شنبه : ۲ شهریور ۱۳۹۸

خانه» بایگانی 22 خرداد, 1398
دسته ، تاریخ شنبه : ۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۵

از اراده دولت ژاپن برای گسترش روابط همه جانبه استقبال می کنیم


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

رئیس جمهور کشورمان شامگاه چهارشنبه پس از مذاکرات هیأت‌های عالیرتبه ایران و ژاپن در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با نخست‌وزیر این کشور، اظهار داشت: روابط ایران و ژاپن از قدمت تاریخی برخوردار بوده و امسال شاهد نودمین سالگرد روابط دیپلماتیک تهران – توکیو هستیم.

آقای روحانی با بیان اینکه در طول سال‌های گذشته ملاقات‌های سازنده‌ای میان مسئولان دو کشور، بوده و دیدارهای خوبی با نخست‌وزیر ژاپن داشته‌ام که امروز هشتمین ملاقات برگزار می‌شود، گفت: در جلسات و ملاقات‌های امروز در خصوص روابط دو کشور از جمله همکاری‌های مشترک و سرمایه‌گذاری ژاپن در جنوب ایران بویژه در منطقه چابهار و سواحل مکران، گفتگو کردیم.

وی خاطر نشان کرد: اراده و علاقه ژاپن به ادامه خرید نفت از ایران و تلاش در راستای توسعه روابط مالی، علمی و فرهنگی دو کشور می‌تواند توسعه روابط فی‌مابین را تضمین کند.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه علاوه بر مسایل دوجانبه، در زمینه موضوعات مربوط به ثبات، امنیت و تنش‌زدایی در منطقه نیز گفتگو کردیم، خاطر نشان کرد: بسیار خوشحالیم که دو کشور برای ثبات و امنیت منطقه اهمیت فراوانی قایل هستند.

آقای روحانی تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران آغازگر هیچ جنگی در منطقه حتی با آمریکا نخواهد بود، اما اگر بخواهد جنگی علیه ایران آغاز شود، پاسخی قاطع به آن خواهیم داد.

رئیس جمهور ادامه داد: نخست وزیر ژاپن نسبت به آینده خوش‌بینی قابل ملاحظه‌ای داشته‌اند و در مذاکرات عنوان کردند که تغییرات مثبت در راه است.

آقای روحانی افزود: بسیار خوشحالم که نخست وزیر ژاپن در مذاکرات امروز بر حمایت خود از برجام تأکید داشت و این توافق را برای منطقه و جهان حائز اهمیت دانست.

رئیس جمهور خاطر نشان کرد: ایران علاقمند به ادامه توافق برجام است و اقداماتی که انجام می‌دهد در چارچوب بند ۳۶ برجام خواهد بود.

دکتر روحانی با بیان اینکه ایران و ژاپن می‌توانند در زمینه فعالیت‌های هسته‌ای، همکاری‌های خوبی با هم داشته باشند، گفت:‌ دو کشور به فعالیت صلح‌آمیز هسته‌ای معتقد بوده و با سلاح هسته‌ای مخالف هستند.

رئیس جمهور ریشه برخی تنش‌ها در منطقه را جنگ اقتصادی آمریکا علیه ایران دانست و تأکید کرد: هر گاه این جنگ متوقف شود، شاهد تحول مثبت در منطقه و جهان خواهیم بود.

دکتر روحانی اظهار داشت: از نخست‌وزیر ژاپن و هیأت همراه که کاملاً با حسن نیت و در راستای تحقق آرمان‌های مورد نظر دو کشور که همان صلح، امنیت و تنش‌زدایی است در تهران حضور دارند، تشکر می کنم و امیدوارم این سفر آغازی برای توسعه روابط دو کشور و تحولات مثبت در منطقه باشد.

رئیس جمهور گفت: ژاپن کشوری مهم در منطقه است و همواره برای توسعه، صلح و امنیت منطقه گام‌های مثبتی برداشته است.

آقای روحانی اظهار داشت: در مذاکرات امروز درباره همکاری‌های منطقه‌ای دو کشور در بخش‌های مختلف از جمله موضوع مهاجرین، مبارزه با مواد مخدر و تروریسم و همکاری در بازسازی سوریه و کمک به حل بحران یمن، گفتگوهای سازنده‌ای داشتیم.

شینزو آبه نخست وزیر ژاپن نیز در این کنفرانس مشترک مطبوعاتی ضمن ابراز خرسندی از حضور در کشورمان در نودمین سالگرد روابط دیپلماتیک دو کشور و تقدیر از حسن استقبال جمهوری اسلامی ایران از وی و هیأت همراه، گفت: ژاپن و ایران کشورهای کهن تاریخی با فرهنگ و تمدنی کهن هستند که به آن افتخار می‌کنند و تا به امروز روابط بسیار صمیمانه و پیوسته‌ای بین دو ملت برقرار بوده و ادامه خواهد داشت.

نخست وزیر ژاپن با اشاره به اینکه در حال حاضر در منطقه خاورمیانه تنش در حال افزایش بوده و لازم است به هر شکل که می‌شود، از بروز جنگ و تنش جلوگیری کرد، گفت: توسعه صلح و ثبات در منطقه نه تنها به نفع رونق آن، بلکه به نفع رونق جهان خواهد بود.

 

شینزو آبه افزود: هیچ‌کس علاقمند به افزایش تنش در منطقه نیست و ژاپن با همه توان خود در این راستا تلاش خواهد کرد.

نخست وزیر ژاپن با بیان اینکه ایران از گذشته‌های دور و زمان باستان کشوری بزرگ در منطقه بوده و باقی خواهد ماند، گفت:‌ برای استقرار صلح و ثبات در خاورمیانه ضروری است تا ایران نقش سازنده خود را ایفا کند.

شینزو آبه با اشاره به اینکه دین اسلام، دین صلح و تساهل و تسامح است و همواره نسبت به تأکید اسلام نسبت به میانه‌روی و تعادل در امور علاقمند بوده‌ام، افزود: احترام خاصی نسبت به فتوای رهبری ایران مبنی بر حرام دانستن سلاح کشتار جمعی از جمله سلاح هسته‌ای قایل هستم و اینکه امروز ایران همکاری‌های خود با آژانس بین المللی انرژی هسته‌ای را ادامه می‌دهد، بسیار حائز اهمیت است و امیدوارم ایران نسبت به توافق برجام هم همچون گذشته پایبندی خود را ادامه دهد.

نخست وزیر ژاپن با اشاره به اینکه در مذاکرات امروز در راستای چگونگی کاهش تنش‌ها و برقراری صلح و ثبات در منطقه با رئیس جمهور و مسئولان ایرانی گفتگو کردیم، اظهار داشت: اراده ژاپن توسعه روابط و همکاری با ایران در بخش‌های مختلف و همکاری در زمینه کمک به سیل‌زدگان و واردات دارو به ایران است.

شینزو آبه اظهار داشت: معتقدم مسیری وسیع پیش روی همه ما قرار دارد و باید با گسترش همکاری در این مسیر تلاش کنیم.


Source link

تسهیلات ویژه به دانش‌بنیان های سیل‌زده

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

سیاوش ملکی‌فر  معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: از مجموع بیش از ۴ هزار و ۴۰۰ شرکت دانش بنیان در سراسر کشور حدود ۳۷ شرکت در استان گلستان، ۱۹ شرکت در استان لرستان، ۴۵ شرکت در استان کرمانشاه، ۷۲ شرکت در استان خوزستان و ۱۵۴ شرکت در استان فارس قرار دارند.

بعد از سیل در هیئت عامل مصوبه ای برای شرکت های دانش بنیان تصویب شد و رونوشت مکاتبه با استانداری ها برای سازمان صنایع و معادن و پارک های فناوری استان ها ارسال شد.

 

اختصاص تسهیلات به شرکت‌های دانش‌بنیان مناطق سیل‌زده 

او افزود: پارک فناوری استان گلستان ییشترین آسیب را از سیل دیده است که ۸ شرکت این مجموعه اعلام خسارت کرده است. در استان خوزستان نیز یک شرکت خسارت ها را اعلام کرده است.

تا هرزمان که استان ها و پارک های فناوری خسارت ها را اظهار کنند بعد از بررسی کمک های لازم انجام خواهد شد.

ملکی فر گفت: بر طبق مصوبه اگر شرکت های دانش بنیان آسیب داشته باشند به منظور جبران آسیب ها در پرداخت تسهیلات تسریع خواهد شد و تقاضای تسهیلات شرکت های دانش بنیان خارج از نوبت بررسی می شود.

او افزود: تا ۸ ماه نیز امکان امحال تسهیلات پرداختی امکان پذیر است.

معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: برای ۸ شرکت آسیب دیده در استان گلستان، ۴ میلیارد تومان تسهیلات اختصاص یافته است.

 

شرکت های دانش بنیان هم به صورت مستقیم هم با استفاده از پارک های فناوری می توانند درخواست تسهیلات کنند.

ملکی گفت: یکی از تسهیلات مصوب شده برای شرکت های دانش بنیان برای تامین دفاتر کاری و واحدهای تولیدی است که با نرخ های ترجیحی با اقساط ۴ ساله پرداخت می شود.

او افزود: این تسهیلات در سه منطقه با شرایط مختلف پرداخت می شود. در تهران ۲ میلیارد تومان در سایر کلانشهرای کشور نیز متناسب تا سقف یک و یک و نیم میلیارد تومان تسهیلات پرداخت می شود.

ملکی درباره تسهیلات ویژه برای استارتاپ ها نیز گفت: استارتاپ ها به ۲ گروه تقسیم می شوند.

 

استارتاپ هایی که صلاحیت آنها احراز شده باشد همانند شرکت های دانش بنیان در نظر گرفته می شوند و گروهی هم هنوز به مرحله شرکت  دانش بنیان نرسیده اند.

استارتاپ ها در مرحله اول نیاز به تسهیلات بلاعوض دارند که بسته ویژه ای برای شتاب دهنده ها از محل صندوق در قالب کمک های خرد و بلاعوض پرداخت می شود.

در ادامه که بعد از عبور از مرحله خطرپذیری و تا زمانی که شرکت ها شکل می گیرند و بزرگ می شوند نیز ابزارهای مالی متنوع برای کمک های شرکت های دانش بنیان و استارتاپ ها در نظر گرفته می شود که با همکاری  با صندوق های جسورانه استارتاپ ها حمایت می شوند.

ملکی گفت: با تعاملی که با صندوق پژوهش فناروی انجام شده شرکت ها می توانند از خط اعتباری و تسهیلات هزار میلیاردی استفاده کنند.

 

 اختصاص تسهیلات به شرکت‌های دانش‌بنیان مناطق سیل‌زده

سید روح الله موسوی مدیرعامل شرکت های دانش بنیان استان خوزستان در ارتباط تلفنی گفت: شرکت های  دانش بنیان در سیل امسال خسارت های سنگینی متحمل شدند و آثار مشکلات بعد از سیل همچنان دیده می شود.

 

او افزود: هنوز شرکت نتوانسته است به سیکل تولید برگردد.

او گفت: مشکلات سیل تاحدودی مرتفع شده است اما صندوق شکوفایی در پرداخت تسهیلات همکاری های لازم را داشته اند.

 اختصاص تسهیلات به شرکت‌های دانش‌بنیان مناطق سیل‌زده

فروز مهر مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان نیز در ارتباط تلفنی گفت: شرکت هایی که با صندوق شکوفایی در ارتباط بوده اند از زمانبر بودن ارزیابی برای مشارکت، تامین مالی و پیچیدگی ارزیابی و میزان مبلغ تخصیص یافته گله مند هستند که انتظار می رود صندوق شکوفایی همکاری بیشتری در تسریع روند کار داشته باشد.

 


Source link

بازگویی تاریخ شهر از خلال سطور روزنامه‌هاعبدالمهدی رجائی


Source link

شینزو آبه چه طرحی در چنته دارد؟آبه با دست خالی به ایران نیامده است و می‌خواهد به طرحی برسد که بر اساس آن، تنش بین ایران و آمریکا را دست کم کاهش دهد؛ ولی اینکه جزییات طرح چیست و چه کار می‌خواند بکنند نمی‌دانیم. من معتقدم از آنجایی که نخست وزیر ژاپن سفرش را با آمریکایی‌ها هماهنگ کرده است و در بالاترین سطح وارد عمل شده است و می‌خواهد در بالاترین سطح با رهبری و رییس جمهور دیدار کنند، حتما قرار است طرحی را بررسی کنند.


Source link

شینزو آبه کیست؟تجربه پدر شینزو آبه در کاهش تنش‌ها در خاورمیانه در اوج جنگ ایران و عراق مطلوب و موفق نبود حالا او شانس خود را امتحان می‌کند با این تفاوت که شینزو در جایگاه بالاتری نسبت به پدرش قرار دارد و با دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا نیز روابط گرمی دارد.


Source link

شینزو آبه در تهران؛ آیا تنش‌ها کمتر می‌شود؟در این میان به سناریوی مهم دیگری هم باید اشاره کرد و آن احتمال عدم موفقیت سفر آبه است. به طور کلی برای این سفر پر مخاطره دو نتیجه قابل تصور است: نخست اینکه آبه موفق می‌شود ایران و آمریکا را به برقراری گفتگو مستقیم یا غیرمستقیم متقاعد کند. دوم، اینکه آبه در وساطت خود شکست می‌خورد. سناریوی عدم موفقیت آبه، می‌تواند تنش‌ها را بیش از پیش افزایش دهد. چرا؟


Source link

جزئیات سفر "شینزو آبه" به تهران؛ برنامه دو روزه سفر +تصاویر“شینزو آبه” که به عنوان نخستین رهبر ژاپن بعد از چهار دهه به ایران سفر می‌کند قصد دارد از ظرفیت روابط دوستانه و سنتی تهران و توکیو برای کاهش تنش‌ها در منطقه به ویژه میان ایران و آمریکا که به بالاترین حد رسیده است استفاده کند. برنامه دو روزه سفر “شینزو آبه” به تهران دیدار و گفت و گو با مقامات جمهوری اسلامی ایران از جمله “حسن روحانی” رئیس جمهوری اسلامی ایران است


Source link

ترامپ: ایرانی‌ها دیگر "مرگ بر آمریکا" نمی‌گویندترامپ: «ما این توافق را خاتمه دادیم. آنها (ایرانی‌ها) وقتی داشتند این توافق را امضا می‌کردند فریاد مرگ بر آمریکا سر می‌دادند. یادتان می‌آید؟ [می‌گفتند] مرگ بر آمریکا! شما چطور توافق امضا می‌کنید وقتی فریاد می‌زنند مرگ بر آمریکا؟ الان دیگر اینطور صحبت نمی‌کنند. دیگر اینطوری صحبت نمی‌کنند. بهتر است اینطوری صحبت نکنند.»


Source link

توضیحات وزیر نیرو: نگفتم مردم یک وعده غذا بخورند- از مردم متشکرم/آب در دولت آقای رئیس‌جمهور/چه انتظاری از سفر امروز نخست وزیر ژاپن به تهران دارید؟اینستکس تحریم شدنی است؟ سفر نخست وزیر ژاپن پس از ۴۱ سال به ایران، آزادی زاکا برمحور حسن‌نیت و نزدیکی ملت‌ها، اموال مسئولان زیر ذره‌بین، خطر پوپولیسم بیخ گوش انتخابات، سناتورکشی در آمریکا، تکذیب فرار و دستگیری چند تن از سرداران سپاه، سینما قربانی بزرگ قوانین ناقص درحوزه فرهنگ، صنعت خودرو گروگان مدیران سیاسی و تحریف «چرنوبیل» به روایت «نیویورکر» از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است.


Source link

اعتبار ۳ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومانی برای مناطق سیل زده

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

علیرضا تابش رئیس بنیاد مسکن در ارتباط تصویری با برنامه تیتر امشب درباره روند بازسازی ها در مناطق سیل زده گفت: عمده اعتبارات بازسازی از طریق بانک و کمک های بلاعوض تامین می شود.

 

تامین 2500 میلیارد تومان وام و 1300 میلیارد تومان کمک بلاعوض برای مناطق سیل زده 

او افزود: در مرحله اول ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان وام و هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان نیز کمک بلاعوض تامین شد. 

 

تابش
با بیان اینکه مشکلات تاخیر در پرداخت ها پیگیری می شود و مصوبه بانک
مرکزی در پرداخت تسهیلات به بانک ها در استان ها ابلاغ شده است، افزود: ۴۰
هزار پرونده کامل و به بانک ها ابلاغ شده که از این تعداد ۸ هزار پرونده
عقده قرارداد شده است اما پرداخت ها کافی نبوده است که بانک مرکزی پیگیر
است.

 

تابش گفت: بیشتر پرداخت ها از کمک های بلاعوض دولت و مردم بوده است. 

 

رئیس بنیاد مسکن در ادامه گفت: بانک ها در ارزیابی ها با بنیاد مسکن همکاری داشته اند و ارزیابی بنیاد مسکن ملاک است.

 

تابش
گفت: در استان گلستان تصمیم هایی برای تسریع روند کار انجام شده است و ۲
استان معین در خدمت این استان قرار گرفته است و روند کار مطلوب تر شده است و
کارها با جدیت بیشتر انجام می شود.

 

او افزود: تعمیرات تا پایان تابستان و ساخت و ساز ها تا پایان امسال به اتمام خواهد رسید. 

 

تابش درباره تامین مصالح و ماشین
آلات گفت: تهیه سیمان را بنیاد مستضعفان تقبل کرده است، آهن آلات لازم نیز به استان
های سیل زده حمل شده و ایستگاه های تهیه بتن آماده فراهم شده است، قیمت ها مصالح نیز
قیمت اعلامی بنیاد مسکن است. 

 

محمد زهرایی رئیس سازمان بسیج سازندگی در برنامه تیتر امشب درباره اقدامات انجام شده در مناطق سیل زده گفت: سیلی که از فروردین استان های کشور را در برگرفت تخریب های زیادی به همراه داشت.

 

بعد از سیل و با تاکید مقام معظم رهبری برای حضور نیروهای مسلح در مناطق درگیری سیل، استان های مختلف برای کمک به سیل زدگان معین شدند؛ تمام کمک های جمع آوری شده از اقلام ضروری و گروه های جهادی از مبدا استان ها هدفمند بر اساس نیاز به مناطق ارسال شد.

 

تامین 2500 میلیارد تومان وام و 1300 میلیارد تومان کمک بلاعوض برای مناطق سیل زده 

زهرایی گفت: سیل آسیب های زیادی داشت اما برکاتی نیز داشت ازجمله اینکه گروه های جهادی به منطقه اعزام شدند و مردم نیز با همکاری گروههای جهادی به کمک مردم شتافتند.

 

در طرح جهاد همبستگی ملی نیز با تعامل دولت قرارداد ساخت ۲۰ هزار منزل آسیب دیده را بین سازمان بسیج مستضعفین و بنیاد مسکن منعقد شد، بسیج مستضعفین به عنوان متولی در منطقه انجام وظیفه کرد همچنین تطبیق منطقه جغرافیایی بین سپاه و بسیج انجام شد.

 

زهرایی گفت: با تعاملی که با بنیاد مسکن داشتیم و با آسیب شناسی های انجام شده، کار ساخت و ساز ها در سامانه عمران اجتماعی بارگذاری می شود.

 

 در طرح جهاد همبستگی خیرین، با حق انتخاب مالک و با هماهنگی بنیاد مسکن قرارداد امضا و بارگذاری می شود.

 

در طرح برای ساخت ۳۰ میلیون تومان و برای تعمیر ۷ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

 

رئیس سازمان بسیج سازندگی گفت: با شناسایی واحدها در سامانه عمران اجتماعی کار تبلیغاتی انجام می شود برای سازمان ها و استان های معین سهمی برای کمک درنظر گرفته شده است.

 تامین 2500 میلیارد تومان وام و 1300 میلیارد تومان کمک بلاعوض برای مناطق سیل زده

مهدی رازجویان معاون عمرانی استانداری مازندران درارتباط تصویری گفت:
مشکل اساسی ما پرداخت تسهیلات بانک هاست که هنوز پرداخت ها دستی و کند
انجام می شود.

 

رازجویان گفت: با توجه به کندی
پرداخت تسهیلات از جانب بانک ها روند ساخت و سازها به کندی انجام می شود که
وعده پیگیری در هیئت دولت برای رفع موانع بانک ها داده شده است.

 

 او گفت: تسریع در روند کار بانک ها ساخت و ساز ها را سرعت خواهد بخشید.   

 تامین 2500 میلیارد تومان وام و 1300 میلیارد تومان کمک بلاعوض برای مناطق سیل زده

غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان در ارتباط تصویری گفت: از روز عید سعید فطر جلسه ای با حضور فرمانداران و مدیران دستگاه های اجرایی مشکلات بررسی شد و طبق نظرسنجی ها اولویت اول مردم آماده سازی برای کشت تابستانه است که در دستور کار قرار گرفته است.

 

در شهرستان اهواز ۳ هزار هکتار باقی مانده که با خط لوله هایی که در اختیار وزارت جهاد قرار گرفته مشکلات مرتفع خواهد شد.

 

استاندار خوزستان گفت: مشکل اصلی فعلا دشت آزادگان است که هنوز مناطقی زیر آب است. بیش از ۹۰ دستگاه از روز عید فطر به دستگاه های خدمات رسان اضافه شده است تا چند روز آینده این ۲۳ هکتار از زیر آب خارج و کشت تابستانه آغاز شود.

 

شریعتی گفت: در روستاهایی که امکان سکونت نبود علاوه بر تسهیلات دولتی ۲۰۰ کانکس کولر دار در اختیار مردم قرار گرفته و شرایط تاحدودی مناسب شده است. 

 

او افزود: اکنون هیچ خانواده ای در گرمای خوزستان زیرچادر نداریم.

 

او گفت: پکیج های امداد رسانی در اختیار شهرها قرار می گیرد و وسایل سرمایشی نیز با هماهنگی های لازم تامین و در اختیار مردم قرار می گیرد.

 

با هماهنگی بین بانک ها و دستورالعمل های بانک مرکزی روند تعمیرات و ساخت و ساز سرعت بیشتری می گیرد.


Source link