شنبه : ۲ شهریور ۱۳۹۸

خانه» بایگانی 26 خرداد, 1398
دسته ، تاریخ شنبه : ۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۱

باید به خودروسازان داخلی اعتماد کنیم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

عبدالله رضیان در برنامه تیتر امشب درباره جلسه غیرعلنی امروز وزیر صمت با موضوع بازار خودرو گفت: یکی از مواردی که در این جلسه مطرح شد ضرورت اعتماد به خودروسازان داخلی و شرکت های دانش بنیان بود که بر اساس آن مقرر شد از این طریق بتوانیم بخشی از قطعات شامل تحریم را در کشور بسازیم.

 

او افزود: نقدینگی ارزی موضوع دیگر مورد بحث بود که تامین آن باعث می شود با تولید قطعات لازم، نقایص خودروهایی که در پارکینگ ها مانده برطرف شود و با توجه به قول های داده شده، خودروها را طی یک ماه آینده به چرخه عرضه برگردانیم و به تعهداتمان در قبال مصرف کنندگان عمل کنیم.

تیتر امشب

 

عضو کمیسیون صنایع و معادن با تاکید بر اینکه باید تمهیداتی اتخاذ کنیم تا حقوق مصرف کنندگان رعایت شود، تصریح کرد: طبق پیش بینی  رئیس مجلس مکانیزمی ترتیب داده شده تا وزارت و کمیسیون اقتصاد و صمت در کنار بانک مرکزی این صنعت را از بن بست ایجاد شده خارج کنند و البته تصمیم گیری هایی نیز در این باره شده است.

 

او اعلام کرد: در جلسه امروز همچنین مقرر شد سوالاتی که امروز مطرح شده تا دو هفته آینده نهایی و به پیگیری معاونت ها برسد.

 

رضیان ادامه داد: درباره قیمت گذاری ها نیز نتیجه مشخصی حاصل نشد و یکی از چالش های مهم جلسه امروز بود که باید در خصوص قیمت ها چاره اندیشی کنیم و خروجی آن به کمیسیون بیاید، سپس روی نتیجه آن بحث و تصمیم گیری شود. 

 

ولی ملکی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس دیگر میهمان برنامه با بیان اینکه در کل دنیا صنایع مختلف به صنعت خودرو وابسته است، تصریح کرد: رکود این صنعت نیز صنایع وابسته را دچار رکود می کند.

 

تیتر امشب 

 

او افزود: در اینکه خودورهای تولید داخل در شان ملت ایران نیست، سوء مدیریت، تغییر زود هنگام  مدیران، وجود سایه سیاست بر صنعت خودرو و  اجحاف در حق مردم هست شکی نیست اما ما به عنوان نمایندگان مردم همیشه از حقوق آنان دفاع کرده و می کنیم.

 

او در تشریح افزایش قیمت بی رویه خودرو از ابتدای امسال گفت: بانک مرکزی در اقدامی ناشیانه نرخ سپرده بانکی را از ۲۰ به ۱۸ کاهش داد و بیش از ۲۰۰ هزار میلیارد تومان به صنعت خودرو سرازیر شد و این تمرکز نقدینگی افزایش غیر منطقی را به همراه داشت؛ اما چون به موقع هشدار داه شد بانک مرکزی نرخ سپرده ها را به روال قبل برگرداند و قیمت خودروها متعادل شد.

امیرحسین کاکایی کارشناس صنعت خودرو میهمان دیگر برنامه، در بخشی از این گفتگو  در خصوص چالش های صنعت خودرو گفت: برخی از چالش ها مرتبط به موضوع تحریم هاست و باید به فکر دور زدن تحریم ها باشیم.

 تیتر امشب

 

او خاطرنشان کرد: دولت از اردیبهشت ۹۷ به پیشواز تحریم ها رفت و چالش های جدی در قطعات خودرو حتی پیش از وقوع تحریم ها اتفاق افتاد.

 

کاکایی گفت: چالش دیگر موضوع قیمت گذاری دستوری خودروها و کمبود شدید نقدینگی است که باعث قفل شدن صنعت خودرو شد و در مجموع دوعامل نقدینگی و ارز هر دو عامل این معضل شده است.


Source link

استقبال از فراخوان "بی‌سابقه" رئیسیابتکار رییس قوه قضائیه در فراخوان اخیر مورد استقبال ناظران قرار گرفته است. روزنامه‌های اصلاح طلب به طور ویژه‌ای به این فراخوان پرداخته اند. روزنامه اعتماد آن را فراخوانی برای “اصلاحات” دانسته است. صالح نیکبخت وکیل سرشناس در سرمقاله اعتماد نوشته که حتی اگر این اقدام منتج به نتیجه مطلوب نباشد، نوعی احترام گذاشتن به رای و نظر مردم است.


Source link

استاندارد داروهای ایرانی بالاست اما بسته بندی نه!

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 دکتر حریر چی در گفتگوی ۱۸:۳۰ با بیان اینکه متاسفانه تولیدکنندگان داروهای ایرانی مقوله بسته بندی، بازاریابی و تبلیغات محصولات خود را کمتر مورد توجه قرار می دهند، اعلام کرد: از مردم می خواهیم به داروها و دانشمندان داخلی اعتماد کنند، چون وزارت بهداشت فقط به داروهایی اجازه تولید انبوه و ورود به بازار را می دهد که شامل استاندارد و کیفیت لازم بوده و خود ما هم اول آن را استفاده می کنیم.

او با انتقاد از فرهنگ غلط برخی شرکت ها و پزشکان داخلی در تبلیغ داروهای خارجی، خاطرنشان کرد: سطح علمی کشور و اعتماد کشورهای منطقه و همسایه به دارو و پزشک ایرانی بالاست، از طرفی کارخانجات دارویی ما سه برابر امروز ظرفیت دارند و تراز صادرات ما باید مثبت شود که با رفع این نقیصه در مقوله بسته بندی اهداف ما محقق خواهد شد.

 

  گفتگو

 

او  در تبیین این معضل تصریح کرد: بخش خصوصی در کشور ما بیشترین حجم صادرات دارو را انجام می دهد و ما به داخل کشور محدود هستیم، از طرفی برخی رقبا هم با شکستن قیمت های خود با ضرر، داروهای خود را به بازار تحمیل می کنند تا بازار را قبضه کنند، بنابراین راه نجات ما بازاریابی و صادرات به سایرکشورهاست که برای ما ارزآوری دارد.

حسینعلی شهریاری عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، میهمان تلفنی برنامه با بیان اینکه امروز در بسته بندی بسیاری کالاها در کشور مشکل داریم و فقط محدود به دارو نیست، تصریح کرد: داروهای ساخت داخل استانداردهای لازم را دارد اما ظاهر و بسته بندی آنها رضایت بخش و قابل رقابت با برندهای خارجی نیست. 

 

او با اشاره به اینکه این نوع بسته بندی قابل قبول برای صادرات هم نیست، تاکید کرد: ما در مقوله بسته بندی نباید تنها به مصرف داخلی فکر کنیم.

 گفتگو

 

شهریاری در تشریح این معضل گفت: اختصاص ارز غیردولتی به داروها و هزینه های بالای بیمه ها، قیمت دارو را بالا برده است که فشار زیادی به مصرف کننده وارد می کند.

او ادامه داد: متاسفانه ارز دولتی فقط به مواد اولیه داروها تعلق می گیرد و سایر هزینه های تولید دارو با ارز نیمایی تامین می شود؛ در حالی که قیمت تولید دارو باید طوری تمام شود که مناسب با توان مصرف کننده باشد.

 

گفتگو 

 

دکتر محمد باقر ضیا رئیس انجمن داروسازان ایران دیگر میهمان تلفنی برنامه یکی از مشکلات اساسی در زمینه تولید در کشور را نقدینگی دانست و تاکید کرد: ضعف دراین مقوله باعث شده بحث بیمه و پرداخت نشدن به موقع آن و پوشش ناکافی بیمه ای به مرحله توزیع، تامین و تولید دارو تسری پیدا کند.

او افزود: تولید شامل مجموعه ای از مشکلات است که قیمت گذاری دارو مهمترینشان است طوری که مواد اولیه با ارز دولتی تهیه و بقیه مراحل تولید با ارز نیمایی تامین می شود.

او ادامه داد: این ناهمخوانی قیمت گذاری بر مقوله تولید تاثیر می گذارد که اگر این موارد در تولید حل و بروکراسی مرتفع شود، بخش زیادی از این مشکلات رفع خواهد شد.

 


Source link

۱۳۹۸ + ۱۴۰۰ با یک تیر دونشان۱۳۹۸ + ۱۴۰۰ با یک تیر دونشان


Source link

«بسم‌الله» قالیباف برای شروع یک حرکت انتخاباتی با محوریت جوانان!«گام اصلی فراخوان آقای قالیباف در واقع عمومی کردن دعوت از جوانان با تجربه است که معمولا پشت درهای بسته مدیریتی و سیاسی می‌مانند. آقای قالیباف قرار است پس از فراخوان و ثبت نام افراد در سامانه، با استفاده از ظرفیت جمعیت پیشرفت و عدالت، جوانان انقلابی و متخصصی که ظرفیت نمایندگی مجلس دارند را در تهران و شهرستان‌ها حمایت کند.»


Source link

از «تکرار می‌کنم» خاتمی تا «بسم‌الله» قالیباف!+فیلم/ شروع یک حرکت انتخاباتی با محوریت جواناناین ویدئوی انتخاباتی قالیباف را می توان اولین حرکت رسمی انتخاباتی از سوی یک چهره سیاسی شاخص برای انتخابات مجلس پیش رو دانست. این موضوع نشان می دهد که احتمالا قالیباف عطای ریاست جمهوری را فعلا به لقای آن بخشیده است و قصد دارد در حرکتی تازه، کار سیاسی خود را اینبار در قالب مجلس شورای اسلامی پیش ببرد و در این حوزه به عنوان یک لیدر ایفای نقش کند…


Source link

ما و تلویزیون بدهکار سلبریتی‌ها؟ما و تلویزیون بدهکار سلبریتی‌ها؟


Source link

چرا حضور جان بولتون در کاخ سفید به نفع ایران است؟!با اوج‌گیری تنش‌ها میان ایران و آمریکا، و پس از آشکار شدن محدودیت گزینه نظامی آمریکا علیه ایران، کارکرد بولتون به عنوان پلیس بد بیش از پیش تضعیف شده و به عاملی برای افزایش بی‌اعتمادی به سیاست‌های آمریکا در خاورمیانه تبدیل شده است. شاید به همین دلیل است که بولتون تاکنون ساکت مانده و هیچ حرفی درباره حمله اخیر به نفتکش‌ها نزده است.


Source link

استراتژی ترامپ بحران‌ساز است نه حلال مشکلات«این استدلال‌ها را باور نکنید. این همان منطقی است که می‌گفت: خروج آمریکا از برجام و دنبال کردن سیاست فشار حداکثری با پاسخ ایران مواجه نمی‌شود. ایران دولت اسد نیست که به خاطر سال‌ها جنگ داخلی تضعیف شده باشد. ایران این ظرفیت را دارد که واکنش تهاجمی نشان دهد و احتمالا حملات آمریکا را با حمله به نیرو‌های آمریکایی، اقدامات بیشتر در دریا یا پرتاب موشک به پایگاه‌های نظامی در کشور‌های عربی حوزه خلیج فارس واکنش نشان دهد».


Source link

آخرین اقدامات سازمان انرژی اتمی برای اجرای "کاهش تعهدات هسته‌ای"حسن روحانی در پنجمین نشست سران کنفرانس تعامل و اعتمادسازی در آسیا (سیکا) که در دوشنبه پایتخت تاجیکستان برگزار شد، تاکید کرد: در خصوص برجام، یادآوری می‌کنم که اجرای کامل تعهدات ایران بارها به تأیید آژانس بین‌المللی انرژی اتمی رسیده و با وجود خروج آمریکا، از سرگیری تحریم‌های غیرقانونی یکجانبه این کشور و نیز حمایت ناچیز سایر طرف‌های موافقتنامه از آن، همچنان معتقد هستیم که انجام تعهدات پذیرفته شده توسط کلیه طرف‌های ذی‌ربط، نقش مهمی در افزایش ثبات منطقه‌ای و جهانی ایفا خواهد کرد.


Source link