمان حفاظت محیط زیست
با استفاده از حمایت مردمی در مدارس محیط زیست می توانست بیشتر مورد حمایت
قرار گیرد. 

حمید ظهرابی معاون محیط طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: اتفاق تاسف برانگیز سنگسار کردن یک خرس در طبیعت احساسات همه ملت ایران را جریحه دار کرد و
این اتفاق نشان داد اگرچه خلاءهایی درباره مسائل فرهنگی محیط زیست داریم اما مسائل محیط زیست
به عنوان فرهنگ عمومی مورد مطالبه است.

 

حفظ محیط زیست یک مسئله اجتماعی است 

او گفت: وقتی برنامه های تلویزیونی بر ابعاد تلف شدن یک خرس متمرکز می شود نشان می دهد که رسانه ها در کنار محیط زیست باید برای فرهنگ سازی موثر عمل کنند. 

 

او افزود: مدارس طبیعت نیاز به زیرساخت و چارچوب قانونی دارد، فلسفه آموزش طبیعت از ضروریات است و محیط زیست با این مسئله مشکلی ندارد ولی مجلس معتقد است مدرسه طبیعت باید با تولی گری آموزش و پرورش اجرایی شود.

 

ظهرایی گفت: روز گذشته نیز موضوع ورود محیط زیست به دانشگاه ها و وزارت علوم پیگیری و بررسی شد و از وزیر بهداشت در این باره دعوت به همکاری شد.

 

او با بیان اینکه اعتبار حمایت از محیط زیست در سال گذشته فقط ۶ میلیارد تومان بوده است گفت: اعتبارات در زمینه فرهنگ سازی درباره محیط زیست بسیار کم است.

 

معاون محیط طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: سازمان محیط زیست به دنبال آموزش درباره محیط زیست است و طرح ۸۰ میلیون محیط بان نیز با همین هدف پیگیری می شود. 

 

ظهرایی گفت: فرهنگ سازی درباره محیط زیست وظیفه همگانی و مجلس است.

 

او گفت: محیط زیست با قوانین صادر شده ضعیف نگه داشته شده است.

 

او افزود: قانون برنامه جامع برای گونه های در معرض خطر انقراض تهیه شده اما برای احیای گونه ها اعتبارات اندکی درنظر گرفته شده است.

 

معاون محیط طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: سازمان زمانی در اجرای قانون موفق است که نیروی انتظامی و دستگاه های حاکمیتی کنار حفاظت محیط زیست باشد و مجلس نیز حمایت کند.

 

او با بیان اینکه کمتر از یک دهم درصد از سطح مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست کم شده، گفت: اما در مقابل نزدیک به یک میلیون هکتار در سطح مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست افزوده شده است.

محمدعلی شاعری نماینده مجلس درباره ضربه زدن و سنگسار یک توله خرس در
طبیعت گفت: علت اینکه این کار موجب جریحه دارشدن احساسات مردم شد.

 فرهنگ غلط موجب سنگسار شدن این توله خرس بود چون شناخت ما از محیط زیست کافی نبوده و رابطه انسان و محیط زیست در جامعه به خوبی تعریف نشده است و رابطه انسان، حیوان و طبیعت نیز به خوبی تعریف نشده است.

 

او گفت: زمانی می توانیم زندگی خوب و پیشرفته  داشته باشیم که رابطه ها با آب، هوا،خاک، گیاهان و حیوانات به خوبی تعریف شده باشد. 

 

حفظ محیط زیست یک مسئله اجتماعی است 

شاعری گفت: خداوند در قران کریم زمین و طبیعت را مهد و گهواره ما تعریف کرده و به درختان قسم می خورد همچنانکه پیامبر
شکستن یک شاخه درختان را به منزله شکستن بال فرشتگان میداند و ائمه اطهار کاشتن درختان را صدقات جاریه می دانند.

 

او گفت: رهبر انقلاب
نیز نسبت به حفظ طبیعت، درختان، جنگل و حیات وحش توصیه کرده اند بنابراین ما باید حفاظت از
محیط زیست و درختان، حیات وحش و آب و خاک را حفاظت از زندگی خود تلقی کنیم.

 

او افزود: این فاجعه که چند روز دیگر اتفاق افتاد در گذشته نیز اتفاق افتاده و بازهم اتفاق خواهدیافت بنابراین نیاز به اصلاح فرهنگ عمومی محیط زیست داریم و قوانین باید سختگیرانه تر باشد تا کسی جرات تجاوز به محیط زیست نداشته باشد.

 

نماینده
مجلس با تاکید بر اینکه حال محیط زیست ایران خراب است و باید به این وضعیت اقرار کرد، افزود:
محیط زیست باید درباره قتل عام هزاران پرنده یا سنگسار یک خرس  پاسخگو
باشد.

 

شاعری گفت: وقتی خرس به وسیله یک قاچاقچی
کشته می شود باید سختگیرانه برخورد شود و مجازات شود چون مجازات در این
زمینه در کشور ما هنوز بازدارنده نیست. 

 

او گفت: فرهنگ همیشه بوده اما قانون به درستی اجرا نمی شود که اینگونه اتفاقات پیش می آید.

 

شاعری گفت: تدوین برنامه عمل به عهده محیط زیست بوده تا به دولت ارائه و در مجلس به قانون تبدیل شود که هنوز انجام نشده است.

 

قانون شکار به محیط زیست اجازه شکار داده اما نه به این معنی که شکار افزایش داشته باشد. 

 

نماینده
مجلس گفت: علت اینگونه اتفاقات این است که قوانین ما اشکال دارد به طور
مثال، انتقال آب خزر به سمنان نیز یکی از اشکالات و ضرر جبران ناپذیر به
محیط زیست است چراکه محیط زیست بستر حیات است و نمی توان از آن استفاده
شخصی کرد. 

 

شاعری گفت: محیط زیست در ایران اقتدار ندارد و ضعیف ترین سازمان است چون
اعتبارات لازم ندارد و با کمترین نیروی انسانی و تجهیزات اداره می شود وی
کی از فقیرترین سازمان هاست.

 


Source link

عصر جدید؛ داوری ایرانیزه‌ی مخاطب آزار!عصر جدید؛ داوری ایرانیزه‌ی مخاطب آزار!


Source link

اهتمام به تامین نیازهای معیشتی مردم و بهبود کسب و کار


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ظهر امروز (دوشنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.

 

اسحاق جهانگیری ضمن تبیین شرایط اقتصادی کشور در مقطع کنونی، بر اهمیت بهره گیری از سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی برای عبور از این برهه حساس تاکید کرد و گفت: عملکرد ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در سال ۹۸ تعیین کننده است و سیاست های اقتصاد مقاومتی باید بیش از گذشته در بخش ها و شئونات مختلف اداره کشور نمایان و متبلور شود.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به تصویر کلی اقتصاد در سال ۹۷ و برخی گزارش ها از رشد منفی اقتصادی کشور، گفت: گزارش عملکردها و اقدامات دولت در زمینه های مختلف نظیر نفت و گاز، رسیدگی به مناطق محروم و روستایی و اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی که در اولویت دستگاه های اجرایی بوده، نشان می دهد که پیشرفت ها و اقدامات انجام شده مناسب بوده است و با توجه به مشکلات و فشارهای اقتصادی ناشی از تحریم ها عملکرد دولت قابل دفاع است.

وی با بیان اینکه اقتصاد کشور در سال ۹۸ با مشکلات جدیدی روبرو شده است و زندگی مردم تحت فشار قرار دارد، بر اهمیت گفتگوی صادقانه با مردم تاکید کرد و گفت: معیشت مردم، رونق تولید و ایجاد اشتغال مهم ترین اولویت های اقتصادی دولت در سال ۹۸ هستند و باید مردم احساس کنند که مسئولین به دنبال حل مسائل کشور و مشکلات معیشتی جامعه هستند تا بتوانند بخشی از آلام و دغدغه های آنها را مرتفع کنند.

جهانگیری با بیان اینکه حل مسائل اقتصادی کشور در شرایطی که دشمنان به تعبیر خودشان جنگ تمام عیار اقتصادی علیه ملت ایران به راه انداخته اند، نیازمند تمرکز ویژه و ایستادگی است، تاکید کرد: این پیام باید به تمام مدیران کشور ابلاغ شود که سال ۹۸ به لحاظ اقتصادی سالی ویژه است و برای اداره مناسب کشور نیازمند آن هستیم که جدی تر پای کار باشیم.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به این که در سال جاری با محدودیت منابع و بودجه روبرو هستیم، افزود: با وجود آنکه اتکاء بودجه کشور به درآمدهای نفتی کاهش یافته اما بودجه کشور همچنان تحت تأثیر این درآمدها است و باید برای جبران کسری بودجه به دنبال راهکارها و ظرفیت های دیگر باشیم.

وی با تاکید بر اینکه مسئولین اقتصادی کشور باید در سال ۹۸ جدی تر پای کار باشند و نشان دهند که مرد روزهای سخت وشرایط پیچیده و دشوار هستند، گفت: باید در بخش هزینه ها صرفه جویی جدی صورت گیرد و این جهت گیری به همه دستگاه ها ابلاغ شود تا دستگاه ها مکلف باشند هزینه های خود را کاهش دهند.

جهانگیری با تاکید بر ضرورت توجه به بخش تولید و به خصوص واحدهای تولیدی که نقش پیشران در تولید کشور را ایفا می کنند، تصریح کرد: باید با حمایت از بخش های تولیدی و پیشران نظیر خودرو و مسکن شرایطی مهیا شود تا بخش ها وصنایع پایین دست آن ها نیز فعال تر شده و با رکود مواجه نشوند.

وی با تاکید بر اینکه باید به هر نحو ممکن ارز مورد نیاز بخش تولید را فراهم کنیم، به برنامه دولت برای ممنوعیت واردات کالاهای لوکس با هدف صرفه جویی ارزی اشاره و خاطر نشان کرد: ممنوعیت واردات کالاهای لوکس علاوه بر صرفه جویی ارزی مانع از ایجاد دوگانگی در جامعه و جلوگیری از نمایش شکاف طبقاتی می شود و این در حالی است که ایجاد شکاف طبقانی و نارضایتی اجتماعی یکی از اهداف تحریم کنندگان ایران است که خودشان به این موضوع در کتاب هنر تحریم اذعان کرده اند.

معاون اول رئیس جمهور همچنین با اشاره به پیشنهاد دبیرخانه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی مبنی بر تشکیل کارگروه مقابله با تحریم ذیل دبیرخانه، گفت: وظیفه این کارگروه باید ایجاد فرصت برای تولید داخلی باشد و با برنامه ریزی دقیق، شرایطی را مهیا کند تا با استفاده از ظرفیت های داخلی کمبودهای ناشی از تحریم مرتفع شود.

رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی بر تشکیل کارگروهی برای شناسایی محصولاتی که در داخل تولید می شوند تاکید کرد و گفت: دولت از تولید کنندگانی که کالاهای خود را در داخل و بدون وابستگی تولید می کنند حمایت می کند.

وی با اشاره به طرح ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی خاطر نشان کرد: دولت تاکنون ۷ هزار میلیارد تومان تسهیلات  ارزان قیمت برای ایجاد اشتغال در روستاها پرداخت کرده است و لازم است وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم گزارش عملکرد این برنامه را اطلاع رسانی کنند.

جهانگیری همچنین خواستار تفویض اختیارات بیشتر به استان های کشور شد و بر لزوم هماهنگی هر چه بیشتر میان جانشینان ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در استان ها با استانداران در جهت اجرای هر چه بهتر سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی تاکید کرد.

 

 

در این جلسه که وزرای صنعت، معدن و تجارت، امور اقتصادی و دارایی، جهاد کشاورزی، فرهنگ و ارشاد اسلامی، رییس سازمان برنامه و بودجه، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، رییس سازمان امور اداری و استخدامی، معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده، سخنگوی دولت و فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) نیز حضور داشتند، نماینده دبیرخانه ستاد گزارشی از عملکرد سال ۹۷ دستگاهها و استانهای کشور در اجرای اقتصاد مقاومتی و نیز عملکرد جانشینان رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و نمایندگان معین دولت در استانهای کشور ارائه کرد.

در این گزارش مهمترین اقدامات ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی طی ۱۶ جلسه برگزار شده در سال ۱۳۹۷ تشریح شد که اجرای ۲۷ پروژه‌ جدید اولویت‌دار اقتصاد مقاومتی در سال ۱۳۹۷ و استمرار اجرای ۱۳۶پروژه اولویت‌دار و برنامه‌ اجرایی اقتصاد مقاومتی سال ۱۳۹۶ در سال ۱۳۹۷ بخشی از این گزارش بود.

بر اساس گزارش دبیرخانه ستاد برخی از مهمترین نتایج و دستاوردهای پروژه های اقتصاد مقاومتی در سال ۹۷عبارتند از:

*      افتتاح فاز سوم پالایشگاه ستاره خلیج فارس
*      تولید گاز خام از  فازهای میدان گازی پارس جنوبی معادل  ۵۸۶٫۵ میلیون متر مکعب در روز
*      تولید ۲۸۰ هزار بشکه در روز نفت خام از میدان مشترک غرب کارون
*      گازرسانی به ۹۲۱۰۶۹ مشترک جدید شهری و روستایی
*      تولید ۱۳٫۴ میلیون تن گندم و خرید تضمینی حدود ۹٫۵ میلیون تن گندم
*      احداث ۲۶۵۴هکتار گلخانه
*      تکمیل و تحویل ۱۳۳۶۴۶ واحد مسکونی مهر در سراسر کشور
*      احداث، تکمیل و بهره برداری از ۵۲۴ کیلومتر خط راه آهن (شامل ۲۲۱ کیلومتر خط دوم و سوم) در کریدورهای شمالی-جنوبی و شرقی-غربی
*      احداث، تکمیل و بهره برداری از ۳۲۰ کیلومتر بزرگراه و راه اصلی
*      توسعه و نوسازی ناوگان ریلی کشور با محوریت و مشارکت بخش خصوصی (۱۶ دستگاه لکوموتیو؛ ۴۵ دستگاه سالن مسافری؛  ۹۰۹ دستگاه واگن باری)
*      افزایش ظرفیت ترانزیت مرز به مرز بین الملل از ۱۵۰۰ گیگابیت بر ثانیه در پایان سال ۹۶ به ۴۴۸۴ گیگا بیت بر ثانیه در پایان سال۹۷٫
*      ارتقاء ۲۰ رتبه ای در شاخص توسعه دولت الکترونیک EGDI
*      تدوین برنامه های تولید و اشتغال ذیل تبصره ۱۸ قانون بودجه با هدفگذاری حدود یک میلیون فرصت شغلی با تأمین منابع مالی حدود ۸۰۰۰ میلیارد تومان
*      آغاز فرآیند ادغام بانک‌های وابسته به نیروهای مسلح
*      واگذاری ۵۵ درصد از دارایی های مازاد بانک ها و موسسات اعتباری
*      افزایش شاخص کل بورس از ۹۶۲۵۰ در انتهای سال ۱۳۹۶ به حدود ۱۷۲۵۲۲ واحد در انتهای سال ۱۳۹۷
*      تامین آب شرب ۱۵۱۱ روستا با جمعیت حدود ۱۱۷۰۰۰۰ نفر
*      آبگیری و یا افتتاح ۸ سد مرزی، با ظرفیت تنظیم آب ۳۲۸ میلیون مترمکعب
*      احداث ۴۸۴۰۵ هکتار شبکه‌های اصلی آبیاری و زهکشی مرزی و ۱۱۳۳۹ هکتار شبکه‌های اصلی آبیاری و زهکشی غیرمرزی
*      احداث ۹۳۶۰۰هکتار شبکه فرعی آبیاری و زهکشی
*      اجرای ۱۴۵۷۸۴هکتار سامانه‌های نوین آبیاری
*      پر و مسلوب المنفعه نمودن ۱۵۰۰۰ حلقه چاه غیرمجاز و یا فاقد پروانه مضر به مصالح عمومی
*      نصب ۶۳۴۳ دستگاه کنتور حجمی بر روی چاه‌ها
*      بهره‌برداری از ۱۲۱۵ مگاوات نیروگاه حرارتی، ۲۳۶ مگاوات نیروگاه تولید پراکنده و احداث ۳۰۰ مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر

 

در ادامه جلسه نماینده دبیرخانه ستاد، گزارشی از برنامه های اقتصاد مقاومتی برای سال ۱۳۹۸ ارائه کرد و گفت: کارگروه هایی ذیل دبیرخانه ستاد در تحقق منویات مقام معظم رهبری فعال شده اند تا موضوع رفع موانع و چالش های مهم اقتصادی کشور(رفع عیوب ساختاری)، موضوع رونق تولید و بیانیه گام دوم انقلاب را با جدیت دنبال کنند.

ساز و کارهای تجهیز منابع مالی برای رونق تولید ملی، تشریح برنامه های در دست اجرا برای تولید و اشتغال و نیز عملکرد اجرایی قانون ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری از دیگر موضوعاتی بودند که گزارش آن از سوی دبیرخانه ستاد ارائه شد و اعضای جلسه در خصوص آن به بحث و تبادل نظر پرداختند.


Source link

ایران ۶ تیر از سقف ۳۰۰ کیلو گرم اورانیوم غنی شده عبور می‌کندذخایر ایران با روند و شتاب بیشتری ادامه پیدا می‌کند و اگر مهم است که برجام را حفظ کنند باید در این زمینه تلاش کنند. در واقع اقدامات جمهوری اسلامی ایران در راستای پاراگراف ۲۶ و ۳۶ برجام انجام شده که بخش‌های اولیه برجام مربوط به تعهدات ایران و از آن به بعد تعهدات سایر کشورها است.


Source link

ایران ششم تیر از سقف ۳۰۰ کیلو گرم اورانیوم غنی شده عبور می‌کند/اروپایی‌ها باید سریع‌تر تصمیم بگیرند؛ یا نمی‌خواهند یا نمی‌توانند! /تحریم شرکت تولیدکننده رادیودارو از سوی آمریکا ترور استسخنگوی سازمان انرژی اتمی اعلام کرد که ایران ۶ تیر از سقف ۳۰۰ کیلو گرم اورانیوم غنی شده که پیشتر تعیین شده بود، عبور خواهد کرد. وی تأکید کرد: آنچه مهم است این که جمهوری اسلامی ایران بیش از این برای به نتیجه رسیدن اقدامات آنها صبر نخواهد کرد و آنها باید از فرصت باقی مانده برای اجرای تعهداتشان استفاده کنند.


Source link

ایران ۶ تیر از سقف ۳۰۰ کیلو گرم اورانیوم غنی شده عبور می‌کند/اروپایی‌ها باید سریع‌تر تصمیم بگیرند؛ یا نمی‌خواهند یا نمی‌توانند! /تحریم شرکت تولیدکننده رادیودارو از سوی آمریکا، ترور استسخنگوی سازمان انرژی اتمی اعلام کرد که ایران ۶ تیر از سقف ۳۰۰ کیلو گرم اورانیوم غنی شده که پیش‌تر تعیین شده بود، عبور خواهد کرد.
وی تاکید کرد: آنچه که مهم است این است که جمهوری اسلامی ایران بیش از این برای به نتیجه رسیدن اقدامات آنها صبر نخواهد کرد و آنها باید از فرصت باقی مانده برای اجرای تعهداتشان استفاده کنند.


Source link

ایران ۶ تیر از سقف ۳۰۰ کیلو گرم اورانیوم غنی شده عبور می‌کندسخنگوی سازمان انرژی اتمی اعلام کرد که ایران ۶ تیر از سقف ۳۰۰ کیلو گرم اورانیوم غنی شده که پیش‌تر تعیین شده بود، عبور خواهد کرد.


Source link

از بین رفتن برجام به نفع هیچکس نخواهد بود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 رئیس جمهور هنگام دریافت استوارنامه سفیر جدید فرانسه در تهران گفت: در شرایط حساس کنونی فرصت اروپا برای جبران پیامد خروج آمریکا از برجام بسیار کوتاه است.

رئیس جمهور بر اراده تهران برای گسترش و تقویت روابط با پاریس تاکید کرد و گفت: ” برخی موضوعات از جمله واردات دارو و تجهیزات پزشکی، قطعات یدکی هواپیماهای مسافری، تجارت مواد غذایی و یا قطعات برخی کارخانه ها که بر نیازمندی ها و اشتغال مردم اثر می گذارند، ورای مساله برجام و حتی روابط دوجانبه هستند.

 

آقای روحانی افزود: اقدام آمریکا در ایجاد محدودیت و ممنوعیت در این قبیل کالاها کاملا غیرانسانی بوده و نشان از جنگ اقتصادی گسترده ای است که علیه تک تک آحاد مردم ایران آغاز کرده است.

سفیر جدید فرانسه در تهران نیز با اشاره به این که کشورش مصمم به توسعه روابط با ایران است، گفت: ایران به همه تعهداتش در برجام عمل کرده و فرانسه می کوشد این توافق را که از حمایت جامعه جهانی برخوردار است، حفظ کند.

 

” فیلیپ تی یبو” افزود: پاریس آماده رایزنی با تهران درباره ثبات و امنیت منطقه است.

علاوه بر سفیر فرانسه، سفرای جدید چین، لهستان و تاجیکستان هم استوارنامه خود را تقدیم رئیس جمهور کردند.

همچنین سفیران جدید جمهوری اسلامی ایران در یونان، اندونزی و الجزایر، پیش از عزیمت به محل ماموریت خود با رئیس جمهور دیدار و گفت وگو کردند.

 

آقای روحانی در این
دیدار از سفرای جدید خواست ضمن معرفی توانمندی ها و ظرفیت های ایران به
سرمایه گذاران محل ماموریت خود، برای توسعه و تقویت مناسبات همه جانبه تلاش
کنند.

 

 فرصت اروپا کوتاه است؛ از بین رفتن برجام به نفع هیچ کس نخواهد بود

رئیس جمهور هنگام دریافت استوارنامه سفیر جدید چین در تهران، با بیان اینکه جمهوری
اسلامی ایران اهمیت ویژه ای برای توسعه روابط با چین قائل است، گفت: دو
کشور درباره مسایل منطقه ای و بین المللی اشتراک نظر دارند و این روابط
پیوسته و رو به توسعه است.

 

رئیس جمهور با اشاره به اینکه “حفظ استقلال” برای دو کشور بسیار مهم
است، ادامه داد: یکجانبه گرایی مورد مخالفت هر دو کشور و مسیری نادرست و
خطرناک برای منطقه و جامعه بین المللی است.

سفیر چین در تهران با اشاره به اهمیت جمهوری اسلامی ایران در منطقه، گفت:
توسعه و همکاری هر چه بیشتر دو کشور در حوزه های فرهنگی، تجاری، انرژی و
حمل و نقل سیاست چین است و  با اجرای توافقات، اعتماد سیاسی و همکاری بین
دو کشور افزایش می یابد.

فرصت اروپا کوتاه است؛ از بین رفتن برجام به نفع هیچ کس نخواهد بود 

آقای روحانی هنگام دریافت استوار نامه سفیر جدید لهستان در تهران، اظهارداشت: در مقاطع
بسیار حساس تاریخی، ایران همواره علاقه خود را به مردم لهستان نشان داده
است، دو ملت در طول قرنها روابط نزدیک و صمیمانه ای داشته اند و علاقمند
هستیم این روابط در همه زمینه ها توسعه یابد.

رئیس جمهور روابط ایران و لهستان را دیرینه و تاریخی خواند و تصریح کرد:
در سال های گذشته نیز روابط دو کشور همواره خوب و رو به پیشرفت بوده و
امیدواریم شاهد تحرک بیشتری در روابط باشیم.

سفیر جدید لهستان در تهران، با اشاره به اهمیت و جایگاه نقش موثر ایران
دربرقراری صلح و ثبات در منطقه، بر همکاری ورشو با تهران و جامعه بین
المللی در این جهت  تاکید کرد.

فائو کوفسکی ابراز امیدواری کرد که  روابط  ایران و لهستان همچنان مستحکم ادامه یابد.

فرصت اروپا کوتاه است؛ از بین رفتن برجام به نفع هیچ کس نخواهد بود 
رئیس جمهور هنگام دریافت استوارنامه سفیر جدید تاجیکستان در تهران با اشاره به
اینکه ایران و تاجیکستان برای قرون متمادی دوستی و علاقه ویژه ای نسبت به
یکدیگر داشته اند، افزود: روابط دو کشور باید در راستای منافع دو ملت تعمیق
یابد و باید از فرهنگ مشترک بین دو ملت به عنوان پایه ای برای توسعه روابط
بهره برد.

آقای روحانی با بیان اینکه تهران آمادگی دارد در همه زمینه ها با دوشنبه
همکاری کند، گفت:‌ جمهوری اسلامی ایران از همکاری با دولت تاجیکستان در همه
عرصه های اقتصادی، فرهنگی و بین المللی استقبال می کند و این روابط را به
نفع دو ملت و منطقه می داند.

“نظام الدین زاهدی”  سفیر جدید تاجیکستان در کشورمان نیز با تاکید بر اینکه
اشتراکات زبانی، فرهنگی و تاریخی ایران و تاجیکستان زمینه خوبی برای توسعه
روابط همه جانبه است، تاکید کرد: تحکیم و توسعه مناسبات بین ایران و
تاجیکستان اهمیت اساسی دارد و سفر شما به تاجیکستان فصل نوینی از مناسبات
فی مابین دو کشور دوست و برادر است.


Source link

داستان و بازیگران "سریال عروس تاریکی" و هر آنچه باید درباره آن بدانید+عکسدر خلاصه سریال عروس تاریکی آمده است، فرشته در شب عروسی اش به قتل می‌رسد. نامزد سابق فرشته، جوانی به نام پیمان است که طبق شواهد و مدارک، متهم به قتل است و دستگیر می‌شود. پس از برگزاری مراسم چهلم فرشته، دختر جوانی به نام ترانه


Source link

اولین کارت زرد مجلس به وزیر ارتباطات


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

نماینده مردم هریس و اهر در نشست امروز مجلس پس از توضیحات آذری جهرمی درباره وضعیت امکانات تلفن همراه و اینترنت در جاده ها و روستاهای کشور، از پاسخهای وی قانع شد.

بیت الله عبداللهی در نشست علنی امروز  مجلس شورای اسلامی، در جریان بررسی طرح سوال از وزیر ارتباطات و فناوری، پس از استماع توضیحات آذری جهرمی، از پاسخهای وی قانع شد و گفت: به دلیل جوانی آقای وزیر و اینکه باید به جوانان فرصت داد سوال خود را از وی به شرط قول حل مشکلات ارتباطی شهرستان هریس، به رای نمی گذارم.

همچنین وزیر ارتباطات در پاسخ به سوال عبدالرضا مصری نایب رئیس مجلس که ریاست جلسه علنی مجلس را برعهده داشت مبنی براینکه میتوانید چنین قولی دهید؟ قول حل مشکلات ارتباطاتی  شهرستان هریس را داد.

سعید باستانی سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس به تشریح گزارش این کمیسیون درباره سوال ملی و مشترک بیتالله عبداللهی نماینده مردم اهر و هریس در مجلس و ۷ نفر دیگر از نمایندگان از وزیر ارتباطات و فناوری پرداخت.

نماینده مردم تربت حیدریه، مه ولات و زاوه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: سوالات نمایندگان از آذری جهرمی عبارت است از: ۱- چرا در بسیاری از روستاهای کشور و جاده ها امکان ارتباط تلفن همراه اول نیست؟، ۲- با توجه به اهمیت اینترنت چرا در روستاهای کشور به این مهم اهمیت داده نمی شود؟، ۳- چرا در بسیاری از روستاهای کشور به درخواست مردم برای اشتراک تلفن ثابت جواب منفی داده می شود؟

محمد جواد آذری جهرمی در نشست علنی امروز  در پاسخ به سوال بیت الله عبداللهی نماینده اهر و هریس مبنی بر بی توجهی به اهمیت اینترنت در روستاها و اشتراک تلفن ثابت گفت: حتی دامداری در رأس اقتصاد دیجیتال نیاز به توسعه ارتباطات داشته و برای کنترل دامداری و مدیریت بهتر امور اقتصادی نیز نیاز به این موضوع دیده می شود و اگر توسعه ارتباطات روستایی با نگاه توسعه اقتصادی و اشتغال مورد توجه قرار گیرد می تواند محرک بزرگی برای اشتغال مناطق محروم کشور باشد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: هنر دست چند هزار ساله زنان ایرانی در استان سیستان و بلوچستان بسیار حائز اهمیت بود اما نمی توانستند از این طریق کسب درآمد کنند که بعد از توسعه ارتباطات و رفتن نسل چهارم تلفن همراه این کار محقق شد البته نیاز به مکانیزم های دیگری دیده می شود؛ اینکه ما دفتر پست برای ارسال دستگاه های صنایع دستی آنها ایجاد و همچنین برای عرضه محصولات آنها در فضای مجازی تلاش کردیم منجر به مهاجرت معکوس و بهبود اشتغال مردم آن مناطق شد.

وی با یادآوری اینکه بحث بوم گردی امروزه مورد توجه قرار دارد، خطاب به نماینده سوال کننده ادامه داد: دغدغه شما درست است البته شما برای ما در برنامه ششم تکلیف کردید که باید پوشش اینترنت و تلفن همراه برای ۹۰ درصد روستاهای بالاتر از ۲۰ خانوار فراهم شود و وعده ما به شما پیگیری در اولویت قرار دادن برنامه ششم بود و زمان تحویل وزارتخانه از مجموع ۴۲ هزار روستای بالای ۲۰ خانوار در کشور حدود ۱۹ هزار روستا عملیاتی به اینترنت متصل شده بودند و در این باره مشکلات متعددی وجود داشت و زمان رأی اعتماد شما مشکلاتی مانند گران بودن مودمهای اینترنت روستایی و مشکل برای ایجاد ارتباط در روستاها را منعکس کردید و ما آنها را در اولویت پیگیری قرار دادیم.

این عضو  دولت دوازدهم با بیان اینکه مجموع روستاهای متصل به اینترنت طی ۲۲ ماه بیش از ۸ هزار روستا است، گفت: یعنی ۲۷ هزار و ۸۶۷ روستای متصل به اینترنت بدون مشکلات سابق داریم؛ همه شما با ما در مورد مشکلات تکنولوژی Gsm – wll در مناطق حوزه انتخابیه جلساتی داشتیم که در نهایت این سیستم در ۲۶ استان کشور جمع آوری و تجهیزات جدید جایگزین شد، در واقع ۷ هزار و۲۰۰ روستا امسال به شبکه ملی اطلاعات و پهن باند متصل شدند یعنی به طور میانگین هر روز اتصال ۲۰ روستا انجام شد.

آذری جهری ادامه داد: مطالبات مردم به حق است و مطالبات شما نیز صحیح است؛ شما به طور مرتب پیگیر مطالبات مردم هستیم اما ما هم از ظرفیت موجود حداکثر استفاده را بردیم؛ مجلس در بودجه تکلیف کرد که ۴۰ هزار میلیارد تومان از مجموع ۶ هزار و ۴۰۰ میلیارد درآمدی که وزارت ارتباطات دارد به حوزه ارتباطات بازگردد و در همین حوزه هزینه شود اما ما دشمنانی داریم که به خیال خام خودشان طراحی تابستان داغ برای جمهوری اسلامی کردند اما داغ آن به دلشان ماند البته ابزار آنها فشار اقتصادی است و فشار اقتصادی وارد بر کشور باعث شد بودجه عمومی کشور با مشکل مواجه شود و ما با مشکلات بودجهای مواجه هستیم و مبلغی که توانستیم از مجموع ۴ هزار میلیارد تومان مصوب اخذ کنیم هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در سال ۹۷ بود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: بودجه توسعه ارتباطات روستایی ۲۲۰ میلیارد تومان بود اما متأسفانه کمتر از ۵۰ درصد آن محقق شد اما با تلاش و تدابیر ویژه پشت تهدیدها نماندیم و در سال سوم برنامه ششم ضریب ۷۲ درصد توسعه پوشش روستایی را انجام دادیم. به بیش از ۲۶ استان سفر کردم و به مطالبات مردم آگاه هستیم؛ از تمامی ظرفیتهای وزارتخانه برای تحقق مطالبات استفاده شد و فروگذار نکردیم. با نصف بودجه دو برابر ظرفیتهایی که از قبل توسعه پیدا میکرد را عملیاتی کردیم. ما در جریان قرار داریم که نمایندگان تحت فشار نیازمندی های مردم قرار دارند و به طور حتم پیگیری آنها را در اولویت قرار میدهیم.

وی یادآور شد: ۱۸ هزار خانه بهداشت روستایی در سطح کشور داریم و امروز بیش از ۱۵ هزار با نام و مشخصات معلوم وجود دارد، ۳ هزار مرکز بهداشت باقی مانده و ۱۸۰۰ از این تعداد فاقد پوشش اینترنت هستند، البته ۱۲۰۰ آماده تحویل به وزارت بهداشت است. در خرداد ماه وزارت بهداشت پروژه مهم دولت الکترونیک و سلامت الکترونیک را عملیاتی میکند و ما این خدمات را ارائه دادیم.

این عضو  دولت دوازدهم با بیان اینکه توجه به اهداف برنامه ششم در دستور کار ما قرار دارد، یادآور شد: در مورد عدم توسعه متوازن با بودجه محدود مناطق مختلف کشور را داریم البته وضعیت روستاهای سیستان با سایر مناطق قابل مقایسه نیست، در نشستی که با مسئولان استان آذربایجان شرقی داشتیم آنها درخواست کردند برنامه ویژهای برای موضوع اینترنت آذربایجان دیده شود اما به طور کلی عدم پیگیری موضوع منطقه ای نباید دستاوردهای ملی را زیر سوال ببرد. ما توجه داشتیم جلسات کنترل پروژه روستایی را برگزار و نظارت میکنیم و ما نباید در چارچوب محدودیتها قرار بگیریم و برنامه داریم تا پایان ۹۸ ارتقاء دهیم.

 


Source link